3 : 1
Leicester CityLeicester City
1. połowa3 : 0
17:54

Zapraszam na kolejne relację na naszym portalu, już za 35 minut rozpocznie się hit kolejki: na Stamford Bridge Chelsea podejmie Manchester City. Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak

17:53

My zapamiętamy ten mecz głównie z bramki Marcina Wasilewskiego, pierwszej strzelonej przez Polaka w Premier League od ponad 22 lat. Ponadto Polak zaprezentował się dziś bardzo solidnie na tle gwiazd Van Gaala

17:52

Manchester był dziś zdecydowanie lepszy, ani przez chwilę nie zostawił rywalowi złudzeń, kto dziś zwycięży

93'

Sędzia Martin Atkinson kończy mecz, Manchester wygrywa zasłużenie 3:0!

92'

Jeszcze w dobrej sytuacji znalazł się Blind, uderzył jednak zdecydowanie za słabo

91'

Wilson uderzał z ostrego kąta, ale Schwarzer czujnie do końca

91'

Poczekają jeszcze 3 minuty

88'

Obie drużyny już raczej wyczekują końcowego gwizdka niż próbują się stworzyć coś konstruktywnego

85'

W odpowiedzi Di Maria równie mocno i równie niecelnie. Bardzo ładna długa piłka od Rooneya i bardzo ładne przyjecie Argentyńczyka, zakończone kiepskim strzałem

83'

Ależ bomba Albrightona! Bardzo ładne uderzenie z woleja z ponad 20 metrów przechodzi nieznacznie ponad poprzeczką

81'

Wilson wchodzi za Falcao

81'

Blind zagrał ręką, sędzia puścił grę i Albrighton dośrodkował w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się Marcin Wasilewski, który głową pokonuje Davida De Geę!

80'

GOOOOOOOOOOL! Wasyl!

77'

Druga zmiana w ekipie United. Juan Mata melduje się na murawie, zmieniając Antonio Valencię

75'

Wasilewski świetnie odbiera piłkę Januzajowi

74'

Kolejny raz Rooney dośrodkował na bliższy słupek, jednak tym razem plan się nie powiódł

73'

Januzaj w ładnej przekładance w polu karnym. Simpson nie dał się ograć młodemu Belgowi i wybił na rzut rożny

72'

Valencia znów zbyt długo przytrzymywał piłkę i w konsekwencji zagrał niedokładnie

70'

Wasilewski zagrał ładną długą piłkę do Drinkwatera. Wydawało się, że uda mu się wywalczyć rzut rożny, jednak to on ostatnio dotknął piłki i od bramki zaczyna De Gea

68'

Louis Van Gaal dokonuje pierwszej zmiany. Paddy McNair zmienia Robina van Persiego

67'

Jones za krótko do Gei i Nugent miał szansę pokonać De Geę. Hiszpan mimo dość sennego dla niego meczu zachował koncentrację i popisał się dobrym refleksem

66'

Valencia wygladał na zszokowanego, że żaden z rywali do niego nie podszedł, więc sam w nich wpadł i stracił piłkę

65'

Cambiasso dośrodkowywał z wolnego. De Gea miał jedną z niewielu okazji do interwencji, pewnie chwycił piłkę

63'

I Nugent za Ulloę. Żaden z nich nie może zaliczyć tego meczu do udanych

62'

Podwójna zmiana u gości: Albrighton za Kramarica

62'

Ulloa padł w polu karnym, nie mowy o faulu Rojo

61'

Rooney zebrał wybite dośrodkowanie Di Marii, uderzył potęźnie ale prosto w Morgana

58'

Januzaj bardzo groźnie z dystansu! Piłka po uderzeniu z 20 metrów przeszła minimalnie nad spojeniem

58'

Świetna szansa United! Wydawało się, że Falcao znajdzie się w wymarzonej sytuacji 10 metrów przed bramką rywali, jednak podanie Rooneya było odrobinę za mocne

55'

Kolejne dośrodkowanie Rooneya, ale znów pewnie chwyta Schwarzer

55'

Valencia wywalczył rzut rożny, który już został krótko rozegrany

52'

Kramaric próbował nożycami, ale źle się złożył do tego uderzenie i w efekcie strzelił bardzo niecelnie

52'

Cambiasso dośrodkowywał z wolnego, ale tradycyjnie już piłka zatrzymała się na pierwszym rywalu

51'

Januzaj świetnie wstrzelił piłkę w pole karne. Falcao minimalnie się spóźnił, był też dobrze blokowany przez Morgana. Dobra interwencja Schwarzera

49'

Drinkwater wpadł w pole karne i... wystrzelił piłkę na aut po przeciwnej stronie boiska

48'

Di Maria nie zrozumiał się z Van Persim, asekurował piłkę Wasilewski i Schwarzer bez problemu łapie futbolówkę

45'

Rozpoczynamy 2. połowę! Czy Lisy stać jeszcze na jakiś zryw?

46'

Na drugą połowę nie wyjdzie już Vardy, który zostaje zastąpiony przez Estebana Cambiasso

17:00

Jak zwykle w przerwie zachęcam do komentowania i głosowania na najlepszego gracza meczu. Jak dotąd prowadzi Angel Di Maria

16:53

Manchester być może nie porywa swoją grą, ale pewnie punktuje rywala, nie dając mu dojść do głosu choćby na chwilę

47'

Z rożnego również nic nie wyszło i obie ekipy już udają się na przerwę

46'

Pierwsza dobra akcja gości! King przedryblował dwóch rywali, Kramarić dobrze dograł do Vardy'ego. Jego strzał zablokował w ostatniej chwili Shaw

45'

Rooney po raz kolejny dośrodkował na krótki słupek. Tym razem Blind dobrze przedłużył, czym kompletnie zaskoczył Morgana, który głową pokonał własnego bramkarza. Nokaut!

44'

GOOOOOOOOOOOOL! Samobój Morgana!

43'

Januzaj wywalczył kolejny korner

42'

Rooney najpierw za krótko, potem za długo i od bramki zacznie Schwarzer

42'

Groźna kontra United, gracze Van Gaala jednak przekombinowali i będzie tylko rzut rożny

40'

Spory błąd Blinda, Vardy był o krok od znalezienia się w dobrej sytuacji. Nie najlepiej przyjął i Valencia odzyskał piłkę

37'

Leicester wydaje się być mocno oszołomione tymi dwoma bramkami, nie jest w stanie odpowiedzieć składną akcją

34'

Żółta kartka dla Drinkwatera za ostry faul na Shawie

33'

Kontra United zakończona groźnym strzałem Di Marii, który wybił przed siebie Schwarzer. Wślizgiem rzucili się Falcao, Wasilewski i De Laet. Najwięcej szczęścia miał Kolumbijczyk, który zdobywa bramkę na 2:0!

32'

GOOOOOOOOOOOOL! Falcao dobija strzał Di Marii!

31'

Nieporozumienie Di Marii z Januzajem i dobra szansa zaprzepaszczona

31'

Rooney za nisko z wolnego, piłka zatrzymała się na pierwszym obrońcy gości

28'

Fatalna strata Andy'ego Kinga. Blind przejął piłkę i świetnie zagrał piłkę za plecy obrońców do Van Persiego. Holender pewnie pokonał Schwarzera strzałem prawą nogą. Być może był na minimalnym spalonym, trudno to stwierdzić

27'

GOOOOOOOOOOOOOL! Van Persie!

24'

Shaw po raz kolejny podłączył się do ataku, dograł do Van Persiego, który fatalnie skiksował.

24'

Rooney podał prosto pod nogi Schluppa, który ruszył na bramkę De Gei, uderzył jednak bardzo niecelnie. Dobrze w tej sytuacji zachował się Valencia, który nie pozwolił rywalowi na oddanie czystego strzału

22'

Jones opuścił na chwilę boisko, musiał zmienić obuwie.

22'

Groźna centra Januzaja dobrze wybita przez Wasilewskiego. Akcję zakończył Di Maria strzałem z woleja, który przeszedł dobry metr nad bramką

20'

Kolejna długa piłka od Rooneya do Falcao, ale znów dobrze wyszedł Schwarzer

18'

Falcao wpadł w pole karne, ale Wasilewski nie dał mu się ograć i Kolumbijczyk musiał wycofać piłkę do Valencii. Ekwadorczyk nieźle dośrodkował, jednak Januzaj faulował.

15'

Di Maria próbował strzelać z wolnego, trafił jednak prosto w mur

14'

Kolejny faul Kinga, tym razem na Valencii

13'

Rooney miękko w pole karne. Świetna interwencja Morgana, który dodatkowo był faulowany

12'

Falcao po raz kolejny cofnął się po piłkę i tym razem był faulowany przez Kinga

11'

Słaba centra wybita już przez pierwszego gracza Manchesteru, którym był Van Persie

11'

Kolejne dośrodkowanie Vardy'ego, Valencia niezbyt pewnie interweniuje, wybijając na rzut rożny

9'

W odpowiedzi dośrodkowanie Vardy'ego, ale również niezbyt dokładne

9'

Dośrodkowanie Shawa w pole karne było zbyt głębokie. Schwarzer był dobrze asekurowany przez Wasilewskiego i pewnie łapie

6'

Falcao dobrze urwał się obrońcom, zagrał jednak za mocno i Van Persie nie miał szans dojść do tego zagrania

6'

Di Maria chciał dwójkowo rozegrać piłkę z Valencią, ten jednak zagrał prosto do Ritchiego De Laeta

5'

Rooney próbował długą piłką uruchomić Van Persiego, piłka jednak niezbyt dokładna. Schwarzer czujnie wyszedł i chwycił piłkę

2'

Di Maria ładnie w pole karne do Falcao, Kolumbijczyk jednak zbyt szybko ruszył do piłki i został złapany na spalonego.

0'

Pierwszy gwizdek sędziego Martina Atkinsona. Rozpoczynają gospodarze!

15:58

Obie ekipy już na murawie, a na trybunach zasiadło dziś 76 000 fanów.

15:55

Trener Nigel Pearson spodziewa się trudnej przeprawy:

15:51

Natomiast Leicester od dłuższego czasu okupują ostatnią lokatę. Na szczęście dla nich liga angielska jak zwykle jest bardzo zacięta i do 12. Evertonu tracą zaledwie 6 punktów.

15:48

"Czerwone Diabły" nie spisują się ostatnio najlepiej, choć w poprzedniej kolejce zdołali przerwać serię 3 meczów bez zwycięstwa, pokonując Queens Park Rangers 2:0. Aktualnie zajmują 4. pozycję w tabeli, z dwupunktową stratą do 3. Southampton i punktem przewagi nad Arsenalem.

15:40

W zakończonym właśnie, pierwszym meczu 23. kolejki Premier League Hull przegrało u siebie z Newcastle 0:3 po bramkach Cabelli, Ameobiego i Gouffrana

15:38

I ławka gości: Hamer, Konchesky, Upson, Hammond, Albrighton, Cambiasso, Nugent

15:37

Rezerwowi United: Valdes, McNair, Smalling, Fellaini, Herrera, Mata, Wilson

15:35

W składzie Leicester jest oczywiście Marcin Wasilewski. W bramce zadebiutuje sprowadzony z Chelsea Mark Schwarzer. Od pierwszej minuty po raz pierwszy wystąpi także sprowadzony z Rijeki za 9mln euro Andrej Karamaric

15:23

Przypomnijmy, że na King Power Stadium Lisy pokonały Czerwone Diabły, mimo że w drugiej połowie przegrywały już 1:3

15:21

Znamy już pierwsze składy obu ekip, Louis Van Gaal zaczyna dziś bardzo ofensywnie, pewnie chce się zemścić za dotkliwą porażkę 3:5 z pierwszego meczu.

15:08

Już za niespełna godzinę Manchester United podejmie na Old Trafford Leicester City! Na relację live z tego meczu zaprasza Wojciech Adamczak.