Gubią piłkę w ataku goście, jest okazja do kontry dla Ajaksu.

Do końca spotkania nie powinno się już nic wydarzyć. Obydwa zespoły zainteresowane są już tylko zejściem do szatni.

Przewaga Ajaksu w posiadaniu piłki, ale bramek wciąż nie ma.

75'

Znów powolny kontratak PEC zakończony celnym, ale słabym strzałem van Holena.

74'

Akcja ponownie toczy się w polu karnym PEC Zwolle, jednak znów skutecznie bronią się goście.

72'

Znakomita kontra gości, którzy wyszli w przewadze ale El-Ghazi strzałem z pierwszej piłki zmarnował okazję.

71'

Kartka dla Klaasena.

70'

Fatalnie zmarnował sytuację Drost! Dostał świetne piłkę w polu karnym, przyjął, odwrócił się i niecelnie wycofał ją przed szesnastkę co skończyło się stratą,

69'

Anwar El-Ghazi zmienia Lasse Schoene.

68'

Kolejny rzut rożny dla Ajaksu.

67'

Pogubili się w ataku piłkarz Zwolle, dokładnie Lam. Dobra okazja, ale zmarnowana.

66'

Zepchnięci do defensywy goście, ale bardzo dobrze sobie w niej radzą.

65'

Coraz bardziej wyraźnie dominują na boisku gospodarze.

64'

Kolejna kontra, ale zdążyli wrócić obrońcy PEC. Piłka do Kolbeinna, który po strzale z ostrego kąta nie potrafił pokonać dobrze interweniującego Hahna.

63'

Fatalne rozrzucenie piłki przez Serero. Aut dla gości.

62'

Świetna akcja Kishny przynosi jedynie rzut rożny.

61'

Odzyskują piłkę na połowie rywala gospodarze, ale Andersen został powstrzymany już w szesnastce rywala.

60'

Kolbeinn powstrzymany z łatwością w polu karnym.

59'

Doskonała "rybka" Andersena, ale znów nikt nie zamknął tego podania w polu karnym.

58'

Na skrzydle próbują goście, ale na miejscu obrońcy Ajaksu.

57'

Rozgrywają piłkę w środku pola gospodarze, po chwili długie podanie do Kolbeinna, który znów fatalnie się zachował tracąc ją w polu karnym.

55'

Faul, rzut wolny dla gości. Dośrodkowanie w pole karne - bez zagrożenia.

54'

Znów chwila spokoju. Dużo ich dzisiaj, co szkodzi widowisku.

53'

Festiwal strat zakończony dobrym atakiem Ajaksu i słabym strzałem Schoene.

51'

Zwolle utrzymuje się przy piłce, świetna piłka do Drosta na skrzydło, ten odegrał przed pole karne do Rienstry, który posłał piłkę nad poprzeczką.

50'

W środku pola Joden, powinni gospodarze szybciej zaatakować.

49'

Piłka od van Hintuma w pole karne rywala, ale przecinają to podanie obrońcy Ajaksu.

48'

Nie ruszyli odważnie do ataku piłkarze Zwolle, którzy aktualnie utrzymują się przy piłce.

46'

Gra wznowiona!

46'

Sainsburry za Broese.

46'

Kishna za Zimliga.

46'

Faule: 3 - 8

47'

Do przerwy bez bramek i bez emocji.

46'

Dwie minuty doliczył arbiter.

45'

Nieudana próba strzału nożycami w wykonaniu Sigthorssona.

43'

Minimalnie niecelny strzał głową piłkarza Ajaksu! Było bardzo groźnie!

42'

Bardzo nudna połowa dobiega powoli końca. Na boisku nie widać wyraźnej przewagi żadnego zespołu.

41'

Nie było zagrożenia, bardzo słaby strzał.

40'

Zimlig przewrócił rywala, będzie rzut wolny ale też żółta kartka dla piłkarza PEC.

39'

Kolejny niecelny strzał piłkarzy Ajaksu.

38'

Nie odnotowaliśmy kartki dla Drosta.

37'

Kontratak Ajaksu przeradza się szybko w kontratak PEC, jednak zbyt wolno to rozgrywają goście.

36'

Dobre dośrodkowanie w pole karne, które kończy się strzałem - niecelnym.

35'

Brzydko faulowany Klaasen i Rienstra ogląda żółtą kartkę.

34'

Dobra okazja do kontry dla Joden, ale Serero zwolnił akcję.

33'

Długo trwało wznowienie gry po przepychankach w murze, ale ostatecznie niecelny strzał Schoene.

32'

Korner pomysłowo rozegrany przez gospodarzy, strzał z dystansu van Rhijna blokuje ręką Thomas i mamy rzut wolny w odległości 24 metrów od bramki.

31'

Klaasen! nie sięgnął piłki po znakomitym dośrodkowaniu ze skrzydła...

30'

Bardzo dobra interwencja Cillessena po indywidualnej akcji i strzale z dystansu piłkarza PEC.

28'

Świetna okazja! Van Rhijn posłał płaską piłkę w pole karne, nikt jej nie zgarnął, ale ostatecznie nie poradzili sobie zawodnicy Ajaksu i mamy zaledwie rzut rożny...

27'

Broese już za linią boczną boiska, sporo mamy przerw w grze. Piłka dla gości.

26'

Kolejny uraz w ekipie gości, bardzo ostro grają dziś oba zespoły.

24'

Świetne podanie ze skrzydła w kierunku Kolbeinna, ale zbyt wolny był Islandczyk i nie zakończył tej akcji golem.

25'

Konieczna była zmiana.

23'

Szykuje się jednak zmiana. Jody Lukoki, były piłkarz Ajaksu przy linii bocznej boiska.

22'

Saymak podnosi się i można kontynuować grę. Przy piłce gospodarze.

21'

Na murawie leży jeden z piłkarzy PEC.

20'

Kolejne ostrzejsze starcie: Saymak kontra Boilesen - znów bez kartek.

19'

Niezły atak PEC, ale tym razem w końcowym momencie gubi się Drost.

18'

Zbyt mocne zagranie, wciąż bez bramek na Amsterdam Arenie.

17'

Od defensywy rozpoczynają konstruowanie kolejnej akcji Godenzonen.

16'

Dobre dośrodkowanie ze skrzydła, będziemy mieli rzut rożny dla Zwolle.

15'

Przy piłce utrzymują się goście, ale na połowie rywala nie udało się niczego zdziałać.

14'

Mecz nie zachwyca tempem. Brakuje szybkich akcji, widać, że obydwa zespoły grają asekuracyjnie.

13'

Dobry odbiór piłkarzy Ajaksu w środku pola, ale na miejscu byli obrońcy Zwolle.

12'

Po strzale Saymaka grę wznawia bramkarz Joden.

11'

Odzyskał piłkę Ajax, ale nie na długo.

10'

Spokojnie rozgrywają piłkę przyjezdni.

7'

Niebezpieczne starcie Serero z obrońcą, ale arbiter nie dopatrzył się faulu.

5'

Pierwsze minuty pod dyktando gospodarzy, którzy przeważają na boisku i zdążyli już stworzyć groźne sytuacje.

16:46

Gramy!

16:45

Przywitanie kapitanów obydwu zespołów.

16:40

Piłkarze za chwilę pojawią się na murawie Amsterdam Areny!

16:35

Rezerwowi PEC:

Lukoki, Nijland, Dekker, Moro, de Jong, Ehizibue, Sainsbury.

16:23

Na Amsterdam Arena trwa właśnie rozgrzewka. Mecz rozpocznie się za niecałe 15 minut.

16:08

PEC Zwolle jeszcze nigdy nie wygrało meczu ligowego gdy ich rywalem był Ajax. Dotychczas w 14 meczach 13-krotnie lepsi byli Joden, raz padł również remis.