Niedziela, 11 stycznia 2015, godz. 17:00

18:56

18:54

Po 21 spotkaniach Manchester United ma na koncie 37 punktów, tyle samo, co w tym samym momencie ubiegłego sezonu

18:54

Dość wyrównane było to spotkanie, ale Święci byli skuteczniejsi i zwyciężają zasłużenie. Awansują też kosztem swojego dzisiejszego rywala na trzecie miejsce w tabeli, United spadają na czwarte

95'

Koniec! Southampton ogrywa Manchester United!

93'

Blind dośrodkował z lewej strony w pole karne, a Forster spokojnie chwycił futbolówkę

91'

Tadić przeszedł za linię boczną i wracamy do gry. Sędzia doliczył aż pięć minut!

90'

Dusan Tadić leży teraz na boisku i potrzebuje pomocy lekarskiej

88'

Pelle oddał strzał z okolic szesnastego metra, jednak piłka minęła lewy słupek bramki de Gei

86'

Herrera oddał strzał po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny

84'

Juan Mata! Świetny strzał z woleja sprzed szesnastki, piłka nieznacznie minęła bramkę!

82'

Valencia dośrodkował z prawej strony boiska, a Forster spokojnie chwycił piłkę

80'

Ostatnia zmiana w meczu, Reed wchodzi za Davisa

79'

I znów o krok od wyrównania byli gospodarze! Dośrodkował z lewej strony Blind, a z bliskiej odległości znów przestrzelił Mata!

78'

To musiał być gol! Po dośrodkowaniu Blinda z lewej strony z piłką minął się Forster, a do niemal pustej bramki nie trafił Mata!

76'

Żółta kartka dla Carricka za taktyczny faul na Tadiciu

75'

Żółta kartka dla Pelle za faul na Macie na własnej połowie boiska

75'

Mata nieźle dośrodkował w pole karne, a Fonte wygrał pojedynek z Rooney'em i wybił piłkę

74'

Valencia dośrodkował z prawej strony boiska, a Rooney w polu karnym przegrał pojedynek z obrońcą Świętych

73'

Ander Herrera faulował w ataku Gardosa

72'

Ostatnia zmiana Louisa Van Gaala. Fellaini wchodzi za Di Marię

71'

I jeszcze żółta kartka dla Tadicia za zdjęcie koszulki po strzelonym golu.

70'

Tadić najpierw zagrał prostopadłą piłkę do Pelle, a ten oddał strzał, którym trafił w słupek. Piłka wróciła do Serba, a ten się nie pomylił! Jak odpowiedzą gospodarze?

69'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Dusan Tadić i 1:0 dla gości!

69'

Phil Jones nieźle dośrodkował z prawej strony boiska, a pewnie piłkę chwycił Forster

67'

Blackett próbował dośrodkować z lewej strony boiska, ale został zablokowany. Aut dla United

65'

Daley Blind oddał strzał głową po dośrodkowaniu Di Marii z prawej strony boiska, ale piłka poleciała obrok bramki Forstera

64'

I druga zmiana u gospodarzy. Za Luke'a Shawa wchodzi Tyler Blackett

63'

I właśnie teraz na boisko wchodzi Tadić, a zmienia Eljero Elię, debiutującego w barwach Świętych

62'

Di Maria nieźle dośrodkował z prawej strony boiska, a w polu karnym piłki nie sięgnął Rooney i złapał ją Forster

61'

Zmiana też u gospodarzy, Ander Herrera wchodzi za Van Persiego

60'

Pelle dośrodkował z prawej strony boiska, ale dobrze we własnej szesnastce interweniował Jones

60'

Do wejścia na boisko gotowy jest Dusan Tadić

58'

Żółta kartka dla Van Persiego za faul w środkowej strefie boiska na Fonte

57'

Di Maria wpadł z piłką w pole karne i w ostatniej chwili zatrzymał go Gardos. Od bramki grę wznowi Forster

56'

Di Maria dośrodkował z lewej strony boiska, ale znów dobrze interweniują defensorzy Southampton

55'

Luke Shaw dośrodkował z lewej strony boiska, ale spokojnie piłkę z własnego pola karnego wybili goście

53'

Phil Jones oddał strzał głową po dośrodkowaniu Rooney'a z rzutu wolnego, a piłka poleciała dość daleko od bramki

52'

Elia faulował na własnej połowie boiska Blinda

51'

Naciskają goście. Teraz z lewej strony dośrodkował Bertrand, a głową z własnej szesnastki piłkę wybił Smalling

50'

Wanyama oddał strzał z dystansu, ale wyraźnie przestrzelił. Od bramki grę wznowi De Gea

49'

Pelle oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i nie trafił nawet w światło bramki

49'

Davis dośrodkował z prawej strony boiska, a Smalling wybił piłkę głową na rzut rożny

48'

Szybka kontra United Di Maria próbował podać w pole karne do Van Persiego, ale odczytali to obrońcy Southampton

47'

Bertrand dośrodkował z lewej strony boiska, a Luke Shaw świetnie zablokował strzał Pelle

46'

I już na bramkę uderzał Davies, a po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny

46'

Arbiter daje znak i gospodarze zaczynają drugą połowę

17:51

17:48

To była dość dziwna pierwsza połowa. Obie drużyny pokazały całkiem dobre rozegranie akcji, jednak kiedy przychodziło do ostatniego podania, lub już strzału, to najczęściej bardzo się myliły. Tempo było niezłe, jednak zabrakło jakości. Miejmy nadzieję, że po przerwie to ostatnie ulegnie zmianie

45'

I teraz arbiter zakończył pierwszą połowę

45'

Juan Mata znalazł się w świetnej sytuacji, sam na sam z bramkarzem, ale sędzia dopatrzył się spalonego. I miał rację

45'

Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy

45'

Di Maria znów oddał strzał sprzed pola karnego, ale znów zrobił to kiepsko i piłka minęła lewy słupek bramki Forstera

44'

Nieco dłużej są teraz przy piłce goście, ale niewiele z tego wynika, oni też mają problem z zagrożeniem bramce przeciwnika

42'

Eljero Elia dośrodkował z lewej strony boiska, jednak zrobił to niedokładnie i futbolówka wyszła na aut bramkowy

41'

Zawrzało pod bramką gości! Najpierw zablokowany przed polem karnym został Rooney, piłka trafiła Van Persiego, ale i po jego strzale piłka odbiła się od nogi rywala. Mata następnie przestraszył się pojedynku z Forsterem i ten złapał futbolówkę

40'

Sporo chaosu mamy w ostatnich minutach na boisku, jedni i drudzy szybko tracą piłkę

38'

Z prawej strony boiska dośrodkował Di Maria, a spokojnie piłkę chwycił Forster

37'

Clyne próbował zaatakować prawą stroną boiska, ale tam dobrze powstrzymał go Luke Shaw

35'

Di Maria dośrodkował z rzutu wolnego, ale zrobił to bardzo słabo i piłkę wybili goście

35'

Ryan Bertrand dostał żółtą kartkę za faul na Valencii na własnej połowie boiska

33'

Valencia zaatakował nieźle prawą stroną boiska, ale kiedy dośrodkował, to został zablokowany przez Gardosa. Rzut rożny dla gospodarzy

32'

Po dośrodkowaniu Shawa z lewej strony boiska piłka trafiła pod nogi Antonio Valencii, ale ten zamiast uderzać, to starał się podawać i zepsuł tę akcję. Piłkę przejęli goście

30'

Rooney starał się zagrać prostopadłą piłkę w kierunku Van Persiego, jednak tego zdołał ubiec obrońca Świętych

28'

Jose Fonte oddał strzał głową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, ale nie trafił nawet w bramkę

27'

Wanyama zmierzył się na prawej stronie boiska z Carrickiem i wywalczył dzięki temu rzut rożny

25'

Na spalonym po długim zagraniu De Gei był teraz Van Persie

23'

Dłużej od jakiegoś czasu przy piłce utrzymują się gospodarze, ale wciąż nie potrafią oni przedrzeć się przez defensywę rywala

21'

Di Maria oddał strzał z dystansu, a piłka poleciała obok bramki Świętych

20'

Niestety, Belg musi opuścić boisko. W jego miejsce wchodzi Florin Gardos

18'

Toby Alderweireld złapał jakąś kontuzję mięśnia czworogłowego uda i leży na murawie

16'

Valencia dośrodkował z prawej strony boiska, a piłkę z własnej szesnastki wybił Schneiderlin

15'

Juan Mata próbował środkiem wedrzeć się w pole karne, ale skutecznie powstrzymał go Alderweireld

13'

Troszkę dłużej są teraz przy piłce gospodarze, zobaczymy co z tego wyniknie

12'

Ward-Prowse dośrodkował z rzutu wolnego, a obrońcy United wybili piłkę spod własnej bramki

10'

Luke Shaw i Wayne Rooney próbowali rozegrać akcję na lewej stronie boiska, ale kapitan United zagrał niedokładnie i piłkę złapał Forster

8'

Angel Di Maria oddał strzał sprzed pola karnego, ale wyraźnie się pomylił i piłka wyszła na aut bramkowy

7'

Di Maria dośrodkował z rzutu rożnego, ale znów radzą sobie defensorzy Świętych

7'

Wayne Rooney dośrodkował z rzutu wolnego, a strzał głową Smallinga zablokowali goście

6'

Schneiderlin faulował na własnej połowie boiska Di Marię

5'

Luke Shaw próbował dośrodkować z lewej strony boiska, ale został zablokowany przez Clyne'a

3'

Sam poszkodowany dośrodkował z tego rzutu wolnego, a Rooney głową wybił piłkę z własnej szesnastki

2'

Ward-Prowse był faulowany na połowie gospodarzy przez Valencię

1'

I już było groźnie pod bramką gospodarzy! Nathaniel Clyne znalazł z piłką w polu karnym, oddał świetny strzał i przestrzelił minimalnie!

1'

Pan Phil Dowd daje znak i zaczynamy hit kolejki Premier League!

16:56

Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko. Kto okaże się lepszy w pojedynku holenderskich szkoleniowców?

16:54

Musimy wierzyć w nasze umiejętności i w to, że dzięki nim sprawimy Manchesterowi United wielkie kłopoty - powiedział z kolei sam trener Southampton

16:49

16:47

Legendarny były piłkarz, a aktualnie ambasador Manchesteru United, Bryan Robson, chwalił przed tym meczem Ronalda Koemana. - On dokładnie wie co, robić powinien i wykonuje to bardzo dobrze. Tak samo zachowywał się, jako piłkarz - powiedział Anglik.

16:44

W ośmiu ostatnich ligowych spotkaniach przeciwko Manchesterowi United Southampton nie wygrał ani razu. Sześć razy schodził z boiska pokonany, dwukrotnie dzielił się punktami

16:41

Kiedy jedni i drudzy mierzyli się ze sobą pierwszy raz w tym sezonie, na wyjeździe 2:1 wygrał Manchester United. Oto gole z tamtego meczu:

16:40

Do składu United wracają dzisiaj dwaj rekonwalescenci, Daley Blind oraz Angel Di Maria. Argentyńczyk zagrał nawet wchodząc z ławki w ostatnim meczu FA Cup i strzelił jednego gola Yeovil

16:38

Ławka Manchesteru United: Valdes, Evans, McNair, Blackett, Fellaini, Herrera, Wilson