Swansea CitySwansea City
18:58

To tyle na dziś, za relację dziękuje Michał Kozera oraz Ekstraklasa.net!

97'

KONIEC!! Swansea wygrywa w Southampton, mamy małą sensację i piękną końcówkę spotkania! Wielkie wyróżnienia dla Williamsa, Fabiańskiego i oczywiście Shelveya!

96'

Swansea przy piłce, już 2 minuty dłużej niż powinien trwa ten mecz.

97'

Dyer wygrał piłkę i pędzi z kontrą.

97'

Ostatnia wrzutka Southampton.

96'

Ależ przepychanka i kopanina w polu karnym Swansea. Sześć par nóg walczyło o biedną piłkę, która nie mogła nawet o 20 centymetrów się przemieścić. W końcu jednak obrońcy wybili.

95'

Ależ przyłożył Pelle wolejem. Szkoda, że chciał wcelować w górne rzędy trybun.

94'

Dośrodkowanie Southampton, ale znów dobrze obrona.

93'

Ellia schodzi, Seager za niego.

92'

Barrow kończy mecz na noszach. Wydaje się, że Bertrand spowodował dużo zła i stąd czerwień.

90'

Czerwona dla Ryana Bertranda! Ostatnie minuty Southampton gra w dziesiątkę! Decyzja mocno kontrowersyjna!

90'

Bertrand nieładnie fauluje Barrowa. To może być kartka.

89'

Mane żwawo podaje w środek pola karnego, tam blokuje Fulton. Dzieje się, dzieje!

89'

Shelvey za obrońców do Gomisa, ale ten trochę zaspał i Forster przy piłce był szybciej.

89'

MANE! WILLIAMS! ZNÓW MANE I ZNÓW WILLIAMS!! CO ZA POJEDYNEK GRACZY Z POLA!! Jeden strzela, drugi blokuje, złota tarcza dla tego pana na linii bramkowej!!

87'

Southampton próbuje zaatakować, ale Swansea jest świadoma swojej sytuacji i broni się fantastycznie.

18:40

Cóż za piękna petarda, piłka uderzona z ponad 20 metra, odchodząca od środka w stronę prawego słupka! Niewykorzystane sytuacje się mszczą, Swansea prowadzi z Southampton w ich własnej twierdzy!!

83'

JONJO SHELVEEEEY! GOOOOOOOOOOL DLA SWANSEA!!

83'

Kolejna zmiana w Swansea - Rangel za Naughtona.

77'

Elia przez całą szerokość 5. metra, nikt nie zablokował piłki, nikt też jej nie dobił!

75'

Mane spod linii końcowej chciał dorzucić piłkę na 5. metr, ale dobrze próbę odczytał Fabiański.

73'

Pelle bliski oddania dobrego strzału głową z dośrodkowania, Swansea pozwala na zbyt częste wrzutki rywalom.

72'

Dośrodkowanie w pole karne Fabiańskiego mija głowę Pelle, ale też nie potrafi opanować jej Fonte, dla którego mogła być to świetna okazja do strzału.

66'

Shelvey uderza prosto w mur.

65'

Barrow faulowany tuż przed linią pola karnego. Rozpędzonego rywala faulował Yoshida, słuszna kartka.

65'

Korner dla Świętych, ale bardzo stracili na jakości gospodarze.

63'

Southampton rusza jeszcze mocniej do ataku. Mane za Reeda.

62'

Ward-Prowse znów uderza, Fabian pewnie chwyta.

62'

Fabiański dobrze chwyta uderzenie głową rywala.

61'

Ależ petarda Shelveya! Świetnie odciągnął obrońców Gomis, by jego kolega mógł oddać potężny, płaski strzał po ziemi, który na jego nieszczęście trafił tylko w słupek.

60'

Ależ Forster popełnił błąd. Bramkarz So'ton wypadł w bok do linii końcowej, by zapobiec rzutowi rożnemu i wślizgiem wybił piłkę pod nogi zawodnika Swansea. Na jego szczęście obrońcy nie marnowali nawet sekundy na reakcję.

56'

Dość niewiele się dziele. Aktualnie Swansea przy piłce, jednak brakuje sytuacji bramkowych. Dobra gra obu defensyw lub słaba dyspozycja linii ataku.

50'

Southampton już wykonał kilka dośrodkowań, jednak żadne nie stworzyło zagrożenia.

46'

I zaczynamy!

18:01

Za moment rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

48'

Koniec pierwszej połowy i zdecydowana przewaga gospodarzy. Mimo braku bramek, jedynie kwestią czasu wydaje się objęcie prowadzenia przez dominujące dziś Southampton.

44'

Żółta kartka dla Taylora.

41'

Szansa na kontrę Swansea, ale defensorzy gospodarzy pewnie i bez zwłoki odbierają piłkę Gomisowi.

34'

Ależ akcja! Pelle odegrał na szesnastkę do Bertranda, ten wypuścił się na bok pola karnego, podał przez środek, jednak nie miał kto zamknąć.

32'

Tadić! Bardzo blisko byli Święci objęcia prowadzenia, świetna wrzutka w pole karne!

29'

Głęboka wrzutka do Pelle, który wespół z obrońcą, wślizgiem wyprowadza piłkę poza boisko. Sędzia wskazuje na aut bramkowy.

27'

Korner dla Southampton.

26'

Trochę namieszał w ofensywie Southampton, jednak zabrakło dobrego uderzenia.

21'

Uderzał Gomis, ale broni Forster. A sędzia dodaje do tego gwizdek po spalonym.

18'

Niecelny strzał Reeda.

17'

Southampton znowu na połowie rywala. defensywa Swansea nie ma lekko.

16'

Szybka zmiana zawodnika. Już teraz, z urazem, spotkanie kończy Emnes. W jego miejsce wchodzi Modou Barrow.

14'

Gomis! Pierwsza akcja Swansea i mogło być groźnie - trudny strzał Gomisa nieznacznie obok słupka.

11'

Dorzucał Bertrand i końcówkami palców zniwelował zagrożenie Fabiański.

10'

Święci pewnie kontrolują spotkanie.

7'

Ward-Prowse uderza, broni Fabiański!! Niewiele brakowało Southampton do otworzenia wyniku płaskim strzałem z 5. metra!

6'

Długie dośrodkowanie w pole karne Fabiańskiego, pewnie łapie piłkę Łukasz.

5'

Świetne wejście Bertranda do podania na skraj pola karnego, jednak jeszcze lepsza interwencja obrońców. Nie było mowy o faulu.

1'

I ruszamy! Pierwszy gwizdek na St. Mary's Stadium!

16:56

Zawodnicy wychodzą już na murawę i lada moment zacznie się spotkanie. Ostatnie chwile na wizytę w toalecie.

16:54

Warto skupić wzrok na postaci Jamesa Ward-Prowse'a, który w swoich ostatnich 4 meczach zanotował 4 asysty. Czy dziś znów zrobi wrażenie?