W pozostałych zakończonych już meczach tej kolejki:

Trwa mecz Newcastle - Everton (1:1), na którego relację serdecznie zapraszam.

17:58

Jeszcze kontaktowy gol Kouyate.

17:54

Arsenal szczęśliwie zwycięża dziś na Upton Park i awansuje na piątą lokatę w tabeli Premier League. West Ham pokazał jednak, że nie przypadkiem jest w tym roku w czołówce, bowiem Młoty w żadnym stopniu nie ustępowali swoim bardziej renomowanym rywalom. Ten mecz mógł się nawet potoczyć zupełnie inaczej, gdyby sędzia uznał bramkę Alexa Songa przy stanie 0:0.

95'

Koniec meczu!

95'

Nieprawdopodobne! W ostatniej akcji meczu Valencia z dwóch metrów główkuje ponad bramką!!!

95'

Żółta kartka dla Coquelina.

95'

Rzut wolny dla West Hamu, Adrian ponownie w polu karnym rywala, ale kończy się to kontrą, którą przerywa Carroll, wygrywając pojedynek biegowy z Sanchezem!

94'

Znowu kocioł w polu karnym Szczęsnego, ale jeszcze bronią się szczęśliwie Kanonierzy.

92'

W polu karnym rywali pojawił się teraz nawet bramkarz Adrian, ale nie było strzału na bramkę Szczęsnego po tym rzucie rożnym.

91'

Spore zamieszanie w polu karnym Kanonierów kończy się kornerem dla Młotów.

91'

Szczęsny! Polski bramkarz świetnie broni płaski strzał z dystansu Nolana!

90'

Pięć minut doliczonych do tego meczu.

89'

Chambers zmienia Oxlade'a Chamberlaina.

89'

Akcja indywidualna Guy Demela kończy się zupełnie nieudanym dośrodkowaniem zawodnika gospodarzy.

88'

Kolejna akcja Kanonierów kończy się bardzo niecelnym uderzeniem z dystansu Chamberlaina. Po chwili żółtą kartkę ogląda Reid.

86'

Groźny kontratak Arsenalu kończy się niecelnym uderzeniem Oxlade'a Chamberlaina! P

85'

Uderzenie z rzutu wolnego Sancheza odbiło się od muru i wpadło w ręce Adriana.

85'

Gibbs zmienia Welbecka.

84'

Faul taktyczny Tomkinsa na szarżującym Cazorli. Żółta kartka.

81'

Kąśliwe dośrodkowanie z rzutu wolnego jednego z Młotów pewnie łapie Wojciech Szczęsny. W odpowiedzi centrę z prawego skrzydła Oxlade'a Chamberlaina przejmuje Adrian.

80'

Faul taktyczny Debuchy'ego na Valencii i żółta kartka.

79'

Podwójna szansa Arsenalu!!! Pierwszy kąśliwy strzał Cazorli broni Adrian, a drugi szybuje ponad bramką gospodarzy!

79'

Szczęsny poradził sobie z lekkim dośrodkowaniem Amalfitano.

78'

... oraz Nolan za Kouyate.

78'

Dwie zmiany w West Hamie. Demel za O'Briena...

77'

Fatalna strata West Hamu przed polem karnym! Welbeck przejmuje piłkę, wpada w pole karne i uderza ponad bramką West Hamu! To może się zemścić na gościach!

76'

Po rzucie rożnym dla Kanonierów Koscielny uderza głową słabo i niecelnie.

76'

Adrian!!! Hiszpan wygrywa teraz pojedynek z Sanchezem po indywidualnej akcji Chilijczyka!

75'

Kwadrans do końca tego bardzo dobrego spotkania. Wynik wciąż jest otwarty.

74'

Wojciech Szczęsny świetnie łapie dośrodkowanie z prawej strony boiska Amalfitano.

74'

Adrian ratuje West Ham, kapitalnie broniąc strzał głową z kilku metrów Oxlade'a Chamberlaina!

73'

Kontra Arsenalu i odbite dośrodkowanie Welbecka pada łupem Adriana.

72'

Fatalne dośrodkowanie Downinga wybijają obrońcy Kanonierów, a po chwili z mizernym strzałem głową Carrolla poradził sobie Szczęsny.

72'

Po akcji West Hamu, dośrodkowaniu Amalfitano i interwencji Debuchy'ego jest rzut rożny dla gospodarzy.

71'

Amalfitano zza pola karnego uderza mocno ponad bramką gości.

70'

Na spalonym znalazł się teraz Stewart Downing.

68'

Rozegranie stałego fragmentu gry kończy się faulem w ofensywie Koscielnego.

68'

Uderzenie z dystansu Alexisa Sancheza zostaje zablokowane i Arsenal zdobywa rzut rożny.

66'

Coraz bardziej kotłuje się pod bramką Arsenalu. Po chwili jednak z efektownym indywidualnym kontratakiem wyszedł Welbeck, ale mocnym strzałem posłał piłkę obok słupka!

64'

Bezpańską piłkę z 20 metrów uderza teraz Andy Carroll, jednak posyła ją wysoko nad bramką Arsenalu!

63'

Szczęsny łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Downinga.

63'

Uderzenie z dystansu Winstona Reida pewnie broni Wojciech Szczęsny.

62'

Zmiana w West Hamie. Schodzi Sakho, wchodzi Valencia.

59'

Do dośrodkowania Kouyate nie doszedł teraz tuż przed bramką Szczęsnego Sakho! Było bardzo groźnie!

58'

Leży na murawie Welbeck, który ucierpiał w jednym z boiskowych starć z rywalem. Przerwa w grze.

57'

Doszedł do strzału głową Debuchy, ale z siedmiu metrów posłał piłkę nieznacznie nad bramką West Hamu!

57'

Rzut rożny dla Arsenalu po interwencji Songa.

57'

Po akcji Oxlade'a Chamberlaina (najlepszego w ekipie Arsenalu), Cazorla mocno uderza z 18 metrów, jednak świetną i szczęśliwą interwencją popisał się Adrian! Zrobił nam się mecz!

55'

Rozegranie rzutu rożnego, świetną indywidualną akcją na prawym skrzydle popisał się Tomkins, a jego centrę dość szczęśliwie na gola zamienił Kouyate! West Ham wraca do gry!

54'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Cheikhou Kouyate!

53'

Po dośrodkowaniu Sakho agresywnie atakujący rywala Carroll wpadł na słupek bramki gości. Korner.

51'

West Ham teraz męczy się w ataku pozycyjnym, z kolei Arsenal czeka na możliwość skonstruowania zabójczej kontry.

48'

Żółta kartka dla Alexisa Sancheza.

47'

Teraz atak Arsenalu przerwał... sędzia Swarbrick, dobrze blokując od piłki Coquelina. Uderzenie z dystansu jednego z Kanonierów obronił z kolei Adrian.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

16:55

16:54

Wcześniej Tottenham zremisował z Manchesterem United 0:0, a Southampton w doliczonym czasie gry remisuje z Chelsea 1:1. O godzinie 17.15 rozpocznie się mecz Newcastle - Everton.

16:53

W innych meczach tej kolejki rozpoczętych o 16:

16:50

16:50

16:48

Arsenal prowadzi do przerwy z West Hamem 2:0 po dwóch bramkach w ostatnich pięciu minutach pierwszej części gry, ale to spotkanie mogło się potoczyć zupełnie inaczej, gdyby sędzia nie anulował w kontrowersyjnych okolicznościach bramki Alexa Songa jeszcze przy stanie 0:0. Zobaczymy, czy Młoty jeszcze podejmą walkę po przerwie.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Spore zamieszanie w polu karnym West Hamu kończy się zablokowanym strzałem Sancheza!

45'

Oxlade Chamberlain zdobywa rzut rożny dla Arsenalu.

45'

Dośrodkowanie z prawej strony boiska w pole karne, gdzie Kouyate zostawia piłkę Downingowi, ale ten z 16 metrów uderza bardzo niecelnie!

45'

Fantastyczne wejście w pole karne Oxlade'a-Chamberlaina i zagranie przed bramkę, gdzie formalności dopełnia Danny Welbeck, pakując piłkę do pustej bramki!

44'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Danny Welbeck!

43'

41'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Santi Cazorla z jedenastu metrów pokonuje Adriana!

39'

Rzut karny dla Arsenalu! Reid faulował w polu karnym Cazorlę!

39'

Downing po krótko rozegranym rzucie rożnym znakomicie dostrzegł w polu karnym Tomkinsa, ale ten z powietrza uderzył wysoko nad bramką Szczęsnego!

36'

Żółta kartka dla Carrolla za nierozważną grę łokciem w starciu z Debuchym.

34'

Dośrodkowanie w pole karne w kierunku Oxlade'a Chamberlaina kończy się dobrą interwencją Adriana.

33'

32'

Teraz z kolei to Arsenal zdobywa dla siebie rzut rożny.

31'

Indywidualna akcja Amalfitano, który z prawego skrzydła ściął w pole karne Arsenalu, ale jego uderzenie zablokował Koscielny! Rzut rożny dla Młotów kończy się dobrą interwencją Szczęsnego.

30'

Nie jest w stanie Arsenal złapać swojego rytmu w tym spotkaniu. Nie da się nie odnieść wrażenia, że ten mecz jest pod kontrolą Młotów.

26'

Piłka trafia w pole karne do Cazorli, jednak ten zostaje zablokowany przez Cresswella. Po chwili na spalonym został złapany Debuchy.

25'

Kolejne rzuty rożne dla Kanonierów kończą się dobrymi interwencjami obrońców gospodarzy.

24'

Uderzenie z narożnika pola karnego Sancheza, po rykoszecie, opuszcza boisko i jest rzut rożny dla gości.

22'

Korner dla Młotów kończy się bardzo nieudanym strzałem z dystansu Reida.

21'

Carroll opanował długą piłkę zagraną w pole karne, ale jego uderzenie lewą nogą zostało zablokowane! Tylko rzut rożny.

20'

Ostro zrobiło się na murawie Upton Park i sędzia ostatecznie odgwizduje faul Coquelina.

19'

Niezbyt mocne uderzenie z dystanse Kouyate pewnie łapie polski bramkarz.

18'

Szybka akcja West Hamu, ostre dośrodkowanie Cresswella wpada w ręce Szczęsnego.

17'

Niezła długa piłka w pole karne do Sancheza, ale ten oddał w trudnej sytuacji bardzo niecelny strzał głową.

16'

Rozpędzony Welbeck faulowany przez Songa około 25 metrów od bramki Adriana. Szansa dla Arsenalu.

14'

Lepsze od pierwszego gwizdka tego meczu wydają się być Młoty, które chcą się zrehabilitować za gładką porażkę w Boxing Day.

11'

Alexis Sanchez przegrał siłowy pojedynek z Reidem w polu karnym West Hamu.

10'

Szybki atak Arsenalu przerywa dobrą interwencją O'Brien.

8'

Diafra Sakho przewrócił się w polu karnym w starciu z Debuchym. Sędzia nie gwizdnął jedenastki.

6'

Nieuznany gol dla West Hamu! Piękny strzał z dystansu Alexa Songa trafia do siatki, ale zdaniem sędziego jeden z gospodarzy przeszkadzał w interwencji Szczęsnemu! Wydaje się, że to błąd arbitra!

5'

Odważna akcja Downinga przynosi gospodarzom kolejny rzut rożny.

5'

Centra Stewarta Downinga pada łupem Wojciecha Szczęsnego.

4'

Zła interwencja Monreala po długiej piłce Alexa Songa kończy się rzutem rożnym dla Młotów.

1'

Pierwsze dośrodkowanie w kierunku Andy'ego Carrolla, które przejmuje jednak Wojciech Szczęsny.

1'

Rozpoczynamy mecz!

15:58

W międzyczasie trwają także nasze inne relacje:

15:54

Rezerwowi Arsenalu: David Ospina, Chuba Akpom, Kieran Gibbs, Calum Chambers, Lukas Podolski, Theo Walcott, Joel Campbell.

15:53

Rezerwowi West Hamu: Jussi Jaaskelainen, Guy Demel, James Collins, Mark Noble, Kevin Nolan, Enner Valencia, Carlton Cole.

15:52

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

15:51

W pierwszym meczu tej kolejki Tottenham zremisował z Manchesterem United 0:0, a w trwającym spotkaniu Southampton - Chelsea jest do przerwy remis 1:1.

14:50

To jest z pewnością kolejny z hitów tej niedzielnej kolejki angielskiej ekstraklasy. Po spotkaniach Tottenhamu z Manchesterem United i Southampton z Chelsea, Arsenal i West Ham zmierzą się w bezpośrednim starciu o piąte, a może nawet i czwarte miejsce w ligowej tabeli. Przed tym spotkaniem minimalnie wyżej były rozgrywające znakomity sezon Młoty, które po porażce z Chelsea spadły właśnie na piątą lokatę. Arsenal z kolei plasował się jedno miejsce niżej.

14:50

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 19. kolejki angielskiej Premier League, w którym West Ham zmierzy się z Arsenalem!