Chelsea LondynChelsea Londyn
3 : 0
WCTottenham Hotspur
22:39

Druga połowa to była jedną wielką męką dla gości. Chelsea oddała im pole do gry, przez co mieli wyższe posiadanie piłki, ale doskonale się broniła i nie pozwoliła rywalowi na stworzenie sobie groźnej okazji podbramkowej i sama wpakowała kolejną bramkę. Z mojej strony to wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

93'

Koniec! Chelsea wysoko grywa Tottenham!

93'

Chadli! Dobry strzał sprzed pola karnego, ale jeszcze lepiej broni Courtois!

91'

Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

90'

Willian oddał strzał sprzed pola karnego, ale Lloris interweniował bardzo spokojnie

89'

Z Willianem już chyba wszystko w porządku, wracamy do gry

87'

Willian zderzył się głową z Davisem i potrzebuje pomocy lekarskiej

86'

Eriksen dośrodkował z lewej strony boiska, a Courtois spokojnie chwycił piłkę

85'

Sporo chaosu mamy teraz na boisku, jedni i drudzy szybko tracą futbolówkę

83'

Azpilicueta próbował z lewej strony wedrzeć się w pole karne, ale tam zatrzymał go... Harry Kane.

81'

Chiriches świetnie dośrodkował z prawej strony boiska, ale strzał Soldado został zablokowany

80'

Oscar próbował indywidualnie wedrzeć się w pole karne rywali, ale świetnie powstrzymał go Lloris

78'

Paulinho zagrywał piłkę w pole karne z prawej stronie, ale Courtois spokojnie ją złapał

76'

John Obi Mikel zmienia Cesca Fabregasa

75'

Ładny, szybki atak Chelsea. Willian wyłożył piłkę Oscarowi, jednak ten nie potrafił trafić w bramkę Kogutów

74'

Tymczasem Roberto Soldado zmienia Lamelę

74'

Remy otrzymał piłkę z głębi pola, wygrał fizyczny pojedynek z Vertonghenem i kapitalnie, technicznie pokonał swojego rodaka z bramki gości!

73'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Loic Remy, wejście smoka!

71'

Harry Kane spróbował indywidualnej akcji środkiem, ale szybko stracił piłkę

70'

Długa, ale niedokładna piłka z głębi pola do Kane'a. Spokojnie złapał piłkę bramkarz Chelsea

68'

Chiriches dośrodkował z prawej strony boiska, ale piłka minęła wszystkich piłkarzy będących w polu karnym

67'

Zmiana w ekipie gospodarzy. Didiera Drogbę zastępuje Loric Remy

65'

Lamela zagrał ładną piłkę za linię obrony, ale jednego z napastników gości zdołał uprzedzić Courtois

64'

Drogba zdołał się obrócić z piłką mając na plecach obrońcę i oddał strzał, z którym jednak spokojnie poradził sobie Lloris

63'

Eriksen dośrodkował z narożnika boiska, a niecelny strzał głową oddał Vertonghen

62'

Harry Kane dośrodkowywał z prawej strony boiska, ale wywalczył tylko rzut rożny

61'

Fabregas starał się zaczarować rywali przed polem karnym Tottenhamu, ale bardzo szybko ją stracił

59'

A Chadli za Lennona

58'

Mamy dwie zmiany u gości. Paulinho wchodzi za Masona

56'

Ładna piłka za linię obrony od Fabregasa do Oscara, ale tego ubiegł Lloris

54'

Lamela dośrodkował z rzutu rożnego, jednak piłka nie minęła nawet pierwszego obrońcy

53'

Spokojnie, długo budują swoją akcję teraz Koguty

51'

Harry Kane odebrał piłkę Fabregasowi na połowie Chelsea podał do Lennona, ale ten pogubił się w polu karnym i stracił futbolówkę

50'

Eriksen nieźle uderzył sprzed pola karnego, ale Duńczyk przestrzelił

50'

A teraz żółta kartka dla Maticia, który faulował Keane'a

49'

Żółtą kartkę otrzymuje Vlad Chiriches za taktyczny faul na Hazardzie

48'

Spokojny początek drugiej połowy. Przy piłce dłużej są The Blues, ale na razie niewiele z tego wynika

46'

I już mamy zmianę. Kurt Zuma wchodzi na boisko za Gary'ego Cahilla, który chyba jeszcze odczuwa to zderzenie się głową z Janem Vertonghenem

46'

Sędzia daje znak i goście zaczynają drugą połowę

21:47

Piłkarze obu drużyn już wrócili na murawę, za chwilkę wznowimy grę

21:36

Statystyki pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki: Chelsea 45%, Tottenham 55%
  • Strzały: Chelsea 7 (5), Tottenham 6 (1)
  • Rzuty rożne: Chelsea 0, Tottenham 2
  • Faule: Chelsea 3, Tottenham 6
21:33

Świetnie to spotkanie rozpoczęli goście, którzy raz po raz wchodzili pod bramkę Courtois i stwarzali sobie świetne okazje podbramkowe. Kiedy jednak gola strzelił Eden Hazard, obraz gry zupełnie się zmienił. Chelsea zdominowała rywala i jej prowadzenie jest jak najbardziej zasłużone

47'

I teraz arbiter zaprosił piłkarzy na przerwę

46'

Tymczasem chyba jakiejś kontuzji doznał Drogba, który ewidentnie utyka

46'

Dwie minuty do pierwszej połowy doliczył sędzia

45'

To mogła być kolejna bramka! Oscar świetnie powalczył o piłkę na lewej stronie, dośrodkował, a z dobrej pozycji ze lekko uderzył Willian! Złapał piłkę Lloris

43'

Cahill oddał strzał po zgraniu piłki od Terry'ego, ale został zablokowany

43'

A teraz Davis faulował na własnej połowie Ivanovicia

41'

Willian przymierzył sprzed pola karnego, ale Hugo Lloris nie miał problemu ze skuteczną interwencją

40'

Harry Kane wyszedł sam na sam z bramkarzem po podaniu Lameli, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną napastnika gości

38'

Ivanović dośrodkował z prawej strony boiska, a strzał głową oddał Drogba. Napastnik Chelsea fatalnie przestrzelił, ale sędzia i tak odgwizdał spalonego

37'

Na strzał, nie dośrodkowanie z tego rzutu wolnego zdecydował się Drogba, ale Iworyjczyk mocno przestrzelił

36'

Vertonghen faulował na własnej połowie Drogbę. To będzie dobra okazja do dośrodkowania dla gospodarzy

34'

Mason oddał strzał sprzed pola karnego, jednak Courtois spokojnie złapał piłkę

33'

Troszkę chaosu mamy teraz na boisku. Jedni i drudzy dość szybko tracą piłkę, nie potrafią wymienić większej ilości podań

31'

Ładna, długa piłka od Masona w kierunku Kane'a, ale ten był na spalonym

29'

Ładna kombinacją popisali się teraz goście, ale znów skończyło się niedokładnym podaniem, tuż przed szesnastką rywala. Źle zagrywającym był Eriksen

27'

Dużo niedokładności widzimy teraz w akcjach budowanych przez Tottenham. Dwa szybko stracone gole ewidentnie podcięły gościom skrzydła

25'

Spokojnie, długo przy piłce utrzymują się teraz The Blues.

23'

Fatalne wybicie piłki spod własnej bramki Llorisa, trafiła ona przed pole karne do Hazarda. Belg podał następnie do Oscara, ten do Drogby, a on trafił z dogodnej pozycji do bramki!

22'

GOOOOOOOOOOOOOOL!! Didier Droba, już jest 2:0!

21'

Bentaleb oddał strzał z dystansu, ale mocno się pomylił. Od bramki grę wznowią gospodarze

20'

Ivanović zagrał długą piłkę pod pole karne, Hazard zagrał dwójkową akcję z Drogbą i wyszedł sam na sam z bramkarzem. Następnie oczywiście strzelił gola!

19'

GOOOOOOOOOOOOOOL!! Zaczynamy strzelanie, Eden Hazard!

18'

Azpilicueta dośrodkował z lewej strony boiska, a bramkarz gości wypiąstkował piłkę

17'

Kombinacyjna akcja Chelsea przed polem karnym Tottenhamu, skończona za lekkim strzałem Fabregasa sprzed pola karnego. Spokojna interwencja Llorisa

16'

Długo podania wymieniali podopieczni Mourinho, ale ich akcja skończyła się pozycją spaloną Didiera Drogby

14'

Chiriches spróbował dośrodkować z prawej strony boiska, ale został zablokowany i grę od bramki wznowią gospodarze

13'

Lamela oddał strzał z dystansu, ale został zablokowany

13'

A teraz Oscar wdarł się z piłką w pole karne, ale tam w ostatniej chwili odebrali mu ją obrońcy. Ależ mecz!

11'

To powinien być gol! Fatalny błąd Cahilla, który blisko własnego pola karnego stracił piłkę na rzecz Kane'a, ten popędził z nią w kierunku bramki i oddał minimalnie niecelny strzał!

11'

Fabregas dośrodkował z lewej strony boiska, ale Lloris spokojnie chwycił piłkę

9'

Kolejna ładna kombinacja gospodarzy, jednak kiedy znaleźli się oni już pod polem karnym rywala, to niecelnym podaniem popisał się Eriksen

8'

Poprzeczka! Lennon kapitalnie dośrodkował z prawej strony boiska, a piłka po strzale głową Kane'a trafiła w poprzeczkę!

7'

I Cahill i Vertonghen są już na murawie

6'

Obaj panowie znaleźli się na razie za linią boczną, wracamy do gry

5'

Belg zderzył się w tej sytuacji głową z Cahillem i obaj piłkarze potrzebują pomocy lekarzy. Mamy przerwę w grze

4'

Było blisko gola! Chiriches dośrodkował z prawej strony boiska, a Vertonghen minimalnie przestrzelił głową!

4'

Lamela dośrodkował z narożnika boiska, a Matić spokojnie wybił piłkę głową

3'

Lennon dośrodkował z prawej strony boiska, a piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny

2'

Lewą stroną zaatakował Kane, ale tam powstrzymał go świetnie Cahill. Od autu gospodarze

1'

I teraz Mike Dean daje znak do rozpoczęcia meczu, od środka zaczynają gospodarze

20:44

Przed pierwszym gwizdkiem jeszcze minuta ciszy poświęcona Johnowi Nealowi, byłemu trenerowi Chelsea, który zmarł 23 listopada tego roku

20:41

Piłkarze obu drużyn już wyszli na boisko, za chwilkę zaczniemy to spotkanie

20:32

Tottenham dość kiepsko zaczął ten mecz, ale w czterech ostatnich meczach tylko raz przegrał, pozostałe trzy spotkania wygrywając. Jeśli dziś uda im się zdobyć trzy punkty, to zbliżą się do czwartej lokaty na odległość dwóch oczek

20:26

20:25

Jesteśmy pewni siebie. Wygraliśmy trzy ostatnie mecze z rzędu we wszystkich rozgrywkach, więc ta pewność nie bierze się z niczego. Przyjechaliśmy, aby uzyskać dobry rezultat. Chelsea również będzie starała się to zrobić, ale w jej szeregach zabraknie najlepszego napastnika. Musimy więc odpowiednio się ustawić i zmienić parę rzeczy, a do meczu podchodzimy w świetnych nastrojach - powiedział z kolei przed tym spotkaniem Mauricio Pochettino

20:21

W zespole gospodarzy zabraknie dzisiaj zawieszonego za kartki Diego Costy, ale kibice Chelsea nie muszą specjalnie się martwić. Didier Drogba, który go zastąpi w pierwszym składzie, w ośmiu swoich ostatnich meczach przeciw Kogutom strzelił trzy gole i zaliczył cztery asysty.

20:18

Roberto Soldado, który dziś zacznie mecz na ławce rezerwowych, w poprzednim meczu z Evertonem przerwał serię 627 minut bez gola w spotkaniu ligowym

20:14

Tottenham nigdy nie pokonał Chelsea na Stamford Bridge w meczu Premier League (osiem remisów, 14 porażek). Czy dzisiaj zdoła się przełamać? Zapraszamy do typowania w komentarzach!

20:12

Jestem bardzo zadowolony ze stylu, w jakim gra nasz zespół. Musimy jednak potrafić go utrzymać, jeśli chcemy zdobywać trofea - powiedział z kolei Cesc Fabregas.

20:09

Warto też dodać, że podopieczni Jose Mourinho nie przegrali w tym sezonie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, ani jednego spotkania. 15 razy wygrywali i pięciokrotnie remisowali

20:06

Faworyta tego pojedynku nie jest trudno wskazać. Chelsea jest fantastycznie dysponowana w tym sezonie i zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli ligowej. Tottenham jest dziewiąty i ma aż 13 punktów straty do swojego dzisiejszego rywala

20:01

Jeśli zremisujesz dziesięć meczów, będziesz miał na koncie dziesięć punktów. Jeśli wygrasz pięć spotkań i tyle samo przegrasz, będziesz miał ich piętnaście. Wychodzimy na mecz z myślą o zwycięstwie. I czasem przegrywamy - powiedział przed tym spotkaniem Jose Mourinho