Leicester CityLeicester City
98'

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu bardzo Michał Bezuch.

97'

Spotkanie było meczem walki, brakowało groźnych sytuacji podbramkowych, a piłkę meczową dla Leicester w ostatniej minucie zmarnował rezerwowy Kramarić. Mimo to Leicester zdołało zapewnić sobie utrzymanie.

97'

Sunderland ma już trzy punkty przewagi nad Hull oraz dwa nad Newcastle. Na jedną kolejkę przed sytuacja drużyny Dicka Advocaata jest więc w miarę komfortowa, lecz "Czarne Koty" nie mogą jeszcze świętować utrzymania - przed nimi mecze wyjazdowe przeciwko Arsenalowi i Chelsea.

17:50

Dzięki porażce Hull, Leicester City z Marcinem Wasilewskim w składzie utrzymuje się w Premier League!

95'

Leicester utrzymuje piłkę w prawym narożniku i pan Atkinson kończy spotkanie!

94'

Kramarić miał piłkę meczową po nieporozumieniu Pantilimona z Johnem O'Shea. Australijczyk uderzał technicznie z szesnastu metrów na pustą bramkę, ale techniczny strzał powędrował w trybuny!

92'

Trzy minuty doliczył arbiter do drugiej połowy spotkania.

92'

Tym razem O'Shea fauluje Vardy'ego.

92'

Albrighton rozpędza się i próbuje sprytnie podać w pole karne, ale jego akcja została powstrzymana przez gąszcz obrońców Sunderlandu.

90'

W kolejnej akcji Leicester Pantilimon wychodzi z bramki i wykopuje piłkę przed siebie w stylu Manuela Neuera. Skutecznie, ale odważnie Rumun!

90'

Andrej Kramarić nietypowo, podcinką chciał zaskoczyć Pantilimona, ale strzał zdecydowanie zbyt lekki, by zaskoczyć rumuńskiego wieżowca.

88'

Goście próbują kontry, ale Albrighton świetnie ciałem zablokowany przez Larssona i piłka wychodzi na aut. Od linii bocznej gospodarze.

87'

Narzekający na uraz Jones schodzi z boiska, a jego miejsce na prawej obronie zajmie Reveillere.

86'

Kolejny faul Drinkwatera, ale Anglik nie otrzymuje żółtej kartki.

86'

Adam Johnson wrzuca piłkę, a Steven Fletcher wygrywa główkę w polu karnym, uderzając jakieś pół metra od okienka bramki pilnowanej przez Schmeichela. Sędzia liniowy nie zauważył spalonego w tej sytuacji.

85'

Do końca meczu już tylko kilka minut, więc na boisko robi się coraz ostrzej. Wes Morgan fauluje próbującego wyprowadzić kontraatak Jermaina Defoe.

84'

W środku pola Drinkwater fauluje Wickhama. Sunderland próbował wyprowadzić akcję, lecz nieskutecznie.

84'

Jones schodzi poza boisko o własnych siłach, ale wyraźnie utykając.

83'

Vardy przedziera się w pole karne i z prawej strony dogrywa wzdłuż bramki. Obrona gospodarzy znów dobrze ustawione, a na murawie po zderzeniu leży Billy Jones.

81'

Zmiana w napadzie gospodarzy. Steven Fletcher zmienia mało produktywnego Danny'ego Grahama.

81'

Cambiasso technicznie, ale piłka szybuje wysoko w trybuny.

80'

Albrighton wkręca w ziemie obrońców "Czarnych Kotów", a sfrustrowany Larsson fauluje dryblującego Anglika. Będzie rzut wolny tuż sprzed pola karnego z prawej strony boiska dla Leicester.

79'

Vardy wyłączył rzut rożny po interwencji Coatesa.

77'

Van Aanholt włączył się w akcję na lewym skrzydle, lecz Wasilewski nie dał Holendrowi przejść pod bramkę i spokojnie wybił piłkę na róg.

76'

Czy podobnie jak w meczu Leicester, dziś również padnie remis? Do końca spotkania pozostał jeszcze kwadrans.

75'

Australijczyk Kramaric wchodzi w miejsce Argentyńczyka Ulloi w drużynie "Lisów".

74'

Obrońcy wybili piłkę poza pole karne, jednak po wrzutce piłka wróciła w szesnastkę, a długie podanie skutecznie przeciął Huth, wybijając na jeszcze jeden rzut rożny. Tym razem piłkę po wrzutce z kornera pewnie wyłapał Schmeichel.

74'

Rzut rożny dla Sunderlandu - gospodarzom udało się wywalczyć jedynie kolejny korner.

74'

Johnson z impetem ciągnie z piłką lewą stroną, schodzi zwodem do środka i mocno uderza, ale skutecznie paruje piłkę Kasper Schemichel.

71'

Do końca spotkania pozostało 20 minut, ale obie ekipy nie stworzyły sobie groźnych sytuacji bramkowych. Żadna z drużyn nie chce się otworzyć, obawiając się zabójczych kontr, wynik może bowiem zdecydować o utrzymaniu w lidze.

72'

Na boisku opatrywany przez lekarzy Ulloa. Argentyńczyk chwilowo opuści boisko o własnych siłach.

70'

Vardy powstrzymany skutecznie przez Coatesa. Piłke od autu.

68'

Bardzo aktywnego w dzisiejszym spotkaniu Riyada Mahreza zmienia Danny Drinkwater.

67'

Żółtą kartkę za spóźnioną interwencję na Kingu ogląda napastnik gospodarzy Connor Wickham.

66'

Pantilimon pewnie łapie dośrodkowanie z prawej strony.

66'

Kibice podwójnie cieszą się, oglądając wynik na smartfonach. QPR prowadzi z Newcastle 2:1, a Tottenham z Hull już 2:0.

66'

Robert Huth fauluje Defoe i otrzymuje żółty kartonik.

63'

Van Aanholt zbliżył się z lewej strony pod pole karne, uderzył z 25 metrów, lecz ponad metr od długiego słupka bramki Schmeichela.

62'

Larsson z rzutu wolnego z okolic 25 metra bardzo mocno, lecz prosto w mur.

62'

Adam Jonhson zmienia w środku pola Bridcutta, który otrzymał już żółta kartkę w pierwszej połowie.

17:15

60'

Kolejne dobre wieści dla kibiców "Lisów" i "Czarnych Kotów" - QPR wyrównało stan rywalizacji z Newcastle. Na Loftus Road jest 1:1.

60'

Schlupp z lewej strony popisuje się krosowym zagraniem, piłka uciekła jednak Mahrezowi na prawym skrzydle.

59'

Po wrzutce z prawej strony na piątym metrze przedzierał się Cambiasso, ale doświadczonego Argentyńczyka ubiegł Pantilimon.

57'

Mahrez samotny rajd, ale Algierczyk zbyt długo zastanawiał się co zrobić z piłkę. Ostatecznie Larsson zablokował strzał Mahreza.

57'

Schmeichel piąstkuje piłkę przed pole karne - dużo nerwowości w grze obronnej gości.

56'

Tottenham strzela bramkę Hull, co jest bardzo korzystne dla obu zespołów grających dziś na Stadium of Light.

56'

O'Shea naciskany przez Vardy'ego, ale Irlandczyk spokojnie odgrywa do bramkarza.

56'

Rajd Billy'ego Jones prawą stroną, Anglik wpada w pole karne, ogrywając Schluppa. Jones wrzucił w kierunku Wickhama, ale zdecydowanie za mocno.

54'

Defoe przyjmuje piłkę zgraną głową, wpada w pole karne, ale reprezentant Anglii zablokowany przez Morgana, strzał utracił impet i bez problemu piłkę złapał Schmeichel.

54'

Dużo niedokładnej gry, akcja toczy się przede wszystkim w środku pola.

51'

Schlupp ambitnie lewym skrzydłem, ale zawodnik z Ghany przegrał walkę z Billym Jonesem w polu karnym, przy okazji faulując.

50'

Rzut rożny bez skutku, O'Shea bardzo blisko i na granicy przepisów trzyma Argentyńczyka Ulloę.

49'

Po sprytnym zagraniu Ulloę ubiegł van Aanholt i kolejny róg.

47'

Mahrez na prawym skrzydle do Albrightona, a Anglik po raz kolejny zablokowany. Siódmy rzut rożny dla Leicester.

62'

Ulloa rozpoczyna od środka. Obie ekipy bez zmian w przerwie.

17:00

Piłkarze powrócili już na murawę i zaraz rozpoczniemy drugą połowę.

16:56

16:50

W ważnych spotkaniach dla wyłonienia trzeciego spadkowicza Tottenham remisuje bezbramkowo z Hull, a QPR przegrywa 0:1 z Newcastle.

16:49

W pierwszej połowie obserwujemy mecz walki, ale kibice na Stadium of Light nie obejrzeli ani bramek, ani klarownych sytuacji bramkowych. Posiadanie piłki 52% na korzyść gospodarzy, ale aktywni gości wywalczyli aż 6 rzutów rożnych. W sytuacjach bramkowych 8-3 dla Sunderlandu, w strzałach celnych 2-0 dla piłkarzy Dicka Advocaata.

50'

47'

Mahrez próbuje wrzutki z lewej strony, ale zdecydowanie zbyt mocno. Pantilimon zaczyna od bramki, a pan Atkinson kończy pierwszą odsłonę.

47'

Wes Morgan niczym Włodzimierz Smolarek zastawia się w prawym narożniku. Kapitan Leicester wygrywa walkę z dwoma piłkarzami gospodarzy i wywalczył korner.

46'

Kolejny faul Cattermole'a, tym razem na środku boiska Anglik powstrzymuje Algierczyka Mahreza.

45'

Mahrez płasko wrzuca piłkę, ale Cattermole był dobrze ustawiony. Błyskawiczna kontra Sunderlandu została szybko przerwana na czterdziestym metrze przez dobrze ustawionych obrońców.

45'

Cattermole niezgodnie z przepisami powstrzymuję kontrę Albrightona na prawym skrzydle. Żółta karta dla piłkarz Sunderlandu.

44'

Tym razem po wrzutce Albrightona piłkę podbił O'Shea, ale sędzia tego nie zauważył i podyktował wznowienie z "piątki" dla "Czarnych Kotów".

42'

O'Shea skutecznie blokuje dośrodkowanie z prawej strony. Następny rzut rożny.

42'

Mahrez próbuje dryblingu przez polem karne, ale we wszystkim połapał się Coates.

41'

Bridcutt posyła prostopadłą piłkę, ale ruszył do niej tylko Kasper Schmeichel.

41'

Coates urządza sobie rajd prawą stroną, podaje w kierunku Wickhama, lecz tam dobrze pilnuje go Jamajczyk Wes Morgan.

40'

Strzał Wickhama zablokowany, piłkarze Leicester wcześnie wybiegli z muru, bo piłkę najpierw trącił Larsson.

38'

Rzut wolny tuż przed polem karnym Schmeichela. Connor Wickham upada po faulu któregoś z obrońców - Wasilewskiego lub Hutha, lecz decyzja sędziego jest mocno wątpliwa.

38'

Wrzutkę Mahreza na piątym metrze pewnie łapie Pantilimon.

37'

Duże zamieszanie w polu karnym Sunderlandu po wrzutce z rzutu wolnego. "Wasyl" próbował wygrać główkę, ale otoczyło go trzech zawodników Dicka Advocaata. Leicester wywalczył kolejny korner.

37'

Faul Cattermole'a na Mahrezie. Martin Atkinson napomina zawodnika gospodarzy, który jest znany z agresywnych wejść.

35'

Kolejny rzut rożny, w ogromnym zamieszaniu Pantilimon łapie piłkę, jednak skoczyło na niego trzech zawodników w niebieskich koszulkach. Rumuna faulował chyba Marcin Wasilewski, który zderzy się głową z Rumunem.

34'

Mahrez wrzuca z korneru, znalazł się tam Wes Morgan, który z półobrotu próbował uderzać, lecz został skutecznie zablokowany.

33'

Albrighton na prawym skrzydle wywalczył rzut rożny w starciu z van Aanholtem.

33'

Posiadanie piłki: 55-45 dla gospodarzy.

32'

Graham głową zgrywa do Wickhama przed pole karne, który uderza mocno z pierwszej piłki z dwudziestu metrów, jednak ponad bramką.

32'

Na minimalnym spalonym Jermain Defoe, który dostał długą piłkę i mógł przeprowadzić groźną kontrę. Anglik znalazł się o centymetry przed obroną Leicester i o metr za linią połowy boiska.

31'

Cambiasso posyła długą piłkę w pole karne, obrona "Czarnych Kotów" wybija piłkę, piłka jak bumerang wraca w szesnastkę, lecz Pantilimon był na posterunku.

30'

Przy okazji Bridcutt dostaje żółtą kartkę, gdyż w tej sytuacji Szkot faulował Vardy'ego.

30'

Vardy zderzył się z Bridcuttem i Szkot z Sunderlandu leży na murawie - być może potrzebna będzie zmiana.

28'

Newcastle obejmuje prowadzenie w spotkaniu przeciwko QPR, a zatem przesuwa się w tabeli ponad ekipy Leicester i Sunderlandu.

28'

Mahrtez z rzutu wolnego dla gości wysoko ponad bramką.

26'

Larsson z dystansu, Cambiasso przecina piłkę, która nabrała rotacji i z dużej wysokości spadła wprost w ręce duńskiego golkipera.

26'

Dobra, górna piłka w pole karne w kierunku Grahama, który urwał się obrońców, ale Anglik uderzył w ekwilibrystyczny sposób wprost w Schmeichela z około 10 metrów!

24'

Duże zamieszanie w polu, ale niewiele z niego wynikło, najbliżej oddania strzału był Larsson, ale obrona "Lisów" skutecznie pozbywa się piłki ze strefy zagrożenia.

23'

Graham cofa się z piłką tyłem do bramki, na prawym skrzydle, ale Robert Huth bezpardonowo fauluje Anglika. Będzie rzut wolny na wysokości szesnatki, tuż przy linii autu.

22'

Ulloa w stronę Mahreza przed pole karne, ale Algierczyk nie opanował piłki.

20'

Van Aanholt z autu do Wickhama w pole karne, który próbuje przedryblować w gąszczu kilku obrońców w niebieskich strojach. Kiepski pomysł, Robert Huth bez trudu wybija piłkę.

20'

Wes Morgan prostopadle, ale bardzo niecelnie. Obrona Sunderlandu przepuszcza piłkę, która ląduje w rękach rumuńskiego bramkarza.

19'

Albrighton wrzuca z prawej strony, ale piłka nieco przeciągnięta, a Ulloa przegrał walkę o pozycję z Jonesem.

17'

Van Aanholt bardzo ładnie włączył się do akcji na lewym skrzydle, ale płaska piłka adresowana do Defoe nie została dostarczona celnie. Obrońcy "Lisów" łatwo przeczytali to zagranie.

16'

Wes Morgan uderza głową, ale futbolówkę bez problemów chwyta Pantilimon. Przy okazji któryś z "Lisów" faulował.

16:14

15'

Billy Jones fauluje Ulloę. Póki co bez kary indywidualnej.

12'

Gra nieco uspokoiła i toczy się głównie w środku pola. Od autu z lewej strony wywalczonym przez Cambiasso rozpoczyna Schlupp.

12'

Rzut rożny wykonuje Larsson, w zamieszaniu piłkę szybko wybija z dala od bramki Albrighton.

11'

Kontra Sunderlandu groźna, ale nieskuteczna, błąd przy pułapce ofsajdowej popełnił Robert Huth.

11'

Cambiasso wrzuca na długi słupek, tam czyhał Vardy, który zgrywał do Ulloy, ale strzał głową niecelny. Dobra okazja dla Leicester!

9'

Bezpiecznie na aut Billy Jones pod naciskiem Schluppa.

8'

Sunderland próbuje się przedrzeć środkiem, ale przy Wickhamie natychmiast wyrasta trzech obrońców, którzy skutecznie perswadują ten pomysł.

8'

Rzut wolny Larssona z około 30 metra - Szwed posłał bombę na krótki słupek, ale świetnie broni Kasper Schmeichel!

7'

Wasilewski fauluje Wickhama, ale sędzia Atkinson pobłażliwy, nie ma żółtej kartki dla Polaka.

6'

Zagranie prostopadłe w kierunku Defoe, ale bardzo skuteczny wślizg Wasilewskiego.

6'

Na spalonym Danny Graham.

5'

Na aut na wysokości pola karnego wybija Cattermole. Bardzo mocna wrzutka z lewej strony Schluppa minęła pole karne i całe boisko wszerz - nic z tego.

4'

Gwizdek arbitra po faulu w ataku Sunderlandu na Hutcie.

2'

Wickham zagrywa w pole karne z prawego skrzydła płaską piłkę do Grahama, ale Cambiasso przeczytał z łatwością to zagranie i wybił piłkę.

16:00

Zaczyna Sunderland!

16:00

Gospodarze tradycyjnie w koszulkach w biało-czerwone pasy, a goście w niebieskich koszulkach.

15:59

Sędzia dzisiejszego spotkania jest 44-letni Martin Atkinson pochodzący z Bradford.

15:57

Piłkarze obu zespołów wychodzą właśnie na murawę.

15:56

W drużynie gości najskuteczniejszym snajperem do tej pory jest Argentyńczyk Leonardo Ulloa, który zdobył 10 bramek. Tymczasem najlepszy strzelec gospodarzy - Connor Wickham - ma na koncie tylko 5 goli. Gospodarze wystawili jednak aż trzech nominalnych napastników - oprócz Wickhama obejrzymy też Defoe i Grahama.

15:51

Leicester jest w bardzo dobrej formie, wygrywając 6 z ostatnich 7 spotkań (porażka tylko z Chelsea) i zachowując czyste konto w 4 z ostatnich 5 potyczek. Z kolei Sunderland wygrał dwa ostatnie mecze z Evertonem i Southamptonem i odradza się pod wodzą nowego menedżera, Dick Advocaata.

15:49

Spadku do Championship na pewno nie unikną już Burnley i QPR. Najpoważniejszym kandydatem na kolejnego spadkowicza jest Hull, które gra trudne mecze z Tottenhamem i Manchesterem United. Dwa punkty nad "Tygrysami" jest jeszcze ekipa Newcastle.

15:46

Tymczasem "Lisy" Nigela Pearsona okupują 15. miejsce i mają o jedno oczko więcej niż Sunderland, a także trzy punkty nad strefą spadkową - 18. w tabeli jest Hull. Dzisiejsze zwycięstwo zapewniłoby Leicester utrzymanie. Za tydzień drużyna Wasilewskiego podejmie jeszcze QPR.

15:45

Oba zespoły wciąż walczą o utrzymanie. Podopieczni Dicka Advocaata zajmują 16. lokatę w tabeli z 36 punktami na koncie, mają trzy mecze do rozegrania - oprócz Leicester pozostają bardzo trudne wyjazdy do Londynu, przeciwko Arsenalowi i Chelsea.

15:41

W listopadowym pojedynku obu ekip na King Power Stadium padł bezbramkowy remis. W historii Premier League obie drużyny spotykały się do tej pory 9 razy. Trzy razy górą był Leicester, dwukrotnie ekipa "Czarnych Kotów", a aż cztery razy padł remis.

15:37

Zespół gości tradycyjnie w ustawieniu 1-3-5-2, a na ławce między innymi Mark Schwarzer, Ritchie De Laet, Danny Drinkwater, Paul Konchesky.

15:36

W drużynie Sunderlandu zabraknie przede wszystkim kontuzjowanych pomocnika Jordiego Gomeza oraz obrońcy Wesa Browna. Do składu wraca za to inna opoka defensywy - John O'Shea. Na ławce Sunderlandu kilka znanych nazwisk: Emmanuele Giaccherini, Anthony Reveillere, Steven Fletcher.

15:32

Znamy już składy obu zespołów. Obaj managerowie nie zaskoczyli, wystawiając składy zgodne z przewidywaniami ekspertów. Oczywiście w drużynie gości w pierwszej jedenastce wybiegnie Marcin Wasilewski.

15:28

W tym czasie zapraszam do przeczytania zapowiedzi tego spotkania

15:26

Na relację LIVE ze spotkania 37. kolejki angielskiej ekstraklasy pomiędzy Sunderland a Leicester serdecznie zaprasza Michał Bezuch! Początek spotkania już za około 30 minut.