Manchester Unitedmanchester united
3 : 0
LiverpoolLiverpool
16:25

Wspaniałe spotkanie za nami, ale największym paradoksem jest, że najlepszym piłkarzem wygranej drużyny był bramkarz. Manchester United wygrywa szósty mecz z rzędu i nie pozwolił rywalom na odskoczenie. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

94'

Koniec! Manchester United wygrywa Bitwę o Anglię!

93'

Henderson dośrodkował z rzutu rożnego, ale spokojnie łapie piłkę De Gea

91'

Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

90'

Radamel Falcao oddał strzał z rzutu wolnego, ale trafił prosto w mur

89'

Phil Jones schodzi z boiska, w jego miejsce melduje się Paddy McNair

88'

Kolo Toure faulował przed własnym polem karnym Herrerę

86'

Brad Jones! Van Persie oddał strzał z okolic szesnastego metra, ale Jones świetnie sparował piłkę na rzut rożny!

85'

De Gea! Znów świetnie interweniuje przy strzale Balotelliego!

84'

Żółta kartka dla Gerrarda, za faul na Van Persiem

84'

Balotelli! Dobry, ale minimalnie niecelny strzał z dystansu!

83'

Falcao dośrodkował z lewej strony boiska, ale po zgraniu głową Van Persiego złapał piłkę bramkarz

82'

De Gea! Co za mecz Hiszpana! Balotelli oddał niezły strzał z bliskiej odległości, ale De Gea znów interweniował po profesorsku!

81'

Van Persie oddał strzał sprzed pola karnego, ale łapie piłkę Jones

80'

Herrera zagrał piłkę pod pole karne do Falcao, ale ten nie zdołał jej opanować

78'

I już Falcao zagrał prostopadłe podanie otwierające drogę do bramki do Van Persiego, ale ten był na spalonym

78'

Wayne Rooney schodzi z boiska, a wchodzi na nie Falcao

76'

Spokojnie, długo przy piłce utrzymują się przy piłce gospodarze

74'

Żółta kartka dla Balotelliego, za faul na Jonesie

72'

Lovren wybijał piłkę po strzale Rooney'a, przejął ją Mata i podał idealnie do Van Persiego, a Holender umieścił piłkę w niemal pustej bramce!

71'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Robin Van Persie, 3:0!!

71'

Zmiana też u gospodarzy, Ander Herrera wchodzi za Jamesa Wilsona

69'

Lazar Marković melduje się na boisku i zmienia Alberto Moreno

68'

Balotelli! Strzału przewrotką spróbował Włoch, ale blokuje go obrońca

67'

DAVID DE GEA!! Balotelli oddał mocny strzał z bliskiej odległości, a Hiszpan genialną paradą paruje piłkę na rzut poprzeczkę!

66'

Young dośrodkował z lewej strony boiska, ale spokojnie łapie piłkę Jones

65'

Świetna interwencja Jonesa, który zatrzymał w okolicach własnej szesnastki Sterlinga

64'

Robin Van Persie! Valencia świetnie dośrodkował z prawej strony boiska, a niepilnowany Holender przestrzelił w dogodnej sytuacji

63'

Indywidualnie zaatakował Wilson, ale jego w polu karnym pewnym wślizgiem zatrzymał Lovren

62'

Wysoki pressing starał się teraz założyć Henderson, ale piłkę o jego nogi obił Young i piłka wyszła na aut bramkowy

61'

Spokojnie, długo przy piłce utrzymują się teraz goście

59'

Długa piłka w kierunku Van Persiego, ale tego spokojnie uprzedził Brad Jones

57'

Balotelli zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, ale trafił prosto w mur

56'

Balotelli zdecydował się na strzał z dystansu, ale został zablokowany. Po chwili Fellaini faulował Allena

55'

James Wilson oddał strzał z dystansu, ale piłka poleciała daleko od bramki Jonesa

54'

Zaplątał się teraz w dryblingu Robin Van Persie i stracił piłkę. Od bramki grę wznowi Jones

53'

Valencia faulował na połowie rywala Moreno.

52'

Rooney! Przenosimy się od razu pod drugą bramkę, Van Persie podał do Rooney'a, a on przegrywa pojedynek z Jonesem!

51'

David De Gea! Carrick zagrał za lekką piłkę do własnego bramkarza, przejął ją Sterling, ale tego zatrzymał w sytuacji sam na sam Hiszpan!

50'

Wracamy do gry. Mata dośrodkował z rzutu wolnego, ale radzą sobie obrońcy Liverpoolu

48'

Fellaini był faulowany na połowie rywala przez Moreno. Belg leży na boisku i mamy przerwę w grze

47'

To powinien być gol! Sterling świetnie dośrodkował z lewej strony boiska, a niepilnowany Henderson przestrzelił głową!

46'

Mamy od razu zmianę u gości, schodzi Lallana, wchodzi Balotelli

46'

Arbiter daje znak, zaczynamy drugą połowę!

15:20

Nie brakowało emocji w tej pierwszej połowie! Przewagę w posiadaniu piłki mieli podopieczni Louisa Van Gaala, ale więcej strzałów oddali goście. Tym jednak brakowało dokładności, a poza tym świetnie w bramce spisuje się David De Gea. Gospodarze prowadzą dwiema bramkami, ale gdyby nie fatalny błąd sędziego, ich przewaga byłaby niższa

47'

I właśnie teraz arbiter zakończył pierwszą połowę

46'

Alberto Moreno oddał strzał z dystansu, ale wyraźnie się pomylił

46'

Trzy minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy

45'

Gerraed dośrodkował z rzutu wolnego, ale Van Persie spokojnie wybił piłkę spod własnej szesnastki

43'

Żółta kartka dla Wayne'a Rooney'a

42'

Sterling oddał strzał głową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, ale spokojnie piłkę złapał De Gea

41'

Ashley Young dośrodkował z lewej strony boiska, Van Persie przedłużył to zagranie głową, a piłkę do bramki wpakował Mata! Błąd jednak popełnił sędzia, gdyż Mata w momencie podania od Holendra był na wyraźnym spalonym...

40'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Juan Mata, 2:0!!

39'

Lewą stroną zaatakował Young, ale sędzia uznał, że w starciu z Hendersonem ostatni dotykał piłkę i aut bramkowy mają goście

38'

Valencia groźnie dośrodkował z prawej strony boiska, ale pewnie piłkę złapał Brad Jones

37'

Skrtel faulował Wilsona tuż przed polem karnym United

36'

Żółta kartka za taktyczny faul dla Evansa

34'

Joe Allen oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany przez Fellainiego

33'

Prawą stroną próbowali zaatakować gospodarze, ale za linię boczną z piłką wyjechał Valencia. Aut dla Liverpoolu

32'

Kolejny indywidualny atak Sterlinga, kolejny powstrzymany. Tym razem środkiem starał się zaatakować młody Anglik, ale tam powstrzymał go Fellaini

30'

Mata dośrodkował z rzutu wolnego, ale zrobił to za nisko i Moreno spokojnie wybił piłkę głową

29'

A teraz Joe Allen dostał żółtą kartkę po faulu na Valencii

29'

Rooney dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę spod bramki wybił Skrtel

28'

Sterling znów spróbował indywidualnego ataku w polu karnym rywala, ale tym razem zatrzymał go Michael Carrick

27'

Valencia dośrodkował z prawej strony boiska, ale obrońcy Liverpoolu wybili piłkę

26'

Tak jest, Kolo Toure wchodzi na boisko za Glena Jonsona

24'

Glen Johnson złapał jakąś kontuzję i prawdopodobnie będzie potrzebna zmiana. Anglik jest na razie za linią boczną

23'

Sterling! Kapitalnie minął w polu karnym Jonesa i oddał strzał w krótki róg, ale tam kapitalnie interweniował De Gea!

21'

Kolejny faul, tym razem poszkodowanym Coutinho, a faulującym Jones. Żółta kartka dla obrońcy Manchesteru

20'

Rooney faulowany w środkowej strefie boiska przez Coutinho

18'

Gerrard oddał strzał sprzed pola karnego, ale po rykoszecie piłkę spokojnie złapał De Gea

17'

A teraz Carrick faulował na własnej połowie Lallanę

17'

Cały czas przy piłce Czerwone Diabły. Liverpool nie ma na razie pomysłu, jak odpowiedzieć rywalom

15'

15'

Spokojnie, długo wymieniają teraz podania gospodarze

13'

Antonio Valencia przeprowadził fenomenalną akcję prawą stroną boiska, minął kilku rywali i wyłożył piłkę przed szesnastkę do Rooney'a. Kapitan gospodarzy oddał świetny strzał po ziemi i nie dał szans bramkarzowi!

12'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Wayne Rooney, 1:0 dla gospodarzy!

11'

David De Gea! Fantastyczna prostopadła piłka Lallany do Sterlinga, a ten przegrywa pojedynek z Hiszpanem!

11'

Allen faulował teraz na własnej połowie Matę

10'

Sporo chaosu mamy teraz na boisku, jedni i drudzy szybko tracą piłkę

8'

Długa piłka w kierunku Wilsona, ale tego powstrzymał Skrtel. Aut dla gospodarzy

7'

Wysoki pressing założyli na rywalu goście, United nie potrafią przenieść się z piłką na połowę rywala

5'

Gerrard dośrodkował z tego rzutu wolnego, ale spokojnie wybili piłkę obrońcy gospodarzy

5'

Fellaini ukarany teraz żółtą kartką za faul na Lallanie

4'

Błąd Fellainiego, który za lekko zagrał piłkę do Jonesa, ale mimo iż goście ją przejęli, to zostali szybko wypchnięci na własną połowę

2'

Skrtel! Po dośrodkowaniu Gerrarda z rzutu rożnego i zgraniu piłki głową uderzał właśnie Słowak, ale zablokował piłkę któryś z obrońców gospodarzy

1'

Pasy zapięte? Arbiter daje znak - STARTUJEMY!

14:26

Piłkarze już zameldowali się na boisku, pierwszy gwizdek już za chwilę!

14:23

14:22

W zeszłym sezonie dwukrotnie lepsi byli The Reds. Przed własną publicznością wygrali 1:0, na wyjeździe 3:0. A jak będzie dzisiaj? Zachęcamy do zostawiania typów w komentarzach!

14:18

Ryan wykonał doskonałą analizę rywala przed tym meczem. Jestem bardzo zadowolony i dobrze przygotowany do tego meczu. Wiem, co oznacza rywalizacja między tymi klubami. Moi współpracownicy przypominali mi to na każdym kroku, nawet wtedy, kiedy graliśmy towarzyski mecz z Liverpoolem podczas tourne po Stanach Zjednoczonych - powiedział Louis Van Gaal

14:14

A kto dysponuje lepszym bilansem? Manchester United wygrywał 75 razy, 51 razy mecze kończył się remisem, a zespół z czerwonej części Merseyside zwyciężał 64 razy.

14:12

Co ciekawe, najwięcej występów w meczach tych dwóch drużyn ma Ryan Giggs. Aktualny asystent Louisa Van Gaala ma na koncie 48 takich spotkań.

14:08

Pozycja w tabeli obu zespołów nie jest może najlepsza (Manchester trzeci, Liverpool dziewiąty), ale nie bez powodu ich mecze nazywa się Bitwą o Anglię. To dwa najbardziej utytułowane drużyny w Anglii, dość powiedzieć, że Czerwone Diabły mistrzostwo zdobywały 20 razy, a The Reds 18.

14:02

W przewidywanych składach w jedenastce gospodarzy awizowany był Marcos Rojo, ale jak widać Argentyńczyk doznał jakiejś kontuzji, gdyż nie ma go nawet w kadrze meczowej.

14:00

Mamy więc jedną ogromną niespodziankę. Brendan Rodgers nie dość, że wystawił skład bez żadnego nominalnego napastnika, to jeszcze posadził na ławce rezerwowych pierwszego bramkarza, Simona Mignolet. Belga w bramce zastąpi Brad Jones

13:59

Ławka Manchesteru United: Lindegaard, McNair, Blackett, Herrera, Fletcher, Januzaj, Falcao

13:58

Ławka Liverpoolu: Mignolet, Toure, Lambert, Lucas, Can, Balotelli, Marković

13:56

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu drużyn. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania

13:54

Witamy! Już tylko nieco poniżej 40 minut zostało do rozpoczęcia hitu tej kolejki Premier League. Manchester United kontra Liverpool - zapraszamy na relację live z tego wydarzenia!