Poniedziałek, 6 kwietnia 2015, godz. 21:00
Crystal PalaceCrystal Palace
2 : 1
Manchester CityManchester City
22:53

To koniec 31. kolejki, bardzo emocjonującej i obfitującej w przepiękne bramki. Za relację z głośnego i wspaniale rozśpiewanego Selhurst Park dziękuje Michał Kozera!

95'

KONIEC!! CRYSTAL PALACE WYGRYWA Z MANCHESTEREM CITY! Orły znów wpływają na losy walki o szczytowe pozycji, tym razem zabierają Obywatelom punkty potrzebne w utrzymaniu drugiej pozycji! Ci spadają na 4 miejsce i tracą oczko do sąsiadów z Manchesteru oraz dwa do Arsenalu! Palace natomiast wyprzedza Everton i może cieszyć się 11. miejscem.

95'

I aut dla gospodarzy, nikt wśród nich się nie śpieszy, nawet chłopcy od podawania piłek.

94'

Finezyjna wrzutka Nasriego, wyłapana przez Speroniego, 30 sekund!

94'

Świetne interwencje gospodarzy, jest naprawdę gorąco dziś w Londynie!

93'

Gubi piłkę Frank Lampard, znów Palace przy piłce, czas upływa1

93'

Silva wpadł przed nogi Toure, potem wrzutkę łapie Speroni. Wielki, ogromny tłok w polu karnym Crystal Palace i wokół niego.

90'

Doliczone 4 minuty!

89'

Milner uderzył na długi słupek, ale nikt nie zamknął tej akcji!

89'

Również Gayle za Zahę. Limit zmian w obu drużynach wykorzystany!

88'

Jest Milner za Fernandinho.

86'

Toure!! Ależ niezwykle, niespodziewanie również uderzył zawieszoną piłkę Iworyjczyk! Broni Speroni, efektem tego rymu jest korner!

85'

Silva zgrywa na środek pola karnego, przyjmuje Lampard i uderza Nasri - rożny!

85'

Kolejna roszada w Orłach! Schodzi Bolasie, w jego miejsce obrońca Pape Souare.

84'

Mamy zmianę w drużynie wygrywającej - Murraya zmienia Yaya Sanogo!

83'

Bolasie uderzał ze spalonego, ale ponad bramką.

83'

Aguero zagrał ręką, tym razem sędzia widział. Argentyńczyk jednak nieumyślnie.

81'

NASRI!! Rykoszet zmienił tor lotu piłki, ta przeleciała tuż obok słupka! Tylko rożny!

22:36

Iworyjczyk nawet nie celebrował gola tylko zawołał swoich kolegów na własną połowę i przypomniał o koncentracji na wyniku! świetny strzał na lewy słupek wreszcie odnalazł lukę między nogami obrońców, tym razem nie miał szans Speroni!

78'

TOUREEEEEE!! GOL DLA GOŚCI!

78'

Navas mocno przysiadł po początkowych minutach meczu, zmienia go teraz Nasri. Przegrupowują się przegrywający gracze.

77'

Teraz bardzo dobrze zadryblował Zaha między dwoma obrońcami wykonując nieoczekiwane dośrodkowanie, na tyle nieoczekiwane, że nie dopadł do niego też Murray.

76'

Bardzo dobra wrzutka w pole karne autorstwa graczy Palace, tam Murray i Zaha czaili się na piłkę, jednak futbolówka była poza zasięgiem.

76'

Wolny dla Palace. Chwila na oddech.

75'

Teraz wzorowo środku pola atakuje rywala Murray, futbolówka jednak wciąż pod nogami błękitnych.

75'

Świetna kontra Palace, Zaha podaje na lewo do Bolasiego, ten pięknie, czysto zatrzymany wślizgiem przez Sagnę.

73'

Fernandinho uderza i i McArthur fantastycznie wybija piłkę nad poprzeczkę!

72'

To była ręka, arbiter powinien gwizdać karnego jednak prawdopodobnie nie widział tego przewinienia!

71'

Fernandinho uderza w obrońcę, City sygnalizuje rękę, sędzia nie reaguje!

71'

Strzał Toure zablokowany. Głośno, gwarnie i niesamowicie żywiołowo na stadionie w Londynie jest dzisiaj!

70'

Zaha zbędnie dryblował we własnym polu karnym i City efektem tego ma korner.

69'

Murray! Znów strzelał napastnik, i mimo bycia na spalonym, wypróbował Joe Harta. Ten jednak równie dobrze złapał piłkę.

68'

Faulował Demichelis rywala, za przewinienie taktyczne jest pewna żółta.

66'

Jest zmiana, Lampard za Dżeko. Tym razem zawodnik z pola nie nalegał na pozostanie na murawie.

65'

Dobrze piąstkuje Hart. Wcześniej zblokował piłkę na korner, także będzie trzecia próba.

64'

Małe wstrzymanie gry, Puncheon w narożniku obrzucony bliżej niezidentyfikowanymi przedmiotami.

64'

Rożny dla gospodarzy.

62'

Do wejścia szykuje się Frank Lampard.

62'

Silva! Dobry pomysł ze strzałem, jednak piłka odchodziła od dalszego słupka.

61'

City znów ma ponad 70% posiadania piłki! Co jednak z tego?

58'

Aj, Yaya! To był ładny strzał, ale wylądował na górnej siatce!

57'

Puncheon z żółtą kartką za zagranie ręką na 25. metrze. Toure przed szansą z bezpośredniego wolnego.

55'

Miała być zmiana! Sędzia techniczny wyświetlił już tablicę sugerującą wymianę Kompany'ego na Mangalę, Belg jednak zasygnalizował dłonią "jeszcze, jeszcze" i Pellegrini, mimo niezadowolenia Kevina Frienda, zmianę wycofał i odebrał kartę z powrotem.

52'

Youre z przedpola uderzył w drugą strefę trybun, jaki wynik, taki strzał, Obywatele muszą wziąć się za strzelanie!

22:06

Ależ wzorowy rzut wolny Puncheona!! Piłka zakręciła się nad murem, a potem spadła na linię bramkową tuż przy słupku! Palace prowadzi już 2:0, to jest sensacja!!

48'

PUNCHEOOOOOOONNNNNNN!! ZAGRAŁ NA NOSIE JASON PUNCHEON!!

47'

Faulowany Murray parę metrów przed jedenastką, będzie wolny z dogodnej pozycji.

46'

Wracamy na Selhurst Park, gra wznowiona!

47'

Koniec pierwszej połowy! Nie dziwiłaby stracona bramka, gdyby nie gigantyczna dominacja City nad rywalem, który ostatecznie wyszedł na plus po pierwszej połowie! Wracamy za kwadrans!

45'

Doliczona minuta gry.

40'

Uderzał Demichelis, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

40'

Ojojoj, Delaney brzydko strącił do parteru Aguero. Żółta i wolny.

39'

Silva znów chciał znaleźć centymetr wolnego miejsca na strzał, znów jednak go nie znalazł i z kontrą ruszyło Palace. Dla gości na szczęście, ta była nieudana.

21:35

Przedłużka dośrodkowania dolatuje do Scotta Danna, który za plecami obrońców uderza w Harta, piłka jednak rykoszetuje w stronę Murraya, który dobija pewnie piłkę na zaskakujące 1:0!!

34'

Glenn Murraaaaaaaaaaaaaaaay! GOOOOOOOOOL DLA GOSPODARZY!!

33'

Korner dla Palace.

31'

Kompany głową uderzał, ale obrona wybiła piłkę. City zaczyna bombardować bramkę przeciwnika!

31'

Navas płasko dorzucał na piątkę, ale wyszedł z tego tylko rożny.

29'

Znów rykoszety narobiły zamieszania na połowie gospodarzy, Silva uderzał, ale Speroni świetnie interweniował!

26'

Często dziś faulowany Murray. Palace gdy tylko zyskało piłkę przerzuciło ją do swojego pomocnika, ten natomiast wywalczył stały fragment.

21'

Oblężenie szesnastki Speroniego, rozegrali się już goście i coraz mocniej naciskają.

19'

Aguero! Uderzał zza pola karnego, ale trafił w słupek!

19'

Póki co jednak City ze zdecydowanym posiadaniem piłki.

17'

Świetną szansę miało City, ale Dżeko zamiast podawać na lewo do osamotnionego Aguero, odbił w stronę obrońców i stracił piłkę.

14'

I znów City zamieszało w polu karnym defensorów Palace, Silva próbował znaleźć miejsce do strzału, jednak futbolówka po serii rykoszetów wypadła poza pole karne. Strzałem okazję wykorzystywał to Fernandinho, ale solidnie spudłował.

13'

Clichy dobrze blokuje Zahę w polu karnym.

11'

Ależ kontra City! Speroni wyszedł na przedople, zasłonił Aguero bramkę, ten odegrał do Silvy, ale obronił jego strzał bramkarz! Spore zamieszanie!

10'

Murray faulowany przez Demichelisa.

7'

Póki co więcej przy piłce przebywa drużyna gospodarzy. Duża pewność siebie zawodników Alana Pardew.

4'

Kompany świetnie odbiera piłkę Murrayowi i rozpoczyna kontrę swojego zespołu, niestety Aguero nie ma co zrobić z piłką w asyście dwóch defensorów.

2'

Kelly wspaniale dograł futbolówkę z lewej strony na piątkę, najpierw w ogóle nie sięgnął piłki jeden z Orłów, potem spudłował Zaha. Szybki kubeł zimnej wody w Lany Poniedziałek dla Obywateli!

1'

Rozpoczynamy spotkanie na Selhurst Park!