Chelsea LondynChelsea Londyn
2 : 0
West Ham UnitedWest Ham United
15:42

Tymczasem z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn i już zapraszam na kolejne dzisiejsze relacje live na naszym portalu. Już startujemy z relacjami z meczów Manchester United - Newcastle oraz West Bromwich - Manchester City.

15:40

15:37

Bardzo pewne i zasłużone zwycięstwo londyńskiej Chelsea, która dzięki bramkom Johna Terry'ego i Diego Costy umacnia się na prowadzeniu w ligowej tabeli. West Ham dzisiaj nie miał żadnych szans na ligowe punkty na Stamford Bridge, ale to nie może wpłynąć na ocenę bardzo dobrej rundy w wykonaniu Młotów.

93'

Koniec meczu! Chelsea pokonuje West Ham 2:0!

93'

Jeszcze rzut rożny dla Chelsea na koniec tego pojedynku. Krótkie rozegranie Fabregasa z Hazardem, wejście Hiszpana w pole karne i podanie do Ramiresa, który w dobrej sytuacji nie trafia czysto w piłkę!

92'

Drobne zamieszanie w polu karnym Chelsea kończy się ważnym i udanym piąstkowaniem Courtois.

91'

Amalfitano jeszcze zdobywa rzut rożny dla gości.

90'

Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

89'

W kontrataku gospodarzy dobre podanie na wolne pole Drogby do Hazarda odważnym wyjściem z bramki przerywa Adrian.

89'

Raz jeszcze pokazał nam się Amalfitano, którego dośrodkowanie pada łupem Courtois.

87'

Słupek!!! Kapitalna akcja indywidualna Amalfitano kończy się uderzeniem w słupek bramki gospodarzy!!!

87'

Uderzenie głową Morgana Amalfitano nieznacznie mija teraz bramkę Courtois! Było blisko gola kontaktowego!

86'

Ramires na ostatnie pięć minut zastępuje Williana.

84'

Rzut rożny dla West Hamu ponownie nie przynosi zagrożenia pod bramką Chelsea. Defensywa The Blues jest dziś bezbłędna.

83'

Jest i druga zmiana w Chelsea. Mikel za Oscara.

82'

Schodzi z boiska Diego Costa, a w jego miejsce wchodzi Didier Drogba.

82'

Hazard z łatwością wkręcił w murawę Jenkinsona i Collinsa, ale zdołał jeszcze zostać zablokowanym w polu karnym West Hamu.

80'

Chelsea prowadzi 2:0, a tymczasem na Stamford Bridge słychać 'I'm forever blowing bubbles' autorstwa kibiców gości.

79'

Wreszcie jakaś lepsza akcja West Hamu, jednak kończy się ona niecelnym uderzeniem Songa z 16 metrów.

76'

Amalfitano dośrodkowuje w pole karne prosto w ręce Courtois.

75'

Gol Costy na 2:0.

74'

Fatalne uderzenie z dystansu Downinga i to właśnie Anglik opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi Amalfitano.

73'

Gol na 1:0.

72'

Po podaniu Diego Costy, Fabregas został ofiarnie zablokowany przez Reida w polu karnym WHU!

70'

Courtois pewnie łapie piłkę po centrze z rzutu rożnego Downinga.

69'

Na minimalnym spalonym złapany został Diego Costa.

69'

Fabregas z dystansu uderza technicznie nieznacznie obok bramki West Hamu!

67'

Adrian!!! Kopia sytuacji bramkowej na 1:0, tylko że Adrian kapitalnie zatrzymuje na linii bramkowej Maticia!!!

67'

Adrian! Hiszpan świetnie broni precyzyjne uderzenie z rzutu wolnego Oscara z około 25 metrów!

65'

Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Ivanovicia Diego Costa uderza z powietrza bardzo niecelnie.

63'

Courtois teraz świetnie wygrywa pojedynek z Valencią, zabierając piłkę spod nóg Ekwadorczyka!

62'

Prosta strata Kouyate kończy się indywidualną akcją Diego Costy i precyzyjnym płaskim strzałem Diego Costy w długi róg bramki Adriana! 2:0!

62'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Diego Costa!

61'

60'

Na spalonym znalazł się teraz Winston Reid.

60'

Alex Song zmienia Marka Noble'a.

60'

Dwie zmiany w West Hamie. Diafra Sakho wchodzi w miejsce Andy'ego Carrolla.

58'

Fabregas z rzutu wolnego omal nie dograł piłki do ustawionego przed polem karnym Costy, ale ten i tak byłby na spalonym.

58'

Faul taktyczny Reida na Hazardzie. Żółta kartka.

57'

Już przygotowuje się do wejścia na boisko Diafra Sakho. To będzie pierwsza zmiana gości. Tymczasem Terry w ostatniej chwili zatrzymuje wychodzącego sam na sam z bramkarzem Valencię!

55'

Rzut wolny dla Chelsea z 25 metrów od bramki rywala. Willian uderza nieznacznie ponad spojeniem słupka z poprzeczką bramki Adriana!

52'

Adrian ratuje West Ham! Kontratak Chelsea, piłka dociera w narożnik pola karnego, gdzie przejmuje ją Hazard, ścina do środka i uderza mocno na bramkę Adriana, który broni ten strzał!

49'

Kolejny rzut rożny dla West Hamu nie przynosi zagrożenia dla bramki gospodarzy.

47'

Courtois pewnie łapie piłkę po centrze z lewego skrzydła Valencii.

47'

Minął się z piłką Courtois po centrze Noble'a, ale dobrze asekurowali go jego obrońcy.

46'

Enner Valencia zdobywa rzut rożny dla Młotów.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

14:36

14:34

Chelsea absolutnie zasłużenie prowadzi z West Hamem 1:0 po bramce wychowanka Młotów Johna Terry'ego. The Blues są zdecydowanie lepszą drużyną od swojego dzisiejszego rywala, który musi drastycznie zmienić swoje nastawienie jeśli chce zdobyć dziś jakiekolwiek punkty na Stamford Bridge.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

'Padolino' autorstwa Ivanovicia w polu karnym West Hamu. Nie ma rzutu karnego dla Chelsea, a drobne zamieszanie po tym fakcie zakończyło się interwencją arbitra.

45'

Jeszcze rzut rożny po akcji Oscara i interwencji Valencii.

44'

Chelsea zepchnęła West Ham i zamknęła gości w ich szesnastce. Czy The Blues zdobędą jeszcze gola przed przerwą?

42'

Dobra akcja Chelsea! Ivanović z prawego skrzydła dograł dobrze na jedenasty metr do Costy, ale ten uderzył ponad poprzeczką!

39'

Po uderzeniu zza pola karnego Diego Costy i rykoszecie od Collinsa piłka minimalnie minęła bramkę Adriana. Po rzucie rożnym drobne zamieszanie w szesnastce Młotów wyjaśnia dobrą interwencją Adrian.

37'

Na spalonym został złapany teraz Enner Valencia.

34'

Matić!!! Świetny strzał z dystansu Serba zdołał obronić Adrian!

33'

Żółta kartka dla Cresswella.

32'

Chelsea - West Ham United

32'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Fabregasa, Costa chciał uderzyć piłkę głową, ale wyszło mu idealnie zgranie do ustawionego przed bramką Terry'ego, który tylko dopełnił formalności! 1:0!

32'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! John Terry!

32'

Ogromne zamieszanie w polu karnym West Hamu efektowną kombinacją chcieli wykorzystać Hazard i Oscar, ale zakończyło się to tylko rzutem rożnym.

30'

W kontrataku The Blues Willian uderza z dystansu, jednak zdołał odbić piłkę Adrian!

29'

Uderzenie z wolnego Fabregasa było zbyt lekkie by zaskoczyć Adriana. Rodak pomocnika Chelsea łapie piłkę bez trudu.

28'

Rozpędzony Diego Costa został sfaulowany przed polem karnym przez Jamesa Collinsa. Rzut wolny dla Chelsea i żółta kartka dla gracza Młotów.

27'

Strzał z rzutu wolnego Oscara dość wyraźnie minął bramkę Adriana.

27'

Po długim podaniu Jenkinsona pojedynek biegowy Downinga z Azpilicuetą został wygrany przez Hiszpana.

24'

Jenkinson bez ceregieli poradził sobie w polu karnym z Hazardem, dzięki czemu piłka trafiła w ręce Adriana.

23'

Enner Valencia nie zdołał wyprowadzić kontry Młotów. Obrońcy Chelsea łatwo sobie z nim poradzili.

21'

Adrian! Błąd obrony West Hamu sprawił, że Fabregas zdołał dograć przed bramkę do Cahilla! Ten uderzył z kilku metrów prosto w bramkarza gości!

20'

Fabregas prostopadle zagrywa w pole karne do Hazarda, ale ten zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

20'

Rzut wolny dla West Hamu z około 30 metrów. Enner Valencia uderza potężnie ponad poprzeczką bramki Courtois!

18'

Złe dośrodkowanie Downinga zdołał wybić poza szesnastkę ustawiony na pierwszym słupku Oscar.

18'

Kontratak West Hamu przynosi Młotom rzut rożny.

17'

17'

Oscar dostał piłkę w polu karnym przeciwnika, ale błyskawicznie doskoczyli do niego obrońcy gości i zdołali go zablokować.

16'

Kwadrans gry za nami. Przewaga optyczna Chelsea, ale tylko jeden duży błąd obrony gości przyniósł jedyną dobrą okazję Oscara.

14'

Hazard próbował teraz wymusić rzut wolny tuż przed polem karnym West Hamu. Sędzia nie dał się na to nabrać.

13'

Fabregas długim podaniem szukał rozpędzonego Hazarda, ale zdołał dobrze wyjść z bramki Adrian i przejąć futbolówkę.

12'

Ostry faul Andy'ego Carrolla na piłkę i przy okazji także nogi Branislava Ivanovicia. Sędzia upomina rosłego napastnika Młotów.

10'

Do dośrodkowania Johna Terry'ego z głębi pola dopadł w polu karnym Gary Cahill, ale w trudnej sytuacji uderzył głową ponad poprzeczką bramki Adriana.

9'

Cesc Fabregas chciał szybko rozegrać rzut wolny dla Chelsea, jednak zagrał niedokładnie, a sędzia i tak nakazał powtórkę.

7'

Odbite dośrodkowanie z prawego skrzydła Ivanovicia pada łupem Adriana.

6'

Pierwsze notatki już wykonuje Jose Mourinho. Jego zespół musi sobie radzić w ataku pozycyjnym.

5'

OSCAR! Fatalny błąd defensywy West Hamu po akcji Williana! Przepuścił piłkę Jenkinson, a zza jego pleców wyskoczył Oscar, który w bardzo dobrej sytuacji uderzył wysoko ponad poprzeczką!

3'

Takie jeszcze nawiązanie do meczu sprzed roku :)

2'

I już leży na murawie Eden Hazard, poturbowany w starciu z Kouyate. Potrzebna interwencja medyczna.

1'

Zaczynamy Boxing Day! Pierwszy gwizdek spotkania!

13:45

Za nami minuta ciszy, a raczej minuta braw, poświęcona uczestnikom 'świątecznego' meczu piłkarskiego z I Wojny Światowej.

13:44

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie Chelsea na swoim stadionie zdołała tylko zremisować z West Hamem 0:0, po czym Jose Mourinho nazwał futbol gości 'dziewiętnastowiecznym'. Wczoraj sam Portugalczyk przyznał, że te słowa były 'głupie i niepotrzebne'.

13:40

Piłkarze obu drużyn już wychodzą na murawę Stamford Bridge!

13:09

Arbitrem tego meczu będzie młody angielski sędzia, Michael Oliver.

13:08

Rezerwowi West Hamu: Jussi Jaaskelainen (BR), Joey O'Brien, Alex Song, Matt Jarvis, Morgan Amalfitano, Carlton Cole, Diafra Sakho.

13:06

Rezerwowi Chelsea: Petr Cech (BR), Kurt Zouma, Ramires, Filipe Luis, John Obi Mikel, Andre Schuerrle, Didier Drogba.

13:06

Obok już prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Do składu Chelsea zdołał dołączyć Eden Hazard, którego dzisiejszy występ był do samego końca dużą niewiadomą!

13:03

West Ham United to z kolei największa rewelacja początkowej części sezonu w Premier League. Młoty Sama Allardyce'a zdobyły wprawdzie aż jedenaście punktów mniej (31) od swojego dzisiejszego przeciwnika, ale to wystarcza im aż na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Końcówka roku dla zespołu 'claret & blue' będzie jednak bardzo wymagająca. Dziś West Ham mierzy się na wyjeździe z Chelsea, a już pojutrze podejmie na Upton Park Arsenal.

13:01

Faworytem tego spotkania są oczywiście gospodarze. Londyńska Chelsea przewodzi aktualnie całej stawce Premier League z przewagą trzech punktów nad drugim Manchesterem City. The Blues zgromadzili dotąd w siedemnastu meczach 42 punkty, wygrywając przy tym swoje wszystkie spotkania na własnym stadionie. Na Stamford Bridge podopieczni Jose Mourinho w każdym meczu zdobywają przynajmniej dwa gole. Czy i tak będzie tym razem?

12:59

12:57

Tradycyjny angielski Boxing Day czas zacząć! W Anglii co roku w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia rozgrywa się całą kolejkę Premier League. Nie inaczej jest i tym razem, a my proponujemy z dnia dzisiejszego aż cztery relacje na żywo z angielskich boisk. Zaczynamy od prawdziwego hitu, czyli derbów Londynu na Stamford Bridge pomiędzy Chelsea i West Hamem.

12:55

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 18. kolejki angielskiej Premier League, w którym Chelsea Londyn zmierzy się z West Ham United!