West Ham UnitedWest Ham United
1 : 3
Crystal PalaceCrystal Palace
15:39

To tyle na dziś! Dziękuję za wspólne emocje i zapraszam na relację z meczu Manchesteru United z Sunderlandem, gdzie pierwszy gwizdek już za 20 minut!

96'

I szybko odgwizdany koniec spotkania! Crystal Palace zdobywa komplet punktów na Upton Park, 4 wygrana Alana Pardew po świetnym występie jego zawodników!

95'

Nene po raz kolejny posłał mocno zakręconą piłkę na dalszy słupek bramki Speroniego, a ten dość niefortunnie wybija piłkę na korner.

94'

Wysoka piłka w polu karnym gości, ale znów pewnie łapie piłkę Speroni.

91'

5 minut doliczonych.

91'

Zamieszanie w polu karnym gości, Kouyate pada na ziemię, jednak nie ma karnego.

90'

Sakho zamienia miękką wrzutkę na miękki strzał, który pewnie łapie Speroni.

89'

Powtórki pokazują, że Jedinak bardzo nieładnie i celowo potraktował rywala łokciem. Mogą być tego pomeczowe konsekwencje.

87'

VALENCIA! Ależ petarda z dystansu, niemal ze stojącej piłki huknął Ekwadorczyk! Fenomenalna interwencja Speroniego!

85'

W drużynie gości trochę nierozsądnego zachowania, efektem czego żółta dla dyskutującego Delaneya.

84'

Płaskie podanie do Koyuate w środek pola karnego, jednak napastnik wślizgiem nie trafia w piłkę, a w nogi rywala. Nie będzie dlatego rzutu rożnego.

84'

Pardew dokonuje zmiany defensywnej - schodzi skrzydłowy Bolasie, za niego murujący środek pola Ledley. Palace grają w 10-tkę i coraz mocniej muszą bronić się przed atakami uskrzydlonych rywali.

83'

Downing! Tylko w boczną siatkę!

80'

Sakho! Wrzutka na 7. metr i szybka główka napastnika West Hamu, niestety ponad bramką.

75'

Enner Valencia! GOOOL! Piłka uderzona z 17. metra wpada do siatki po rękach Speroniego, przełamanie gospodarzy!

75'

Potężna ofensywa West Hamu w ostatnich minutach.

71'

Mamy zmianę, Zahę zmienia Ameobi.

68'

Druga żółta kartka dla Murraya! Asysta przy golu samobójczym West Hamu, gol a teraz czerwona kartka! Istny hat trick zawodnika Palace!

68'

Nene! Ależ pięknie zakręcił piłką i tylko szczęście powoduje, że ten facet trafia w słupek!

66'

Korner dla WHU, rusza jednak szybko Palace z kontrą, przerwaną przez faul Valecii. Zasłużona żółta kartka za faul taktyczny.

63'

Puncheon wrzuca i MURRAY!! 3:0 dla Crystal Palace!!

63'

Murray faulowany przez Kouyate.

62'

I mamy zmianę, w miejsce Songa wchodzi Nene.

60'

Żółta dla Tomkinsa.

60'

Nene gotowy do wejścia. Boisko może opuścić Downing.

59'

West Ham konstruuje akcję, jednak wystarczyła wrzutka, by Speroni pewnie chwycił piłkę.

58'

Aaajjj, obok słupka, potężny strzał!

57'

Mike Dean poczekał z gwizdkiem po faulu Songa w środku pola, jednak Palace nie zdołało zyskać przewagi, a tylko kolejny wolny. Szansa dla Jedinaka.

56'

West Ham United - Crystal Palace

55'

Zaha wyprzedził rywala na prawym skrzydle, jednak jego płaskie podanie wpadło pod nogi obrońcy.

55'

Noble uderza z lewej strony, z wolnego, niestety piłka za głęboko i za daleko.

54'

Ward ściągnął do parteru Valencię, efektem żółta kartka.

54'

Jenkinson dorzucał w pole karne Speroniego, jednak zabrakło miejsca na strzał.

51'

GOOOOOOOOOOL!! SCOTT DANN!! Fantastycznie wyskoczył w górę i uderzył głową defensor Orłów!

51'

Korner dla gości. Siódmy już.

51'

Atakuje bardzo aktywnie Crystal Palace.

46'

Wracamy na boisko! Czy po zmianie stron gospodarze odrobią stratę bramkową?

47'

Koniec pierwszej połowy, Crystal Palace prowadzi i swoją grą zdecydowanie bliżej jest zwycięstwa na stadionie rywala.

44'

McArthur i znów małe zamieszanie w polu karnym! Tym razem na szczęście gospodarzy udało się piłkę wybić.

44'

Petarda Zahy prosto w głowę interweniującego Reida! Korner.

41'

MURRAY! GOOOOOOL! Ale bramka będzie policzona Cresswellowi, który pechowo odbił piłkę do bramki przy pechowej próbie wybicia!

40'

A tymczasem Murray po raz kolejny uderza w Adriana.

39'

Na telebimie pokazany Dylan Tombies, bardzo młodego zawodnika West Hamu który w zeszłym roku zmarł z powodu nowotworu. Gromkie i zgodne brawa na Upton Park.

37'

Delaney, Murray, ależ zamieszanie w polu karnym Adriana! Goście domagają się karnego, ale Murray zbyt dużo do tego dodał od siebie i sędzia pozostaje niewzruszony.

36'

Reid zażegnał zagrożenie wybijając piłkę na korner.

36'

Noble fauluje na swojej połowie boiska.

35'

Murray próbuje w tłoku uderzyć prawą nogą, ale defensorzy skutecznie pakują nogi przed piłkę.

35'

Kolejny faul Palace. Tym razem Murray, z żółtą kartką, fauluje w ofensywie. Jedinak wezwany do sędziego w celu utemperowania swojego kolegi, a sędzia okazuje wyrozumiałość.

32'

Mamy zmianę. James McArthur wejdzie za zmagającego się z urazem Jordona Mutcha.

30'

Murray! Prosto w Adriana uderzył zawodnik Palace!

30'

Valencia wyskoczył w powietrze i głową chciał zamienić dośrodkowanie na bramkę. Zabrakło skuteczności.

29'

Kiepska prostopadła piłka ze środka pola Crystal Palace, jednak defensywa Młotów robi swoje. Zaha za to załamany, bo to nie do niego szła piłka.

29'

Ojojoj, Noble chciał uderzyć wolejem na bramkę, ale w pokraczny sposób posłał piłkę... na aut.

29'

Rożny dla WHU.

27'

Downing chciał chyba dograć górą do Koyuate, jednak pomocnik włożył w to za dużo siły.

26'

24'

Puncheon do Murraya na prawą stronę boiska, ale ten pudłuje w dogodnej sytuacji! Zabrakło równowagi, w czym bardzo dobrze pomógł rywalowi Reid.

24'

Tymczasem Murray "z woleja" potraktował rywala i otrzymuje za to żółtą kartkę, mimo puszczonej wcześniej gry.

23'

Song do dobieg do Sakho, jednak Speroni był na miejscu szybciej.

21'

Kouyate gubi piłkę w dryblingu w środku pola. Nie byłoby to nic wybitnie złego, gdyby nie fakt, że pomocnik dryblował w kierunku własnej bramki.

20'

W rewanżu Zaha fauluje.

20'

A Zaha faulowany przez Tomkinsa.

19'

I nie dogadali się Cresswell z Noblem przy wykonaniu wrzutu z autu. Strata piłki na wysokości pola karnego Speroniego.

17'

Tym razem wolny dla Palace, jednak Puncheon kompletnie nieodpowiednie podaje do Mutcha. Który na dodatek był na spalonym.

16'

Tymczasem Crystal Palace to najczęściej faulujący klub z Premier League z dorobkiem tego sezonu na poziomie 342 przewinień. Tak było przed dzisiejszym meczem, w którym Orły faulowali już 7 (!) razy po zaledwie kwadransie gry!

14'

Noble w poprzeczkę! Ależ piękna próba kapitana gospodarzy!!

13'

Wolny dla Młotów z odległości zaledwie 18 metrów! Duża szansa dla gospodarzy, pytanie jednak kto wykona stały fragment?

12'

Cresswell! Bardzo ładny strzał lewego defensora Młotów, po którym zakręcona piłka nieznacznie tylko minęła bramkę.

11'

Sakho do Valencii, ten pada na ziemię w walce z obrońcą, niestety dla niego sędzia nie zamierza tego odgwizdać.

9'

Puncheon uderza na bramkę, Reid jednak udanie blokuje strzał.

8'

Zbyt dalekie i głębokie dośrodkowanie. Dann zdołał uderzyć tylko za bramkę.

7'

Kelly atakuje lewą stroną, ale zdołał wywalczyć tylko rożny.

5'

Speroni pewnie łapie futbolówkę.

5'

Głęboko dorzuca Downing, Murray asekuracyjnie wybija i tym razem już będzie rożny. Ale z drugiej strony boiska.

4'

Ward fauluje Valencię tuż przy narożniku boiska. Będzie niemalże korner.

4'

Kiepska piłka do Cresswella i mamy kolejną próbę WHU za sobą.

2'

Nieudana pierwsza akcja gospodarzy i z niespieszną kontrą rusza Crystal Palace. Ci z kolei wywalczają korner.

1'

West Ham na początek przy piłce.

1'

Rozpoczynamy dzisiejsze derby Londynu! Wystartowali!

13:41

Już tylko minuty do startu meczu. Piłkarze czekają w tunelu, ostatnie chwile na koncentracje przed starciem między londyńskimi klubami.

13:30

Jeśli w Crystal Palace są przesądni, ze zdwojoną siłą kibicują klubowi w tym meczu. Orły są na 13. pozycji i do West Hamu tracą aż 12 punktów, jednak od przyjścia do klubu Alana Pardew udało im się podskoczyć w tabeli z dotychczasowego, spadkowego 18. miejsca. Ich forma z 7 spotkań? 3 wygrane, 2 remisy, 2 porażki.

13:28

West Ham znajduje się obecnie na 8. miejscu w tabeli i nie ma za sobą dobrej formy. Klub z Londynu upodobał sobie remisy, których w ostatnich 7 meczach miał aż 5, raz wygrywając oraz raz tracąc wszystkie punkty.

13:24

Graczem, który ma wyjątkowo dobry wynik przeciwko West Hamowi jest Jerome Thomas, który strzelał Młotom 3 bramki w 4 meczach przeciwko nim. Niestety - dziś w składzie zabrakło dla niego miejsca.

13:21

Z tej strony Michał Kozera i już za niespełna pół godziny zespoły rozpoczną walkę o 3 punkty. Kto jest faworytem? Niewątpliwie West Ham, jednak goszczący na Boleyn Ground Crystal Palace może sprawić niespodziankę - i na to osobiście liczę!

13:19

Witamy w relacji na żywo z meczu otwierającego 27. kolejkę Barclays Premier League!