manchester unitedManchester United
20:32

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Michał Bezuch.

20:31

Znakomita passa pięciu zwycięstw zespołu van Gaala została przerwana, ale Czerwone Diabły utrzymają trzecie miejsce w tabeli. W przyszłym tygodniu United zagrają z Evertonem i potrzebują zwycięstwa, aby utrzymać się na podium. W ostatnich kolejkach czeka ich zacięta walka o miejsce premiowane awansem do Champions League.

20:29

Chelsea rozsiada się wygodnie w fotelu lidera Premier League, a kibice The Blues mogą powoli mrozić szampany. Jedyną drużyną, która może zagrozić podopiecznym Mourinho wydaje się Arsenal. Obie drużyny zmierzą się już w przyszły weekend na The Emirates i będzie to kluczowy mecz dla układu tabeli.

97'

To było ciekawe spotkanie obfitujące w emocje. Manchester United utrzymywał się przy piłce aż przez 70% czasu, lecz nie potrafił sobie stworzyć klarownych sytuacji bramkowych, poza sytuację Rooneya w pierwszych minutach spotkania i słupkiem Falcao w drugiej połowie. Chelsea zagrała bardzo konsekwentnie w defensywnie i wyprowadzała bardzo groźne kontry.

97'

Ostatni gwizdek Mike'a Deana! Chelsea wygrywa z Manchesterem United 1:0!

96'

Duże zamieszanie w polu karnym Cortouis. Ander Herrea potknął się o nogę Gary'ego Cahilla, ale prawdopodobnie szukał kontaktu i sędzia potraktował to jako próbę wymuszenia rzutu karnego. Robi się gorąco pod bramką Belga.

94'

Strzelec gola Eden Hazard schodzi z boiska i dostaje owację na stojąco, a cenne minuty uciekają drużynie gości. Na murawie pojawia się Willian.

92'

Cesc Fabregas przy owacjach kibiców schodzi z boiska, zmieniony przez Obi Mikela.

92'

Di Maria próbuje dryblingu, ale Ivanović łatwo odbiera mu piłkę. Serb przy wyprowadzeniu piłki faulowany jeszcze przez Blacketta.

91'

Cztery minuty dolicza arbiter techniczny.

91'

Chris Smalling na środku boiska kopnął kolanem w głowę Edena Hazarda, lecz dość przypadkowo, więc Mike Dean nie wyciąga żółtej kartki.

88'

Di Maria z 30 metrów bardzo mocno, ale z blokiem zdążył John Terry i piłka wraca na połowę United. Obrona Chelsea jest niezwykle szczelna i trudna do sforsowania.

87'

Rzut wolny dla Chelsea na prawej flance, lecz wrzutka Fabregasa nieco zbyt mocna. Chelsea próbowała jeszcze zbudować akcję po przejęciu piłki, ale bez skutku.

85'

Di Maria posyła długą piłkę w kierunku wbiegającego Falcao, ale Kolumbijczyk na minimalnym spalonym. Kolumbijczyk zdążył opanować piłkę, ale i tak nie był w stanie uderzyć na bramkę Chelsea.

83'

Di Maria na głowę Rooneya, który nieupilnowany posyła piłkę dobre kilka metrów od bramki. Angielski snajper mógł dużo lepiej zachować się w tej sytuacji.

83'

Di Maria próbuje centrować, ale trafia wprost w plecy Ivanovicia i kolejny rzut rożny dla gości.

81'

Dobry mecz Luke'a Shawa kosztował Anglika dużo sił. Zmienia go Tyler Blackett, a United prawdopodobnie zagra trójką w obronie przez ostatnie 10 minut.

80'

Fellaini przyjmuje piłkę na lewym skrzydle, ale był już na spalonym.

79'

Pierwsza próba Di Marii, który otrzymał piłkę od Shawa i dryblingiem próbował przedrzeć się pod samą bramkę Courtouis, ale nie był w stanie poradzić sobie z trójką obrońców jednocześnie.

78'

Radamel Falcao ucieka obrońcom, unikając spalonego i z ostrego kąta, z lewej strony, uderza w zewnętrzną część słupka! Nie ma wyrównania, Chelsea zacznie z piątego metra.

76'

Dobra długa piłka do Hazarda, ale Belg mając trzech obrońców na plecach nie był w stanie ani przedryblować obrońców, ani celnie zagrać do Drogby. Chelsea coraz częściej dochodzi do sytuacji podbramkowych.

73'

Hazard próbuje po kontrze uderzać z szesnastego metra, ale zbyt lekko, by pokonać De Geę.

70'

...a Matę zmienia Januzaj.

70'

Podwójna zmiana w drużynie gości. Za Younga Di Maria...

69'

68'

Uderzenie Rooneya ani silne, ani precyzyjne. Courtouis pewnie łapie piłkę.

68'

Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Oscara, który zarobił już żółtą kartkę, zmienia Ramires.

66'

Falcao oddaje niezły strzał z dwudziestu metrów. Piłka nabrała dużej rotacji i minęła prawy słupek bramki Chelsea.

65'

Luke Shaw do Fellainiego, Belg przyjmuje na klatkę piersiową i odgrywa na 10 metr do Rooneya, a piłka po rykoszecie odbija się za linię końcową. Rożny dla United ponownie bez najmniejszego zagrożenia.

64'

Oscar fauluje Herrerę w środku pola, na własnej połowie.

62'

Paddy McNair próbuje strzału z dystansu i uderzenie z 25 metrów z kłopotami odbija Courtouis. Później Luke Shaw na lewym skrzydle wrzuca piłkę w kierunku Maty, który nie był w stanie skierować piłki do siatki.

60'

Shaw dośrodkowuje w pole karne, ale obrona Chelsea wybija piłkę głową przed pole karne. Czerwone Diabły biją głową w mur.

58'

Mata podaje krótko do Shawa, ale ten zbyt lekko i niecelnie. Piłkę wybijają defensorzy Mourinho.

57'

Sprytna długa piłka na lewą flankę do Luke'a Shawa i Ivanović spóźniony fauluje Anglika. Rzut wolny dla gości tuż za linią pola karnego, na lewym skrzydle.

56'

United rozgrywa piłkę, ale bez efektu w postaci sytuacji bramkowych, z kolei Chelsea sprytnie kontruje i była bliska podwyższenia wyniku.

56'

Znakomita kontral Chelsea, Drogba przy asyście Smallinga oddaje strzał, próbując lobować De Geą, piłka mija jednak lewy słupek, Hazard próbuje jeszcze dobijać z bliska, ale kąt był zbyt ostry, by zmieścić piłkę w siatce.

54'

Faul Drogby na McNairze. I żółta kartka dla 37-letniego snajpera.

53'

Hazard przebiega z piłką pół boiska, podaje prostopadle do Fabregasa, Hiszpan ładnym dryblingiem przedziera się w pole karne, ale obrona United skutecznie wybija na rzut rożny.

52'

Niewiele dzieje się na początku drugiej połowy. Oba zespoły zabezpieczają przede wszystkim swoje szeregi obronne.

49'

Luke Shaw lewą flankę powstrzymywany przez Oscara. Od autu United.

46'

Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się jeszcze na przeprowadzenie korekt w składzie.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę! Czekamy na równie wielkie emocje na Stamford Bridge po przerwie.

46'

A tak będzie wyglądać tabela, jeśli obecny wynik utrzyma się do końca spotkania.

46'

Również w spotkaniu na Old Trafford Chelsea objęła prowadzenie, ale w doliczonym czasie gry wyrównał van Persie. Czy scenariusz ten dziś się powtórzy?

46'

A poniżej bramka Edena Hazarda:

46'

Już za kilkanaście minut przekonamy się, czy szkoleniowcy zdecydują się na przeprowadzenie zmian w składach i w taktyce. Wydaje się, że Jose Mourinho będzie próbował zaryglować własne pole karne i liczyć na zabójcze kontry. Z kolei dla United problemem jest mało efektywny Falcao - być może dobrym wyjściem okazałoby się przesunięcie Rooneya do linii ataku.

46'

Koniec pierwszej odsłony! Chelsea prowadzi 1:0 pomimo tego, że to głównie goście prowadzili grę, posiadając piłkę aż przez 70% czasu. Oprócz bramki Hazarda, na żadną z bramek nie padł ani jeden cel strzał.

46'

Piękna kombinacyjna akcja United, ale Courtouis z zimną krwią wychodzi z bramki i uprzedza Falcao, łapiąc górną piłkę.

45'

Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

44'

United przez dłuższy czas rozgrywa piłkę w środku pola, ale nie potrafi przedrzeć się przez solidnie ustawioną drugą linię gospodarzy.

41'

Herrera strzela z dystansu, ale Terry był blisko Hiszpana i bez trudu zablokował ten strzał. Korner wyłapany przez Courtouis.

38'

Oscar doskonale zgrywa pięta piłkę do Hazarda, ten rozpędza się lewą stronę, wpada na pełnej prędkości w pole karne i z łatwością pokonuje Hiszpana De Geę!

38'

GOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla The Blues! Eden Hazard!

36'

Ładna kontra Chelsea, David De Gea wychodzi na linię szesnastki, uprzedza Hazarda i ręką odbija piłkę poza pole karne. Trudno powiedzieć, czy Hiszpan dotknął futbolówki jeszcze w polu karnym i czy gościom należał się rzut wolny, a bramkarzowi czerwona kartka. Mike Dean nie zdecydował się na przerwanie gry. Jose Mourinho ma odmienne zdanie.

35'

Twitter zaczyna kpić z zasieków stawianych przez gospodarzy pod wodzą Mourinho:

34'

Drogba brutalnie obchodzi się z Herrerą na połowie gości, ale Mike Dean nie sięga po kartkę. Iworyjczyk otrzymuje tylko słownie upomnienie.

31'

Chelsea powoli wybudza się ze snu. Hazard wypuszcza w uliczkę Azpilicuetę, Hiszpan centruje w pole karne, ale De Gea pewnie wyłapuje piłkę przed piątym metrem.

30'

Drogba bardzo mocno, lecz wprost w mur!

30'

David De Gea piąstkuje piłkę poza pole karne po niezłej wrzutce niebieskich. Chelsea utrzymała się przy piłce, ale Falcao popchnął Hazard i Mike Dean odgwizdał rzut wolny w okolicy 25 metra przed bramką De Gei. Będzie groźnie!

28'

Chelsea próbuje się odgryźć i wywalczyła rzut rożny po akcji Hazarda na lewej stronie.

27'

Luke Shaw po raz kolejny nęka obronę gospodarzy lewą stroną, ale dośrodkowanie o centymetry mija bujną czuprynę Fellainiego

27'

Chaotyczny moment gry, najpierw niedokładnie z lewego skrzydła podaje Mata w kierunku Rooneya, później Chelsea próbuje wyprowadzić kontrę, ale bez konkretnego pomysłu - The Blues równie szybko tracą futbolówkę.

25'

Ashley Young drybluje na lewym skrzydle, ale Ivanović nie patyczkuje się z Anglikiem i wybija piłkę na rzut rożny. Po wrzutce z korneru faul na Serbie i od bramki znowu Courtouis.

24'

Hazard przejmuje bezpańską piłkę na lewym skrzydle, odgrywa przed pole karne do Fabregasa, który błyskawicznie odgrywa do Belga. Hazard nie opanował jednak piłki.

22'

Pierwsze 20 minut to zdecydowana przewaga United, jednak oprócz znakomitej sytuacji Rooneya Czerwone Diabły nie stworzyły większego zagrożenia pod bramką The Blues.

21'

Fellaini dośrodkowuje z lewej strony pola karnego, jednak zdecydowanie za mocno. Piłka przefrunęła nad bramką Courtouis i Belg rozpocznie od bramki.

17'

Ładna kombinacyjna gra United. Ciężar gry przeniesiony z prawej na lewą stronę, Young wykłada piłkę do Luke'a Shawa na lewym skrzydle, ale dynamiczne wejście młodego Anglika zablokowane.

15'

Gospodarze próbują kontrować. Drogba podaje w kierunku Hazarda, ale obrona gości była dobrze ustawiona.

14'

Nieudany rzut rożny w wykonaniu United, ale piłka wciąż w posiadaniu gości.

14'

Stoper Czerwonych Diabłów Paddy McNair rozchocony przedryblował kilku graczy Chelsea i ruszył w stronę bramki Courtouisa, oddając mocny strzał na bramkę. Piłkę musnęła jeszcze obrońców i United od narożnika boiska.

12'

Chelsea zagęściła szyki obronne, dlatego United próbuje strzałów z dystansu. Herrera bardzo niecelnie z trzydziestego metra.

11'

Obie drużyny przez pierwsze 10 minut próbują wzajemnie się wybadać i nie nadużywają ryzykownych zagrań.

8'

Kapitalne prostopadła piłka Hazarda do Fabregasa, który dobiegł do linii końcowej i dał sobie wyłuskać piłkę przez Herrerę. Rzut rożny dla Chelsea nie sprawił żadnego zagrożenia.

6'

Aktywny w pierwszych minutach Luke Shaw płasko wrzuca piłkę w pole karne po zgraniu od Younga, ale bez efektu - Chelsea wybija piłkę daleko przed siebie.

5'

Akcja Manchesteru lewą stroną Young podaje piłkę do Shawa, który pognał lewą flanką i wycofał piłkę do Rooneya! Ten niepilnowany posyła piłkę tuż obok lewego słupka! Znakomita akcja gości!

4'

Wayne Rooney w pierwszych minutach operuje w środku pola, a w napadzie Czerwonych Diabłów osamotniony Falcao.

3'

Didier Drogba wpada w pole karne, oddaje piłkę Oscarowi, który jednak traci piłkę. Akcja wraca na środek pola.

1'

Gospodarze na niebiesko, goście w czerwonych koszulkach i białych spodenkach.

18:31

Rozpoczynamy! Hymn Chelsea na trybunach, a na boisku pierwszy gwizdek Mike'a Deana.

18:30

Obie drużyny naszpikowane gwiazdami, nie tylko w pierwszej jedenastce, ale również gdy przyjrzymy się ławkom rezerwowych: Cech, Willian, Cuadrado w Chelsea, Valdes, Di Maria, van Pesie w drużynie gości.

18:27

Sędzią dzisiejszego spotkania 46-letni Mike Dean.

18:26

Opaski kapitańskie założyli tradycyjnie reprezentanci Anglii John Terry i Wayne Rooney.

18:25

W Londynie słoneczna pogoda, a temperatura wynosi około 13 stopni Celsjusza. Jak na angielskie warunki, jest to niemal idealna pogoda do gry w piłkę nożną - czekamy zatem na emocjonujący spektakl na Stamford Bridge.

18:23

Mecz Chelsea z Manchesterem United jest nie tylko ważnym pojedynkiem w kontekście układu tabeli. Jest to również starcie dwóch wybitnych trenerów - Holendra Louisa van Gaala i Portugalczyka Jose Mourinho. Obaj dżentelmeni świetnie się znają - w latach 1997-2000 van Gaal był trenerem Barcelony, a Mourinho w tym samym czasie pracował jako asystent.

18:20

W pierwszym pojedynku obu drużyn w tym sezonie, który miał miejsce w listopadzie na Old Trafford, padł remis 1:1, ale zdaniem ekspertów to Chelsea była dominującą stroną w tym spotkaniu. Bramki zdobywali Drogba i Van Persie.

18:18

Louis van Gaal nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Blinda, Rojo, Jonesa i Carricka, co jest dużym osłabieniem szczególnie pod kątem gry defensywnej United. Niespodzianką jest gra od pierwszej minuty Falcao. Na murawę wybiegną: De Gea - Valencia, Smalling, McNair, Shaw - Young, Fellaini, Herrera, Mata - Rooney, Falcao.

18:15

Znamy składy obu drużyn. Jose Mourinho postawił na sprawdzone ustawienie 1-4-2-3-1: Courtouis - Azpilicueta, Terry, Cahill, Ivanović - Matić, Zouma - Hazard, Fabregas, Oscar - Drogba. Ze względu na kontuzję nie może wystąpić Diego Costa, niespodzianką może być występ Zoumy w pierwszej jedenastce.

18:11

Rozpędzone Czerwone Diabły wygrały z kolei wszystkie z ostatnich 5 ligowych spotkań, pozostawiając bez punktów m. in. Manchester City, Liverpool i Tottenham. Aktualnie drużyna van Gaala jest o jedno oczko za plecami Arsenalu i plasuje się na trzecim miejscu w tabeli.

18:09

Gospodarze są liderem angielskiej ekstraklasy i zwycięstwo byłoby ogromnym krokiem w kierunku zdobycia mistrzostwa Anglii. Chelsea uzbierała do tej pory 73 oczka, co daje aż 7 punktów przewagi nad drugim w tabeli Arsenalem, mając o jeden mecz więcej do rozegrania.