20:30

20:29

Gole z tego meczu:

20:26

Sensacja na Selhurst Park! Po świetnej drugiej połowie, gdzie obie drużyny stwarzały sobie okazje bramkowe, chyba zasłużone zwycięstwo odnosi Crystal Palace! Orły dzięki tym trzem punktom awansują na piętnaste miejsce w tabeli

96'

Koniec! Triumf Alana Pardew w debiucie, Crystal Palace pokonuje Tottenham!

96'

Hugo Lloris! Świetna interwencja po strzale Zahy sprzed pola karnego!

95'

Etienne Capoue! Dobry strzał z dystansu, świetnie broni Speroni!

94'

Soldado dośrodkował z prawej strony boiska, a wybili piłkę obrońcy Crystal Palace

92'

Druga dla Anglika

92'

Poprzepychali się nieco Fazio i Campbell, za co posypały się żółte kartki. Jedna dla Argentyńczyka

92'

Zaha! Świetna indywidualna akcja zawodnika Crystal Palace, minął on kilku rywali oddał celny strzał z ostrego kąta. Dobra interwencja Llorisa

91'

Adlene Guedioura dobrze dośrodkował z lewej strony boiska, ale dobrze piłkę wybijają obrońcy Tottenhamu

91'

Aż sześć minut doliczył sędzia do drugiej połowy!

90'

Dobra prostopadła piłka od Eriksena do Soldado, ale tego uprzedził Delaney. Rzut rożny

89'

Campbell oddał strzał sprzed polak karnego, jednak został zablokowany

88'

Rose faulował na własnej połowie boiska Guedioure

87'

Dwight Gale schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Frazer Campbell

86'

Harry Kane padł w polu karnym rywala po starciu z Ledley'em, a arbiter słusznie nie wskazał na wapno

85'

Harry Kane oddał strzał z dystansu, a spokojnie piłkę złapał goalkeeper gospodarzy

84'

Pucheon! Świetna indywidualna akcja, minął kilku rywali, zszedł z piłką z prawej strony do środka, ale jego strzał został zablokowany

83'

Jan Vertonghen oddał mocny strzał głową z okolic 14 metra, ale spokojnie piłkę złapał Speroni

82'

Małe spięcie mamy teraz w polu karnym gospodarzy, arbiter nakazał powtórzyć rzut rożny

81'

Zaha przeprowadził świetną akcję lewą stroną boiska, dośrodkował, a piłka po nodze rywala trafiła do Puncheona. Ten oddał mocny strzał i nie dał szans bramkarzowi!

80'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Jason Puncheon, 2:1 dla Crystal Palace!

79'

Jak pokazały powtórki, zagranie Walkera miało jednak miejsce przed polem karnym, więc o jedenastce tak czy siak nie ma mowy

78'

Żółta kartka dla Puncheona za faul na Llorisie

77'

Kontrowersyjna decyzja arbitra, piłka trafiła w rękę Kyle'a Walkera, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego. To chyba błąd pana Taylora

77'

Dann i Delaney kolejno oddawali strzały na bramkę, oba zostały zablokowane

76'

Zaha dośrodkował z lewej strony boiska, a Fazio wybił piłkę na rzut rożny

75'

Zmiana też u gości, Soldado wchodzi za Stambouliego

74'

Z Delaney'em już wszystko w porządku, tymczasem Wilfried Zaha zmienił Glenna Murray'a

73'

Delaney doznał jakiejś kontuzji i mamy przerwę w grze

72'

Walker dośrodkował z prawej strony boiska, znów dobrze interweniowali defensorzy Alana Pardew

71'

Eriksen dośrodkował z rzutu wolnego, ale obrońcy Crystal Palace poradzili sobie z tym zagrożeniem i wybili piłkę przed szesnastkę

70'

Townsend schodzi z boiska, a w jego miejsce widzimy Capoue

69'

Dobra decyzja sędziego, Ledley był ewidentnie faulowany w polu karnym rywala przez Stambouliego i arbiter słusznie wskazał na wapno. Meczy zaczyna nam się od nowa!

68'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Gayle pewnie i mamy remis!

68'

RZUT KARNY DLA CRYSTAL PALACE!

66'

Stambouli chciał rozciągnąć grę do Townsenda, jednak zrobił to niedokładnie i nim ten dobiegł do piłki, to ta wyszła na aut bramkowy

64'

Gayle dośrodkował teraz w pole karne, ale zrobił to kiepsko i piłka wyszła na aut bramkowy

63'

Troszkę chaosu mamy teraz na boisku, obie drużyny dość szybko tracą piłkę

61'

Ward chciał oddać strzał z dystansu i został zablokowany przez rywala

60'

Gayle dośrodkował z lewej strony boiska, a piłka odbiła się od Walkera i wyszła na rzut rożny

59'

Christian Eriksen próbował ściąć z piłką z prawej strony do środka, ale został powstrzymany przez obrońców gospodarzy

57'

Adlene Guedioura oddał strzał z dystansu, a piłka wyraźnie minęła bramkę Llorisa

56'

Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska na spalonym był Glenn Murray

55'

Żółta kartka dla Benjamina Stambouliego

54'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego znów głową piłkę zgrywał Dann, a strzał przewrotką Gayle'a został zablokowany

54'

Danny Rose faulował na własnej połowie Jasona Pucheona

52'

To powinien być gol! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówkę zgrywał Dann, a z bliskiej odległości prosto w Llorisa trafił Gayle!

51'

Ward dośrodkował z prawej strony boiska, a wybili piłkę z własnego pola karnego goście.

50'

Są teraz przy piłce gospodarze, ale wciąż nie potrafią oni przebić się przez defensywę przyjezdnych

49'

Townsend podał do Kane'a, a ten sprytnym strzałem sprzed szesnastki umieścił piłkę w bramce! Powtórki jednak pokazują, że gol chyba nie powinien być uznany. Kane prawdopodobnie był wcześniej na spalonym

48'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Harry Kane, 1:0 dla Tottenhamu!

47'

Puncheon dośrodkował z rzutu wolnego, a mimo małego zamieszania w polu karnym gości, zdołali oni wybić piłkę

46'

I od razu Alan Pardew przeprowadza zmianę Guedioura wchodzi za Bannana

46'

19:18

Dłużej przy piłce w tej pierwszej połowy byli goście, ale jeśli chodzi o stuprocentowe okazje podbramkowe, to mamy remis. Crystal Palace prezentuje się całkiem nieźle, ale czy przyniesie to temu zespołowi jakieś zdobycze punktowe? Przekonamy się po przerwie

45'

Jeszcze Kelly przestrzelił sprzed pola karnego i arbiter zakończył pierwszą połowę

45'

Tymczasem sędzia doliczył jedną minutę do pierwszej połowy

45'

Żółtą kartką za taktyczny faul na rywalu ukarany Dann

44'

Kane faulował w ataky Delaney'a

43'

Gayle upadł w okolicach pola karnego w starciu z Fazio, ale gwizdek arbitra milczy. I jest to błąd Taylora, gdyż gospodarzom należał się rzut wolny

42'

Nieco dłużej przy piłce jest teraz Tottenham, jednak goście wciąż nie potrafią podejść bliżej bramki Speroniego

40'

Troszkę chaosu mamy teraz na boisku, piłkarze obu zespołów bardzo szybko tracą piłkę

38'

Kyle Walker dośrodkował z prawej strony boiska, a dobrze własnej szesnastce interweniował Dann, który wybił piłkę

37'

Barry Bannan ukarany żółtą kartką za ostry faul na Dembele

36'

Delaney oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a bramkarz gości spokojnie złapał piłkę

35'

To powinien być gol! Po małym zamieszaniu przed polem karnym gości, sam na sam z bramkarzem wyszedł Murray i to Lloris wygrał ten pojedynek!

34'

Bannan dośrodkował z lewej strony boiska, ale Fazio wybił piłkę z własnego pola karnego

34'

Dłużej przy piłce utrzymują się cały czas Koguty, jednak trudno powiedzieć, żeby jakoś szczególnie mocno zagroziły one bramce gospodarzy

32'

Eriksen dośrodkował przed chwilą z narożnika boiska, jednak znów wybili z własnej szesnastki piłkę Orły

31'

Dobrze teraz bramkarz gospodarzy interweniował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wypiąstkował piłkę przed szesnastkę

30'

Danny Rose dośrodkował z lewej strony boiska, a piłka po kontakcie ze Speronim wyszła na rzut rożny

29'

Glenn Murray był faulowany w środkowej strefie boiska przez Fazio

29'

Długo, spokojnie swoją akcję budują goście, jednak wciąż nie potrafią przebić się przez defensywę Crystal Palace

27'

Stambouli dośrodkował z lewej strony boiska, a pewnie piłkę chwycił Speroni

26'

Małe zamieszanie zrodziło się pod bramką gości po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a ostatecznie nad bramką uderzył Delaney

25'

Żółtą kartką za taktyczny faul ukarany Andros Townsend

25'

McArthur dobrze dośrodkował z prawej strony boiska, ale głową piłkę z własnej szesnastki wybił Fazio

24'

McArthur oddał strzał głową po dośrodkowaniu Gale'a, ale piłka minęła bramkę gości

22'

To musiał być gol! Walker świetnie dośrodkował z prawej strony boiska, a niepilnowany, z odległości pięciu metrów od bramki, przestrzelił Eriksen!

20'

Z zawodnikiem Tottenhamu już chyba wszystko w porządku, wracamy do gry

19'

Danny Rose złapał jakąś kontuzję i leży teraz na boisku. Potrzebna jest pomoc lekarzy

17'

Harry Kane oddał strzał z linii pola karnego, ale Speroni złapał futbolówkę bez większych kłopotów

15'

Brakuje tempa jak na razie temu widowisku. Tottenham, który zdawać się mogło, miał dominować na razie nie potrafi przedrzeć się przez linię obrony gospodarzy

13'

W polu karnym gości po starciu z Kellym upadł Chadli, ale arbiter pokazuje, że o rzucie karnym nie ma mowy. I ma rację

11'

Nieco dłużej przy piłce jest teraz Crystal Palace, choć wymienia podania przede wszystkim na własnej połowie boiska

9'

Długie zagrania z głębi pola w kierunku Kane'a, jednak ten nie potrafił opanować piłki i już mają ją gospodarze

7'

Barry Bannan! Dobry strzał sprzed pola karnego, piłka nieznacznie minęła bramkę!

6'

Vertonghen faulował na własnej połowie boiska Murray'a

5'

Środkiem pola próbowały zaatakować Koguty, jednak wszystko skończyło się stratą Dembele.

3'

Dembele był autorem pierwszego strzału w tym spotkaniu, a piłka po jego uderzeniu minęła bramkę gospodarzy

2'

Danny Rose starał się dośrodkować z lewej strony boiska, ale zrobił to niedokładnie i piłka wyszła na aut bramkowy

1'

Anthony Taylor daje znak, od środka zaczynają goście

18:29

Wielkie wydarzenie towarzyszy zatrudnieniu Alana Pardew na stanowisku menedżera Crystal Palace. W latach 1987-1991 był on piłkarzem tej drużyny

18:28

Obie drużyny już pojawiły się na boisku, za chwilkę zaczynamy

18:25

Crystal Palace stara się wygrzebać ze strefy spadkowej, więc wygrana dzisiaj jest tej drużynie bardzo potrzebna. Przed Orłami stoi jednak bardzo trudne zadanie - spośród sześciu ostatnich meczów przed własną publicznością z Tottenhamem wygrały one tylko raz, czterokrotnie przegrywając i raz remisując

18:23

Te derby Londynu zakończą dzisiejsze zmagania w Premier League. A oto wyniki dotychczas rozegranych meczów:

18:19

Obie drużyny grały również w ostatnim czasie w Pucharze Anglii. Crystal Palace pewnie pokonało Dover 4:0, a Tottenham zremisował z Burnley i trzeba będzie rozegrać powtórkę tego spotkania

18:17

Tottenham podchodzi do tego spotkania oskrzydlony zwycięstwem nad Chelsea, 5:3, w poprzedniej kolejce. Crystal Palace z kolei zmieniło trenera i Neila Warnocka zastąpiło Alanem Pardew. Której drużynie wyjdą na lepiej te ostatnie okoliczności?

18:15

Ławka gospodarzy: Mariappa, Hangeland, Guédioura, Zaha, Campbell, Thomas, Hennessey

18:12

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowej jedenastki, pora na ławki rezerwowych. Na początek gości: Vorm, Davies, Kaboul, Capoue, Lennon, Paulinho, Soldado