• Strzały: 9 (5) - 12 (3)
  • Rzuty rożne: 3 - 4
  • Faule: 12 - 11
22:55

Po bardzo dobrej, emocjonującej pierwszej połowie tempo gry nieco nam spadło, ale zwycięstwo gospodarzy jest jak najbardziej zasłużone. Szybko podwoili swoje prowadzenie, a strzelanie zakończyli ładnym golem Brunta. Podopieczni Tony'ego Pulisa ładnym akcentem żegnają The Hawthorns w tym sezonie

22:53

93'

KONIEC! West Brom niespodziewanie ogrywa Chelsea!

93'

Eden Hazard próbował oddać strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany. A Jose Mourinho i Tony Pulis objęci dyskutują o końcówce tego spotkania

91'

Tymczasem trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy meczu

91'

Matić! Dobry strzał z rzutu wolnego, ale nieznacznie niecelny

89'

Ostatnia zmiana w meczu, za Jamesa Morrisona wchodzi Chris Baird

87'

Bardzo spokojny fragment meczu. Obie drużyny nie myślą już zbytnio o atakowaniu rywala i wolą raczej wymieniać długo podania

84'

Matić próbował z lewej strony dograć piłkę do środka pola karnego, ale mimo rykoszetu Myhill spokojnie złapał piłkę

82'

Lescott był przed chwilą faulowany przez Cuadrado i ten dostał za to żółtą kartkę

82'

Morrison dośrodkował z lewej strony boiska, ale zrobił to niedokładnie i Gardner nie zdołał opanować piłki

80'

A za Saido Berahino melduje się Brown Ideye

79'

Zmiany w obu zespołach. Za Loica Remy wchodzi Isaiah Brown

78'

Eden Hazard oddał strzał sprzed pola karnego, ale wyraźnie się pomylił. Od bramki Myhill

77'

Filipe Luis zaatakował lewą stroną boiska, jednak zanim zdołał dośrodkować, to piłkę odebrał mu Gardner

75'

Berahino oddał strzał sprzed pola karnego, ale tym razem zdecydowanie się pomylił i grę od bramki wznowi Courtois

74'

Blisko gola dla gości! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka na czwartym metrze od bramki spadła pod nogi Maticia, a jego strzał fenomenalnie obronił Myhill!

73'

Nathan Ake wchodzi na boisko i zmienia Rubena Loftusa-Cheeka

72'

Eden Hazard starał się oddać strzał z okolic szesnastego metra, ale został skutecznie zablokowany przez jednego z rywali

70'

Spokojniejszy fragment meczu, żadna ze stron nie forsuje teraz tempa. Przy piłce West Brom

68'

Spore problemy mają goście z przedostaniem się przez szczelną defensywę gospodarzy. Wymieniają długo podania, ale nie przynosi to większego skutku

66'

Gol Chrisa Brunta:

64'

Kolejna spora kontrowersja, Jonas Olsson zagrał piłkę ręką i choć arbiter odgwizdał przewinienie, to nie pokazał piłkarzowi West Bromu drugiej żółtej kartki

63'

Jose Mourinho przeprowadza pierwszą zmianę, Cuadrado wchodzi za Costę

63'

Garnder ostro faulował Costę i dostał za to żółtą kartkę

61'

Ależ niespodzianka! Gospodarze krótko rozegrali rzut rożny, Brunt z ostrego kąta uderzył w kierunku bliższego słupka i zaskoczył bramkarza! Courtois na pewno mógł interweniować lepiej.

60'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Chris Brunt, 3:0!

60'

Morrison! Bardzo dobry strzał sprzed pola karnego, broni jednak Courtois!

22:19

59'

Kiepsko wykonali ten stały fragment gry The Blues i gospodarze mieli okazję do kontry. Po dośrodkowaniu Dawsona z prawej strony boiska bardzo dobrze interweniował jednak Loftus-Cheek.

58'

Dawson faulował na własnej połowie Coste

56'

Loic Remy! Francuz jednym zwodem minął przed polem karnym trzech rywali, oddał mocny strzał i trafił w słupek!

55'

Spokojnie wymieniają podania The Blues, ale wciąż mają spore problemy z przedostaniem się bliżej bramki przeciwnika

53'

Zmiana u gospodarzy, Craig Gardner wchodzi za Calluma McManamana

51'

Pewnie wykorzystana jedenastka przez Berahino:

50'

Długo wymieniają teraz podania goście, ale robią to dość daleko od bramki przeciwnika i ten nie musi czuć się zagrożony

48'

Nie ma wątpliwości co da faulu Terry'ego, kontrowersje stanowi brak kary indywidualnej dla kapitana Chelsea. Doświadczony stoper był ostatnim zawodnikiem The Blues przed jej bramką, powinien otrzymać czerwoną kartkę

47'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! 2:0, pewny strzał Berahino!

46'

RZUT KARNY DLA GOSPODARZY! Terry faulował we własnej szesnastce Berahino!

46'

Arbiter daje znak i zaczynamy drugą połowę!

21:50

To się ogląda! Spora liczba okazji podbramkowych, piękny gol i dużo walki. Po przerwie liczymy na przynajmniej taką samą dawkę emocji!

47'

I teraz pan Mike Jones zaprosił piłkarzy na przerwę

45'

Trzy minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy

43'

Teraz na to drugie zdecydował się Yacob i chyba mógł poczekać. Wyraźne pudło piłkarza West Bromu

42'

Dłużej wymieniają w ostatnim czasie podania gospodarze, ale jeszcze nie decydują się na dośrodkowanie lub strzał

40'

To mogła być bramka! Brunt wyszedł sam na sam z Courtois po podaniu Morrisona, ale przegrał ten pojedynek!

39'

Eden Hazard zaatakował lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne, a Myhill spokojnie złapał piłkę

38'

Filip Luis! Dobry strzał z tego rzutu wolnego i jeszcze lepsza interwencja Myhilla!

37'

Olsson faulował na własnej połowie Diego Costę i otrzymał za to żółtą kartkę

36'

Co ciekawe, jest to pierwsza czerwona kartka Fabregasa, jaką otrzymał on od... 21. stycznia 2006 roku

34'

Przed chwilą w narożniku boiska starli się ze sobą Lescott i Ivanović, tym razem obyło się bez szarpaniny. Przy piłce gospodarze

32'

Jeszcze żółta kartka dla Fletchera, za to jak doskoczył do Fabregasa po kopnięciu przez niego piłki.

31'

Małe sprostowanie, Costa szarpał się z McAuley'em i za to ta żółta kartka. Natomiast Fabregas podczas tego zamieszania... kopnął piłkę w kierunku stojących piłkarzy West Bromu i trafił jednego w głowę! Niebywała bezmyślność Hiszpana i słuszna decyzja Mike'a Jonesa. Wracamy do gry

29'

I CZERWONA DLA FABREGASA!

28'

Żółta kartka dla Costy...

28'

Mamy jakieś zamieszanie pod bramką gospodarzy, Diego Costa wplątał się w szarpaninę z Olssonem, po chwili dołączyli inni zawodnicy. Zaraz pewnie posypią się kartki...

27'

Brunt sprytnie dośrodkował z tego stałego fragmentu gry, ale The Blues zdołali to rozszyfrować i wybić piłkę

26'

Filipe Luis faulował na własnej połowie boiska McManamana

25'

Blisko gola dla gości! Costa świetnie zaatakował lewą stroną boiska, dośrodkował, a strzał Hazarda z bliskiej odległości został zablokowany!

24'

Brunt przed chwilą nieźle dośrodkował z rzutu wolnego, a bardzo dobrze wypiąstkował piłkę Courtois

22'

Nawiązując jeszcze do jubileuszu Edena Hazarda

22'

West Brom miał rzut wolny na środku boiska i gospodarze zdecydowali się na zagranie w pole karne gości, ale była to zła decyzja. The Blues szybko przejęli piłkę

20'

Matić również na razie wylądował z linie boczną, wracamy do gry

19'

I mamy kolejny uraz. Tym razem na boisku leży Nemanja Matić, który ucierpiał w powietrznej walce z Fletcherem

18'

Yacob na razie schodzi za linię boczną (kontuzji doznał w starciu z Loiciem Remy), pewnie za chwilę wróci na boisko. Gra wznowiona

21:15

16'

Claudio Yacob doznał teraz jakiejś kontuzji i potrzebuje pomocy lekarzy

15'

Fantastyczny gol strzelony przez Berahino:

14'

Matić! Bardzo dobry strzał sprzed pola karnego, piłka minimalnie mija bramkę Myhilla!

13'

A teraz na wrzutkę z lewej flanki zdecydował się Brunt, ale Courtois interweniował bezbłędnie. Piłka dla gości

12'

Cesc Fabregas dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, ale tam dobrze poradzili sobie obrońcy gospodarzy.

10'

Co za gol piłkarza West Bromu! Berahino zdecydował się na strzał z dystansu i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi!

9'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Saido Barehino i gospodarze na prowadzeniu!

7'

Berahino dośrodkował z lewej strony boiska, jednak zrobił to bardzo czytelnie i bramkarz gości nie miał problemów ze złapaniem piłki

6'

A teraz Fabregas wplątał się w drybling w szesnastce West Bromu, ale skończył go leciutkim strzałem, który spokojnie obronił Myhill

5'

Atakują gospodarze! McManaman ograł w polu karnym dwóch rywali i oddał groźny strzał, który zdołał jednak obronić Courtois!

4'

Fletcher dośrodkował przed chwilą z rzutu wolnego w pole karne, ale tam doskonale poradził sobie Terry.

3'

Przed chwilą mieliśmy próbę indywidualnego ataku w wykonaniu powracającego po kontuzji Costy, ale szybko powstrzymali go obrońcy gospodarzy

1'

Jeszcze Jose Mourinho i Tony Pulis serdecznie wyściskali się w tunelu i zaczynamy! Od środka goście

20:55

Piłkarze West Bromu przygotowali szpaler dla kolegów z Chelsea. Obie drużyny już na murawie, zaczynamy za kilka chwil!

20:50

Chelsea jest niewątpliwym faworytem tego pojedynku, ale co ciekawe w trzech ostatnich wyjazdowych meczach z West Bromem nie wygrała ani razu. Dwukrotnie zwyciężali gospodarze, raz padł remis

20:46

Ten mecz to okazja do małego jubileuszu dla Edena Hezarda. Rewelacyjny Belg zaliczy swój mecz numer 100 w Premier League.

20:43

Chelsea już jest pewna mistrzostwa Anglii, West Brom utrzymania w lidze. Teoretycznie ten mecz nie ma większego znaczenia, ale pamiętajmy, że za każde miejsce zajęte na koniec sezonu w Premier League płacone są ogromne pieniądze. Podopieczni Tony'ego Pulisa mogą jeszcze przeskoczyć 12. Crystal Palace, potrzebują jednak zwycięstw w dwóch ostatnich meczach.

20:39

A teraz gospodarzy: Rose, Wisdom, Baird, Mulumbu, Gardner, Anichebe, Ideye

20:38

Mamy już wyjściowe składy, pora na podanie ławek rezerwowych. Na początek gości: Blackman, Christensen, Azpilicueta, Ake, Mikel, Cuadrado, Brown

20:36

Witamy! Zapraszamy na relację live z ostatniego spotkania 37. kolejki angielskiej Premier League. West Bromwich podejmie Chelsea, a początek już za około 35 minut!