1 : 3
Manchester CityManchester City
1. połowa0 : 3
17:56

Manchester City załatwił sprawę w trakcie pierwszej połowy i mimo, iż gospodarze w drugiej połowie stworzyli sobie parę okazji, to nie zasłużyli choćby na remis. Manchester City wygrywa siódmy mecz z rzędu i dzięki temu utrzymuje dystans trzech punktów straty do Chelsea i siedmiu przewagi nad lokalnym rywalem z Old Trafford. Z naszej strony to już wszystko, za uwagę dziękują Damian Wiśniewski i Piotr Szymański

94'

Jeszcze jeden rzut rożny miał West Brom, ale po udanym piąstkowaniu Joe Harta arbiter zakończył ten mecz

93'

Błąd Demichelisa, który za lekko podawał do Harta, ale ten i tak zdołał dobiec do piłki szybciej niż Berahino

92'

Morrison starał się zagrać prostopadłą piłkę do Sessegnona, ale tego zdołał uprzedzić Joe Hart

90'

Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

88'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mieliśmy spory kocioł pod bramką Harta. On i jego obrońcy nie byli w stanie wybić piłki, a do bramki wpakował ją Ideye!

87'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Ideye trafia dla gospodarzy!

86'

Gorąco pod bramką City! Sessegnon oddał strzał z okolic szesnastego metra, a Hart z trudem odbił piłkę na rzut rożny!

85'

A teraz Gamboa wychodził z kontrą i został powstrzymany faulem przez Fernando, za co zawodnik City dostał żółtą kartkę

84'

Navas dwukrotnie dośrodkowywał teraz z rzutu rożnego, ale za każdym razem skutecznie interweniowali obrońcy West Bromu

83'

Fernandinho oddał strzał sprzed pola karnego, ale po rykoszecie spokojnie piłkę złapał bramkarz

82'

Teraz długo podania wymieniają goście, choć robią to głównie na własnej połowie boiska.

80'

Długie zagranie z głębi pola w kierunku Berahino, ale tego skutecznie uprzedził Joe Hart

78'

Dłużej od jakiegoś czasu utrzymują się przy piłce piłkarze West Bromwich, ale wciąż nie przekłada się to na liczbę okazji podbramkowych

76'

Samir Nasri schodzi z boiska i w jego miejsce widzimy Franka Lamparda

75'

Po dośrodkowaniu w pole karne gości blisko strzelenia gola był Lescott, ale były obrońca City nie trafił w bramkę

69'

Fernandinho zastąpił Yaya Toure.

68'

Plac opuszcza także Varela. W jego miejsce pojawia się Ideye.

67'

A Gamboa wchodzi Pocognoliego.

67'

Brunt zastępuje Gardnera.

66'

Ładne wypuszczenie Navasa prawą flanką, ale zdążył ze wślizgiem obrońca WBA.

65'

64'

Aleksandar Kolarov zastąpił Davida Silvę.

63'

Warunki do gry bardzo trudne. Śnieg z deszczem pada bardzo obficie. Na murawie pełna kontrola Manchesteru City.

57'

Morrison! Mangala w prosty sposób stracił piłkę na własnej połowie, przejął ją piłkarz West Bromu i zdecydował się na płaski strzał. Piłka leciała po grząskiej murawie i Hart interweniował z problemami!

56'

Nieco dłużej są przy piłce gospodarze, ale wciąż niewiele z tego wynika

54'

To powinien być gol! Sessegnon dośrodkował z prawej strony boiska, a Valera najpierw wygrał pojedynek z Sagną, a następnie przestrzelił z bardzo bliskiej odległości!

53'

Sessegnon oddał strzał sprzed pola karnego, ale jedyne w co trafił, to plecy Mangali

52'

Gardner dośrodkował z prawej strony boiska, a choć w polu karnym byli i Betahino i Valera, to wszystkich skuteczną interwencją pogodził Joe Hart

51'

Sessegnon starał się uderzać sprzed pola karnego, ale piłka odbiła się od Clichy'ego i wyszła na rzut rożny

50'

Dłuższe zagranie z głębi pola w kierunku Berahino, jednak ten był na spalonym

49'

Gardner zdecydował się na strzał z tego rzutu wolnego, ale trafił on prosto w mur

49'

Z Mulumbu i Silvą (paradoksalnie on ucierpiał bardziej) już wszystko w porządku, wracamy do gry

48'

Ogromną ulewę mamy od początku meczu nad The Hawthorns, zobaczymy jak w drugiej połowie będą sobie z tym radzić piłkarze obu drużyn

47'

Mulumbu był faulowany przez Silvę na połowie City i potrzebuje pomocy lekarzy

46'

Arbiter daje znak, drugą połowę zaczynają goście

16:50

Pierwsza połowa przebiegła pod znakiem dominacji The Citizens. Goście jak dotąd są zdecydowanie lepsi, bardziej konkretni w swoich próbach i przede wszystkim skuteczni, o czym świadczy przewaga trzech goli. Zobaczymy, czy West Brom stać będzie na jakąś odpowiedź po przerwie

48'

I teraz arbiter zakończył pierwszą połowę

47'

Nasri próbował indywidualnie przedrzeć się w pole karne gospodarzy, ale tam powstrzymał go McAuley

46'

Trzy minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy spotkania

44'

Milner oddał groźny strzał po podaniu Silvy, ale choćby piłka wpadła do bramki, to gol nie byłby uznany. Arbiter dopatrzył się pozycji spalonej u Anglika

43'

Varela starał się oddać strzał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale został zablokowany przez obrońców City

41'

Kolejną szybką kontrę wyprowadzili przed chwilą goście, ale James Milner zaplątał się w polu karnym i stracił tam piłkę

40'

Sebastien Pocognoli dośrodkował z rzutu rożnego, ale obrońcy City poradzili sobie z tym zagrożeniem i wybili piłkę

39'

Navas dośrodkował z prawej strony boiska, ale Wisdom przejął tę piłkę i już podania wymieniają gospodarze

38'

Długo przy piłce utrzymują się goście, rozgrywają piłkę przede wszystkim w środkowej strefie boiska

37'

Znowu groźnie pod bramką gości, Berahino nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Joe Hartem!

37'

I odpowiadają gospodarze! Mocny strzał na bramkę z bliskiej odległości oddał Sessegnon, ale odbija piłkę bramkarz!

36'

Kolejny fantastyczny, szybki atak w wykonaniu Obywateli. Fernando zagrał prostopadłą piłkę do Navasa, ten odegrał do Silvy, a Hiszpan świetnym strzałem po długim rogu nie dał szans Fosterowi!

34'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! 3:0 dla gości, David Silva!

33'

Kolejny uraz Nasriego, tym razem po staricu z Mulumbu. Przerwa w grze

31'

Silva! Szybka akcja gości, Toure zagrał prostopadłą piłkę do Navasa, ten podał do Silvy, a on w niezłej sytuacji wyraźnie przestrzelił!

29'

Mulumbu oddał strzał po dośrodkowaniu Sessegnona w pole karne, jednak Joe Hart nie miał problemu ze złapaniem piłki

28'

Wzięty w kleszcze został Samir Nasri i nie wiemy, czy będzie w stanie wrócić na boisko. Na razie zszedł za linę końcową i grę od oddania piłki rywalowi wznawiają goście.

26'

McAuley faulował teraz na własnej połowie wespół z Lescottem Nasriego i Francuz potrzebuje pomocy lekarzy

25'

Prawą stroną próbowali zaatakować mistrzowie Anglii, jednak tam na pozycji spalonej znalazł się Jesus Navas

23'

Długo, spokojnie wymieniają podania The Citizens. Zobaczymy, co z tego wyniknie

21'

Clichy faulował na własnej połowie Sessegnona

19'

A teraz po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na spalonym był McAuley

18'

Było blisko gola kontaktowego! Po dobry zagraniu za linię obrony sam na sam z bramkarzem wyszedł Berahino, ale napastnik West Bromu nieznacznie przestrzelił!

18'

Navas zdecydował się oddać strzał sprzed pola karnego, jednak nie sprawił tym kłopotów Fosterowi

17'

Teraz Wisdom dośrodkowywał z gry, ale pewnie piłkę łapie bramkarz gości

16'

Pocognoli dośrodkował z rzutu rożnego, ale Hart skutecznie piąstkował piłkę

15'

Nieco dłużej są teraz przy piłce gospodarze, ale niewiele z tego wynika. Wymieniają podania głównie na własnej połowie

13'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Pewny strzał w wykonaniu Yaya Toure, 2:0 dla gości!

13'

David Silva upadł w polu karnym gości po starciu z Lescottem i arbiter nie miał wątpliwości, goście mają jedenastkę!

12'

Rzut karny dla City!

11'

Niedokładnie przyjmował piłkę James Milenr po wyrzucie z autu i przejął Morrison.

9'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i sporym zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Fernando, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza!

8'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Fernando, 1:0 dla City!

7'

Groźnie pod bramką gości! James Milner otrzymał piłkę w polu karnym, ale tam w ostatniej chwili powstrzymał go Foster!

6'

Dość spokojny początek z obu stron, ani jedni ani drudzy nie zdecydowali się jeszcze na jakiś szybszy atak. Teraz Berahino zaatakował prawą stronę, ale wywalczył tylko rzut rożny

1'

Arbiter daje znak, zaczynamy!

15:52

Dziś możemy liczyć na całkiem dobre widowisko. Co prawda w tabeli obie ekipy dzieli przepaść, ale w 62 z 145 bezpośrednich meczów między tymi drużynami padły przynajmniej cztery gole.

15:49

Problemem dla West Bromu jest to, że zespół ten nie potrafi wygrywać z Manchesterem City. Nie wygrali oni jedenastu ostatnich meczów z tym zespołem, ostatni razy ogrywając go w grudniu 2008 roku

15:47

Faworytem tego pojedynku są oczywiście goście. Manchester City jest wiceliderem i musi dziś zwyciężyć, aby nie dać jeszcze bardziej odskoczyć Chelsea, która przed chwilą ograła 2:0 West Ham. Dzisiejsi gospodarze są dopiero na 15. miejscu i mają zaledwie dwa oczka przewagi nas strefą spadkową. Na wygranej będzie im więc równie mocno zależeć

15:44

Ławka West Bromwich: Myhill, Gamboa, Dawson, Baird, Yacob, Brunt, Ideye

15:43

Ławka Manchesteru City: Caballero, Boyata, Zabaleta, Fernandinho, Kolarov, Lampard, Jovetic

15:42

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Filip Błajet.

15:40

Witamy! Zapraszamy na relację live ze spotkania 18. kolejki angielskiej Premier League - West Bromwich Albion kontra Manchester City. Początek za około 20 minut!