W pozostałych zakończonych już meczach tej kolejki:

• Liverpool - Leicester 2:2
  • Newcastle - Burnley 3:3
  • QPR - Swansea 1:1
17:52

Pewne i zasłużone zwycięstwo Southampton nad Arsenalem 2:0. Nas może niepokoić to, że oba gole padły po prostych błędach Wojciecha Szczęsnego. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

Koniec meczu!

93'

Dzięki tej wygranej Southampton umocni się na czwartym miejscu w tabeli. Arsenal z kolei będzie musiał drżeć o swoje piąte miejsce, bowiem jeszcze za około pół godziny Tottenham zmierzy się z Chelsea i może wyprzedzić Kanonierów.

90'

Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

88'

Niewiele już się dzieje na murawie. Obie drużyny jakby już czekały do ostatniego gwizdka sędziego.

85'

Z kolei wśród gospodarzy Long wszedł w miejsce Tadicia.

84'

Akpom zmienia Debuchy'ego w Arsenalu.

83'

Kilka minut do końca tego spotkania. Nie ma większych wątpliwości, że trzy punkty pozostaną na St Mary's.

79'

Niezła kombinacja pomiędzy ofensywnymi graczami Southampton kończy się już w polu karnym Arsenalu, gdzie piłkę przejął Szczęsny.

78'

Płaski strzał z dystansu Oxlade'a Chamberlaina pewnie broni Forster.

77'

Kolejny rzut rożny dla Arsenalu, ale po raz kolejny nie ma nawet strzału na bramkę Forstera.

75'

Żółta kartka dla Coquelina za trafienie łokciem przeciwnika.

72'

Sanchez nie doszedł do dośrodkowania w pole karne rywala i piłka trafiła w ręce Forstera.

71'

Yoshida zmienia Gardosa w ekipie gospodarzy.

68'

Sanchez z rzutu wolnego uderzył centymetry nad poprzeczką bramki Forstera! Było blisko!

67'

Żółta kartka dla Gardosa, który tuż przed polem karnym sfaulował Alexisa.

66'

Gol na 2:0 dla gospodarzy

65'

Powinno być 3:0!!! Wojciech Szczęsny wygrał pojedynek z Dusanem Tadiciem, ale piłka jeszcze spadła pod nogi Pelle, którego uderzenie wybił z linii bramkowej Debuchy!

63'

Szybka akcja Arsenalu kończy się bardzo nieudanym uderzeniem z narożnika pola karnego Kierana Gibbsa.

61'

Kolejna okazja dla gospodarzy!!! Pelle po dośrodkowaniu Bertranda trafił tylko w słupek, a dobitka Warda-Prouse'a poszybowala ponad poprzeczką!

60'

Zmiana w Arsenalu. Schodzi z boiska Chambers, w jego miejsce Walcott. Co ciekawe, obaj są byłymi zawodnikami Southampton.

58'

Kolejna akcja Southampton! Tadić uderza technicznie zza pola karnego nieznacznie obok bramki Arsenalu!

57'

Kolejny błąd Szczęsnego! Piłka za linię obrony do Davisa, po zagraniu zawodnika gospodarzy zrobiło się zamieszanie pod bramką Arsenalu, a Wojciech Szczęsny wybił piłkę prosto pod nogi Tadicia, który dopełnił formalności!

56'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!! Dusan Tadić!

55'

Forster!!! Po błędzie defensywy Southampton piłka trafia w pole karne do Alexisa Sancheza, ten po krótkim zwodzie uderzył płasko w światło bramki, jednak Forster nie dał się zaskoczyć!

54'

Dwie kolejne wrzutki Sancheza z rzutu rożnego nie przyniosły żadnego zagrożenia pod bramką Forstera.

53'

Centra Alexisa Sancheza nie dotarła na głowę Kierana Gibbsa, bowiem zdołał wybić piłkę na korner Toby Alderweireld.

52'

Rzut wolny dla Southampton. Dośrodkowanie Warda-Prouse'a pewnie łapie jednak Wojciech Szczęsny.

49'

Korner dla Kanonierów nie przyniósł jednak żadnego zagrożenia pod bramką Forstera.

48'

Mathieu Debuchy zdołał wywalczyć rzut rożny dla Arsenalu.

47'

Gol Mane

46'

16:49

Słaby mecz Arsenalu, jednak Southampton prowadzi głównie dzięki błędowi Wojciecha Szczęsnego, który został wykorzystany przez Sadio Mane. Ta sytuacja była kluczowa dla pierwszej części gry i zobaczymy, jak po przerwie zareagują Kanonierzy.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Wreszcie jakieś natarcie Arsenalu. Sanchez zostaje jednak zablokowany w szesnastce Southampton, a po chwili zatrzymany przy linii końcowej zostaje Gibbs.

45'

Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

42'

Mane jednak nie dokończy nawet pierwszej połowy. Zmienia go Reed.

41'

Szczęsny ratuje Arsenal! Po podaniu Mane w idealnej sytuacji na 10. metrze przed bramką znalazł się Ward-Prouse, ale jego płaski strzał obronił nogą reprezentant Polski!

40'

Mane jeszcze wrócił do gry, ale pewnie tylko do końca pierwszej połowy. Jego koledzy tymczasem wywalczyli rzut rożny, po którym dobrą interwencją popisał się Mertesacker.

36'

Mane jeszcze doznał jakiegoś urazu mięśniowego, więc to może być koniec meczu dla skrzydłowego gospodarzy.

35'

Niepotrzebne wyjście z bramki Szczęsnego! Polak wypchnął wprawdzie pod linię końcową Mane, ale ten jeszcze cudownie wkręcił piłkę do bramki Arsenalu z niemal zerowego kąta! 1:0!

33'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Sadio Mane!

30'

Kąśliwe uderzenie z dystansu Alexisa Sancheza pewnie łapie Forster.

28'

Akcja Southampton. Dośrodkowanie z lewego skrzydła Tadicia trafia na prawą stronę pola karnego do Davisa. Ten próbował płaskim wstrzeleniem przed bramkę znaleźć któregoś z kolegów, ale bez efektu.

25'

Ten mecz nie toczy się w zawrotnym tempie, ale już było kilka okazji z obu stron, które mogły otworzyć wynik. Wciąż jednak bez bramek.

23'

Kolejny faul Wanyamy na Sanchezie i wreszcie jest żółta kartka dla Kenijczyka.

20'

Cazorla! Ładna kombinacja Sancheza z Rosickym na prawym skrzydle, do płaskiego zagrania Czecha dopadł w polu karnym Cazorla, ale jego uderzenie z kilkunastu metrów broni Forster!

18'

Do dośrodkowania z lewej strony boiska doszedł Gardos, jednak do jego zgrania piłki nie doszedł już Mane. Piłka dla Arsenalu.

17'

Teraz z kolei po dośrodkowaniu Bertranda będzie rzut rożny dla gospodarzy.

16'

Krótko rozgrywają kornery podopieczni Arsene'a Wengera. Na razie jednak bez efektu.

14'

Kanonierzy zdobywają kolejny rzut rożny.

11'

Debuchy zdecydował się na strzał z powietrza z około 25 metrów od bramki Forstera, jednak uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć Anglika.

10'

Bertrand płaską centrą z lewej strony boiska nie znalazł żadnego z kolegów ustawionych przed bramką Szczęsnego. Po chwili Gardos i Wanyama ostro potraktowali Sancheza, ale obyło się bez kartki.

9'

Kłopoty Szczęsnego! Polak musiał radzić sobie w trudnej sytuacji po kolejnej centrze z lewego skrzydła, ale ostatecznie zdołał wybić piłkę!

8'

Odpowiedź Arsenalu! Forster broni jednak uderzenie Alexisa Sancheza!

6'

Pelle!!! Włoch doszedł do świetnego dośrodkowania Tadicia z lewej strony boiska, ale głową posłał piłkę minimalnie obok słupka bezradnego już w tej sytuacji Wojciecha Szczęsnego!

4'

Rzut rożny dla Arsenalu po złej interwencji Gardosa i Forstera. Dośrodkowanie Coquelina jednak nie dociera do napastników Kanonierów.

3'

Spokojne pierwsze minuty na St Mary's Stadium. Zapewne trzeba jeszcze trochę się otrząsnąć i wrócić do normalności po sylwestrowej zabawie :)

1'

Rozpoczynamy to spotkanie!

15:40

Oto lista wszystkich spotkań noworocznej kolejki Premier League, z których większość rozpoczyna się o godzinie 16.. W zakończonym już meczu Stoke zremisowało z Manchesterem United 1:1.

15:34

Jako że dzisiejszą noworoczną kolejką rozpoczynamy rundę rewanżową w Premier League, to warto przypomnieć wynik pierwszego spotkania Arsenalu z Southampton. Kanonierzy wygrali je 1:0 po takim oto trafieniu Alexisa Sancheza z samej końcówki pojedynku.

15:30

To spotkanie ma bardzo duże znaczenie w walce o pierwszą czwórkę Premier League, która gwarantuje grę w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Na murawę St. Mary's Stadium wybiegnie bowiem czwarta (Southampton) i piąta (Arsenal) drużyna tabeli angielskiej Ekstraklasy. Oba zespoły zgromadziły dotąd po 33 punkty, więc zasada jest prosta - zwycięzca dzisiejszego meczu będzie po tej kolejce zajmował czwarte miejsce w Premier League.

15:30

Arsene Wenger może w końcu odetchnąć. Menedżer Arsenalu ma do dyspozycji wszystkich podstawowych defensorów, a dzięki temu gra obronna Kanonierów wygląda zdecydowanie lepiej. Problemem może być za to brak snajpera. Giroud dalej pauzuje za czerwoną kartkę, Yaya Sanogo jeszcze nie jest w pełni sił, a Welbeck został mocno poobijany w ostatnim starciu z Młotami.

15:25

Ławka rezerwowych Southampton FC: K. Davis, M. Yoshida, S. Long, L. Isgrove, H. Reed, J. McCarthy, M. Targett

15:23

Ławka rezerwowych Arsenalu: D. Martinez, T. Walcott, J. Campbell, C. Akpom, H. Bellerin, A. Maitland-Niles, N. Monreal

15:20

Zapraszamy na relację na żywo z noworocznego meczu na St. Mary's Stadium, w którym Southampton FC zmierzy się z Arsenalem.