16:23

95'

KONIEC! Manchester City wygrywa na Liberty Stadium!

93'

Silva wyłożył piłkę Bony'emu przed pole karne, a piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Iworyjczyk nie celebrował tego trafienia

92'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Wilfried Bony, 4:2 dla gości!

91'

Pięć minut doliczył sędzia do drugiej połowy

89'

Emnes zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, ale trafił prosto w mur

87'

Prawą stroną próbowali zaatakować gospodarze, ale tam Milner bardzo dobrze zatrzymał Corka

85'

Tymczasem przy burzy braw kibiców Swansea na boisku melduje się Bony. Zmienia Toure

85'

JOE HART! Cork zagrał świetną piłkę w pole karne, Gomis oddał strzał głową, a Hart fantastycznie go zatrzymał!

83'

Emnes wchodzi na boisko i zmienia Sigurdssona

82'

Joe Hart, co za interwencja! Fernandez oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a Anglik FENOMENALNIE odbił piłkę!

80'

Druga zmiana u gości, za Fernandinho wchodzi Kompany

79'

Drugi gol strzelony przez Toure:

78'

Z rezerwowym gospodarzy już wszystko w porządku, tymczasem druga zmiana Swansea. Za Shelvey'a wchodzi Britton

77'

Barrow był faulowany przez Fernandinho i potrzebuje chwili, aby dojść do siebie. Dla Brazylijczyka żółta kartka

75'

Kolejny gol Toure, kolejny z którym powinien sobie poradzić Fabiański. Iworyjczyk podprowadził sobie piłkę, oddał strzał z okolic piętnastego metra, ale nie na tyle mocny, aby Polak nie mógł sobie z nim poradzić

74'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Yaya Toure i Obywatele znów prowadzą!

73'

Barrow wchodzi na boisko i zmienia Dyera

72'

Długo starają się teraz utrzymywać przy piłce goście, ale mają problem z przedostaniem się pod bramkę Fabiańskiego

70'

Wyrównujący gol Gomisa:

69'

Ładnie wyglądają akcje The Citizens, ale do pewnego momentu, brakuje im wykończenia, bądź dokładnego ostatniego podania. Teraz po świetnej prostopadłej piłce od Silvy niedokładnie dośrodkowywał Navas

67'

Fabiański! Dwójkowa akcja w polu karnym gospodarzy Silvy i Milnera, a Polak fantastycznie zatrzymał tego pierwszego!

65'

Richards zagrał fantastyczne podanie ze skrzydła, a dalekiej odległości, a Gomis najpierw idealnie wstrzelił się w linię spalonego, potem wymanewrował obrońców i pokonał bramkarza! Ależ czekają nas emocje!

64'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Bafetimbi Gomis, remis!

63'

Dwie świetne interwencje Fabiańskiego! Polak najpierw bardzo dobrze obronił strzał Silvy z ostrego kąta, a następnie Navasa z bliskiej odległości!

15:49

62'

Sigurdsson starał się zaatakować indywidualnie środkiem pola, ale tuż przed polem karnym stracił piłkę

60'

Żółta kartka dla Pablo Zabalety

58'

Zmiana w zespole Pellegriniego, za Lamparda melduje się Navas

56'

Williams przymierzył sprzed pola karnego, spokojnie łapie piłkę bramkarz gości

54'

Joe Hart! Kapitalny strzał Sehlvey'a sprzed pola karnego i jeszcze lepsza interwencja Harta!

52'

Zabaleta dośrodkował z prawej strony boiska, ale w polu karnym nie było żadnego zawodnika Manchesteru City i piłkę przejęli gospodarze

50'

Żółta kartka dla Milnera za spóźniony atak na rywala

48'

Aguero przymierzył sprzed pola karnego, ale nie trafił nawet w światło bramki

46'

15:18

Działo się w pierwszej połowie i to sporo! Obie drużyny stworzyły sobie po kilka niezłych okazji podbramkowych i co najważniejsze, oglądaliśmy naprawdę ładne gole. Oby po przerwie było podobnie

15:18

45'

I teraz sędzia kończy pierwszą połowę

45'

Aguero oddał strzał głową po dośrodkowaniu w pole karne i małej przebitce, ale nie potrafił trafić w światło bramki

45'

Kapitalny strzał w dolny róg, sprzed pola karnego w wykonaniu Islandczyka i Joe Hart nie miał żadnych szans!

45'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Kontaktowe trafienie Sigurdssona!

43'

Długie zagranie z głębi pola w kierunku Aguero, ale ten był na spalonym

41'

Demichelis przed chwilą taktycznie faulował Gomisa, ale sędzia nie zdecydował się na pokazanie kartki

39'

Wysokim pressingiem starają się teraz grać ustępujący mistrzowie Anglii, Swansea ma problem z wydostaniem się z własnej połowy

37'

Kolejna kapitalna kontra The Citizens. Pod koniec Lampard zagrał świetne podanie do Milnera, ten w polu karnym ośmieszył Taylora i strzałem w długi róg pokonał Fabiańskiego. Czy Swansea stać na odpowiedź?

36'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! James Milner, 2:0 dla gości!

36'

Sigurdsson dośrodkował z rzutu rożnego, a Silva wybił piłkę z własnej szesnastki

34'

Goście starają się teraz uspokoić grę i jak najdłużej wymieniać między sobą podania

32'

Gomis oddał świetny strzał głową po dośrodkowaniu w pole karne, a choć Hart świetnie go obronił, to ewentualny gol i tak nie byłby uznany. Francuz w momencie podania kolegi był na spalonym

31'

Kolejny bardzo dobry kontratak gości. Po podaniu Silvy z lewej strony boiska Toure zdecydował się na strzał z okolic piętnastego metra, ale został zablokowany przez Taylora

29'

Gol zdobyty przez gości:

28'

Mangala oddał strzał głową po dośrodkowaniu z narożnika boiska, ale wyraźnie się pomylił. Od bramki Fabiański

27'

Dobra kontra gości! Silva zagrał na lewą stroną do Kolarova, ten dośrodkował w pole karne, a tam z piłką minął się Lampard. Rzut rożny

26'

Dyer zaatakował prawą stroną boiska, jednak tam świetnie powstrzymał go Kolarov

24'

Spokojnie wymieniają teraz podania gospodarze. Robią to jednak dość daleko od bramki przeciwnika, który może teraz nastawić się do gry z kontry

22'

Błąd Łukasza Fabiańskiego. Yaya Toure przymierzył sprzed pola karnego, a choć był minimalny rykoszet od nogi Williamsa, to Polak powinien był obronić to uderzenie.

21'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Yaya Toure, 1:0 dla gości!

20'

Milner wrzucił piłkę tym razem z narożnika boiska i zrobił to niedokładnie. Obrońcy Swansea spokojnie poradzili sobie we własnej szesnastce

19'

Milner dośrodkował z prawej strony boiska, a Williams wybił piłkę na rzut rożny

18'

A teraz Aguero wpakował piłkę do bramki po podaniu Silvy, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Jak pokazały powtórki - miał rację

17'

To powinien być gol! Mangala stracił piłkę we własnej szesnastce na rzecz Dyera, a strzał tego drugiego fenomenalnie zatrzymał Hart!

16'

Kolarov! Dobry strzał z rzutu wolnego w wykonaniu obrońcy gości, piłka nieznacznie minęła bramkę!

14:45

15'

Aguero zaatakował indywidualnie środkiem boiska, oddał strzał sprzed szesnastki i został zablokowany przez obrońcę

13'

Gomis oddał strzał po dośrodkowaniu z narożnika boiska, ale wyraźnie się pomylił

12'

Kolejna ładna akcja Montero na lewej stronie boiska, tym razem zakończona dośrodkowaniem. Kolarov wybił piłkę na rzut rożny

10'

To mogła być bramka! Montero pociągnął z piłką lewą stroną podał do Taylora, a ten zagrał nieco za bardzo do tyłu do Gomisa, przez co ten nie zdołał oddać dokładnego strzału z dogodnej pozycji

9'

Tym razem Dyer zdołał dośrodkować z prawej flanki, ale we własnej szesnastce dobrze interweniował Zabaleta

8'

Dyer zaatakował prawą stroną boiska, jednak kiedy już przymierzał się do dośrodkowania, to Kolarov odebrał mu piłkę

7'

Jonjo Shelvey zdecydował się na płaskie dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale nie był to najlepszy pomysł. Piłkę przejęli Obywatele

5'

Nieco dłużej są teraz przy piłce goście, ale rozgrywają ją głównie w środkowej strefie boiska. Mają problem z przedostaniem się bliżej bramki Fabiańskiego

3'

I mieliśmy pierwszy strzał na bramkę. Sprzed pola karnego przymierzył Gomis, a Hart na raty złapał futbolówkę

2'

Dość spokojny początek w wykonaniu obu zespołów, choć przed chwilą nieporozumienie Fabiańskiego i Richardsa przyniosło gościom aut

1'

Pan Mark Clattenburg daje znak, zaczynają gospodarze

14:26

Obie drużyny już powoli wychodzą na murawę, za kilka chwil zabrzmi pierwszy gwizdek arbitra

14:23

Dzisiaj poważnym zagrożeniem dla walczącego o złotą rękawicę Łukasza Fabiańskiego niewątpliwie będzie bramkostrzelny Sergio Aguero, który zmierza po koronę króla strzelców. Czy Polak zdoła go zatrzymać?

14:17

W poprzednim sezonie 3:2 na Liberty Stadium wygrali goście, a dwa gole dla Swansea zdobył właśnie Wilfried Bony. Dla The Citizens trafiali Fernandinho, Yaya Toure oraz Kolarov

14:14

Manchester City dobrze radził sobie w poprzednich kolejkach, jednak postawa tego zespołu w meczach wyjazdowych wciąż pozostawia dużo do życzenia. Z pięciu ostatnich starć na boiskach rywali, aż cztery kończyły się porażkami Obywateli.

14:11

To spotkanie to okazja do powrotu do Walii dla Wilfrieda Bony'ego. Iworyjczyk, który zasiadł dzisiaj na ławce rezerwowych gości, jeszcze w pierwszej części sezonu reprezentował Swansea. Na Etihad Stadium trafił za 28 milionów funtów

14:06

Obie drużyny w ostatnim czasie są w naprawdę dobrej dyspozycji, co zwiastuje nam świetne widowisko. Swansea wygrało trzy ostatnie mecze z rzędu, Manchester City cztery. W poprzedniej kolejce The Citizens rozbili przed własną publicznością Queens Park Rangers, 6:0

14:01

W sześciu ostatnich meczach ligowych między tymi dwiema drużynami, The Citizens górą byli czterokrotnie, raz padł remis i raz zwyciężyły Łabędzie. Zrobiły to w marcu 2012 roku, kiedy na Liberty Stadium padł wynik 1:0

13:58

Obie drużyny wciąż grają jeszcze o jakieś swoje cele w tym sezonie. Manchester City stracił co prawda szanse na obronę tytułu mistrzowskiego, ale wciąż może zająć drugie miejsce na koniec rozgrywek. Swansea stara się wywalczyć lokatę zapewniającą grę w przyszłej edycji Ligi Europy

13:54

Ławka gospodarzy: Tremmel, Bartley, Tiendalli, Britton, Grimes, Barrow, Emnes

13:54

Ławka gości: Caballero, Kompany, Clichy, Jovetic, Dzeko, Navas, Bony

13:43

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dołączmy do nich ławki rezerwowych, a tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego pojedynku.

13:42

Witamy! Zapraszamy na relację live ze spotkania 37. kolejki angielskiej Premier League. Swansea podejmie Manchester City, a początek już za około 50 minut!