Sobota, 18 października 2014, godz. 20:45
Twente EnschedeTwente Enschede
1 : 1
Ajax AmsterdamAjax Amsterdam
93'

No i mecz kończy się wynikiem 1:1. Ajax zdecydowanie był drużyną słabszą, jednak na samym końcu meczu udało im się przeprowadzić parę akcji. Twente natomiast przez cały mecz grało swoje i nie może narzekać na wynik spotkania, szczególnie, że zachował swoją passę meczów bez porażki. Pozostaje niedosyt, gdyż spotkanie mogło się przechylić na korzyść gospodarzy.

93'

Jeszcze próba Ajaxu, dośrodkowanie El Ghaziego, Schoene strzela główką, jednak strzał z łatwością broni Marsman.

90'

Sędzia Boekel dolicza 3 dodatkowe minuty do meczu.

90'

Obie drużyny już się spieszą, bardziej są to szaleńcze ataki, już zorganizowane i przemyślane próby strzelenia gola.

88'

Mamy zmianę w drużynie Twente, z boiska schodzi Zyiech, a za niego na boisku pojawia się Engelaar.

88'

Kontratak Twente, Mokhtar świetnie przedryblował zawodników gości, przebiegł dobre kilka metrów, zagrał do środka, tam piłkę przyjął Castaignos, który spróbował strzału dystansu, jednak piłka przeszła obok bramki.

85'

Ależ szansa! Zimling podał do Milika, jednak ten nie dał rady jej opanować i przepuścił piłkę, po czym złapał ją Marsman. Gdyby to przyjął, najprawdopodobniej byłby gol.

84'

Przez ostatni nic się nie dzieje na boisku. Głównie walka w środku boiska, drużyny obawiają się chyba straty kolejnej bramki, dlatego grają ostrożniej.

81'

Obrońcy Ajaxu są zmotywowani. W ostatnich dwóch akcjach spisali się naprawdę znakomicie, powstrzymując Twente.

80'

Ostatnia zmiana w drużynie gości. Za Thulaniego Serero wchodzi Niki Zimling.

79'

Ajax przez chwilę chciał pójść za ciosem i strzelić kolejnego gola, jednak po nieudanych próbach, mecz powraca do swojego poprzedniego tempa.

76'

Ve;tman próbował strzelać, piłke odbił bramkarz Twente, jednak niedaleko był Milik, lecz gospodarze wybili w ostatniej chwili!

72'

Z boiska zszedł również Kishna i pojawił się El Ghazi.

72'

Zmiana na boisku, za Sighorssona, który przed chwilą strzelił gola pojawia się Milik!

74'

Mamy 1:1! Czy Twente uda się powrócić do jednobramkowego prowadzenia?

71'

Gol dla Ajaxu, Kolbeinn Sigthorsson otrzymał wspaniałe prostopadłe podanie ze środka boiska, podbiegł do przodku i ledwo utrzymując równowagę oddał strzał. Piłka ledwo dotarła do bramki, jednak wpadła!!!!

71'

Ależ akcja Ajaxu. Znakomite podanie otrzymał Klaassen, który miał dużo miejsca przed sobą, podbiegł strzelił z dość ostrego kąta, jednak piłka trafiła w słupek!

70'

Niezła próba z dystansu Moisandera, jednak ten strzał przelatuje ponad bramką Marsmana.

68'

Widać, że w grze gości nic się nie zmieniło, brak pomysłu na grę a mimo to nie robią zmian...

66'

Ale teraz, szansa dla Ajaxu, duża miejsca na lewej stronie miał Andersen, który obił obrońcę gospodarzy piłkę, a ta wyszła na rzut rożny.

66'

Mamy teraz chwile walki i powolnego rozgrywania między zawodnikami.

62'

Mamy kolejną zmianę, za Miyaichiego wchodzi młody Duńczyk Kusk.

61'

Andersen znakomite podanie na prawe skrzydło, stamtąd szybkie płaskie dośrodkowanie, jednak bez problemu wybijają piłkarze z Enschede.

60'

Po 15. minutach meczu wydaje się, że gra jest odrobinę żywsza, to nas wszystkich z pewnością cieszy :)

58'

Ponownie mieliśmy całkiem niezłą próbe gry Schoene- Andersen, jednak ten pierwszy się trochę pogubił. Widać, że Ci zawodnicy szukają się na boisku.

57'

Luc Castaingos postanowił, że jemu brakuje żółtego kartonika, dlatego postanowił również go zdobyć :)

56'

Bardzo brzydki faul Joela Veltmana, który dostał za niego żółtką kartkę.

55'

Powolne rozgrywanie Ajaxu. Jednak widać jak Twente wysoko podchodzi i próbuje grać pressingiem i wywrzeć presję na gościach.

53'

Schoene spróbował strzału z rzutu wolnego z około 35-40 m., jednak ta obiła poprzeczkę. To był naprawdę znakomity strzał!

52'

Brzydki faul Ebecillo i mamy rzut wolny dla Ajaxu.

50'

Zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym, jednak sytuacje wyjaśnia Cillessen pewnie łapiąc piłkę.

50'

Mamy rzut rożny Miyaichi obił na prawym skrzydle obrońcę Ajaxu.

48'

Już mieliśmy pierwszą akcję gospodarzy, dośrodkowanie piłki z prawego skrzydła, jednak nikt do niej nie doszedł, po drugie było tam za dużo obrońców z Amsterdamu.

47'

Ta połowa nie zaczyna się ciekawie. Gra "od bramkarza do bramkarza".

45'

Sędzia van Boekel rozpoczyna drugą połowę meczu.

45'

Mamy zmianę. Jesus Corona schodzi z boiska i za niego wejdzie Youness Mokhtar.

21:45

Zawodnicy już powoli wychodzą na murawę, zaraz zaczynamy drugą połowę, która mam nadzieję, będzie ciekawsza od pierwszej.

21:37

Natomiast Ajax grał wręcz beznadziejnie. Bardzo dużo niecelnych podań, wolne rozgrywanie piłki, zagrozili gospodarzem jedynie dwa razy, jednak były to próby niecelne. Zobaczymy czy coś się zmieni po przerwie i czy Franck de Boer będzie w stanie dać na tyle dobre wskazówki, aby poprawić grę swoich podopiecznych. Drugie pytanie jest takie- czy wejdzie Milik i zdoła poprawić wygląd tego meczu? Wszystkiego dowiemy się po przerwie.

21:33

Widać było zdecydowanie w tej połowie, że Twente jest drużyną lepszą, grającą bardziej dokładnie, przede wszystkim czekającą na swoje okazje z kontrataku, co poskutkowało golem.

46'

Zawodnicy wreszcie doczekali się końca pierwszej połowy.

45'

Sędzia dolicza jedną minutę.

45'

Zawodnicy chcą już chyba zejść do szatni i uzyskać od trenera wskazówki na drugą połowę meczu.

43'

Walka o piłkę w tym momencie odbywa się głównie w środkowej strefie boiska.

40'

Castaignos znakomicie się zastawia, widział, że nie ma szans na akcję, więc wywalczył rzut wolny.

39'

Ponowna próba strzału. Klaassen podał piłke przed pole karne na środek, lecz strzał był niecelny, ale było blisko.

37'

Drużyna de Boecka bardzo wolno konstruuje jakiekolwiek akcje, dlatego bardzo ciężko przebić im się przez obronę gospodarzy. Ale teraz było groźnie. Próba strzału Ajaxu sprzed pola karnego i bramkarz z trudem, jednak udaje mu się złapać piłkę.

36'

Tym razem drużyna z Amsterdamu próbowała swoich sił, jednak dośrodkowanie Klaassena z łatwością wybili obrońcy Twente.

34'

Druga bramka wisi w powietrzu, szczęście Ajaxu w końcu się skończy. Ta drużyna jest bardzo rozkojarzona popełnia mnóstwo błędów. Natomiast po Twente widać, że gra z większym luzem w tym spotkaniu.

32'

Dośrodkowanie z prawej strony pola karnego gości zostało zablokowane i trafiło do Castaingosa, ten wycifał do Ebecilo, który jednak strzelił niecelnie.

31'

Na razie Ajax utrzymuje się przy piłce, jednak nie umie poważnie zagrozić Twente.

29'

Próba strzału z rogu pola karnego, jednak pewnie piłkę wyłapuje Cillesen.

27'

Ależ wyrzut z autu po lewej stronie! Miyaichi doszedł do piłki, jednak przewrócił się w polu karnym licząc na rzut karny, lecz sędzia nie dał się nabrać.

25'

Ajax się gubi, znowu niecelne podanie, które było okazja dla Twente do wyprowadzenia kontry, jednak gospodarze z tego nie skorzystali.

23'

Widać zdecydowanie, że podopieczni Alfreda Schreudera są dzisiaj nastawieni głównie na grę z kontrataku.

20'

Na razie Ajax wciąż utrzymuje się przy piłce i zamknął gospodarzy na ich połowie.

18'

A więc mamy 1:0, jak odpowiedzą na to podopieczni Francka de Boera?

16'

Kontatak Twente, Corona otrzymał piłkę przebiegł aż do pola karnego, zszedł do środka i wspaniałym, celnym strzałem w róg pokonał bramkarza Ajaxu!

15'

Jak do tej pory głownie mamy do czynienia z walką w środku i niecelnymi podaniami pod polami karnymi.

12'

Dobry drybling Andersena zapowiadało się na strzał, jednak ostatecznie obrońcy Twente oczyścili sytuacje.

9'

Twente zamknęło Ajax w ich bramcę, po dwóch dośrodkowaniach piłkę wybił w końcu bramkarz

6'

Spokojne pierwsze minuty, aktualnie przy piłce Twente.

20:45

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

20:40

Szkoleniowiec Ajaxu Amsterdam również wypowiedział się o swoich rywalach:

Twente posiada kadrę, która może odnosić sukcesy.
20:37

Jak widać, nasz reprezentant Arkadiusz Milik po świetnym zgrupowaniu reprezentacji tylko na ławce. Oto wypowiedź trenera Ajaxu Francka de Boera o naszym napastniku:

Aktualnie nie ma dużej różnicy pomiędzy Sigthorssonem a Milikiem. Obaj są w dobrej formie. Milik zyskał w Polsce dużą pewność siebie, którą musi wykorzystać u nas. To samo dotyczy Sigthorssona. Milik musi przyzwyczaić się do naszego stylu gry i systemu. On twardo stąpa jednak po ziemi. To wspaniałe, że był tak ważnym zawodnikiem dla reprezentacji swojego kraju.
20:35

Ławka rezerwowych Ajaxu Amsterdam: Boer, Riedewald, Milik, El Ghazi, Denswil, Zimling, Menig.

20:34

Ławka rezerwowych Twente: Stevens, Borven, Breukers, Koppers, Engelaar. Mokhtar, Kusk.

20:33

Twente do tej pory nie przegrało ani jednego meczu w sezonie, tak więc spotkanie zapowiada się obiecująco.

20:33

Witamy na relacji meczu ze stadionu De Grolsch Veste, gdzie Twente Enschede podejmuje wicelidera Ajax Amsterdam