WikimediaAston Villa
94'

KONIEC MECZU! Arsenal zasłużenie wygrał z Aston Villą aż 5:0!

93'

Bardzo ładny, techniczny strzał Hectora Bellerina, który po podaniu Santiego Cazorli uderzał tuż zza pola karnego.

92'

Gooool! Hector Bellerin!!!

91'

Chuba Akpom nie rozejrzał się dokładnie i posłał piłkę w miejsce, gdzie nie było ani jednego gracza Arsenalu.

90'

Sędzia przedłużył mecz o trzy minuty.

89'

Nacho Monreal próbował oddać strzał, ale trafił w plecy Joresa Okore.

88'

Nacho Monreal dośrodkowuje w pole karne Aston Villi, ale Brad Guzan pewnie wyłapuje piłkę.

86'

Jeszcze Santi Cazorla próbuje zaskoczyć rywali z rzutu rożnego, ale Hiszpanowi się to nie udaje.

85'

Arsenal Londyn - Aston VillaArsenal Londyn - Aston Villa

83'

Piłkarze Aston Villi poddali się, nie podejmują nawet prób zdobycia bramki honorowej.

81'

Carles Gil uderzał z rzutu wolnego, ale skierował piłkę wysoko nad bramką Arsenalu.

79'

Pilnowany przez Joresa Okore, Chuba Akpom popełnił błąd i nie podał piłki do niepilnowanego Mesuta Oezila.

77'

Ostatnia zmiana Arsenalu, za Aarona Ramseya wejdzie Mathieu Flamini.

75'

Gool! 4:0 dla Arsenalu! Santi Cazorla zamienił rzut karny na gola!

74'

Będzie rzut karny dla Arsenalu! Brad Guzan sfaulował Chube Akpoma!

73'

Piłkarze Arsene Wengera zażegnali niebezpieczeństwo po rzucie rożny Aston Villi.

71'

Gabriel Agbonlahor dośrodkowywał w pole karne, ale defensorzy Arsenalu w porę przechwycili futbolówkę.

69'

Za Oliviera Giorud wejdzie Chyba Akpom.

68'

Zmiana w Arsenalu. Thomas Rosicky pojawi się w miejsce Theo Walcotta.

66'

Z boiska zszedł także Tom Cleverley, w jaego miejsce pojawił się Gabriel Agbonlahor.

65'

Zmiana w Aston Villi. Andreas Weimann został zmieniony przez Scotta Sinclaira.

64'

Wyrzut Ospiny do Cazorli, Hiszpan przyjął piłkę, chciał zagrać do Giroud, ale oddał ją w kierunku Theo Walcotta. Anglik pewnie uderzał na bramkę Aston Villi i zamienił strzał na gola!

63'

Gooooool!! Theo Walcott!!!!!!!!

61'

Wynik tego spotkania jest już chyba przesądzony. To nie jest dzień piłkarzy Aston Villi, którzy kompletnie nie mają pomysłu na to, w jaki sposób zagrozić bramce Arsenalu.

59'

Gol Mesuta Oezila jest pierwszym, jaki reprezentant Niemiec zdobył w Premier League od 12 września.

58'

Ciaran Clark ukarany żółtą kartką.

57'

Theo Walcott wykorzystał błąd Kierana Richardsona, posłał długą piłkę w kierunku Mesuta Oezila, ten miał jeszcze czas by przyjąć piłkę i skierować ją w róg bramki. Brad Guzan nie miał szans na obronę tego strzału.

56'

Gooooool! Mesut Oezil!!!

54'

Mesut Oezil przekombinował i zamiast zagrać piłkę od razu do przodu do niepilnowanego Aarona Ramseya, przyjął ją i zbyt długo zastanawiał się nad tym, co zrobić.

52'

Wyjątkowi goście na Emirates Stadium

50'

Christian Benteke dostał piłkę przed polem karnym Arsenalu, ale Belg źle do niej wyskoczył i strzelając głową skierował na aut.

49'

Arsenal w natarciu, dwójkowa akcja Oliviera Giroud i Hectora Bellerina, defensorzy Aston Villi oddalają zagrożenie spod własnej bramki.

48'

Dośrodkowanie w pole karne Carlosa Sancheza, bez zagrożenia pod bramką Arsenalu.

46'

Andreas Weimann zagrywał do Benteke, który oddał strzał na bramkę Arsenalu. Piłka powędrowała obok lewego słupka.

45'

Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

15:28

Gol Oliviera Giroud

46'

Rzutem rożnym dla Aston Villi zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Do przerwy Arsenal prowadzi po golu Oliviera Giroud.

45'

Sędzia przedłużył pierwszą połowę o minutę.

44'

Carles Gil uderzał z rzutu rożnego, piłkę pewnie złapał David Ospina.

43'

Theo Walcott znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Aston Villi, ale zbyt długo wahał się w sytuacji, w której powinien strzelać, w efekcie Kieran Richardson wyłuskał mu piłkę spod nóg.

42'

Olivier Giroud cały i zdrów dołączył do kolegów na boisku.

41'

Olivier Giroud ucierpiał w starciu z rywalem. Francuz jest opatrywany przez sztab medyczny Arsenalu.

40'

Sędzia słusznie odgwizdał zagranie ręką Andreasa Weimanna.

38'

Theo Walcott uderzał piłkę głową, ale sędzia odgwizdał spalonego.

37'

Santi Cazorla uderzał piłkę z rzutu rożnego, w tej sytuacji dobrze spisali się obrońcy Aston Villi.

35'

Aaron Ramsey oddał groźny strzał na bramkę Aston Villi, ale w porę piłkę sparował przed siebie Brad Guzan.

34'

Christian Benteke zdecydował się na oddanie strzału, ale piłka nie miała żadnych szans na przebicie się przez mur obrońców Arsenalu.

32'

Dośrodkowanie Hectora Bellerina, ale Jores Okore w ostatniej chwili oddalił piłkę z okolic własnego pola karnego.

31'

Mesut Oezil wpakował piłkę do siatki rywala, ale sędzia odgwizdał spalonego!

29'

Laurent Koscielny przerzucił ciężar gry na drugą stronę boiska, piłkarze Arsenalu ruszają do ataku.

28'

Santi Cazorla zablokował składającego się do strzału Kierana Richardsona,

27'

Co za sytuacja! Santi Cazorla przedarł się przez mur zbudowany przez kilku defensorów Aston Villi i w ostatnim momencie oddał strzał. Piłka odbiła się jednak od lewego słupka bramki Brada Guzana!

25'

Carles Gil ponownie melduje się w narożniku boiska, aby wykonać rzut rożny. Piłkę pewnie chwyta David Ospina.

24'

Piłkarze Aston Villi atakują bramkę Arsenalu większą ilością graczy. Teraz to oni częściej utrzymują się przy piłce.

23'

22'

Piłkarze Aston Villi próbują jakoś rozpracować przeciwników i doprowadzić do stworzenia zagrożenia pod bramką londyńczyków. Na razie jednak ich starania nie przynoszą żadnych efektów.

20'

Aaron Ramsey zgrał piłkę w kierunku będącego w polu karnym Theo Walcotta, ale tym razem defensorzy Aston Villi oddalili zagrożenie spod własnej bramki.

18'

Piłkarze Aston Villi zupełnie nie mają pomysłu na grę. Piłkarze Arsenalu mają na boisku bardzo dużo swobody i co chwila rozgrywają groźne akcje pod bramkę rywali.

17'

Rzut rożny dla Arsenalu, Santi Cazorla krótko rozegrał do Oliviera Giroud, ten oddał piłkę w kierunku Koscielnego, który oddał strzał na bramkę Aston Villi, lecz w ostatniej chwili z linii bramkowej piłkę wybił Brad Guzan.

16'

Francis Coquelin przerzucił grę na drugą stronę boiska zagrywając futbolówkę do Hectora Bellerina.

15'

Kolejna akcja Arsenalu, Mesut Oezil wypatrzył Theo Walcotta, ale Anglik pilnowany był przez kilku rywali i nie zdołał opanować futbolówki.

14'

Pierwszy w tym spotkaniu korner dla gości. W narożniku boiska ustawił się Carles Gil, ale po jego uderzeniu piłkę głową wybił Laurent Kościelny.

13'

Francis Coquelin nieprzepisowo zatrzymywał Carlesa Gila, sędzia podyktował rzut wolny dla Aston Villi.

12'

Fantastyczne dośrodkowanie Hectora Bellerina w okolice bramki Aston Villi, do piłki dopadł Mesut Oezil, ale nie udało mu się ostatecznie skonstruować żadnej składnej akcji pod bramką Brada Guzana.

10'

I kolejna szansa Arsenalu! Aaron Ramsey podawał do Theo Walcotta, ale Walijczyk uderzał piłkę zbyt lekko, w efekcie rozpędzony Anglik nie zdołał jej opanować.

9'

Arsenal pracował sumiennie na zmianę wyniku od pierwszego gwizdka sędziego. Dalekie wybicie piłki Mertesackera, futbolówkę bez problemów przyjął Olivier Giroud i pewnym strzałem w sytuacji sam na sam pokonał Brada Guzana.

8'

Gooooool! Olivier Giroud!!!!

7'

Kieran Richardson dośrodkowywał na pole karne Arsenalu, ale czujny na posterunku David Ospina wyłapał piłkę.

6'

Mesut Oezil świetnie poprowadził piłkę lewym skrzydłem, oddał ją Monrealowi, a ten zgrał w kierunku Aarona Ramseya. Piłka po strzale Walijczyka minęła słupek bramki Aston Villi.

4'

Początek spotkania zdecydowanie na korzyść gospodarzy. To piłkarze Arsenalu częściej utrzymują się przy piłce, stwarzają więcej dogodnych sytuacji i mieli nawet świetną okazję do zmiany wyniku na swoją korzyść.

3'

Próba zgrania piłki Oliviera Giroud do Theo Walcotta, akcja ta zakończyła się jednak niepowodzeniem.

2'

Szansa na pierwszego gola Arsenalu! Theo Walcott urwał się spod opieki rywali, dostał świetne, prostopadłe podanie do Ramseya, ale Anglika w ostatniej chwili powstrzymał Jores Okore.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczynamy mecz na Emirates Stadium!

14:26

Piłkarze obu drużyn pojawili się już na murawie. Za moment zaczynamy.

14:21

Warto także zaznaczyć, że Arsene Wenger po raz kolejny w tym sezonie posadził Wojciecha Szczęsnego na ławce rezerwowych. Od pierwszych minut między słupkami bramki Arsenalu stanie David Ospina.

14:20

Mecz na ławce rezerwowych rozpocznie nowy nabytek "Kanonierów" Gabriel Paulista.

14:19

Sytuacja znacznie gorzej prezentuje się w szeregach Aston Villi. Drużyna ta z dorobkiem dwudziestu dwóch punktów plasuję się na dalekim, szesnastym miejscu w tabeli, a od strefy spadkowej dzielą ją raptem trzy „oczka”. W siedmiu ostatnich kolejkach podopieczni Paula Lamberta nie zanotowali ani jednego zwycięstwa, przegrali cztery i zremisowali trzy spotkania.

14:18

W ostatnim czasie piłkarze Arsenalu dobrze radzą sobie na ligowych boiskach. Poza porażką z Southampton na początku roku, uporali się ze Stoke City i mistrzami Anglii, Manchesterem City. Bardzo dobrze popularne „Armatki” radzą sobie w Pucharze Anglii. W ostatnich starciach tych rozgrywek pokonali Hull City i Brighton & Hove Albion, dzięki czemu awansowali do 1/8 finału, gdzie zmierzą się z Middlesbrough.

14:14

Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią spotkania: Arsenal Londyn - Aston Villa LIVE! Kanonierzy gonią czołówkę.

14:14

Rezerwowi Aston Villi: Given – Baker, Bacuna, Sinclair, Agbonlahor, Westwood, Cissokho.

14:13

Rezerwowi Arsenalu: Szczęsny – Gibbs, Paulista, Chambers, Flamini, Rosicky, Akpom.

13:59

Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu 23. kolejki ligi angielskiej Arsenal Londyn - Aston Villa!