W przeciągu całego spotkania Arsenal był zdecydowanie lepszy i nie zmienia tego nawet fakt, że w końcówce grając w dziesiątkę został zepchnięty do głębokiej defensywy. Z mojej strony to już wszystko, kończymy długi i emocjonujący dzień z ligą angielską. Do Premier League wracamy już w niedzielę, kiedy znów przeprowadzimy dla Was kilka relacji live, tym razem z 19. kolejki. Za uwagę dziękuję Damian Wiśniewski.

Kranjcar oddał strzał z rzutu wolnego, ale wyraźnie się pomylił

94'

Zamora faulowany przez Coquelina, ten dostaje za to żółtą kartkę

93'

Sanchez był faulowany na własnej połowie przez Kranjcara i ten dostał za to żółtą kartkę

91'

Tymczasem arbiter doliczył cztery minuty do drugiej połowy

91'

Pada Bobby Zamora w polu karnym gospodarzy, arbiter pokazuje, że nie ma mowy o rzucie karnym i niesłusznie! To powinna być jedenastka

90'

Eduardo Vargas oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

90'

I było blisko gola! Po dośrodkowaniu Kranjcara z rzutu rożnego głową uderzał Vargas, a piłkę wybił Flamini!

89'

Hoilett oddał strzał z dystansu, jednak jedyne co wywalczył, to rzut rożny

88'

Coquelin pojawia się na boisku i zmienia on Welbecka

88'

Kranjcar oddał strzał z dystansu, a piłka wyraźnie minęła bramkę

87'

Zamora oddał strzał sprzed pola karnego, ale piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców i tempo jej lotu spadło, przez co Szczęsny spokojnie chwycił

86'

Hoilett dośrodkował z lewej strony boiska, ale za bardzo przeciągnął tę wrzutkę i piłka wyszła na aut bramkowy

85'

Dłużej utrzymują się przy piłce goście z Loftus Road, ale mają problemy z przedarciem się pod bramkę Arsenalu

83'

Tomas Rosicky schodzi z boiska, a w jego miejsce widzimy Caluma Chambersa

81'

Junior Hoilett zaatakował indywidualnie, jednak tym razem Debuchy powstrzymał go czysto. Przy piłce gospodarze

80'

A wcześniej Debuchy wyraźnie faulował we własnej szesnastce Hoiletta i arbiter musiał wskazać na wapno. Szkoda tylko, że pomylił się dosłownie chwilę przed tym zdarzenie

79'

GOOOOOOOOOOOOOL!! Charlie Austin trafia w sam środek bramki, Szczęsny skapitulował!

78'

A teraz rzut karny dla gości!

77'

Powtórki pokazują, że Arsenalowi należał się kolejny rzut karny za faul Fera na Mertesackera. Znów błąd popełnił pan Martin Atkinson

76'

A teraz na połowie gości faulowany był Sanchez

75'

Po podaniu Sancheza strzał na bramkę oddał Debuchy, jednak piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny

74'

Welbeck! Ładna akcja Arsenalu i po dośrodkowaniu z prawej strony strzał oddał były napastnik Manchesteru United trafił prosto w Greena

73'

Alexis Sanchez uderzył z okolic szesnastego metra, ale nie trafił nawet w bramkę

72'

Jordon Mutch opuszcza murawę i w jego miejsce widzimy Bobby'ego Zamorę

71'

Cazorla oddał strzał z tego rzutu wolnego, jednak piłka poleciała daleko od bramki

70'

Debuchy był taktycznie faulowany przez Hoiletta i ten dostał za to żółtą kartkę

69'

Isla oddał strzał sprzed pola karnego, ale pomylił się i to dość wyraźnie

67'

Dłużej przy piłce są teraz goście, ale wciąż zupełnie nic z tego nie wynika. Ich akcjom brakuje szybkości, elementu zaskoczenia

66'

Kranjcar oddał strzał sprzed pola karnego, ale nie trafił on nawet w bramkę

65'

Leroy Fer stracił piłkę na własnej połowie, przejął ją Sanchez i popędził środkiem pola. Chilijczyka nikt nie potrafił dogonić i zatrzymać, zagrał na prawo do Roscky'ego, a Czech ładnym strzałem pokonał bramkarza!

64'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Tomas Rosicky, 2:0!

63'

Hoilett oddał strzał sprzed pola karnego, a futbolówka wyraźnie minęła bramkę Szczęsnego

62'

Na murawie pojawia się też Leroy Fer i Holender wchodzi za Karla Henry'ego

62'

Na boisku pojawia się zapowiadany Junior Hoilett i zmienia on Armanda Traore

61'

Alexis Sanchez oddał strzał z okolic szesnastego metra, a piłka poleciała obok bramki.

59'

A teraz z prawej strony dośrodkował Mutch, jednak łapie piłkę Wojciech Szczęsny

59'

Gibbs ładnie dośrodkował z lewej strony boiska, ale w polu karnym Sancheza powstrzymał jeden z obrońców

57'

Tymczasem do wejścia na boisko już gotowy jest Junior Hoilett

56'

Traore oddał strzał sprzed pola karnego, jednak piłka wyraźnie minęła bramkę gospodarzy

55'

A teraz żółtą kartką ukarany został Mutch

54'

Onuocha, Giroud i Green ścigali się do piłki i ten pierwszy pchnął drugiego, dzięki czemu bramkarz gości mógł wyjaśnić sytuację. Wściekły Francuz rzucił się od razu potem na obrońcę QPR i stuknął go głową. Arbiter uznał to za przewinienie i słusznie wyrzucił go z boiska

53'

Czerwona kartka dla Giroud!

52'

Cazorla próbował wedrzeć się z piłką w pole karne gości, ale świetnie powstrzymał go Rio Ferdinand

50'

Nieco dłużej są teraz goście przy piłce, ale wciąż wynika z tego bardzo mało

49'

Teraz to sam Debuchy wrzucił piłkę z prawej strony, a ta minęła wszystkich w szesnastce gości

48'

Sanchez dośrodkował z lewej strony boiska, ale Welbeck z Debuchym zwolnili akcję i Kanonierzy znów powolnie wymieniają podania

46'

Arbiter daje znak, zaczynamy drugą połowę!

19:18

Gdyby pierwsza połowa skończyła się wyższym wynikiem, to kibice Queens Park Rangers nie mogliby narzekać. Arsenal zupełnie zdominował boiskowe wydarzenia i prowadzi jak najbardziej zasłużenie. Zobaczymy, czy po przerwie gości będzie stać na jakąś odpowiedź

46'

A teraz pan Martin Atkinson zaprosił piłkarzy na przerwę

45'

Minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu

44'

Kranjcar faulował na połowie Arsenalu Nacho Monreala

42'

Charlie Austin oddał strzał z dystansu, ale po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny

41'

Ładnie poklepali piłkę na połowie rywala Kanonierzy, ale cała ich akcja skończyła się spalonym Oliviera Giroud

39'

A teraz po dośrodkowaniu z prawej strony boiska na spalonym był Steven Caulker

38'

Santi Cazorla zagrał ładną piłkę z środka na lewo do Gibbsa, ten dośrodkował, a w polu karnym Sanchez świetnie zgubił krycie Traore i głową wpakował piłkę do bramki!

37'

GOOOOOOOOOOOOOOL!! Alexis Sanchez, 1:0 dla Arsenalu!

36'

Sanchez dośrodkował z prawej strony boiska, ale zrobił to kiepsko i obrońcy gości spokojnie wybili piłkę z własnej szesnastki

35'

Niko Kranjcar próbował zaatakować indywidualnie, ale spokojnie powstrzymali go obrońcy wespół ze Szczęsnym

34'

Cazorla dośrodkował z prawej strony, a piłka odbiła się od Traore i wyszła na rzut rożny

33'

Debuchy oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka wyraźnie minęła bramkę Greena

32'

Olivier Giroud oddał strzał sprzed pola karnego, a piłka po odbiciu się od Ferdinanda wyszła na corner

30'

Debuchy starał się dośrodkował z prawej strony boiska, ale dobrze zablokował go Traore

29'

Alexis Sanchez znów próbował powalczyć w polu karnym gości, ale tym razem powstrzymał go Caulker

28'

Giroud! Bardzo dobry strzał z tego rzutu wolnego oddał Francuz, ale Green odbił piłkę na rzut rożny!

27'

Rio Ferdinand faulował Welbecka blisko własnej szesnastki i dostał za to żółtą kartkę

26'

Alexis Sanchez oddał strzał sprzed pola karnego, ale Chilijczyk wyraźnie przestrzelił

25'

Sanchez zagrał dobrą piłkę w kierunku Welbecka, ale tego świetnie powstrzymał Rio Ferdinand. Tymczasem realizator pokazał sytuację sprzed chwili, w której jak na dłoni widać było, że Welbeck był faulowany w polu karny Queens Park Rangers przez Onuoche. Kanonierzy powinni mieć drugi rzut karny

24'

Danny Welbeck był teraz faulowany na połowie gości

23'

Fatalne jednak było to dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Arsenalu, Szczęsny spokojnie łapie piłkę

21'

Troszkę chaosu mamy teraz na boisku. Jedni i drudzy mają kłopot z wymienieniem kilku podań i szybko tracą piłkę

19'

Mauricio Isla zmierzył się z Welbeckiem we własnym polu karnym i wygrał ten pojedynek. Kanonierzy mają tylko rzut rożny

17'

Debuchy dośrodkował z prawej strony boiska, ale za bardzo przeciągnął tę wrzutkę i piłka wyszła na aut

16'

Prostopadła piłka od Rosicky'ego do Sancheza, ale tego znów świetnie zatrzymał go Armand Traore

15'

Traore znów starł się z Sanchezem we własnym polu karnym, jednak tym razem jak najbardziej czysto odebrał mu piłkę

14'

Długie zagranie z głębi pola od Cazorli do Giroud, ale przeczytał to wszystko Rio Ferdinand, który zatrzymał tę akcję

12'

Naciska Arsenal, długo przebywa na połowie gości, ale nie potrafi przekuć tego na liczbę dogodnych okazji podbramkowych. Mieli jedną stuprocentową i ją zmarnowali

10'

Zdawało się, że niezły strzał oddał Chilijczyk, piłka poleciała płasko, ale Green świetnie to wyczuł!

9'

NIE MA GOLA! GREEN BRONI STRZAŁ SANCHEZA!

8'

Rzut karny dla Arsenalu! Armand Traora bezsensownie faulował we własnym polu karnym Sancheza i sędzia nie miał wyjścia, musiał wskazać na wapno!

7'

Rosicki starał się zagrać prostopadłą piłkę w kierunku Welbecka, ale tego powstrzymał Onuocha

7'

Cazorla oddał strzał sprzed pola karnego, ale Steven Caulker zdołał zablokować lecącą piłkę

5'

Dłużej przy piłce utrzymuje się Arsenal, ale Kanonierzy wymieniają podania głównie w środkowej strefie boiska

3'

Sanchez łatwo minął teraz jednego z obrońców, podał do środka, gdzie był Giroud, ale odegranie Francuza było niedokładne. Piłkę mają goście

2'

Kranjcar faulował na połowie przeciwnika Flaminiego

1'

Sanchez już dośrodkował z prawej strony boiska, a z własnej szesnastki piłkę wybił Onuocha

1'

Martin Atkinson daje znak, zaczynają goście!

18:28

Piłkarze obu drużyn już są gotowi do gry, czekamy na sygnał arbitra

18:27

Już wiemy, że przez wyniki pozostałych spotkań, QPR po tej kolejce na pewno nie wróci do strefy spadkowej. Arsenal, jeśli zwycięży, to zrówna się ponownie punktami z Tottenhamem i odrobi część strat do piątego West Hamu

18:24

18:23

Podopieczni Harry'ego Redknappa nie wygrali jeszcze ani jednego wyjazdowego meczu w tym sezonie, strzelając poza domem zaledwie trzy gole

18:20

Napastnik QPR, Charlie Austin, jest najlepszym angielskim napastnikiem w tym sezonie w stawce Premier League. Ma na koncie jedenaście goli, trzy z nich strzelił w ostatnim meczu z West Bromwich

18:17

Arsenal jest faworytem tego spotkania, a do tego całkiem nieźle spisuje się w ostatnich spotkaniach. W siedmiu z nich przegrał tylko raz i tyle samo razy zremisował, pięć spotkań wygrywając

18:14

Ławka gości: Hill, Phillips, Fer, Wright-Phillips, McCarthy, Hoilett, Zamora

18:13

Ławka Arsenalu: Ospina, Chambers, Bellerin, Coquelin, Walcott, Podolski, Campbell

18:12

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zapoznajcie się z zapowiedzią tego spotkania, którą przygotował dla Was Filip Błajet.

18:10

Witamy! Już tylko około 20 minut zostało do rozpoczęcia spotkania, które zakończy ten szalony dzień z angielską Premier League. Na koniec derby Londynu - Arsenal kontra QPR, zapraszamy na relację live z tego wydarzenia!