KONIEC! Ajax wygrywa na wyjeździe, świetny dzień dla Polaków w Eredivisie!

Cztery minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

89'

Aut dla Ajaksu w narożniku boiska na połowie rywala.

88'

Znów ryzykowne wyjście Cillessena, który uprzedził napastnika w polu karnym. Wznowi grę od bramki.

87'

Zimlig pojawi się w miejsce Klaasena.

86'

Niecodzienna zmiana. Edwin Boot zastępuje Danny'ego Makkelie w roli arbitra głównego.

85'

Jeszcze po kontrze głową strzela El-Ghazi, ale Nienhuis pewnie interweniuje.

84'

Rzut rożny dla gospodarzy po akcji Narsingha, a tymczasem na boisku z kontuzją leży... sędzia.

81'

Kolbeinn zupełnie bez pomysłu oddaje piłkę, akcja szybko przenosi się na drugą stronę, ale tylko aut dla Joden.

80'

Jeszcze jedna okazja, korner dla gości, ale tym razem pewnie broni Nienhuis.

79'

Indywidualny rajd Anwara, który minął obrońców i posłał piłkę do siatki. Pomógł w tym rykoszet Andriuskeviciusa.

77'

EL-GHAZI!

75'

Zmiana. Milik żegnany brawami schodzi z boiska, pojawia się na nim Kolbeinn.

73'

Calvin uprzedza walczącego pod bramką Cambuur o piłkę Milika.

72'

Gospodarze znów mają lekką przewagę, wciąż pod bramką Ajaksu nie jest bezpiecznie. Do wejścia szykuje się Kolbeinn.

71'

Calvin pojawia się w miejsce Droste.

70'

Dobra próba Ogbeche, ale strzał Nigeryjczyka niecelny.

68'

Ryzykownie we własnym polu karnym drybluje Cillessen.

68'

66'

Milik złapany na spalonym.

65'

Faulowany Serero na własnej połowie.

63'

Jairo Riedewald zmienił Andersena.

61'

Klaasen świetnie dograł do El-Ghaziego, ten w polu karnym posłał piłkę pod nogi Milika, który miał przed sobą pustą bramkę. Piąty gol Polaka w sezonie!

60'

MILIK PO RAZ DRUGI!

60'

Chwilowa przewaga Ajaksu, ale radzą sobie w polu karnym defensorzy Cambuur.

59'

Steblecki zostaje zmieniony przez Hemmena.

58'

Strzał El-Ghaziego mija bramkę.

57'

Gra wstrzymana, El-Ghazi pomagał sobie ręką przy przyjęciu futbolówki.

56'

Znakomita wymiana piłki na skrzydle pomiędzy Stebleckim a Andriuskeviciusem, ale ten drugi zakończył akcję bardzo słabym dośrodkowaniem/

54'

Andriuskevicius zatrzymuje rywala w polu karnym.

53'

Niewiele miejsca ma na skrzydle Steblecki, Cambuur dominuje ale niewiele to daje póki defensywa Joden spisuje się tak dobrze jak w drugiej połowie.

51'

Świetny pressing gości, gospodarze zmuszeni do wycofania piłki do własnego bramkarza.

51'

Kontratak Ajaksu, ale szybszy wychodzący z bramki Nienhuis.

50'

Po raz kolejny dziś faulowany Ogbeche z boku pola karnego.

49'

Spore zamieszanie pod bramką Ajaksu i mamy kolejny korner.

48'

Narsingh dośrodkowuje w pole karne, ale Veltman wybija piłkę na rzut rożny.

47'

Piłkarze Ajaksu nie zwalniają tempa, świetne dośrodkowanie ze skrzydła ale Schoene nie trafił w piłkę.

45'

GRAMY!

13:32

Barto zastąpił El Makriniego.

13:22

Wracamy już do Leeuwarden. Piłkarze wychodzą już na boisko.

47'

Koniec pierwszej części spotkania.

47'

DOŚRODKOWANIE PIŁKARZA CAMBUUR TRAFIA W POPRZECZKĘ!

46'

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45'

Ogbeche mocno uderza z dystansu, ale trafił w obrońcę Ajaksu.

44'

Dobrze ustawiony Ajax w defensywie, ciężko znaleźć miejsce na jakiekolwiek zagranie.

42'

Brzydki faul i kartka dla Ogbeche.

42'

Bardzo dobre dośrodkowanie Stebleckiego, ale Narsingh złapany na spalonym.

40'

Kontrolę nad meczem odzyskali gospodarze. Od kilku minut to oni dominują na boisku.

39'

Rusnak strzela w polu karnym, jednak to uderzenie zostało zablokowane.

38'

Sporo fauli dzisiaj oglądamy, tym razem w środkowej strefie boiska.

36'

Aut dla Joden pod bramką rywala. Może być groźnie.

35'

Faul w ataku gospodarzy. Grę wznawia Cillessen.

34'

Drugi korner kończy się złapaniem piłki przez Cillessena, który natychmiast ją wybija. Z przodu jednak Andriuskevicius pewną interwencją uprzedza Milika.

33'

Korner dla Cambuur po strzale Ogbeche.

32'

Rośnie przewaga Joden, ale nie poddają się gospodarze. Tym razem znakomitą próbę podania do napastnika przerywa jednak Serero.

30'

Steblecki wywalczył rzut wolny z odległości około 25 metrów od bramki, ale wykonanie stałego fragmentu gry pozostawia wiele do życzenia.

28'

El-Ghazi padł jak długi przed szesnastką, ale sędzia słusznie nie widział tam przewinienia.

27'

Anwar El-Ghazi zdołał uderzyć sprzed pola karnego, ale bardzo niecelnie.

26'

Nie odpuszczają goście, mocno cofnięta drużyna Cambuur.

25'

Schoene przed polem karnym zagrał do Milika, ten piętką odegrał do Duńczyka, który natychmiast dostrzegł niepilnowanego Klaasena. Holender bez problemów pokonał golkipera mocnym strzałem w długi róg. Ajax na prowadzeniu!

24'

GOOOOOOOOOOOOOL! KLAASEN!

23'

Boilesen odbiera piłkę, Godenzonen ruszają z kontrą.

22'

Cytując klasyka "no i zrobił nam się mecz!" Dwóch Polaków strzeliło już bramki i jak widać Ajax nie zamierza na tym kończyć, kolejny atak Joden zatrzymany tym razem przez obrońców.

20'

Kapitalna długa piłka do Milika, który wyprzedził obrońców i huknął z całej siły nie dając szans bramkarzowi! Świetny gol Milik!

19'

MILIK! MAMY REMIS!

18'

Rusnak uderzył po ziemi, ale zbyt lekko by pokonać Cillessena.

17'

Niebezpiecznie, tuż przed polem karnym, powołany przez Vetlamana został Ogbeche.

16'

Znów bez zagrożenia. Spada trochę tempo spotkania.

15'

Cillessen zaczyna akcję Ajaksu, kilka chwil później Milik wywalczył rzut rożny.

14'

Mocny strzał Serero mija bramkę o kilka metrów.

13'

Andersen zatrzymany na skrzydle.

11'

CILLESSEN! Świetny dwójkowy atak, Steblecki zagrał do Ogbeche, który probówał pokonać Cillessena, ale doskonale interweniował golkiper Ajaksu! Znów błąd defensywy Ajaksu, tym razem Boilesena.

10'

Świetne dogranie piłki od Stebleckiego do Rusnaka, ten płasko w pole karne, ale radzi sobie Veltman.

9'

Nie było zagrożenia, po chwili kontratak Cambuur również nieudany.

8'

Rzut wolny dla Joden z bocznej strefy boiska, okazja do dośrodkowania.

7'

Akcja już pod bramką piłkarzy z Leeuwarden, Ajax wznowi grę z autu niemal z narożnika boiska.

6'

Kolejny polski akcent - były piłkarz Lechii Gdańsk, Andriuskevicius fauluje rywala w defensywie.

4'

Nie zwalniają tempa gospodarze, tym razem jednak Ogbeche zatrzymany na skrzydle.

3'

Fatalny błąd van Rhijna i Cillessena, piłkarze Ajaksu zderzyli się w polu karnym przy próbie wybicia piłki, szybko wykorzystał to bodajże Narsingh, który natychmiast dograł miękkim dośrodkowaniem do Stebleckiego. Polak bez zastanowienia przymierzył w dolny róg bramki, Cambuur prowadzi!