14:59

Od nas to już wszystko, zapraszamy na kolejne relacje live z angielskich boisk, a tych dzisiaj nie zabraknie! Za uwagę dziękują Maciej Pietrasik i Damian Wiśniewski

14:58

14:55

W drugiej połowie Liverpool był już decydowanie lepszy. Potrafił zapanować nad boiskowymi wydarzeniami, stwarzać sobie więcej okazji podbramkowych. Dzięki temu to zwycięstwo jest zasłużone

90'

KONIEC! Liverpool ogrywa Manchester City!

90'

Zaplątał się teraz w polu karnym gości Danny Sturridge, a mógł poważnie zagrozić ich bramce. Piłkę mają Obywatele

90'

Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy meczu

89'

David Silva! Yaya Toure zaatakował indywidualnie, podał do Hiszpana, a ten przestrzelił z dogodnej pozycji!

87'

To musiał być gol! Yaya Toure stracił piłkę pod własnym polem karnym na rzecz Hendersona, ten podał do Sturridge'a, a Anglik przestrzelił w sytuacji sam na sam!

86'

Wilfired Bony ukarany żółtą kartką za zbyt ostry atak na przeciwnika

84'

Coutinho oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany przez obrońców City

83'

Żółta kartka dla Adama Lallany

82'

Frank Lampard też wchodzi na boisko, zmieniając Samira Nasriego

82'

Starszy z braci Toure wchodzi na boisko i zmienia Alberto Moreno

82'

James Milner faulował Sterlinga na własnej połowie boiska i dostał za to żółtą kartkę

81'

Do wejścia na boisko szykuje się Kolo Toure

80'

Zabaleta dośrodkował z prawej strony boiska, wybija piłkę głową z własnej szesnastki Lovren

79'

Aguero! Kapitalna akcja Argentyńczyka w polu karnym gospodarzy, minął paru rywali i oddał mocny strzał z ostrego kąta, nieznacznie niecelny!

78'

Iworyjczyk wszedł już na boisko i zmienił Fernandinho

77'

A do wejścia na szykuje się Wilfried Bony

76'

Danny Sturridge wchodzi na boisko i zmienia Lazara Markovicia

76'

Sterling podał do Coutinho, a ten zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Był on na tyle precyzyjny i mocny, że Hart nie był w stanie skutecznie interweniować. Cudowny gol!

75'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Coutinho wyprowadza Liverpool na prowadzenie!

74'

Moreno zagrał piłkę z lewej strony przed pole karne gości, ale niedokładnie. Ci szybko przejęli futbolówkę

73'

Lallana próbował oddać strzał przewrotką po dośrodkowaniu Markovicia z prawej strony boiska, ale zupełnie nieudana. Były zawodnik Southampton skiksował

72'

Moreno próbował zaatakować lewą stroną boiska, ale nieszczególnie mu się to udało. Piłkę szybko odebrał mu Pablo Zabaleta

70'

David Silva wziął się za rozegranie tego stałego fragmentu gry, jednak dośrodkował niedokładnie i grę od bramki wznowi Mignolet

69'

Moreno faulował na swojej lewej stronie boiska Zabalatę, goście będą mieli dobrą okazję do dośrodkowania

68'

A teraz Nasri przyśpieszył na prawej stronie, próbował dośrodkować, ale w ostatniej chwili został zablokowany

67'

Marković próbował zaatakować prawą stroną, dośrodkować, ale został zablokowany przez obrońców Manchesteru City

66'

Do wejścia na boisko szykuje się tymczasem Danny Sturridge

64'

Ręką zagrał teraz James Milner. Po chwili kolejna próba dośrodkowania w pole karne Manchesteru City, jednak znów nieudana. Dobrze bronią się mistrzowie Anglii

62'

Marković dośrodkował z prawej strony, ale efekt był identyczny, jak w przypadku Kolarova

61'

Kolarov zdecydował się na dośrodkowanie z lewej strony boiska, ale zrobił to fatalnie. aut dla Liverpoolu

59'

Żółta kartka także dla Nasriego

58'

I pierwsza zmiana w meczu, James Milner wchodzi za Edina Dżeko

57'

Żółtak kartka dla Fernandinho za taktyczny faul na Coutinho

56'

Coutniho próbował zagrać teraz za linię obrony w kierunku Lallany, jednak zrobił to bardzo niedokładnie. Futbolówkę złapał Joe Hart

55'

Kontratak w wykonaniu gości, jednak skończony faulem Edina Dżeko na Coutinho na połowie Liverpoolu

54'

Adam Lallana wpakował piłkę do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego!

48'

Liverpool - Manchester CityLiverpool - Manchester City

45'

Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

14:00

Obie drużyny już wróciły na murawę, za chwilę zaczynamy drugą połowę

13:51

13:47

Co to była za pierwsza połowa! Kapitalne widowisko, szybkie tempo, dużo okazji podbramkowych i bardzo ładne gole. Nikogo nie trzeba specjalnie zachęcać na kolejne trzy kwadranse!

45'

I właśnie teraz mam koniec pierwszej połowy!

45'

To powinien być gol! Coutinho podał do Sterlinga w polu karnym gości, ale ten za długo zbierał się do strzału i stracił piłkę!

45'

Allen dośrodkował z narożnika boiska, a z własnego pola karnego piłkę wybił Pablo Zabaleta

44'

Sterling zaatakował lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne, ale został przyblokowany. Rzut rożny

43'

Zabaleta wpadł z piłką w pole karne po podaniu Toure, ale tam bardzo dobrze zatrzymał go Dejan Lovren

43'

Coutinho oddał dość mocny strzał z dystansu, ale piłka poleciała prosto w dobrze ustawionego Joe Harta

41'

A teraz sam na sam z bramkarzem po podaniu od Toure wyjść mógł Edin Dżeko, ale arbiter po raz kolejny dopatrzył się pozycji spalonej

39'

Długie podanie z głębi pola od Allena do Sterlinga, ale ten był na spalonym. Grę wznowią goście

37'

Fernandinho był teraz faulowany w środkowej strefie boiska

35'

To mógł być gol! Lazar Marković posłał kapitalne podania za linię obrony do Lallany, a ten minimalnie przestrzelił z ostrego kąta!

33'

Gol strzelony przez Edina Dżeko

31'

Fernandinho próbował teraz dośrodkować w pole karne z prawej strony boiska, ale został zablokowany przez obrońców.

29'

Samir Nasri dośrodkował z tego rzutu wolnego, a w polu karnym Liverpoolu Kompany przegrał pojedynek z Lovrenem

28'

A teraz Joe Allen faulem na własnej połowie zatrzymał wychodzącego z kontrą Davida Silvę

28'

Henderson dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, ale zrobił to niedokładnie i obrońcy City wybili piłkę

26'

Sergio Aguero długo prowadził piłkę wzdłuż pola karnego, zagrał sprytnie między obrońcami do Dżeko, a ten wykorzystał sytuację niemal sam na sam z bramkarzem! 50. gol Bośniaka w Premier League!

25'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Edin Dżeko, remis!

24'

Niezłe zagranie od Silvy do Edina Dżeko, ale Bośniak był na spalonym, co nie uszło uwadze arbitra

22'

Sterling! Dobre podanie otrzymał Anglik od Coutinho, zakręcił w polu karnym Mangalą, ale ostatecznie niedokładnie dośrodkował. Piłkę mają goście

21'

Moreno zszedł teraz z piłką z lewej strony do środka, oddał strzał na bramkę, ale fatalnie się pomylił. Od bramki grę wznowi Hart

20'

Sporo chaosu mamy teraz na boisku, żadna ze stron nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce i szybko ją tracą. Teraz nieudana kontra The Reds, piłkę stracił Coutinho

18'

Próba dłuższego podania od Zabalety w kierunku Nasriego, ale niedokładna i całą akcją gości skasował Lovren

16'

Uspokoili w tej chwili nieco grę goście. Spokojnie wymieniają teraz podania, ale robią to głównie w środkowej strefie boiska

14'

13'

I odpowiedź gości! Długie, kapitalne podanie Silvy w kierunku Sergio Aguero, a ten strzałem z ostrego kąta trafia w słupek!

12'

Vincent Kompany stracił piłkę w środkowej strefie boiska na rzecz Coutinho. Brazylijczyk podprowadził piłkę, podał do Sterlinga, ten do Hendersona, a kapitan The Reds cudownym strzałem sprzed pola karnego nie dał szans bramkarzowi!

11'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Co za strzał, co za bramka! Jordan Henderson!

9'

Teraz Lallana trafia do bramki z bardzo ostrego kąta po kolejnym podaniu Coutinho! Piękne przyjęcie i strzał zawodnika "The Reds", ale gol nieuznany - był spalony!

8'

Pierwszy groźny atak gospodarzy! Philippe Coutinho zagrał świetną prostopadła piłkę do Lallany, ale ten trafia wprost w Harta!

7'

Yaya Toure próbował teraz strzału z pierwszej piłki z dystansu, ale piłka nie opuściła nawet boiska. Potem w pole karne dośrodkowywał (strzelał?) jeszcze Zabaleta, ale cokolwiek miał na myśli, zagrał bardzo niecelnie.

6'

Próbował wyjść z piłka Kolarov, ale faulował go Lallana. Rzut wolny dla City, ale jeszcze na własnej połowie.

5'

Teraz na boisku mamy nieco chaosu i sporo wybijania. City zaczyna od kolejnego autu.

3'

Teraz po podaniu Dżeko w niezłej okazji znalazł się Aguero, ale nie dość, że jego strzał został zablokowany, to jeszcze arbiter dopatrzył się pozycji spalonej

2'

Od początku spotkania inicjatywę mają mistrzowie Anglii, to oni dłużej są przy piłce i przebywają z nią na połowie przeciwnika

1'

Pan Mark Clattenburg daje znak i STARTUJEMY!

12:55

W meczach Liverpoolu z Manchesterem City stadion tych pierwszych jest zresztą ostatnio prawdziwą twierdzą – „The Reds” nie przegrali żadnego z ostatnich 13 meczów z City u siebie, a ostatni triumf gości miał tu miejsce w 2003 roku.

12:52

W zeszłym sezonie w meczach obu drużyn nie brakowało bramek i emocji, a o wszystkim decydował ostatecznie atut własnego boiska. Na Anfield Road Liverpool wygrał bowiem 3:2, a Manchester City zrewanżował się rywalom u siebie, triumfując 3:1.

12:50

Nie wygramy tego meczu dlatego, że Liverpool bardzo późno wrócił ze Stambułu. Musimy zagrać bardzo dobrze, ponieważ oni mają bardzo silną drużynę. Nie sądzę, aby wystawili taką samą jedenastkę, jak w czwartek - powiedział przed meczem Manuel Pellegrini.

12:46

Rezerwowi City: Wilfredo Caballero, Gael Clichy, Wilfried Bony, Martin Demichelis, Fernando, Stevan Jovetić, James Milner

12:45

Rezerwowi Liverpoolu: Danny Ward, Mario Balotelli, Fabio Borini, Rickie Lambert, Kolo Toure, Daniel Sturridge, Jordan Williams

12:43

Obie drużyny mają za sobą niezbyt dobre występy w europejskich pucharach. "The Citizens" przegrali u siebie 1:2 z Barceloną, Liverpool odpadł z Ligi Europy po dwumeczu z Besiktasem. Na domiar złego podopieczni Brendana Rodgersa mają w nogach ponad dwie godziny gry.

12:40

Liverpool po bardzo słabym początku sezonu wrócił już na właściwe tory. Dzięki znakomitej serii dziesięciu ligowych spotkań bez porażki „The Reds” zbliżyli się do ligowej czołówki i znów zaczynają się liczyć w walce o miejsce premiowane awansem do Ligi Mistrzów.

12:38

W angielskiej Premier League w tym sezonie zdecydowanie lepiej wiedzie się „The Citizens”. Piłkarze z niebieskiej części Manchesteru są głównymi rywalami londyńskiej Chelsea w walce o mistrzowski tytuł, a do ekipy Jose Mourinho tracą obecnie pięć punktów.