15:42

15:41

Gol strzelony przez Pelle:

15:39

W drugiej połowie może nie działa się już aż tak dużo jak w pierwszej, ale to było podyktowane wynikiem. Aston Villa zagrała fatalnie i może mieć pretensje tylko do siebie. Teraz musi czekać na wyniki z innych boisk, jeśli Hull przegra swoje spotkanie, to i tak The Villans będą pewni utrzymania

94'

KONIEC! Southampton rozbija Aston Villę!

93'

Agbonlahor nieźle przymierzył z okolic piętnastego metra, a Gazzaniga świetną interwencją uchronił swój zespół przed utratą bramki

91'

Dwie minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

89'

Teraz było blisko gola dla kości! Najpierw Gazzaniga świetnie obronił strzał Agbonlahora z bliskiej odległości, a następnie fatalnie przestrzelił dobijający Westwood.

87'

Bertrand dośrodkował z lewej strony boiska, ale zrobił to za głęboko i piłkę złapał Given

85'

Ostatnia zmiana w meczu, Elia wchodzi za Pelle

83'

Jack Grealish schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Scott Sinclair

83'

Djuricić i Mane przeprowadzili ładną dwójkową akcję na prawej stronie boiska, ten drugi dośrodkował a Pelle kapitalnie pokonał Givena!

81'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Graziano Pelle!

80'

Djuricic wchodzi na boisko, a schodzi Ward-Prowse

78'

Mane faulował na własnej połowie Grealisha

76'

I znowu było blisko szóstego gola dla gospodarzy! Po przebitce w polu karnym Aston Villi piłka spadła pod nogi Clyne'a, ale ten przestrzelił z dogodnej pozycji!

74'

Było blisko gola dla Southampton! Yoshida oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i tylko świetna interwencja Givena uratowała The Villans!

73'

Wanyama oddał strzał po dośrodkowaniu Clyne'a z prawej strony boiska, ale został zablokowany

72'

Steven Davies schodzi z boiska, a zmienia go Yoshida

69'

Wanyama ukarany żółtą kartką

67'

Bacuna schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Lowton

66'

Sam poszkodowany dośrodkował z tego rzutu wolnego, a we własnym polu karnym pewnie interweniował Gazzaniga

65'

Clyne faulował Grealisha blisko własnej szesnastki

62'

Hutton dośrodkował z lewej strony boiska, ale zrobił to za mocno i piłka opuściła pole karne

60'

Pelle otrzymał piłkę w polu karnym po podaniu Clyne'a, ale nie zdołał jej dokładnie przyjąć

15:02

58'

Alan Hutton przymierzył sprzed pola karnego, ale zrobił to bardzo niedokładne i grę zaraz wznowi Gazzaniga

56'

I zapowiadany wychowanek Aston Villi zmienia N'Zogbię

55'

Gabriel Agbonlahor jest gotowy do wejścia na boisko

53'

Hutton dośrodkował w pole karne Southamptonu, ale tam dobrze poradzili sobie gospodarze

52'

Pozwalają wymieniać podania gościom piłkarze Southampton, ale nie dopuszczają ich blisko własnej szesnastki

50'

I blisko kolejnej bramki dla Świętych. Given minął się z piłką po dośrodkowaniu w pole karne, ale nie potrafili z tego skorzystać ani Long, ani Fonte

49'

Ward-Prowse dośrodkował z rzutu rożnego, a Long minął się z piłką. Kolejny corner dla gospodarzy

47'

N'Zogbia dośrodkował z rzutu wolnego, ale zrobił to niedokładnie i piłka wyszła poza pole karne

46'

14:36

Co ciekawe, Mane ustrzelił dzisiaj najszybszego hat-tricka w historii Premier League. Senegalczyk strzelił trzy gole w dwie minuty i 56 sekund, poprzedni rekordzista, Robbie Fowler, potrzebował czterech minut i i 23 sekund

14:35

14:34

Ratuje honor to może za dużo powiedziane, ale gol Benteke bardzo ładny. Bacuna w trzeciej minucie doliczonego czasu gry dośrodkował z prawej strony boiska, a Belg wpakował piłkę głową do bramki bezradnego Gazzanigi

45'

I teraz arbiter kończy pierwszą połowę

45'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Benteke ratuje honor gości!

45'

Z zawodnikiem Aston Villi już wszystko w porządku, wracamy do gry. Tymczasem sędzia doliczył trzy minuty do pierwszej połowy

44'

Teraz Westwood leży na boisku i potrzebuje chwili, aby dojść do siebie

43'

Westwood przymierzył sprzed pola karnego, ale zrobił to bardzo kiepsko. Piłka dla Świętych

41'

Oba gole strzelone przez Longa:

39'

Westwood stracił piłkę w środkowej strefie boiska, a Long niespodziewanie zdecydował się na strzał z dystansu i pokonał nim bramkarza! Fantastyczny gol!

38'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! FENOMENALNA BRAMKA LONGA!

37'

Delph oddał strzał sprzed pola karnego, ale pomylił się i to bardzo wyraźnie. Grę od bramki wznowi Gazzaniga

36'

Z Portugalczykiem już wszystko w porządku, wracamy do gry

35'

Jakiejś kontuzji doznał przed chwilą Fonte i potrzebuje on chwili, aby dojść do siebie

33'

Próba ataku lewą stroną w wykonaniu Longa, ale zawodnik Southampton dopuścił się przy tym faulu na przeciwniku

31'

Niezłe podanie Clyne'a w kierunku Sadio Mane, ale ten był na spalonym

29'

Benteke zgrywał piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale piłka po drodze odbiła się jeszcze od pleców jednego z rywali i wpadła w ręce bramkarza

27'

Najpierw Mane podał świetną piłkę do Pelle, ale ten przegrał pojedynek sam na sam z Givenem. Z dobitką ruszył Long i on się nie pomylił! Aston Villa na kolanach, a gdyby nie błąd arbitra, to przegrywałaby już 0:5!

26'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Shane Long, 4:0!

25'

Nieco dłużej są teraz przy piłce The Villans, ale utrzymują się z nią daleko od bramki rywala, ten nie musi czuć się zagrożony

23'

Błyskawiczny hat-trick Mane:

21'

Westwood ukarany żółtą kartką za faul na Mane

20'

Benteke oddał strzał głową po dośrodkowaniu w pole karne, ale był on leciutki i Gazzaniga interweniował bardzo spokojnie

14:04

18'

I kolejna okazja gospodarzy! Ward-Prowse wyszedł sam na sam z Givenem, ale żeby go pokonać

17'

Co za historia, hat-trick w trzy minuty! Teraz Long dośrodkował z lewej strony boiska, a Mane świetnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi!

16'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Nieprawdopodobne! Hat-trick Mane!

15'

Dwa fatalne błędy obrony Aston Villi! Najpierw Mane wykorzystał nieporozumienia obrońcy i bramkarza po podaniu Pelle, a następnie przejął za lekko podaną piłkę od Vlaara do Givena! Za każdym razem dopełniał formalności

14'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Mane po raz drugi, 2:0!

13'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Mane i jest 1:0 dla Southampton!

11'

Blisko gola dla gości! Delph zagrał świetną prostopadłą piłkę do Benteke, a ten przestrzelił w sytuacji sam na sam z bramkarzem!

10'

Delph dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a Long głową wybił piłką na aut

9'

Długie podanie z głębi pola w kierunku Pelle, ten wszedł z piłką w pole karne, jednak naciskany przez obrońców oddał leciutki strzał, który spokojnie obronił Given

7'

Gazzaniga miał problem z utrzymaniem piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale ostatecznie sędzia dopatrzył się faulu na Argentyńczyku

5'

Fatalny błąd sędziego! Graziano Pelle wpakował przed chwilą piłkę do bramki rywala, ale arbiter boczny pokazał, że Włoch był na spalonym, o czym nie było mowy! Southampton powinno prowadzić

4'

Słabo ten rzut wolny wykonali gospodarze i The Villans wybili piłkę z własnej szesnastki

3'

Dość spokojny początek spotkania, choć teraz rzut wolny mają Święci. Faulował Grealish

1'

Arbiter daje znak, zaczynają gospodarze!

13:40

Ewentualna wygrana da Aston Villi utrzymanie się na przyszły sezon, ale czy zdoła ona to osiągnąć? Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko!

13:38

Ławka gospodarzy: K. Davis, Yoshida, Gardos, Djuričić, Elia, Reed, Targett

13:36

Ławka rezerwowych gości: Guzan, Weimann, Agbonlahor, Senderos, Sanchez, Lowton, Sinclair

13:28

Za chwilkę dodamy składy obu drużyn, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania

13:25

Witamy! Zapraszamy na relację live z pierwszego spotkania 37. kolejki Premier League. Aston Villa podejmie Southampton, a początek już za około 20 minut!