20:27

To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

20:27

20:26

Wspaniały mecz na White Hart Lane i wielkie zwycięstwo Tottenhamu, który wygrywa to spotkanie 5:3! Zespół Mourinho po raz drugi w karierze Portugalczyka traci pięć goli! Dzięki takiemu wynikowi Premier League ma dwóch liderów, bowiem Chelsea i Manchester City mają identyczny bilans.

96'

Jeszcze zupełnie nieudany strzał z dystansu Hazarda i koniec spotkania!

94'

Jeszcze rzut rożny dla Tottenhamu, którego kibice już świętują zwycięstwo na White Hart Lane.

91'

91'

Pięć minut doliczonych do tego spotkania, tymczasem niezły strzał Fabregasa sparował na słupek Lloris!

89'

W kontrataku Chelsea płaski strzał z narożnika pola karnego Costy pewnie broni Lloris.

88'

W tym momencie Chelsea ma dokładnie identyczny bilans w tabeli, co Manchester City. Mamy więc na Nowy Rok dwóch liderów Premier League, jeśli nic się nie zmieni przez te ostatnie kilka minut.

87'

Zaspała defensywa Tottenhamu i piłka dotarła do zupełnie niepilnowanego w polu karnym Terry'ego, który bez trudu wpakował ją do siatki! 5:3!

87'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! John Terry!

85'

Kolejna szansa dla Chelsea! Po akcji Hazarda Salah uderza z kilku metrów nieczysto i piłka wpada do 'koszyczka' Llorisa!

85'

84'

84'

Po fantastycznym podaniu w pole karne Fabregasa, Ramires uderza płasko centymetry obok bramki Tottenhamu!

81'

Żółta kartka dla Fabregasa.

80'

Warto dodać, że przy takim wyniku liderem Premier League zostaje Manchester City, dzięki lepszemu bilansowi bramek.

78'

Kane zagrał piłkę w pole karne do rozpędzonego Chadliego, a ten płaskim strzałem (jeszcze po rykoszecie) pokonuje Courtois! 5:2!

77'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Nacer Chadli!

77'

Cahill bez piłki kopnął teraz w plecy Kane'a. To mogła i powinna być czerwona kartka dla gracza Chelsea.

76'

Chelsea bardzo mocno przycisnęła swojego rywala. Zmiana w Tottenhamie. Davies za Rose'a.

75'

Lloris! Hazard kapitalną piętką zagrał piłkę w pole karne do Azpilicuety, ale mocny płaski strzał Hiszpana kapitalnie broni Lloris!

73'

Fabregas z rzutu wolnego uderza w mur Kogutów. Salah zdołał jeszcze wywalczyć korner, ale z niego nie było zagrożenia dla bramki Llorisa.

73'

Salah zmienia Williana.

72'

Paulinho fauluje Azpilicuetę 25 metrów od bramki Tottenhamu. Żółta kartka.

71'

Lekki techniczny strzał z narożnika pola karnego Chadliego nie sprawił żadnego problemu bramkarzowi Chelsea.

70'

Chadli zdobywa rzut rożny dla Tottenhamu.

69'

W kontrataku Chelsea Hazard pędził na bramkę Tottenhamu i zdołał mu wybić piłkę spod nóg Fazio!

69'

Gol na 4:2

68'

Bramka na 4:1

68'

Świetne podanie w pole karne do Kane'a, ten zdołał minąć Courtois, po czym jednak z zerowego kąta nie zmieścił piłki w bramce!

67'

Pochettino zamierza bronić wyniku. Paulinho zmienia Townsenda.

66'

Żółta kartka dla Bentaleba za faul taktyczny.

63'

Chelsea wyraźnie ożywiła się po zdobyciu tego gola. Tu jeszcze mogą być wielkie emocje!

61'

Fatalna strata Fazio, a w kontrataku Chelsea Hazard kapitalnie rozegrał piłkę z Fabregasem i mocnym płaskim strzałem w pełnym biegu zdobył gola dla The Blues!

60'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Eden Hazard!

59'

Hazard faulowany około 30 metrów od bramki Tottenhamu. Dośrodkowanie Fabregasa z rzutu wolnego warto jednak pozostawić bez komentarza tak jak i późniejszy strzał Hiszpana.

55'

Nieprawdopodobne rzeczy dzieją się na White Hart Lane! Tottenham prowadzi już 4:1 i nie zwalnia tempa!

53'

Kane dostał piłkę w polu karnym i ośmieszając duet stoperów Chelsea, płaskim strzałem pokonał Courtois! 4:1!

52'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Harry Kane!

51'

Po ładnej akcji Ramiresa Hazard uderza z 16 metrów wysoko ponad poprzeczką!

50'

49'

48'

Szarżujący Eriksen powstrzymany w polu karnym przez Maticia.

47'

Chelsea od pierwszych sekund w ataku. Dośrodkowania Costy i Ramiresa nie znalazły adresata w polu karnym Tottenhamu.

46'

W przerwie brazylijska zmiana w Chelsea. Ramires za Oscara.

46'

Wznawiamy grę na White Hart Lane!

19:22

19:20

Nieprawdopodobny jest ten mecz! Chelsea zdobyła gola na 1:0 autorstwa Diego Costy, ale to okazały się miłe złego początku dla The Blues! Najpierw strzał z dystansu Kane'a doprowadził do remisu, a potem już w samej końcówce pierwszej połowy podwójny cios Kogutów sprawia, że zespół Pochettino jest bardzo blisko zdobycia trzech punktów.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Andros Townsend płaskim strzałem wykorzystuje jedenastkę!

45'

Niesamowita końcówka pierwszej połowy! Rzut karny dla Tottenhamu po tym jak spóźniony Cahill skosił w polu karnym Kane'a!!!

45'

Niczym Sadio Mane w meczu Southampton - Arsenal, tak i teraz zdobywca bramki Danny Rose doznał przy zdobyciu gola jakiegoś urazu. Przerwa w grze.

45'

Tottenham na prowadzeniu!!! Chadli dostał znakomite podanie od Eriksena, ale znowu trafił tylko w słupek, jednak na jego szczęście skuteczną dobitką jeszcze popisał się Rose! 2:1!

44'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Danny Rose!

42'

Chadli wychodzi sam na sam z bramkarzem i uderza w słupek bramki przeciwnika! Wcześniej jednak i tak był spalony.

42'

41'

39'

Uderzenie z daleka Williana - piłka po rykoszecie spada jeszcze na głowę Hazarda, jednak ten nie zdołał oddać groźnego strzału na bramkę Llorisa.

37'

Troszkę spadło tempo tego spotkania. Więcej walki niż ciekawych akcji bramkowych.

33'

Dynamiczne wejście lewym skrzydłem Rose'a i wślizg Ivanovicia przynosi Tottenhamowi rzut rożny.

31'

Kolejna bramka z niczego w tym spotkaniu!!! W niegroźnie wyglądającej sytuacji Harry Kane oddał kapitalny płaski strzał z 25 metrów! Courtois bez szans i mamy remis!

31'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Harry Kane!

29'

Hazard zakręcił obrońcami na prawym skrzydle, ale został bardzo dobrze wyblokowany przez Chadliego.

28'

Bardzo brzydkie wejście Vertonghena na nogi Hazarda. Sędzia nie zdecydował się na kartkę.

27'

W odpowiedzi lewym skrzydłem popędził Rose i zagrał płasko w szesnastkę, gdzie jednak jego koledzy z ataku nie byli w stanie przejąć piłki.

27'

Akcja kombinacyjna Chelsea pod polem karnym Kogutów zakończyła się niedokładnym podaniem Oscara.

26'

Townsend z prawego skrzydła dośrodkował piłkę prosto w ręce Courtois.

25'

Raz jeszcze Diego Costa zagrał dobrze w pole karne do Oscara, którego płaski strzał szpicem buta nieznacznie minął bramkę Llorisa!

24'

Diego Costa na lewym skrzydle poradził sobie z rywalem i zagrał przed bramkę do Oscara, który został zatrzymany przez Vertonghena. Miało miejsce jeszcze przypadkowe zagranie ręką Belga, ale nie było mowy o jedenastce.

23'

Teraz udało się Llorisowi uprzedzić w polu karnym Diego Costę i przejąć piłkę posłaną w kierunku Hiszpana.

23'

I cóż z tego, że do tej pory lepiej na murawie wyglądali gospodarze, skoro jeden błysk Hazarda przyniósł bramkę dla zabójczo skutecznych w tym sezonie The Blues?

20'

Błyskawiczna kontra gości i fantastyczna akcja prawym skrzydłem Hazarda! Belg uderzył płasko w słupek bramki Llorisa, ale piłka jeszcze trafiła do Oscara, który zagrał przed bramkę do Diego Costy, a ten dopełnił formalności! 0:1!

19'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Diego Costa!

18'

Zbyt lekka i wysoka centra Eriksena pada łupem Courtois.

17'

Townsend w walce z Azpilicuetą zdołał wywalczyć rzut rożny.

16'

Akcja Harry'ego Kane'a i dośrodkowanie z prawego skrzydła kończy się strzałem przewrotką Nacera Chadliego, który jednak broni Courtois!

14'

Dembele wchodzi na plac gry w miejsce kontuzjowanego Masona.

13'

Chadli kapitalnie poradził sobie na skrzydle z Maticiem, po czym jednak został dobrze zatrzymany przez asekurującego kolegę Cahilla.

11'

Mason z urazem mięśnia dwugłowego opuszcza boisko i kieruje się do szatni.

11'

Diego Costa uderzył zza pola karnego i trafił jednego z obrońców Tottenhamu. Sugerował jeszcze zagranie ręką Vertonghena, ale o tym nie było mowy.

10'

Prostopadłe podanie w pole karne w kierunku Masona, ale ten przegrał pojedynek z Azpilicuetą i wygląda na to, że doznał jeszcze jakiegoś urazu. Może być potrzebnaa zmiana.

8'

Dobrze wyglądało długie podanie Ceska Fabregasa w kierunku Diego Costy, ale ostatecznie napastnik Chelsea nie sięgnął futbolówki.

7'

Walker przedarł się prawym skrzydłem w pole karne Chelsea, jednak jego płaskie zagranie przed bramkę rywala nie znalazło ani Chadliego, ani Kane'a.

5'

Danny Rose upomniany przez sędziego Dowda. Musi uważać lewy obrońca Tottenhamu.

4'

Uderzenie z dystansu Nacera Chadliego pewnie łapie Courtois.

3'

Kiepskie dośrodkowanie Eriksena sprawiło, że nie było zagrożenia dla bramki Chelsea.

3'

Harry Kane wywalczył rzut rożny dla Tottenhamu.

2'

Dośrodkowanie Diego Costy z lewej strony pola karnego pada łupem Llorisa.

1'

Rozpoczynamy mecz!

18:28

18:00

Arbitrem tego pojedynku będzie doświadczony Phil Dowd.

17:57

Rezerwowi Chelsea: Petr Cech, Kurt Zouma, Didier Drogba, Loic Remy, John Obi Mikel, Ramires, Mohamed Salah.

17:57

Rezerwowi Tottenhamu: Michel Vorm, Ben Davies, Vlad Chiriches, Moussa Dembele, Benjamin Stambouli, Paulinho, Roberto Soldado

17:57

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

17:56

Jako że jest to ostatnie spotkanie noworocznej serii spotkań, poniżej prezentujemy wyniki wszystkich pozostałych pojedynków tej kolejki.

17:56

W pierwszym meczu obu drużyn rozegranym w tym sezonie na Stamford Bridge Chelsea rozbiła Tottenham 3:0 po bramkach Edena Hazarda, Didiera Drogby i Loica Remy'ego.

17:55

Z kolei Chelsea to aktualny lider Premier League z 46 punktami na koncie. Zespół Jose Mourinho nie może jednak sobie pozwolić na stratę punktów, bowiem tyle samo oczek co The Blues ma już także Manchester City, który wygrał dziś z Sunderlandem 3:2.

17:43

Gospodarze tego spotkania, Tottenham, przed tą kolejką zajmowali siódme miejsce w tabeli Premier League, ale już teraz wiadomo, że w razie zwycięstwa popularne Koguty mogą awansować nawet na piątą lokatę, wyprzedzając West Ham oraz Arsenal, czyli dwóch lokalnych rywali. Podopieczni Mauricio Pochettino w pierwszej połowie sezonu zgromadzili 31 punktów.

17:36

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 20. kolejki Premier League, w którym Tottenham zmierzy się z Chelsea!