Niedziela, 26 października 2014, godz. 12:30

Koniec spotkania.

94'

Sędzia gwiżdże dziś po raz ostatni! Koniec meczu, zasłużona wygrana Feyenoordu!

92'

Wciąż bez zmian, goście przetrzymują piłkę jak najdłużej, a gospodarze starają się atakować już dosłownie całym zespołem.

90'

Aż cztery minuty nadziei dla piłkarzy Cambuur!

89'

Ostatnie minuty spotkania. Ile czasu zostanie doliczone przez sędziego?

87'

Coraz mniej czasu mają gospodarze, a Portowcy wyraźnie nie śpieszą się z rozgrywaniem akcji.

85'

Złapani na spalonym zawodnicy Feyenoordu.

83'

Fatalne uderzenie ponad bramką - autorem tego strzału był bodajże Barto.

82'

Rusnak znakomicie mija rywali, ale ostatni z nich wbiega w pole karne i zastawia się wybijając piłkę. W starciu z piłkarzem Cambuur ucierpiał Clasie.

80'

Rzut wolny dla gości nie przyniósł bramki. Grę wznawia Nienhuis.

79'

W tym momencie gra toczy się na zasadzie kontratak za kontratak. Dobrze to wygląda, ale na zmianę wyniku się nie zanosi.

78'

Bakker zmienił Pereirę.

77'

Te Vrede w miejsce Kazima Kazima.

77'

Rusnak zapoczątkował kontratak, ale nic z tego nie wynikło bo dobrze zastawił się van Beek.

74'

Czas ucieka, grę od bramki wznawia Vermeer.

72'

Ależ pecha mają w ostatnich minutach gospodarze! Kolejna świetna okazja, ale jakimś cudem ratują się wybijając piłkę Feyenoorder!

71'

Było blisko! Znakomita piłka w pole karne od Narsingha i niewykorzystana okazja Barto!

69'

Niebezpieczne starcie Ogbeche z Vermeerem w polu karnym, potrzebna będzie pomoc medyczna.

68'

Niecelne uderzenie.

67'

25 metrów do bramki, piłkę ustawia Toornstra. Rzut wolny dla Portowców.

66'

Vermeer wychodzi z bramki na szesnastym metrze łapie piłkę po długim podaniu w kierunku napastników.

65'

Boetius w miejsce Manu.

64'

Gorąco było pod bramką Cambuur! Po kontrataku Toornstra huknął z woleja w polu karnym, ale trafił w obrońcę!

63'

Aktywniejsi w drugiej połowie gospodarze.

62'

Dośrodkowanie w pole karne Feyenoordu, bez zagrożenia. Grę wznowi Vermeer.

61'

Uspokoiła nam się gra teraz, obydwa zespoły starają się utrzymać przy piłce.

59'

Leży na murawie Vytautas Andriuskevicius, który dostał w twarz od Kazima w pojedynku główkowym.

58'

Kolejny atak gospodarzy zatrzymany przez linię defensywy Portowców.

57'

Dużo walki w drugiej połowie, ale na razie nie przenosi się to na ilość strzelonych bramek.

55'

Straszna kopanina pod bramką Vermeera, ale ani dośrodkowanie Rusnaka ani popisy Marto nie dadzą bramki gospodarzom.

53'

Znakomita okazja Narsingha, który wygrał pojedynek z Vermeerem, jednak przenosząc nad nim piłkę nie trafił nią w światło bramki!

53'

Dobre rozwiązanie, ale Kazim nie wykorzystał sytuacji.

52'

Goście radzą sobie w defensywie pod bramką rywala i ruszają z kontrą. Pod polem karnym Kazim został jednak powalony a sędzia odgwizdał rzut wolny. Będzie świetna okazja.

50'

Długa piłka w kierunku napastnika Cambuur, ale Vermeer wyjściem przed pole karne ratuje sytuację wybijając piłkę!

49'

Akcja toczy się pod bramką gospodarzy, ale Ci dobrze radzą sobie z zagrożeniem.

47'

Rusnak dograł w pole karne, ale Ogbeche nie zdołał zamienić tego podania na bramkę.

46'

Nerwowy początek, ale obydwa zespoły wystrzegają się błędów.

13:32

Zaczynamy drugą połowę!

13:30

Wracamy już do Leeuwarden, gdzie za moment rozpocznie się druga część spotkania!

47'

Braamhaar zaprasza piłkarzy do szatni! Do przerwy 0:1!

47'

Ostatnie minuty pierwszej połowy to zabawa w "strać i odbierz". Niewiele sensownych akcji z obu stron.

46'

Dwie minuty doliczone. Grę od bramki wznawia Vermeer.

44'

Piłkarze myślą już chyba o zejściu do szatni.

43'

Rzut wolny w środkowej strefie boiska dla gospodarzy. Okazja do dośrodkowania.

42'

Po faulu na Clasie kartką ukarany został Ogbeche.

40'

Rzut wolny z około 30 metrów od bramki Nienhuisa. Słabe uderzenie po ziemi w wykonaniu Toornstry.

39'

Kolejna próba gości, po kornerze nie było jednak zagrożenia. Jeszcze aut mają Feyenoorder.

38'

Przepiękne podanie Clasie, który górną piłką przerzucił linię obrony. Piłkę z powietrza uderzył Toornstra, zdołał ją odbić Nienhuis ale przy dobitce nie miał już żadnych szans!

37'

TOOOOOORNSTRAAAAAA!!!

37'

Portowcy nie wykorzystali momentu, by wyprowadzić szybki atak i znów cofnęli się do tyłu.

37'

Znów niewiele dzieje się na boisku, Vermeer długim podaniem oddaje piłkę rywalowi.

34'

Znakomita szansa Cambuur, ale nikt nie "zamykał" akcji! Dośrodkowanie ze skrzydła minęło całe pole karne - nic z tego.

33'

Kolejny faul Kazima nie uszedł mu płazem. Żółta kartka.

33'

Faul Marto w ataku, nie wyszedł na pozycję napastnik Cambuur.

33'

Zatrzymany Vilhena, znów dobrze w obronie gospodarze.

30'

Kazim zagrał ręką w polu karnym rywala.

29'

Mała kopanina pod bramką przyjezdnych, nieudana próba dryblingu jednego z piłkarzy Cambuur, a chwilę później faul Ogbeche.

29'

Znakomity pressing gospodarzy, którzy zmusili Feyenoord do wycofania się pod własną bramkę a później również do oddania im piłki.

28'

Nareszcie pierwsza kartka. Narsingh powalony przez Neloma, który ogląda żółty kartonik.

27'

Ogbeche, najlepszy strzelec Cambuur, został uprzedzony przez obrońców po otrzymaniu długiej piłki od kolegi z zespołu.

26'

Już ją tracą, ruszają z kontrą goście a mocne uderzenie z dystansu El Ahmadiego zdołał sparować na aut Nienhuis!

25'

Ambitnie walczy Clasie, ale gospodarze utrzymują się przy piłce.

24'

Portowcy rozpoczynają konstruowanie ataku pozycyjnego od własnej bramki.

23'

Znakomita interwencja Clasie, który przeciął prostopadłe podanie. Chwilę później piłka wraca w posiadanie gospodarzy, ale strzał bodajże Pereiry łagodnie mówiąc nie był najlepszy.

21'

Zamieszanie w polu karnym, nie wiem co tam się działo ale jeden z piłkarzy zdołał oddać strzał, który trafił (bo ciężko tu mówić o obronie) Vermeera! Nie ma bramki!

20'

Moment przewagi Cambuur, ich kolejna akcja kończy się wywalczeniem rzutu rożnego.

19'

Znakomite podanie od Rusnaka do Barto, który wyszedł na czystą pozycję w polu karnym ale w ostatniej chwili jeden z defensorów zdążył wrócić i wybić piłkę spod nóg napastnika gospodarzy!

18'

Andriuskevicius przy piłce, próbował włączyć się do ataku ale gospodarze zmienili stronę rozgrywania akcji. Chwilę później po miękkim dograniu w szesnastkę Cambuur wywalczył aut w okolicach pola karnego.

17'

Długa piłka od Nienhuisa pada łupem piłkarzy Feyenoordu, ale ich kontratak kończy się słabym dośrodkowaniem Manu wprost w ręce interweniującego golkipera Cambuur.

16'

Pereira brutalnie powstrzymany w środkowej strefie przez Clasie. Arbiter jest dziś bardzo pobłażliwy.

15'

Wejście Kazima w stylu MMA, ale sędzia nie ukarał go żółtą kartką.

14'

Niezła próba lobowania w wykonaniu Manu, który po otrzymaniu podania zauważył wysuniętego bramkarza i zamiast centrować zdecydował się strzelać - minimalnie ponad poprzeczką!

12'

Wciąż w posiadaniu piłki Feyenoord, jednak po raz kolejny ich próba kończy się wznowieniem gry z piątego metra.

11'

Akcja toczy się pod bramką gospodarzy, ale nic z niej nie wynikło. Grę wznowi golkiper drużyny z Leeuwarden.

10'

Dejan Melag ucierpiał w starciu z Wilkshirem i musiał zejść z boiska. Jego miejsce zajął Martijn Barto.

9'

Jako ciekawostkę dodamy, że Vytautas Andriuskevicius, którego oglądamy dziś w barwach Cambuur grał niegdyś w polskiej ekstraklasie.

8'

Tym razem jeden z piłkarzy w żółtych koszulkach poprosił o pomoc lekarzy swojej drużyny. Chyba będzie potrzebna zmiana.

7'

Sędzia nieco przeszkodził w ataku drużynie Cambuur, ale szybko odzyskują oni piłkę po stracie.

6'

Chwila spokoju, Nienhuis wykopuje piłkę.

5'

Kazim Kazim potrzebuje pomocy medycznej.

4'

Teraz brzydki faul Wilkshire'a przerywa atak gospodarzy.

3'

Ależ znakomita okazja! Długa piłka trafia do Clasie, który odgrywa ją do wchodzącego w pole karne Vilheny. Ten znalazł się na ósmym metrze i akrobatycznym strzałem próbował zaskoczyć bramkarza, który zachował zimną krew i szczęśliwie interweniował!

3'

Pierwszy rzut wolny dla Feyenoordu na własnej połowie.

2'

Daleka piłka od bramkarza gospodarzy, akcja już na skrzydle ale nieudane dośrodkowanie zatrzymuje atak Cambuur.

1'

Pierwszy atak Portowców zatrzymany, próba kontrataku w wykonaniu Cambuur była jednak nieudana.

12:30

Rozpoczynamy! Ze środka przyjezdni!

12:30

Przywitanie kapitanów i głównego arbitra dzisiejszego spotkania.

12:28

Fantastyczna atmosfera na trybunach, zawodnicy wychodzą właśnie na murawę!

12:21

Piłkarze są już w tunelu prowadzącym na murawę stadionu w Leeuwarden, za chwilę zaczynamy!

12:17

Piłkarze Cambuur jeszcze nigdy nie wygrali z Feyenoordem. Dotychczas rozegrano sześć spotkań pomiędzy tymi zespołami i w każdym z nich lepsi byli Portowcy. Bilans bramkowy: 23-4.

12:10

A tak wygląda teraz.

12:03

Tak prezentował się stadion przed przybyciem pierwszych kibiców i zespołów.

11:56

Ławka rezerwowych SC Cambuur. Sebastian Steblecki nie zacznie meczu w pierwszym składzie.

11:54

Ławka rezerwowych Feyenoordu Rotterdam.

11:49

Witamy i zapraszamy na relację LIVE ze spotkania 10 kolejki ligi holenderskiej. Dziś obejrzymy starcie rewelacji sezonu - SC Cambuur z Feyenoordem Rotterdam. Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie? Zapraszamy do typowania w komentarzach!