Stoke CityStoke City
1 : 1
manchester unitedManchester United
15:35

Druga połowa pokazała, że najbardziej zasłużonym wynikiem jest remis. Obie drużyny stworzyły sobie podobną liczbę okazji podbramkowych i choć United dłużej byli przy piłce, to gospodarze znów urwali punkty potentatowi. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

93'

Jeszcze z rzutu rożnego dośrodkował z rzutu rożnego, a po wybiciu piłki przez gospodarzy sędzia skończył to spotkanie

92'

Jeszcze z okolic 13 metra strzał oddał Assaidi, ale zrobił to leciutko i bramkarz nie miał kłopotów z interwencją

91'

Dwie minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

90'

A teraz po dośrodkowaniu Belga uderzał Rafael, ale zablokował go Pieters

89'

Stara się atakować Manchester United, ale brakuje mu dokładności. Teraz zablokowano dośrodkowanie Januzaja

87'

Długa piłka od Herrery do Maty, ale niedokładna. Futbolówkę spokojne chwycił bramkarz The Potters

85'

Rafael zaatakował prawą stroną boiska, ale dość szybko powstrzymali go obrońcy

83'

Whelan dośrodkował z tego stałego fragmentu gry, jednak radzą sobie goście, którzy wybili piłkę

82'

Phil Jones faulował na własnej połowie boiska Dioufa

81'

Zmiana w zespole gospodarzy. Assaidi wchodzi za Arnautovicia

80'

Shawcross oddał strzał z dystansu, ale piłka dość wyraźnie minęła bramkę

79'

Było blisko gola! Po dośrodkowaniu Januzaja z lewej strony boiska głową uderzał van Persie i pomylił się nieznacznie!

77'

Kolejna wrzutka Arnautovicia z narożnika, tym razem łapie piłkę De Gea

76'

Arnautović dośrodkował z rzutu rożnego, a Rafael wybił piłkę na kolejny corner

75'

Tak jest, Younga już dzisiaj nie będziemy oglądać na boisku. W jego miejsce wchodzi Rafael

73'

Jakiejś kontuzji doznał Ashley Young, prawdopodobnie źle stawiając nogę. Będzie potrzebna zmiana

71'

Carrick dośrodkował z prawej strony boiska, a Begović spokojnie złapał piłkę

70'

Diouf! Świetny strzał sprzed pola karnego, piłka po nodze Smallinga wyszła na rzut rożny!

69'

Słupek! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzał Crouch i trafił on w słupek!

68'

Teraz van Persie faulował jednego z rywali w środkowej strefie boiska

67'

Było blisko gola! Po ładnym zagraniu Maty za linię obrony na strzał z powietrza zdecydował się van Persie i przestrzelił minimalnie!

65'

Piłka odbiła się od ręki Smallinga w polu karnym United, ale odległość od strzelającego była chyba zbyt krótka, by dyktować rzut karny

64'

Groźnie pod bramką gości! Po dośrodkowaniu z prawej strony Jones tak wybijał piłkę, że o mało nie pokonał własnego bramkarza!

64'

A Januzaj za Shawa

63'

Podwójna zmiana u gości. Herrera wchodzi za Falcao

61'

Jones oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, jednak zrobił to leciutko i spokojnie piłkę złapał bramkarz

60'

Mata dośrodkował z rzutu wolnego, a Begović skutecznie wypiąstkował piłkę

59'

Sporo chaosu mamy na boisku w drugiej połowie. Teraz Muniesa faulował na własnej połowie Falcao

57'

Pieters dośrodkował z lewej strony boiska, ale obrońcy United wybili piłkę

55'

Mata starał się rozciągnąć akcję z środka na lewą stronę do Rooney'a, jednak zrobił to niedokładnie. Aut dla gospodarzy

53'

Johny Evans dośrodkował z lewej strony boiska, a Begović spokojnie złapał piłkę

51'

Pościgali się teraz Jones i Arnautović na lewej stronie boiska, a pojedynek wygrał Anglik. Aut dla gospodarzy

50'

Nieco dłużej utrzymują się teraz przy piłce goście, ale nie można powiedzieć, żeby wynikało z tego jakieś większe zagrożenie pod bramką Stoke

48'

Spokojny początek drugiej połowy, żadna ze stron nie zdecydowała się jeszcze na jakiś szybszy atak

46'

Arbiter daje znak i wracamy do gry

14:33

14:33

To była dość dziwna pierwsza połowa. Mocno wiejący wiatr nieco przeszkadza piłkarzom w rozgrywaniu piłki i groźnie robi się na dobrą sprawę wtedy, kiedy jest ona dośrodkowywana ze stałych fragmentów. Widzieliśmy już jednak dwa gola, więc nie mamy na co szczególnie narzekać

45'

I Michael Oliver zaprasza piłkarzy na przerwę

45'

Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy

45'

Diouf zaatakował w polu karnym gości, ale świetnie powstrzymał go tam Smalling

43'

A teraz niezła piłka za linie obrony do Falcao, ale ten nie potrafił jej sięgnąć i grę od bramki wznowią gospodarze

42'

Długa piłka w kierunku van Persiego, ale tego uprzedził Begović. Obaj panowie musieli sobie jeszcze coś wyjaśnić, ale już wracamy do gry

40'

Arnautović starał się dośrodkować z lewej strony boiska, ale tym razem zrobił to kiepsko i grę od bramki wznowią goście

38'

Dobra piłka w kierunku Dioufa, jednak gdy zabierał się on do finalizowania akcji, sędzia odgwizdał spalonego

37'

Kolejne niedokładne zagrania Rooney'a w kierunku Younga i piłka opuszcza murawę

36'

Luke Shaw dośrodkował z lewej strony boiska, a spokojnie futbolówkę chwycił goalkeeper gospodarzy

35'

Crouch starał się uderzać po dośrodkowaniu z narożnika boiska, ale został zablokowany przez Smallinga

34'

N'Zonzi wpadł z piłką w pole karne, a tam powstrzymał go Phil Jones. Kolejny rzut rożny

33'

Arnautović dośrodkował z narożnika boiska, jednak obrońcy United poradzili sobie z tym zagrożeniem

32'

Arnautović dobrze dośrodkował z lewej strony boiska, a Shaw wybił piłkę na rzut rożny

31'

Długim zagraniem w kierunku Younga próbował się popisać Rooney, ale zrobił to za mocno i piłka opuściła murawę

30'

A teraz wrzutkę Waltersa dobrze wyłapał De Gea

29'

Young dośrodkował w pole karne, ale tam pewnie interweniował Arnautović

29'

A teraz Cameron oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i choć zrobił to lepiej niż jego kolega przed chwilą, to piłka i tak poleciała za wysoko

28'

Po dośrodkowaniu Arnautovicia głową starał się uderzyć Diouf, ale nie trafił czysto w piłkę i wyszła ona na aut bramkowy

27'

Wayne Rooney zmienił Juana Mate przy rzucie rożnym i od razu jest efekt! Po wrzutce kapitana gości piłkę zgrał Carrick, a do bramki wpakował ją Radamel Falcao!

26'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Radamel Falcao, mamy remis!

26'

Van Persie dośrodkował z lewej strony boiska, ale jedyne co wywalczył, to następny rzut rożny

24'

Kolejne bardzo słabe dośrodkowanie Maty z rzutu rożnego. Wybili piłkę obrońcy Stoke

23'

A teraz Peter Crouch w ataku faulował Phila Jonesa

21'

Długie zagranie od Pietersa do Dioufa, ale niedokładne. Łapie piłkę De Gea

20'

Rooney dośrodkował z lewej strony w pole karne, ale zrobił to niedokładnie i piłka wyszła na aut bramkowy

19'

To powinien być gol! Po długim zagraniu z głębi pola Mame Biram Diouf ośmieszył w pojedynku Evansa i przestrzelił w sytuacji sam na sam!

18'

Sam poszkodowany zdecydował się na strzał z tego stałego fragmentu gry, ale piłka minęła bramkę

17'

A teraz na połowie rywali, około 25 metrów od bramki, faulowany był Rooney

15'

Długie zagranie z głębi pola w kierunku Falcao, ale ten nie dobiegł do piłki. Grę od bramki wznowią gospodarze

13'

Kolejne kiepskie dośrodkowanie Maty z narożnika boiska. Znów pewnie piłkę złapał Begović

12'

Johny Evans dośrodkował z lewej strony boiska, a cała akcja skończyła się wywalczeniem rzutu rożnego

10'

Falcao starał się zagrać prostopadłą piłkę w kierunku van Persiego, ale dobrze to odczytał Pieters, który przegrał akcję

9'

Mata dośrodkował z rzutu rożnego, a goalkeeper złapał piłkę bardzo spokojnie

8'

Radamel Falcao powalczył teraz do samego końca o piłkę z Waltersem i wywalczył rzut rożny

7'

Juan Mata dośrodkował w pole karne, ale piłkę po zgraniu głową Shawa wybili obrońcy The Potters

6'

Dłużej przy piłce utrzymują się teraz goście, jednak niewiele jak na razie z tego wynika. Stoke bardzo mądrze się broni

4'

Radamel Falcao dośrodkował z lewej strony boiska, a spokojnie piłkę złapał Begović

3'

Arnautović dośrodkował z rzutu rożnego, Peter Crouch zgrał piłkę głową, a wychowanek United, Ryan Shawcross, wpakował ją do bramki!

2'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Ależ początek, Ryan Shawcross i jest 1:0!

1'

Arbiter daje znak i zaczynamy pierwsze spotkanie Premier League w 2015 roku!

13:41

Piłkarze obu drużyn już wyszli na murawę, za chwilkę początek meczu

13:37

Po dość słabym początku sezonu, teraz podopieczni Louisa van Gaala spisują się dużo lepiej. Nie przegrali dziewięciu ostatnich meczów, tylko dwa z nich remisując

13:34

Ostatnie czyste konto w starciu z dzisiejszym przeciwnikiem Stoke zachowało w marcu... 1983 roku. Mecz był rozgrywany na nie istniejącym już starym stadionie, Victoria Ground, z którego The Potters korzystali przez 119 lat

13:29

Goście muszą jednak bardzo uważać. Stoke w tym sezonie zdarzało się sprawiać duże niespodzianki, a na własnym boisku ogrywało choćby Arsenal. Na wyjeździe potrafiło zgarnąć trzy punkty w pojedynku z Manchesterem City

13:26

A oto gole z tamtego spotkania

13:23

Faworytem tego spotkania są oczywiście piłkarze Manchesteru United. Czerwone Diabły są na trzecim miejscu w tabeli, a do tego już raz w tym sezonie pokonali Stoke, 2:1

13:17

Dzisiaj, podobnie jak w drugi dzień świąt, odbędzie się cała kolejka. To noworoczna tradycja w Anglii, a my przeprowadzimy dla Was łącznie cztery relacje live.

13:14

Manchester United wygrał sześć z ostatnich siedmiu spotkań przeciwko Stoke. Ta jedna strata punktów miała miejsce w ubiegłym sezonie, kiedy The Potters przed własną publicznością wygrali 2:1

13:10

W składzie Stoke City brakuje Bojana Krkicia. Były zawodnik między innymi Barcelony doznał kontuzji

13:08

Ławka gospodarzy: Butland, Bardsley, Huth, Wilson, Adam, Assaidi, Shenton

13:06

Ławka gości: Lindegaard, Blackett, Rafael, Fletcher, Herrera, Januzaj, Wilson

13:03

Po lewej stronie macie dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zachęcamy do zapoznania sie z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Filip Błajet

13:01

Witamy! Zapraszamy na relację live z pierwszego tegorocznego spotkania w angielskiej Premier League. Stoke kontra Manchester United, początek za około 45 minut