Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

16:49

To wszystko ode mnie. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

16:46

Jose Mourinho: - Wróciłem, to jest najtrudniejsza liga na świecie do wygrania, ale udało się nam.

16:40

A tutaj krótki zapis tego, co działo się po końcowym gwizdku arbitra:

16:38

Ubiegłoroczny Mistrz pogratulował nowej najlepszej drużynie w Anglii:

16:36

Didier Drogba w wywiadzie podziękował kibicom za ich ogromny wkład w ten sukces. Iworyjczyk wykrzyczał do mikrofonu: "The fans are amazing, they are the best!".

16:33

Chelsea nie odbierze jednak dziś pucharu za Mistrzostwo Anglii - to nastąpi dopiero po ostatnim meczu z Sunderlandem na Stamford Bridge.

16:31

Dzisiejszy rywal Chelsea pogratulował The Blues triumfu w rozgrywkach:

16:29

5 lat czekali piłkarze Chelsea na ponowny triumf na krajowym podwórku. Jose Mourinho ponownie zdobywa tytuł mistrzowski z Chelsea.

16:28

16:27

John Terry pokazał prawdziwą klasę - mimo radości, w pomeczowym wywiadzie znalazł miejsce na kondolencje dla Rio Ferdinanda i jego bliskich. Przypomnijmy - wczoraj walkę z rakiem przegrała żona zawodnika QPR.

16:25

Sam mecz raczej nie porwał. Nie było wielu stuprocentowych okazji do bramek, Crystal Palace postawiło twarde warunki podopiecznym Jose Mourinho. Decydującym momentem okazał się być gol Edena Hazarda z 45. minuty. Rzut karny Belga został wprawdzie obroniony, ale po dobitce piłka zatrzepotała w siatce. Jak się później okazało, był to gol na wagę Mistrzostwa Anglii 2014/15!

16:23

Na Stamford Bridge rozpoczęła się prawdziwa feta! Piłkarze i kibice szaleją, ale mają ku temu powody! Chelsea jak najbardziej zasłużenie zdobywa Mistrzostwo Anglii!

94'

KONIEC!! CHELSEA MISTRZEM ANGLII SEZONU 2014/2015!!

93'

Filipe Luis zmienia jeszcze Edena Hazarda.

92'

Jeszcze chwila przerwy, jakiś uraz Johna Terry'ego.

91'

2 minuty dzielą Chelsea od Mistrzostwa Anglii!

91'

SZANSA! Bolasie główkuje, ale Courtois łapie piłkę!

90'

Wrzutka Zahy, Terry wybija na kolejny już rzut rożny!

90'

Kolejny korner, jest gorąco! Crystal Palace napiera!

89'

Wrzutka Warda, Matić wybija na korner. Goście jeszcze walczą!

89'

Chelsea - Crystal Palace

87'

Hazard w polu karnym, próbował ograć obrońców Crystal Palace, jednak ostatecznie zdecydował się na strzał, który został zablokowany.

85'

Zmiana w drużynie Chelsea, Kurt Zouma zastępuje na placu gry Williana.

84'

Uderzenie Bolasie wylądowało...na aucie.

83'

WILLIAN! Blisko, blisko, ale jednak obok! Brazylijczyk świetnie zbiegł do środka po podaniu Hazarda, oddał strzał na dłuższy słupek, ale minimalnie niecelnie!

82'

DROGBA!! Willian niemal skopiował akcję bramkową Drogby z meczu z Leicester, zagrywając spod linii końcowej na 12. metr do wbiegającego Iworyjczyka, ale ten skiksował i piłka minęła bramkę!

80'

BLISKO GOLA!! W rolach głównych Cahill i Ivanović - najpierw strzał Anglika został zablokowany, a po chwili uderzenie serbskiego defensora przeleciało obok bramki!

79'

McArthur fauluje pędzącego Williana, będzie okazja dla The Blues na "zabicie" meczu.

76'

BYŁA SZANSA! Zaha miał pozycję do strzału, będąc na linii pola karnego, ale odegrał do wchodzącego Sanogo, który jednak nie sięgnął piłki!

76'

Wrzutka Ledley'a w pole karne Chelsea, ale Terry "ściąga" piłkę z głowy Sanogo!

74'

Wrzutka Joela Warda w pole karne, ale Anglik zdecydowanie przesadził z siłą dośrodkowania.

72'

Tymczasem okazuje się, że powodem nieobecności Ramiresa nie jest błahostka -Brazylijczyk prosto z rozgrzewki trafił do szpitala.

71'

Ostatnia zmiana w ekipie gości, Jason Puncheon opuszcza plac gry, a w jego miejce Yaya Sanogo.

69'

PUNCHEON!! Znakomite uderzenie zawodnika Orłów z blisko 25 metrów, a piłka o centymetry minęła słupek bramki Courtois!

68'

Była okazja! Drogba znalazł się w polu karnym razem z Willianem, ale piłkarze Chelsea przekombinowali i nie było strzału!

68'

Mała ciekawostka:

64'

Na Stamford Bridge kibice rozpoczęli już fetę. Nie za wcześnie?

62'

61'

...a w drugiej roszadzie Jordon Mutch zostaje zmieniony przez Glenna Murray'a.

15:47

60'

I zapowiadana zmiana - Martin Kelly zmienia Adriana Mariappę...

59'

MIKEL! Ciekawa akcja Chelsea, Nigeryjczyk zagrał do Drogby, który świetnie oparł się na Delaney'u, odegrał do Mikela, który oddał strzał, jednak zbyt słaby by zaskoczyć Speroniego!

58'

Będzie zmiana w drużynie Crystal Palace, Martin Kelly już gotowy do wejścia na plac gry.

57'

Aj, ładne uderzenie Ivanovicia z 30 metrów, ale piłka przeleciała dobre 2 metry obok słupka. Ale Serb otrzymał brawa za próbę.

54'

Fabregas nie zrozumiał się z Drogbą, w efekcie czego podanie do nikogo.

53'

Wrzutka Ivanovicia, ale dobre zachowanie Delaney'a i zagrożenie wyeliminowane. Chelsea nadal jednak w posiadaniu piłki.

52'

Hazard powalony na murawę, ale bez gwizdka sędziego.

49'

Chelsea długo utrzymuje się przy piłce, nawet w obliczu złego podania Fabregasa.

46'

Od razu zmiana, za Juana Cuadrado wchodzi John Obi Mikel. Słabiutki mecz Kolumbijczyka.

46'

Zaczynamy drugie 45 minut! Od środka ruszyli goście!

15:21

Bardzo trudne warunki stawiają dziś piłkarzom Chelsea podopieczni Alana Pardew. To nie jest z pewnością spacerek The Blues. Orły grają bardzo odważnie i należą się im za to brawa. W szczególności Wilfried Zaha zasługuje na wyróżnienie, ponieważ często nęka defensywę gospodarzy. Piłkarze Chelsea mają jakby spętane nogi, co potwierdził rzut karny, który wykonał Eden Hazard - rzut karny wykonany bardzo słabo. Belg zachował jednak przytomność umysłu i dobił swój strzał, dając swej drużynie jakże cenne prowadzenie.

15:19

45'

Kevin Friend gwiżdże po raz ostatni w tej połowie, Chelsea 45 minut od Mistrzostwa!

45'

Hazard po golu

45'

Bramka Edena Hazarda:

45'

Żółta kartka dla Mariappy za faul na szarżującym Hazardzie.

45'

Fatalnie wykonany rzut karny przez Edena Hazarda, który w swoim stylu uderzył w środek bramki, ale uderzenie to wybronił Speroni. Tyle, że ta wróciła na głowę Belga, który sprytnie dobił swój strzał i dał prowadzenie Chelsea!

45'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL HAZARD, ALE PO DOBITCE!!

44'

Eden Hazard wparował w pole karne, a McArthur powalił go na murawę i sędzia bez cienia wątpliwości wskazał na wapno!

44'

RZUT KARNY DLA CHELSEA!

43'

Teraz niemal identyczna akcja, tyle, że dośrodkowanie Warda wyłapał Courtois.

42'

Wrzutka Azpilicuety ląduje w rękawicach Juliana Speroniego.

41'

Fabregas nie zrozumiał się z kolegami i podał do...Speroniego.

40'

Delaney wybija piłkę na aut pod presją Cuadrado. Ivanović będzie wrzucał piłkę na wysokości pola karnego.

39'

Żółta kartka dla Johna Terry'ego, który zatrzymał kontrę gości.

37'

Była szansa dla Chelsea, dobra wymiana podań między Willianem, Drogbą i Fabregasem, ten ostatni chciał oddać strzał, ale nie trafił w piłkę. Do futbolówki dopadł jeszcze Azpilicueta, ale był to sytuacyjny strzał i bardzo niecelny.

36'

Hazard sprytnie zagrywał do Cuadrado, ale Kolumbijczyk nie zrozumiał się z Belgiem i dostał podanie za plecy.

33'

Bardzo aktywny Zaha fauluje Cuadrado, który mądrze zastawił piłkę.

33'

Tymczasem takie koszulki można kupić dziś pod Stamford Bridge.

30'

CÓŻ ZA SZANSA DLA ORŁÓW!! Terry najpierw źle wybił piłkę wprost pod nogi Puncheona, który znalazł się na 11. metrze, ale kapitan The Blues fantastycznie naprawił swój błąd i ofiarnym wślizgiem zablokował strzał zawodnika Crystal Palace!

28'

"Żółtko" dla Ivanovicia, który powalił na murawę Wilfrieda Zahę.

27'

DROGBAAAA DOBRY STRZAŁ ALE BRONI SPERONI! Iworyjczyk potężnie huknął z rzutu wolnego, piłka nabrała jeszcze nieprzyjemnej rotacji, przez co golkiper gości miał spore problemy z utrzymaniem piłki!

26'

Puncheon fauluje Fabregasa tuż przed linią pola karnego, będzie dobra okazja dla gospodarzy.

24'

MATIC!! To była wyśmienita szansa dla Chelsea! Speroni fatalnie wypiąstkował piłkę po wrzutce Fabregasa, dopadł do niej Matić, ale zbyt długo zwlekał z decyzją czy podać, czy strzelać, finalnie oddał strzał, ale ten wybronił golkiper Orłów!

23'

Matić wyprowadził kontrę Chelsea, zagrał do Cuadrado, którego z kolei powalił Dann, a sędzia ukarał go kartką.

21'

CFC- Crystal

18'

Kolejna ofensywna akcja Orłów, tym razem z piłką pędził Ward, ale Cuadrado na spółkę z Ivanoviciem przerwali ten rajd.

17'

Uderzenie Cuadrado z blisko 30 metrów, ale piłka wędruje około metr nad bramką Speroniego.

17'

Rzut wolny dla Chelsea i bardzo ciekawe rozegranie tego stałego fragmentu gry. Najpierw Ivanović wziął spory rozbieg, przebiegł nad piłką i popędził w pole karne, a Fabregas momentalnie zagrał na jego głowę. Problem w tym, że Serb chciał zgrać piłkę do jednego z partnerów, ale zrobił to źle.

14:45

14'

Ładna akcja Hazarda, który otrzymał piłkę od Cuadrado, wbiegł on w pole karne, zagrał wzdłuż bramki, ale dobra interwencja Delaney'a.

13'

Przez chwilę zrobiło się gorąco w polu karnym Chelsea, głównie za sprawą bardzo aktywnego Wilfrieda Zahy, ale finalnie bez większego zagrożenia dla bramki Thibaut Courtois.

9'

Drogba chciał prostopadle zagrać do wychodzącego Hazarda, ale trafił w nogi Juana Cuadrado.

8'

Dobry drybling Zahy w szesnastce Chelsea, ale Cahill wybija na korner.

6'

Spokojny początek spotkania, Chelsea konstruuje swoje akcje, ale jak na razie bez zarzutu spisuje się defensywa Orłów.

3'

Szarża Zahy na lewej flance, ale były gracz Manchesteru United dobrze zatrzymany przez Ivanovicia.

2'

Dobra wrzutka Fabregasa do Drogby, ale minimalnie za wysoka i piłkę łapie Hennessey.

1'

Pierwszy gwizdek Kevina Frienda i zaczynają The Blues!

14:30

A jednak gospodarze od środka.

14:29

Chelsea na niebiesko, Crystal Palace na żółto. Piłkarze już gotowi, zaczną goście.

14:27

Ławka rezerwowych Crystal Palace: Hennessey - Hangeland, Kelly, Lee, Jedinak, Sanogo, Murray

14:25

Ławka rezerwowych Chelsea: Cech - Filipe Luis, Zouma, Ake, Mikel, Loftus-Cheek, Remy

14:08

Będzie zmiana w wyjściowym ustawieniu Chelsea. Ramires nabawił się kontuzji i zostaje zastąpiony przez Juana Cuadrado. Na ławkę wędruje natomiast Nathan Ake.

14:05

W obecnym sezonie piłkarze Chelsea i Crystal Palace zmierzyli się już ze sobą, tyle, że na The Hawthorns. The Blues ograli rywala 2:1, a piękne bramki strzelili Oscar oraz Cesc Fabregas. Dla Orłów trafił Campbell.

14:00

Ciekawostką jest, że w obecnym sezonie piłkarze Crystal Palace byli faulowani dokładnie tyle samo razy, co piłkarze Chelsea, czyli 403 razy. Warto również wspomnieć, że w przypadku Chelsea, aż 1/4 to faule na Edenie Hazardzie.

13:57

Wracając jeszcze do jedynego zwycięskiego meczu Crystal Palace z Chelsea na Stamford Bridge - ciekawostką jest, że w składzie The Blues, który rozegrał tamto spotkanie, było aż 9 wychowanków Chelsea.

13:55

W ubiegłym sezonie na Stamford Bridge The Blues pokonali rywala 2:1. Bramki zdobyli Fernando Torres i Ramires, natomiast dla Orłów trafił Marouane Chamakh.

13:49

Ostatni raz Orły wywalczyły punkt na Stamford Bridge 20 lat temu. Wówczas padł bezbramkowy remis. Od tamtej pory drużyny te zagrały w zachodnim Londynie trzykrotnie. Chelsea zdobyła w tych spotkaniach 12 bramek, tracąc 4.

13:46

Statystyka bramek na Stamford Bridge: 31 - 16 dla Chelsea, co daje 1,82 bramki na mecz (Chelsea) oraz 0,94 bramki na mecz (Crystal Palace).

13:45

Do tej pory Chelsea podejmowała Crystal Palace na Stamford Bridge 17 razy. 8 z tych spotkań zakończyło się zwycięstwem The Blues, ośmiokrotnie padał remis, a tylko raz triumfowali przyjezdni - miało to miejsce 17 marca 1982 roku, kiedy to Orły po bramkach Kevina Mabbutta oraz Jerry'ego Murphy'ego (który w przyszłości grał dla Chelsea) pokonały The Blues 2:1. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Alan Mayes.

13:39

Piłkarze Chelsea już na stadionie:

13:31

Alan Pardew zapowiada przed meczem, że Orły muszą powetować sobie ostatnie niepowodzenia właśnie w meczu z Chelsea. - Ostatnie dwie porażki zepchnęły nas nieco do tyłu i dlatego musimy się odkuć. Musimy się odkuć dla siebie i dla Premier League, ponieważ możemy przedłużyć walkę o tytuł. Ciężko pracowaliśmy w tym tygodniu by się poprawić. - zakończył menedżer Crystal Palace.

13:28

Goście przegrali ostatnie 2 mecze (oba u siebie po 0:2), co powoduje, że mimo dość sporej przewagi punktowej nad strefą spadkową, będą musieli się mocno natrudzić, by nie walczyć o utrzymanie do ostatniego momentu.

13:23

Orły są już bliskie utrzymania, ale muszą punktować, by bezpieczne miejsce nie uciekło z rąk piłkarzy Alana Pardew. Tym bardziej, że w następnych rundach Crystal Palace zmierzy się z Manchesterem United i Liverpoolem. Na sam koniec piłkarze z Londynu podejmą na The Hawthorns walijskie Swansea.

13:19

Czy Chelsea zapewni sobie już dziś tytuł Mistrza Anglii? A może Crystal Palace zagra na nosie podopiecznym Jose Mourinho i urwie dziś punkty The Blues? Zapraszam do typowania w komentarzach!

13:08

Stamford Bridge gotowe na mecz!

12:25

Swe ostatnie mistrzostwo, The Blues przypieczętowali bardzo efektownie, wygrywając z Wigan aż 8:0. Poniżej przypomnienie tego meczu i dekoracji:

12:18

Po raz ostatni Chelsea wygrała ligę 5 lat temu, jeszcze pod wodzą Carlo Ancelottiego. Dla Włocha był to pierwszy sezon za sterami The Blues, który zakończony został dubletem - podopieczni Ancelottiego do mistrzostwa dołożyli jeszcze Puchar Anglii. W tym sezonie może być podobnie z tym, że zamiast FA Cup, piłkarze Mourinho zdobyli Capital One Cup.

12:14

Dzisiejszy mecz jest szczególny. Na Stamford Bridge zostaną rozegrane derby Londynu, ale nie to daje głównego "smaczku" temu spotkaniu. Podopieczni Jose Mourinho mogą bowiem już dziś zapewnić sobie 5. w historii klubu Mistrzostwo Anglii, a trzecie pod wodzą portugalskiego szkoleniowca. Warunkiem koniecznym jest tutaj zwycięstwo nad Orłami.

12:13

Dzień dobry! Witam serdecznie na relacji live z meczu 35. kolejki Barclays Premier League pomiędzy Chelsea a Crystal Palace! Pierwszy gwizdek arbitra o 14:30.