Niedziela, 30 listopada 2014, godz. 14:30
Manchester CityManchester City
16:28

Z Naszej strony to już wszytko. Za relację z pierwszego z niedzielnych spotkań angielskiej Premier League serdecznie dziękuje Tytus Daniluk. Życzę spokojnego popołudnia.

16:26

Autorem wyjazdowego zwycięstwa City był Sergio Aguero, który nie trafił do siatki ani razu, ale asystował przy dwóch trafieniach kolegów z zespołu.

95'

Koniec spotkania na St. Mary's Stadium! Manchester City dzięki fantastycznie rozegranej drugiej połowie wygrywa na wyjeździe ze ''Świętymi'' 3:0, przy czym dwa ostatnie gole zdobyli grając w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Francuza Mangali.

94'

Dusan Tadić na spalonym.

92'

Dla ''Świętych'' będzie to pierwsza porażka na własnym stadionie w tym sezonie.

90'

Arbiter doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry.

89'

Kompany opuścił murawę z kontuzją. Goście dokończą mecz w dziewiątkę!

88'

Sergio Aguero podaje na prawą stronę pola karnego do Clichego, a ten pakuje piłkę do bramki Forstera! 3:0!

86'

Long w pole karne, ale nikt nie zamyka jego podania.

83'

Fraser Forster górą w sytuacji sam na sam z Sergio Aguero!

81'

Kompany zagrał za bardzo agresywnie i przekroczył przepisy. Żółta kartka.

82'

In Mayuka, out Davies.

80'

Frank Lampard podwyższa prowadzenie dla City! Była gwiazda Chelsea pokonuje Forstera w identyczny sposób jak przy pierwszej bramce Toure, tylko, że wokół niego nie było żadnego interweniującego obrońcy.

78'

Fernandinho w boczną siatkę bramki Frasera Forstera.

75'

Demichelis zmienia Jesusa Navasa. Szkoleniowiec City wykorzystuje już wszystkie trzy zmiany.

75'

Bezmyślne zachowanie Mangali! Francuz powalił na ziemię wychodzącego na wolne pole Longa, który chciał zamienić na bramkę błąd Toure.

73'

Navas prawą nogą z narożnika pola karnego, ale obok bramki Forstera.

71'

Sergio Aguero próbował przecisnąć się w polu karnym między obrońcami Southampton, ale jego rajd zatrzymali rywale i wybili piłkę na rzut rożny.

68'

Sadio Mane opuszcza plac gry. W jego miejsce wchodzi Shane Long.

65'

Frank Lampard zmienia Samira Nasriego. Mało okazały występ reprezentanta Francji.

65'

Aguero mógł mieć drugą asystę w tym meczu, ale jego podania na gola nie zamienił uderzający zza pola karnego James Milner.

63'

Zamiana ról. Southampton próbuje rozegrać akcję pod polem karnym City, natomiast goście w głębokiej defensywie.

61'

Korner dla ''Świętych''. Sytuację wyjaśniają piłkarze City.

59'

Fernandinho podłożył nogę przeciwnikowi.

56'

Mane z dystansu bardzo mocno i niecelnie.

55'

Milner zmienia bezbarwnego w tym meczu Stevana Joveticia.

53'

City nie zamierza poprzestać na jednym trafieniu. Goście po pierwszym golu dalej nie schodzą z połowy rywali.

51'

Sergio Aguero wysuwa piłkę przed pole karne do Yaya Toure, a ten bardzo mocno uderza i pakuje futbolówkę do siatki obok interweniujących obrońców i bramkarza ''Świętych''!

47'

Dwie dobre okazje dla gospodarzy! Najpierw groźnie strzelał Belg z linii obronnej ''Świętych'', po nim przymierzył Dusan Tadić, ale i jego zagranie było niecelne.

46'

Yoshida melduje się na placu boju za Schneiderlina.

46'

Drugą połowę rozpoczęli goście!

47'

Koniec pierwszej połowy na St. Mary's Stadium, jak na razie bez goli. Miejmy nadzieję, że po przerwie piłkarze obu drużyn dołożą skuteczność do dobrej gry jaką zaprezentowali dotychczas.

45'

Arbiter główny doliczył 2 minuty do pierwszej odsłony.

44'

Piłkarze obu zespołów czekają już na gwizdek sędziego dającego przerwę w spotkaniu.

41'

Następny korner dla Southampton.

40'

Mangala uprzedza Harta i wybija dośrodkowanie gospodarzy na rzut rożny.

36'

Ponowny obraz gry, jak przez większość rozegranych minut. City kreują atak pozycyjny, natomiast Southampton czeka na błąd rywali.

33'

Korner dla ''Świętych''. Do futbolówki doszedł Pelle, ale uderzył głową obok bramki.

30'

Tym razem ''zagotowało'' się z drugiej strony boiska. Najpierw strzelał Jovetić, później dobijał jeden z jego kolegów, ale piłka nie znalazła drogi do bramki.

29'

Sergio Aguero przymierzył z ok. 20 metrów ale bardzo niecelnie.

28'

Fonte zderzył się z Hartem w pojedynku powietrznym.

27'

Fernandinho zahaczył przeciwnika. Rzut wolny dla ''Świętych''.

23'

Tadić z rzutu wolnego. Hart wychodzi z bramki i uprzedza Alderweirelda.

22'

Mangala ukarany żółtą kartką za przewinienie na rywalu.

21'

Ależ ''kocioł'' w polu bramkowym Harta! Najpierw strzelał Pelle, potem Davies, ale żadnemu zawodnikowi Southampton nie udało się skierować piłki do bramki.

20'

Kolejne minuty drużyny gości w kreowaniu akcji ataku pozycyjnego. ''Święci'' wyglądają jakby jeszcze nie wystartowali.

16'

Techniczne uderzenie Toure, ale piłkę bez problemów łapie Fraser Forster.

14'

Korner dla The Citizens.

13'

Jak na razie w ataku pozycyjnym więcej grają goście. Southampton czeka ''w tyłach'' żeby wyprowadzić szybki kontratak.

10'

Gwiazdor Manchesteru City był faulowany w polu karnym gospodarzy, ale sędzia nie odgwizdał jedenastki i ''wlepił'' kartę Argentyńczykowi za ''nurkowanie''.

7'

Victor Wanyama jako pierwszy upomniany karą indywidualną. Kenijczyk przekroczył przepisy w starciu z rywalem drużyny gości.

6'

Gael Clichy bardzo niecelnie z dystansu.

5'

Pierwszy rzut wolny dla zawodników Manchesteru City, praktycznie z samego narożnika boiska.

4'

Faul Mane na Toure.

3'

Pierwszy kontratak w wykonaniu graczy Southampton zatrzymany przez obrońców City.

1'

Od środka zaczynają gospodarze!

14:25

Southampton w tym sezonie tylko raz stracił punkty przed własną publicznością, raz remisując i pięć razy wygrywając. The Citizens w sześciu wyjazdowych potyczkach zdobyli 11 oczek, ale strzelili przy tym 13 goli, więc mają średnią ponad dwóch trafień na jedno spotkanie.

14:23

Goście nie będą mogli zabrać w podróż do Southampton Aleksandara Kolarova i Edina Dzeko. Blisko powrotu na boisko po rekonwalescencji jest David Silva, ale w niedzielę raczej nie będzie gotowy do występu.

14:23

Szkoleniowcy obu zespołów nie będą mogli skorzystać z usług wszystkich zawodników. Wśród gospodarzy zabraknie kontuzjowanego Jay'a Rodrigueza i Jamesa Warda-Prowse’a. Do gry po urazie powinien wrócić już za to Steven Davis.

14:21

Gospodarze mają najlepszą defensywę w lidze. Southampton stracił jak na razie tylko sześc goli!