19:06

18:55

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Michał Bezuch!

18:55

Statystyki meczowe: Posiadanie piłki: 48-52, sytuacje bramkowe: 8-15, strzały celne: 3-4, żółte kartki: 4-3

18:53

Chelsea oczywiście ma już zapewnione mistrzostwo Anglii, natomiast Liverpool raczej nie ma szans na grę w Lidze Mistrzów. "The Reds" mogą być za to pewni gry w Lidze Europy i prawdopodobnie zajmą piąte miejsce na koniec sezonu.

18:52

W drugiej połowie Liverpool miał zdecydowana przewagę, ale nie zdołał zmienić wyniku z pierwszej połowy.

95'

Koniec meczu! Chelsea remisuje z Liverpoolem 1:1!

94'

Sterling przerzuca piłkę z lewej strony przez całe pole karne. Tam był już Emre Can, ale piłka ląduje w bocznej siatce.

94'

Ryzykownie Glen Johnson, który przepuścił piłkę i czekał, aż Mignolet wyjdzie przed pole karne i ją wybije. Za plecami Anglika czekał Hazard, a jego rodak Mignolet zdążył o centrymetry przed skrzydłowym "Niebieskich".

93'

Niezłe wejście w pole karne Jordona Ibe'a, ale John Terry rzadko daje się ogrywać 19-latkom. Kapitan Chelsea powstrzymuje akcję.

93'

Walka w środku pola. Obie drużyny łatwo tracą piłkę na rzecz przeciwnika w tej strefie.

91'

Jeszcze cztery minuty dzielą nas od końcowego gwizdka.

91'

Z prawej strony drybluje Ibe, po dużym zamieszaniu piłka ląduje przed polem karnym u Hendersona. Nowy kapitan The Reds uderza jednak obok lewego słupka.

90'

Coutinho próbuje odegrać piętą na lewą stronę, piłka odbija się jednak z powrotem do środka od Ivanovicia, Coutinho strzela z 16 metrów i rykoszetem po Cahillu piłka ląduje szczęśliwie w rękach Courtois. Mogło być groźnie!

89'

Po niezłym prostopadłym podaniu Glen Johnson wygrywa pojedynek bark w bark z Cuadrado, ale piłka uciekła za linię końcową.

87'

Sinclair próbował wywalczyć piłkę w polu karnym, ale ta odskoczyła zbyt daleko i Courtois szybko wybiegł z bramki i zażegnał niezbezpieczeństwo.

86'

Chelsea łatwo traci piłkę na połowie Liverpoolu. "The Blues" od dłuższego czasu nie potrafią sforsować szyków obronnych gości.

85'

Zmiana w Chelsea: Cuadrado za Remy'ego. Limit roszad wykorzystany przez obu szkoleniowców.

84'

Henderson wrzuca z rzutu wolnego zdecydowanie zbyt mocno. Z odległości 30 metrów podanie powinno być zdecydowanie bardziej precyzyjne.

83'

Ibe faulowany przez Filipe Luisa. Młody Anglik rozpędzał się na prawym skrzydle i mógł stworzyć groźną kontrę.

82'

Sterling spod linii końcowej po lewej stronie wrzucił piłkę, ta odbiła się od Cahilla i powędrowała w kierunku słupka, ale tam czuwał już Courtois, który wybił ją na rzut rożny.

82'

Ibe nie zdążył oddać strzału - obrońcy Chelsea z łatwością odbierają piłkę. Właściwie brak klarownych okazji bramkowych od strzału Coutinho w 50 minucie.

81'

Lucas zmienia Gerrarda, a kibice Chelsea biją kapitanowi gości brawa. Ładny sportowy obrazek na Stamford Bridge.

79'

Skrtel wraca już na murawę. Hazard próbował przeprowadzić samotną akcję, ale jego drybling nieskuteczny.

78'

Słowak leży na murawie, potrzebny jest lekarz. Skrtel czeka poza boiskiem na wejście, lecz rzut rożny dla Chelsea nie stworzył żadnego zagrożenia.

78'

Fabregas miał dużo szczęścia, po zablokowaniu jego strzału dopadł ponownie do piłki, ale Martin Skrtel ponownie niezawodny, wślizgiem blokuje uderzenie Hiszpana. Korner dla gospodarzy.

76'

Do końca spotkania 15 minut. Jeśli ten wynik się utrzyma, Liverpool w praktyce straci szansę na grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

75'

Henderson brzydko fauluje Hazarda. Bez kartki.

75'

Fabregas z zaskakującą łatwością (i już bez maski na twarzy) przedziera się w pole karne, ale strzał Hiszpana mierny, bez problemu chwyta piłkę Mignolet.

74'

Posiadanie piłki w drugiej połowie: 45-55 na korzyść Liverpoolu.

73'

Hazard w polu karnym nie jest w stanie przedryblować obrońców zespołu Rodgersa, nie ma też komu podać. Strata piłki przez Belga.

72'

Kolejny młokos na boisku w drużynie gości. Lallanę zmienia 19-letni Jordon Ibe, który miał okazję pokazać się już w kilku meczach w tym sezonie.

72'

Coutinho drybluje na dwudziestym metrze, ale Terry pewnym wślizgiem wyłuskał piłkę Brazyliczykowi.

71'

Fabregas na lewej stronie nie potrafi przedrzeć się przez zasieki obronne The Reds. Znowu skuteczny Emre Can.

69'

Courtois szybszy od Glena Johnsona po długiej piłce od Stevena Gerrarda. Chorągiewka sędziego bocznego tak czy owak w górze.

69'

Mamy debiut w drużynie Liverpoolu. Na szpicy Lamberta zastąpi młodziutki 18-letni Jerome Sinclair.

67'

Willian wrzuca piłkę płasko z prawej strony, ale żaden z jego kolegów nie zjawił się w polu karnym. Skrtel bezpiecznie ekspediuje na aut.

66'

Sterling rozpędza się w swoim stylu, mając na plecach trzech obrońców i z szesnastego metra oddaje strzał, jednak bardzo lekki. Kaszka z mleczkiem dla Courtois.

65'

Na spalonym Sterling.

65'

Sędzia nie zauważył faulu na Hazardzie - Liverpool od autu.

64'

Obi Mikel czystym wślizgiem powstrzymuje akcję Cana.

62'

Skrtel został w polu karnym po rzucie rożnym i otrzymał piłkę na strzał, jednak posłał piłkę bardzo wysoko w trybuny.

61'

Nemanjta Matić zmienia Loftusa-Cheek. Jose Mourinho chyba nie może już patrzeć na dziurawą drugą linię "Niebieskich".

61'

Sterling z piłką blisko przy nodze przedziera się przez linię pomocy, podaje na piętnasty metr do Lallany, a jego groźny strzał zablokowany. Anglik mógł podawać do lepiej ustawionych kolegów.

60'

Zbyt mocna wrzutka Hendersona, na drugiej stronie był jeszcze Lovren, lecz jego podanie przejęte przez defensywę Chelsea - niebezpieczeństwo szybko zażegnane.

18:16

60'

Bardzo dynamiczna gra w drugiej połowie, akcja przenosi się z bramki pod bramkę. Obi Mikel powstrzymuje kontrującego Sterlinga i ogląda żółty kartonik.

58'

Willian niepilnowany po prawej stronie strzela ponownie z ostrego kąta, tym razem strzał został zablokowany przez jednego z obrońców LFC.

57'

Lallana rozgrywa piłkę ze Sterlingiem, lecz Courtois wyłapuje lekkie dośrodkowanie. Dużo pracy mają obaj belgijscy bramkarze.

56'

Willian zmylił Johnson i uderzył bardzo mocno z ostrego kąta, a Mignolet sparował piłkę za linię końcową. Sędzia nie zauważył tego dotknięcia i Belg wybija z piątki.

56'

Gerrard piękny cross do Johnsona na prawą stronę, ten ściął do środka i wrzucił piłkę w pole karne, ale prosto w ręce golkipera.

54'

Remy niecelnie podaje do Filipe Luisa i Chelsea traci piłkę. Remy próbuje naprawić błąd i fauluje Sterlinga.

53'

Hazard dochodzi do podania w prawej części pola karnego, lecz Belg nie opanował prostej piłki.

53'

W drugiej połowie póki co Liverpool przy piłce aż przez 74% czasu.

52'

Liverpool wciąż przy piłce, Emre Can wrzuca z prawej strony zdecydowanie zbyt mocno.

52'

Liverpool z dziecinną łatwością przedziera się przez drugą linię Chelsea. Tym razem dośrodkowanie Lallany za mocne.

49'

Sterling wbiega w pole karne, wydawało się, że akcja straciła impet, ale Anglik z lewej strony podał do niepilnowanego Coutinho, a Brazyliczyk uderzył tuż obok lewego słupka z dziesięciu metrów! To była świetna okazja dla The Reds!

49'

Bardzo przyjemna dla oka kombinacyjna akcja Liverpoolu. Lallana z Hendersonem wymienili kilkukrotnie piłkę, ale strzał Lallany bardzo niecelny, płaski i słaby.

48'

Żaden z trenerów nie zdecydował się jeszcze na zmiany.

18:02

Pan Andre Marriner rozpoczyna drugą odsłonę. Liverpoolu przy piłce.

18:01

Wracamy na drugą połowę! Piłkarze wychodzą już na murawę. Kto przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę?

17:51

Kilka statystyk: posiadanie piłki 57-43 dla Chelsea, okazje bramkowe 3-6 dla Liverpoolu, strzały celne 1-2 dla Liverpoolu.

17:48

17:48

Jeśli Liverpool chce powalczyć o Ligę Mistrzów, powinien zdobyć 3 punkty. Czy Brendan Rodgers zagra va banque w drugiej odsłonie?

17:48

Nie było nam dane obejrzeć zbyt wielu sytuacji podbramkowych, a o wyniku zdecydowały do tej pory stałe fragmenty gry. Terry po rzucie rożnym, a Gerrard po rzucie wolnym.

48'

Koniec pierwszej połowy. Do szatni piłkarze schodzą przy rezultacie 1:1.

47'

Bardzo niecelnie Willian na lewe skrzydło do Filipe Luisa.

47'

Dwie minuty pokazuje sędzia techniczny na tablicy świetlnej.

45'

Wrzutka z rzutu wolnego Hendersona ląduje wprost na głowie niepilnowanego Gerrarda na długim słupku. Kapitan The Reds z trzech metrów pakuje piłkę do siatki!

45'

GOOOOOL! Gerrard! 1:1!

45'

Lallana ambitnie wywalczył piłkę na lewym skrzydle, piłka odbiła się od Ivanovicia i Anglika kilkukrotnie, a w ferworze walki Serb sfaulował Anglika. Zółta kartka.

43'

Hazard w polu karnym, płasko podaje z lewej strony w kierunku Remy'ego, ale Can był szybszy. Rzut rożny dla ekipy Mourinho, a wrzutkę Fabregasa łapie Mignolet.

42'

Liverpool próbuje wedrzeć się w pole karne długimi, prostopadłymi podaniami, lecz bezskutecznie. Próby są albo zbyt mocne albo podania lądują na nogach zawodników Chelsea.

40'

Lallana w narożniku przegrywa siłową walkę z Ivanoviciem. Serb wywalczył piłkę od bramki dla Chelsea.

40'

Hazard po dużym zamieszaniu w polu karnym fauluje Coutinho, uniemożliwiając wyprowadzenie kontry przez gości.

39'

Rzut wolny dla Chelsea po faulu Cana na lewym skrzydle.

38'

Lustrzane odbicie poprzedniej sytuacji - Coutinho blokuje Ivanović, lecz tym razem Brazylijczyk zdołał wejść w pole karne.

38'

Remy rozpędza się i uderza z 18 metrów, blokuje go jednak Skrtel.

37'

Chelsea stosuje konsekwentny pressing i Liverpool musi wybijać piłkę na oślep. Obrońcy The Reds wyraźnie gubią się.

36'

Skrtel ryzykownie odgrywa piłkę i pod pressingiem uderza wprost w Hazarda, Belg nie był w stanie jednak dojść do piłki.

36'

Kontuzjowanego Francuza zmienia podstawowy stoper "The Blues" - Gary Cahill.

35'

Kurt Zouma doznał urazu i opuszcza boisko o własnych siłach. Być może potrzebna będzie zmiana.

34'

Henderson miał bardzo dużo w środku pola, zobaczył wybiegającego Lamberta i podał w jego kierunku w pole karne, lecz nieco za mocno. Cortouis łapie piłkę bez kłopotów.

33'

Bardzo niepewne piąstkowanie Belga po rzucie rożnym, być może Mignolet został oślepiony przez słońce. Piłka wraca na szczęście dla The Reds za bramkę. Kolejny róg dla Chelsea.

32'

Hazard rozpędza się, podaje na dobieg do Fabregasa na lewą stronę, ale zamaskowanego Hiszpana dopada Emre Can i wybija piłkę na korner.

31'

Loftus Cheek skutecznie blokuje w narożniku boiska Lallanę. Piłka dla Chelsea.

30'

Sfrustrowany Rickie Lambert fauluje Thibaut Cortouis w sytuacji, gdy nie miał już szans dojść do piłki. Bezmyślne zachowanie Anglika.

29'

W fantastycznej sytuacji znalazł się Fabregas, który strzelał z ostrego kąta - skutecznie interweniuje bramkarz The Reds.

29'

Inteligentne podanie "z fałsza" Williana na prawą stronę w kierunku Ivanovicia, lecz obrona uprzedziła Serba.

27'

Fabregas wrzuca z rzutu wolnego, Mignolet piąstkuje za pole karne.

27'

Skrtel łapie Remy'ego dwa metry za polem karnym, po lewej stronie boiska. Francuz wychodził na dogodną pozycję do wrzutki.

26'

Hazard próbuje przejść Cana w polu karnym, lecz Niemiec nie dał się przedryblować. Wznowienie z piątego metra.

24'

Kapitalne podanie na wybieg Gerrarda do Lamberta, lecz były gracz Southampton na niewielkim spalonym. Lambert i tak trafił prosto w Courtouis jeszcze przed gwizdkiem, więc bramka by nie padła.

17:21

22'

Filipe Luis wrzuca z lewej strony, ale ponownie Skrtel na posterunku - Słowak wybija piłkę głową.

22'

Mignolet pewnie przechwytuje wrzutkę Fabregasa.

21'

Lallana brutalnym wślizgiem fauluje Ivanovicia, który wychodził na dogodną pozycję na prawym skrzydle.

19'

Niebezpiecznie rozgrywa piłkę obrona Liverpoolu z Mignoletem, bliski przejęcia piłki Willian. Gdy był szybszy, mógłby wbić futbolówkę do pustej bramki.

18'

Emre Can skutecznie odzyskuje piłkę jeszcze na połowie Chelsea, Sterling mnie z piłka i przewraca się, ale pan Marriner ani myśli dyktować faulu.

18'

Sterling rozgrywa ładną klepkę z Lallaną, lecz ten drugi wypchnięty poza pole karne. Chelsea tłumi akcję The Reds w zarodku.

16'

Sterling ma zbyt dużo miejsca na 25 metrze, ale strzał bardzo słaby, w dodatku nieprezycyjny.

16'

Gospodarze bezpiecznie ekspediują piłkę za pole karne.

16'

Rzut wolny dla Liverpoolu z 30 metrów wykona Gerrard.

15'

Countinho dryblingiem wyrobił sobie pozycję do strzału, ale nogami broni Courtois.

14'

Glen Jonhnson mknie jak TGV lewym skrzydłem do stacji "pole karne", ale piłka ląduje na bocznicy - w bocznej siatce.

13'

Długa piłka Fabregasa do Remy'ego z pominięciem linii pomocy sprawiła kłopoty obrońcom, ale na posterunku był Simon Mignolet, który wybił piłkę spod nóg Francuza.

13'

Ładnie przejął piłkę w środku pola Lallana, ale zbyt daleko wypuścił sobie futbolówkę, która ląduje w rękach Courtois.

11'

Hazard dopadł do piłki przed Skrtelem na lewej stronie, oddał piłkę Fabregasowi na pole karne, a Hiszpan strzelił, lecz bez problemu został zablokowany.

11'

Tym razem Chelsea zakłada zamek i próbuje się przedostać pod bramkę Mignoleta.

9'

Liverpool powoli rozgrywa piłkę na własnej połowie.

8'

Drugi rzut rożny dla gości bez rezultatu.

7'

Korner dla Liverpoolu. Dośrodkowania Gerrarda nikt nie przeciął, a strzał Coutinho zablokowany.

5'

Fabregas wrzuca piłkę z korneru wprost na głowę nieupilnowanego Terry'ego. Mignolet bez szans!

5'

GOOOOOOOOOOOOL! 1:0! John Terry!

5'

Wrzutka Williana z prawej strony, Skrtel interweniuje głową i wybija na rzut rożny.

4'

Loftus Cheek wycina równo z trawą Coutinho. Ostre ataki na kreatywnych piłkarzy Liverpoolu. Tym razem bez kartki.

4'

Sterling opuścił murawę o własnych siłach i zameldował się z powrotem na boisku.

2'

Szybka żółta kartka dla Fabregasa po brzydkim wślizgu na Sterlingu.

17:00

Zaczynamy! Chelsea na niebiesko, Liverpool na czerwono.

17:00

Kibice odśpiewują hymn Chelsea, a za chwilę rozbrzmi pierwszy gwizdek Andre Marrinera.

16:59

"The Blues" w tym sezonie nie przegrali jeszcze na Stamford Bridge w meczu ligowym.

16:56

Piłkarze Liverpoolu tworzą na murawie szpaler dla mistrzów Anglii!

16:52

Forma w ostatnich 5 spotkaniach: "The Blues" zdobyli 13 punktów, remisując tylko z Arsenalem. Z kolei podopieczni Rodgersa ugrali tylko 7 oczek, przegrywając sensacyjnie z Hull 0:1 i aż 1:4 z Arsenalem.

16:50

W zespole Chelsea najwięcej bramek (19) zdobył kontuzjowany dziś Diego Costa. Liverpool ma wyraźny problem z klasycznymi snajperami, gdyż najwięcej bramek (tylko po 7) zdobyli Gerrard i Sterlin.

16:47

W Londynie pogoda mało angielska - 19 stopni i słońce z lekkimi zachmurzeniami.

16:47

Rozjemcą dzisiejszego meczu będzie pan Andre Marriner.

16:45

Dzisiejsza potyczka będzie już 164. w historii obu klubów. Do tej pory częściej wygrywał Liverpool (70 razy). Chelsea wygrała 57 spotkań, a 36 razy padł remis.

16:42

Czy dziś doświadczony kapitan "The Reds" poprowadzi swój zespół do wygranej w Londynie? W tym sezonie Brendan Rodgers równie często stawiał na Joe Allena, który dziś zasiądzie na ławce.

16:37

Ponad rok temu Liverpool właśnie w meczu z Chelsea stracił szansę na zdobycie mistrzostwo Anglii. W pamiętnym spotkaniu na Anfield padł wynik 2:0, a pierwsza bramka padła po fatalnym błędzie Stevena Gerrarda, który poślizgnął się.

16:35

Chelsea nie przegrała z Liverpoolem już od maja 2012 roku, czyli od trzech lat.

16:35

Liverpool już trzykrotnie potykał się z Chelsea w tym sezonie. W meczu ligowym na Anfield padł wynik 2:1 dla Chelsea. Z kolei w półfinale Pucharu Ligi padł remis 1:1, a w drugim meczu Chelsea wygrała 1:0.

16:32

Oczywiście zespół Chelsea ma już zapewnione mistrzostwo Anglii. Liverpool zajmuje piąte miejsce w tabeli i musi wygrać, jeżeli marzy o odrobieniu 7 punktów straty do Manchesteru United. Porażka będzie oznaczała dla The Reds grę w Lidze Europy w przyszłym sezonie.

16:31

Ławki obu ekip. Chelsea: Beeney (GK), Ake, Azpilicueta, Cahill, Cuadrado, Matić, Drogba. Liverpool: Ward (GK), Allen, Ibe, Lucas, Moreno, Sinclair, Toure

16:28

"The Reds" zagrają ustawieniem 1-4-3-3, a zatem Brendan Rodgers zrezygnował z ustawienia trójką obrońców. Pod nieobecność kontuzjowanego Sturridge'a na szpicy wystąpi Rickie Lambert, a Sakho zastąpi Dejan Lovren. Mario Balotelli najwyraźniej nie jest jeszcze w pełni sił, gdyż brakuje go nawet na ławce rezerwowych.

16:26

Znamy już składy obu zespołów. Jose Mourinho zdecydował się tradycyjnie na ustawienie 1-4-2-3-1, lecz na murawie pojawi się kilku zawodników rezerwowych: Filipe Luis, Loftus-Cheek, Kurt Zouma, John Obi Mikel i Loic Remy.