20:25

Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

20:25

20:24

Nie możemy powiedzieć, aby porwały nas dzisiejsze derby Liverpoolu. The Reds byli lepsi, mieli przewagę, jednak brakowało im skuteczności, zwłaszcza w pierwszej połowie. Sytuacja w tabeli sprawia, że żadnego z klubów ten remis nie może zadowolić

20:22

Koniec! Bezbramkowy remis w derbach Liverpoolu!

90'

Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy meczu

90'

Lennon dośrodkował z prawej strony boiska, a Mignolet spokojnie chwycił futbolówkę

88'

Gerrard przymierzył teraz sprzed pola karnego, jednak przestrzelił i to dość wyraźnie

87'

Simon Mignolet! Coleman oddał świetny strzał z ostrego kąta, piłka jeszcze przetoczyła się po nodze Sakho, a kapitalnie odbił ją potem belgijski bramkarz gości!

86'

Besić też schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Alcaraz

85'

Ross Barkley melduje się na boisku i zmienia Stevena Naismitha

84'

Lambert oddał strzał z okolic piętnastego metra po podaniu Gerrarda, ale zrobił to leciutko i piłkę spokojnie chwycił Robles

82'

Jordon Ibe schodzi z boiska, w jego miejsce widzimy Rickiego Lamberta

81'

Lennon starał się zagrywać piłkę w pole karne, ale skutecznie zablokowali go obrońcy gości

80'

A jednak jeszcze nie, żółta kartka też dla Besicia. To już chyba wszyscy

79'

I żółta kartka też dla Stevena Naismitha. Możemy wracać do gry

78'

Żółta kartka dla Jordana Hendersona

78'

Mamy teraz jakieś zamieszanie na boisku, iskrzy między piłkarzami obu drużyn. Mogą posypać się kartki

77'

Aaron Lennon przymierzył z dystansu, jednak piłka poleciała daleko od bramki The Reds

75'

Lukaku zaatakował teraz indywidualnie, ale powstrzymał go skutecznie Henderson. Rzut rożny dla gospodarzy

73'

Gerrard dośrodkował z tego rzutu wolnego, a obrońcy Evertonu spokojnie wybili piłkę z własnej szesnastki

72'

Bryan Oviedo ukarany żółtą kartką na Jordonie Ibe

71'

A teraz Moreno zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale piłka poleciała bardzo daleko od bramki gospodarzy

70'

Ibe dośrodkował z prawej strony boiska, a po małym zamieszaniu w polu karnym na strzał zdecydował się Sturridge. Tego zablokował jednak Phil Jagielka

69'

I kolejne dośrodkowanie Colemana w pole karne, które jednak znów było niedokładne. Od bramki grę wznowi Mignolet

67'

Kolejna wrzutka w pole karne gości i tym razem arbiter dopatrzył się pozycji spalonej Romelu Lukaku

66'

Coleman dośrodkował z prawej strony boiska, ale zrobił to niedokładnie i piłka minęła wszystkich w polu karnym Liverpoolu

65'

Joe Allen faulował na własnej połowie boiska Stevena Naismitha

64'

Długa piłka od Sakho w kierunku Moreno, jednak tego uprzedził Coleman, który podał głową do własnego bramkarza

63'

Spadło nam wyraźnie tempo tego widowiska. Obie drużyny myślą teraz głównie o tym, by gola nie stracić i mało robią, by go strzelić.

61'

Henderson starał się teraz zagrać w pole karne do jednego z kolegów, jednak zrobił to niedokładnie i piłka wyszła na aut bramkowy

60'

I Lennon wchodzi na boisko za Kevina Mirallasa

59'

Danny Sturidge próbował zagrywać przed chwilą w pole karne, ale został zablokowany przez Stonesa

57'

Do wejścia na boisko szykuje się Aaron Lennon, dla którego będzie to debiut w Evertonie

56'

Druga zmiana w ekipie gości. Za Coutinho wchodzi Danny Sturridge

54'

Steven Gerrard! Kapitan Liverpoolu oddał strzał nożycami po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a głową zablokował go Naismith!

53'

Sterling zaatakował indywidualnie, oddał strzał z ostrego kąta, ale skutecznie interweniował Robles! Rzut rożny dla gości

52'

Sterling zaatakował z okolic szesnastego metra od bramki, ale jego strzał spokojnie obronił Joel Robles

51'

Troszkę chaosu mamy teraz na boisku, jedni i drudzy dość szybko tracą piłkę

49'

Mirallas! Niezły strzał z rzutu wolnego, piłka jednak nieznacznie mija bramkę Mingolet

48'

Joe Allen faulował na własnej połowie Stevena Naismitha

46'

Arbiter daje znak i drugą połowę zaczynają goście

19:21

19:20

Zdecydowaną przewagę mieli w pierwszej połowie piłkarze Liverpoolu. Oni dłużej utrzymywali się przy piłce, oddali więcej strzałów i przede wszystkim, potrafili mocno zagrozić bramce Joela Roblesa. Na razie jednak mamy remis i po przerwie nie możemy odmawiać szans Evertonowi

45'

I teraz pan Anthony Taylor zaprosił piłkarzy na przerwę

45'

Dwie minuty doliczył sędzia, tymczasem Coutinho już wrócił do gry

45'

Coutinho doznał jakiegoś urazu i potrzebuje pomocy lekarskiej

44'

Ibe dośrodkował z prawej strony boiska, a we własnej szesnastce bardzo spokojnie interweniowali obrońcy Evertonu

42'

Jordon Ibe zaatakował prawą stroną boiska, ale w starciu z Besiciem wywalczył rzut rożny

40'

Emre Can dośrodkował przed chwilą w pole karne gospodarzy, ale tam świetnie interweniował Gareth Barry

39'

Mirallas zaatakował lewą stroną boiska, ale został świetnie powstrzymany przez Joe Allena. Od bramki goście

38'

Długie zagranie z głębi pola w kierunku Lukaku, ale ten nie dość, że był na spalonym to jeszcze i tak powstrzymał go Emre Can

37'

Żółtą kartką za ostry faul na Coutinho w środkowej strefie boiska ukarany został McCarthy

36'

Coutinho oddał strzał sprzed pola karnego, a Robles spokojnie złapał futbolówkę

35'

Długie zagranie z głębi pola w kierunku Kevina Mirallasa, ale Belga świetnym wyjściem z bramki uprzedził Simon Mignolet

33'

Sterling starał się oddać strzał z okolic szesnastego metra, jednak został zablokowany przez defensorów Evertonu

32'

Długa piłka w kierunku Romelu Lukaku, ale ten choć wszedł z nią w pole karne, to tam został powstrzymany przez Martina Skrtela

30'

Sterling zaatakował lewą stroną i dośrodkował w pole karne, ale spokojnie piłkę złapał Joel Robles

29'

Oviedo dośrodkował z lewej strony boiska, jednak piłka minęła wszystkich w polu karnym i wyszła na aut bramkowy

28'

Długo teraz wymieniają podania The Toffees, jednak robią to bardzo daleko od bramki gości. Niewiele z tego wynika

27'

Jordon Ibe! Co za bomba z dystansu, słupek uratował gospodarzy!

25'

Ze Szkotem już wszystko w porządku, wracamy do gry

23'

Steven Naismith doznał jakiejś kontuzji i leży na boisku. Mamy przerwę w grze

22'

Coleman dośrodkował z prawej strony boiska, a choć piłka trafiła do Naismitha, to ten źle ją sobie przyjął i wpadła ona w ręce Mignolet

20'

Długie zagranie z głębi pola w kierunku Sterlinga, ale tego świetnie uprzedził Phil Jagielka

19'

Kiepskie było jednak to dośrodkowanie w szesnastkę Liverpoolu, goście spokojnie wybili piłkę

18'

Steven Naismith powalczył teraz w polu karnym gości i wywalczył rzut rożny

17'

To powinien być gol! Sterling sprytnie wstrzelił piłkę w pole karne, a Robles w ostatniej zablokował Jordona Ibe!

16'

A jednak nie Lazar Marković zmienia Lucasa, a robi to Joe Allen

15'

Brazylijczyk pokazał, że musi zejść na dobre z boiska. Zaraz zapewne zmieni go Lazar Marković, który ruszył na rozgrzewkę. Tymczasem wracamy do gry

14'

Lucas doznał teraz jakiejś kontuzji i potrzebuje pomocy lekarskiej

13'

Besić próbował teraz posłać prostopadłe podanie w pole karne do Lukaku, ale tego zdołał uprzedzić Emre Can

12'

Długa piłka od Stonesa w kierunku Naismitha, jednak ten niedokładnie ją zgrywał i w końcu wpadła ona w ręce bramkarza gości

10'

Robles! Gerrard oddał świetny strzał z tego rzutu wolnego, a Hiszpan przeniósł piłkę nad poprzeczkę!

9'

Barry faulował teraz Coutinho na własnej połowie boiska

8'

Sterling! Anglik wpadł z piłką w pole karne po podaniu Coutinho, wyciągnął z bramki Roblesa i oddał strzał, który okazał się jednak być niecelny!

8'

Kolejna wrzutka Mirallasa za prawej strony boiska, tym razem spokojnie futbolówkę złapał Mignolet

7'

Mirallas dośrodkował z prawej strony boiska, ale wcześniej po podaniu Naismitha był na spalonym, co nie uszło uwadze sędziego bocznego

6'

Coleman oddał strzał sprzed pola karnego, jednak zrobił to fatalnie i piłka wyszła na aut bramkowy

5'

Nieco dłużej przy piłce są teraz gospodarze, jednak rozgrywają ją głównie na własnej połowie boiska

4'

A teraz Ibe chciał zaatakować prawą stroną boiska po podaniu Sterlinga, ale świetnie powstrzymał go Oviedo. Od bramki grę wznowi Robles

3'

A teraz środkiem pola kontrę wyprowadzić próbował Lukaku, jednak został bardzo szybko powstrzymany

2'

Pierwszy strzał na bramkę oddał Raheem Sterling, po dośrodkowaniu Moreno z lewej strony boiska. Anglik został jednak zablokowany

1'

Anthony Taylor daje znak i STARTUJEMY!

18:27

Obie drużyny wyszły na boisko, pierwszy gwizdek już za chwilę!

18:24

Liverpool odnalazł formę i spisuje się teraz bardzo dobrze. My czujemy, że to zwycięstwo w poprzedniej kolejce również wprowadziło nas na odpowiednią drogę - powiedział przed tym meczem Roberto Martinez

18:22

W tym sezonie obie te drużyny oczywiście raz już się mierzyły. Na Anfield Road padł remis 1:1, a gole zdobywali Steven Gerrard oraz Phil Jagielka

18:20

W ubiegłym sezonie na Goodison Park oglądaliśmy fenomenalny mecz, skończony remisem 3:3. O to gole z tamtego widowiska

18:15

Everton to jedno z największych, o ile nie największe rozczarowanie tego sezonu. W ubiegłych rozgrywkach niemal do samego końca walczył o czołową czwórkę, w tym bliżej mu do strefy spadkowej, niż do europejskich pucharów. W sześciu ostatnich ligowych meczach wygrał tylko raz i zrobił to w poprzedniej kolejce.

18:14

Dziś faworytem są oczywiście goście. Liverpool w ostatnich tygodniach prezentuje się naprawdę bardzo dobrze i nie przegrał już od 14 grudnia. Jeśli dziś zwycięży, to zbliży się do pierwszej czwórki na odległość zaledwie dwóch punktów (czwarty Manchester United gra jutro z West Hamem).

18:11

Jeśli popatrzymy również na trofea zdobywane przez jednych i drugich, to korzystniej znów wypadają The Reds, wspomnieć wystarczy, że mistrzem Anglii zostawali oni 18 razy, a The Toffees dziewięć. Dziś wszystko jednak schodzi na dalszy plan i w spotkaniu takim jak ten może zdarzyć się wszystko

18:08

W pojedynkach ligowych również gorą był oczywiście Liverpool. Wygrywał on 74 razy, remis padał 60-krotnie, a Everton zwyciężał 57 razy

18:04

Dziś odbędą się 224 derby Merseyside. Jak dotąd Liverpool wygrywał 89 razy, 66 robił to Everton, a 68-krotnie mecze tych dwóch drużyn kończyły się remisami.

17:59

Mamy małe zaskoczenie w składzie Liverpoolu. Od pierwszej minuty wychodzi dziś Jordon Ibe, który dotąd w tym sezonie zagrał dwa mecze w Premier League, za każdym razem wchodząc z ławki rezerwowych, był również wypożyczony do Derby, gdzie spisywał się całkiem nieźle. Mimo wszystko Brendan Rodgers sporo ryzykuje wystawiając go na mecz derbowy, choć musimy pamiętać, że takie spotkania czasem kreują nowych bohaterów. Czy tak będzie dzisiaj? Przekonamy się

17:54

A teraz gości: Ward, Johnson, Lovren, Lambert, Sturridge, Allen, Marković

17:53

Po lewej stronie macie dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, pora na podanie ławek rezerwowych. Na początek gospodarzy: Griffiths, Gibson, Kone, Barkley, Lennon, Browning, Alcaraz