Poniedziałek, 24 listopada 2014, godz. 21:00
Aston VillaWikimedia
1 : 1
southamptonSouthampton
22:51

To nie był najbardziej widowiskowy mecz tej kolejki, tego możemy być pewni. Southampton było lepsze, momentami groźniejsze, ale z Birmingham wywozi tylko jeden punkt. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

93'

KONIEC! Aston Villa remisuje z Southampton 1:1!

93'

Weimann dośrodkowywał jeszcze z prawej strony boiska, ale obrońcy Świętych wybili piłkę

91'

Schneiderlin dośrodkował z prawej strony boiska, obrońca Villi wybił piłkę

91'

Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

89'

Jack Cork zmienia Longa

88'

Wciąż dłużej przy piłce goście, Święci nie śpieszą się do ataków

86'

Cissokho próbował dośrodkowywać z lewej strony boiska, ale zablokował tę piłkę Wanyama

85'

Troszkę dłużej utrzymują się teraz przy piłce gospodarze. Czy dowiozą ten jeden punkt do końca? A może sami spróbują wygrać?

83'

Pojedynek biegowy Tadicia i Guzana, wygrywa ten drugi. Przy piłce już są jednak goście

81'

Ryan Bertrand zaatakował lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne, a tam do piłki dopadł Clyne. Drugi ze skrzydłowych obrońców Świętych ładnym strzałem pokonał bramkarza!

81'

GOOOOOOOOOOOOOOL!! Nathaniel Clyne, mamy remis!

79'

Pierwsza zmiana u gości. Mayuka wchodzi za Mane

78'

To powinien być gol na 2:0! Świetna kontra gospodarzy, Weimann podał na prawo do Agbonlahora, ten zagrał zwrotne podanie, a Austriak z dobrej pozycji fatalnie przestrzelił!

76'

Dusan Tadić oddał strzał z rzutu wolnego, ale spokojnie interweniował Guzan. Po chwili podobnie, tym razem po uderzeniu Alderweirelda

74'

Druga zmiana u gospodarzy. Bent wchodzi za Sancheza

73'

Było groźnie! Fonte dośrodkowywał z prawej strony, a Guzan wybijał piłkę nogami!

72'

Schneiderlin postanowił oddać strzał z rzutu wolnego, ale trafił prosto w mur

72'

Żółta kartka dla Okore za faul na Longu

71'

Chaos chaos i jeszcze raz chaos. Jedni i drudzy nie potrafią wymienić nawet dwóch celnych podań

69'

Troszkę dłużej "siedzieli" na połowie rywala gospodarze, ale wszystko skończyło się niedokładnym zagraniem Agbonlahora. Aut

67'

A teraz fatalnie sprzed pola karnego przestrzelił Victor Wanyama

67'

Kiepsko jednak dośrodkował z tego stałego fragmentu Tadić, choć Święci mają aut

66'

Senny fragment meczu, na boisku dzieje się bardzo niewiele. Teraz rzut wolny mają goście

63'

Zmiana w ekipie gospodarzy. Richardson wchodzi, N'Zogbia schodzi

61'

Clyne dośrodkował z prawej strony boiska, ale zrobił to za mocno. Święci wywalczyli jednak aut

59'

Mane dwukrotnie próbował dośrodkowywać z lewej strony, ale za każdym razem był blokowany

58'

Żółta kartka dla Wanyamy za faul na Cleverley'u

58'

Znów długo wymieniają podania Święci, ale wciąż nic z tego nie wynika

56'

Cissokho dośrodkował z lewej strony boiska, ale Święci wybili piłkę z własnej szesnastki

54'

Shane Long zaatakował prawą stroną boiska, ale tam faulował Cissokho

52'

A teraz Clyne dośrodkował z prawej strony boiska i choć zrobił to lepiej, niż jego kolega, to Guzan spokojnie złapał piłkę

50'

Dusan Tadić dośrodkował z prawej strony boiska, ale zrobił to dość kiepsko. Od bramki grę wznowi Guzan

49'

Westwood oddał strzał głową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, ale goście poradzili sobie z tym zagrożeniem

47'

I już zrobiło się gorąco pod bramką Forstera! Po zagraniu Weimanna z lewej strony boiska, na bramkę uderzał Agbonlahor, ale na jego drodze stanął obrońca

46'

Arbiter daje znak, gospodarze zaczynają drugą połowę!

21:48

Przewagę w tej pierwszej połowie mieli goście, ale poza strzałem Mane, trudno przypomnieć sobie sytuację, w której Brad Guzan musiałby wznieść się na wyżyny umiejętności. Gospodarze z kolei wykorzystali fatalny błąd Frasera Forstera i prowadzą 1:0. Czy będą w stanie dowieźć wygraną do końca? Przekonamy się po przerwie.

46'

I właśnie teraz Phil Dowd zaprosił piłkarzy na przerwę

46'

Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy

45'

Schneiderlin dośrodkował z rzutu wolnego, ale Okore wybił piłkę z własnej szesnastki

43'

Carlos Sanchez oddał strzał z dystansu, ale piłka poleciała wysoko nad bramką

42'

Cissokho na razie opuszcza boisko, wracamy do gry

41'

Wanyama faulował Cissokho na własnej połowie. Obrońca Aston Villi potrzebuje pomocy lekarzy

39'

Fonte oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale Guzan spokojnie chwycił piłkę

37'

Guzan! Świetna parada Amerykanina po uderzeniu Mane sprzed pola karnego! Rzut rożny

35'

Cissokho dośrodkował z lewej strony boiska, ale tym razem Forster interweniował pewnie

33'

Mały kocioł zrobił się pod bramką Guzana, ale obrońcy Aston Villi blokowali kolejno Pelle oraz Mane. Od bramki zaczną The Villans

32'

Od razu wyżej podeszli piłkarze Koemana, ale na razie nic z tego nie wynika.

30'

Długa piłka z głębi pola, do której sprintem wystartował Agbonlahor. Wyszedł do niej również Forster, który minął się z nią i zostawił napastnikowi gospodarzy pustą bramkę! Ten nie mógł tego nie wykorzystać.

29'

GOOOOOOOOOOOOOL!! Agbonlahor, 1:0!

27'

Cissokho dośrodkował z lewej strony boiska, ale Fonte wybił piłkę z własnej szesnastki

25'

Westwood oddał strzał z rzutu wolnego, ale piłka murze nie sprawiła problemu bramkarzowi

23'

Tadić dobrze dośrodkował z prawej strony boiska, ale w polu karnym zablokowany został Wanyama

22'

Troszkę chaosu mamy teraz na boisku, żadna ze stron nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce

20'

Pelle starał się oddać strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale perfekcyjnie powstrzymali go obrońcy

19'

Shane Long zaatakował prawą stroną boiska, ale ostatecznie zatrzymał go Cissokho

17'

Ładna wymiana podań w wykonaniu gości, zakończona jednak fatalnym strzałem Mane po zagraniu od Bertranda

16'

Tadić nieźle dośrodkował z prawej strony boiska, ale Guzan spokojnie złapał futbolówkę

15'

Mane upadł w polu karnym rywala po starciu z obrońcą, ale nawet jeśli był faul, to karny nie mógł zostać odgwizdany. Zawodnik Southampton był na spalonym, co zauważył arbiter

14'

Toby Alderweireld dośrodkował z rzutu wolnego, ale zrobił to fatalnie. Przy piłce już jest Aston Villa

13'

Tom Cleverley zebrał wybitą z pola karnego piłkę i zdecydował się na strzał, ale został zablokowany

12'

Troszkę chaosu mieliśmy teraz na boisku, jedni i drudzy szybko tracili piłkę. Z tego wszystkiego zrodził się rzut rożny dla The Villans

10'

Jose Fonte oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale został zablokowany przez obrońców. Po chwili wysoko nad bramką uderzył Wanyama

9'

Mane dośrodkował z lewej strony boiska, a piłka trafiła pod nogi Tadicia. Jego uderzenie zostało zablokowane i Święci mają rzut rożny

7'

Morgan Schneiderlin przymierzył sprzed szesnastki, ale nie trafił w bramkę

7'

I wyszedł rzut rożny. Clyne dośrodkował z prawej strony, a za bramkę piłkę przeniósł Guzan

6'

Troszkę dłużej przy piłce utrzymują się goście, zobaczymy co z tego wyniknie

4'

Mane próbował teraz oddać strzał sprzed pola karnego (chociaż czy to był strzał to nie jesteśmy pewni), ale zrobił to fatalnie. Od bramki grę wznowi Guzan

2'

Agbonlahor zaatakował środkiem pola, oddał strzał na bramkę, ale został zablokowany

1'

Phil Dowd daje znak, zaczynają goście!

20:57

Piłkarze obu zespołów już pojawili się na boisku, za chwilkę zaczynamy!

20:54

Faworyta tego spotkania oczywiście nie jest trudno wskazać. The Villans ostatnią wygraną w lidze odnieśli 13 września, kiedy pokonali 1:0 na wyjeździe Liverpool. Od tamtego momentu sześciokrotnie przegrywali (z rzędu!) i dopiero w ostatniej kolejce udało im się zremisować (0:0) z West Hamem. Różnica goli? 1:15. Southampton z kolei w sześciu ostatnich spotkaniach wygrał pięć razy i raz przegrał. Różnicę można wypatrzeć z daleka.

20:52

A teraz gospodarzy: Given, Bacuna, Cole, Richardson, Bent, Lowton, Grealish

20:51

Po lewej stronie macie dostępne wyjściowe składy, pora na rezerwowych. Na początek gości: Davis, Yoshida, Gardos, Cork, Mayuka, Reed, Targett

20:49

Witamy! Już tylko nieco ponad dziesięć minut zostało do rozpoczęcia spotkania, które zakończy tę kolejkę Premier League. Na przeciw siebie wybiegną piłkarze Aston Villi i Southampton. Zapraszamy na relację live z tego wydarzenia!