manchester unitedManchester United
20:44

Na pożegnanie zapraszam na podsumowanie tego spotkania oraz galerię zdjęć. Za wspólną relację LIVE dziękuje Michał Kozera oraz Ekstraklasa.net!

100'

KONIEC!! United wygrywa mecz, a Arsenal... sami to nazwijcie drodzy czytelnicy! Wielki hit na The Emirates dla gości!!

100'

Manchester przy piłce, znów Arsenal, Cazorla próbuje strzelać, wybija obrońca, co się dzieje!!

99'

Fellaini uderza z dystansu, ale na dwa razy łapie piłkę Martinez.

99'

Żółta dla Giroud za atakowanie Rooneya w trakcie dyskusji.

98'

A na murawie leży di Maria. Arsenal wściekły, nie przyjmuje do wiadomości marnowania czasu/

98'

Żółta kartka dla Wilsona za wstrzymywanie wyrzutu z autu.

97'

Di Maria na skrzydle szanuje piłkę, nie pozwala Arsenalowi wykorzystać ostatnich minut czasu.

96'

Długa piłka od Artety na lewą stronę do Giroud, ten uderza podbitą piłkę na lewe okno, gdzie nieco spóźniony jest de Gea, po palcach wpuszczający piłkę!

96'

GIROOOOUDDD!! ALEŻ BRAMKA!!

96'

Dobrze znów Fellaini w obronie. Z kontrą rusza Wilson, ale w końcu przegrywa pojedynek biegowy.

95'

Fellaini walczy o piłkę i fauluje rywala na połowie gospodarzy. A Rooney przeszkadza we wznowieniu gry, ma jednak szczęście.

94'

Aaaaleeeeż puuuudłooo! Di Maria może się zakopać ze wstydu.

94'

Kolejny rożny dla Arsenalu i rusza di Maria 1:1.

93'

Sanchez dostaje długa piłkę na lewe skrzydło, podaje do Gibbsa, ale ze zdziwieniem przejmuje ją Fellaini.

93'

Ox rozpędza się i pada w pole karne, jednak jego silne podanie trafia w piętę Blacketta.

92'

Arsenal jednak strzelił w doliczonym czasie (po 90. minucie) 5 bramek w tym sezonie. Najwięcej w lidze. Ogromna szansa dla drużyny Wengera.

91'

Dwa gole, kontuzja Szczęsnego i... na pewno coś jeszcze. Niecodziennie bowiem dolicza się 8 minut.

89'

Young sam zmieniał zawodnika, a teraz już musi schodzić. Zmienia go Fletcher.

89'

Arsenal przy piłce, Giroud wpada w pole karne, ale zastawiając się fauluje rywala.

88'

Proszę państwa, na 3 minuty do końca regulaminowego czasu pozwolę sobie na nieco luzu, już teraz nazywając występ Arsenalu frajerstwem sezonu.

86'

Zatrzymali się gracze Arsenalu na obrońcach, którzy wyprowadzili kontrę do di Marii. Ten podał na wolne pole do Rooneya, a kapitan Manchesteru sam na sam pewnie pokonał podcinką Martineza!

85'

ROOOOONEEEEEEEEEY! MANCHESTER UNITED DOBIJA ARSENAL!!

84'

Cazorla z ostrego kąta, ale ktoś tam wybija piłkę, spore zamieszanie robią zwinni "Kanonierzy", póki co jednak żadnego deszczu z tej chmury!

84'

Fatalna pasywność Rooneya przy kontrze.

83'

Rooney fauluje Sancheza na połowie Arsenalu.

82'

Smalling kładzie Giroud w walce o górną piłkę, sędzia niewzruszony.

82'

Arteta fauluje di Marię.

20:07

81'

Di Maria bez pomysłu na kontrę, za wolno nadeszli koledzy.

80'

Świetne przerzucenie nad głową piłki przez Gibbsa, jego strzał jednak zablokowany przez obrońce.

80'

Arsenal przeszedł do oblężenia bramki United.

78'

I Giroud głową ponad bramką. Mimo to obiecujące, że jest pierwszy kontakt z piłką.

78'

Korner dla Arsenalu.

77'

Limit zmian w Arsenalu wykorzystany! Wenger wprowadza Oliviera Giroud w miejsce Ramseya! Czy to będzie wielki powrót?

76'

Mamy zmianą w drużynie United! Van Gaal spełnia prośby kibiców obu chyba drużyn - van Persiego zmienia Wilson!

74'

Smalling świetnie uprzedził wychodzącego sam na sam Welbecka. Interwencja na szóstkę.

73'

Kiepskie podanie Martineza do Monreala, ten na szczęście przy wybiciu nabił van Persiego i zdobył aut bramkowy.

72'

Mocne uderzenie ponad bramką.

72'

McNair fauluje Ramseya metr przed polem karnym. Wielka szansa Arsenalu. Sanchez przy piłce.

71'

Korner dla Arsenalu, Alexis jednak wrzuca prosto na głowę stojącego na słupku... van Persiego.

70'

Fellaini głową obok bramki.

70'

Young wywalczył rożny.

69'

Uderzenie z 17. metrów Cazorli, de Gea jednak pewnie to łapie.

66'

Van Persie długo czekał by podać di Marii na czystą pozycję, Argentyńczykowi jednak nie udało się dobrze ustawić. Kolejna szansa na kontrę zmarnowana.

67'

Kiepska wrzutka Younga kończąca całkiem niezłą akcję skrzydłem.

66'

Chamberlain popisuje się świetnym dryblingiem na swojej połowie, nie zdołał jednak przejść di Marii.

65'

Young startował z kontrą, sfaulował go jednak Cazorla. Słuszna kartka.

64'

Ramsey uderza prosto w Smallinga.

63'

De Gea! Ależ refleks przy strzale Sancheza z 10 metrów!

62'

Bardzo szybka wymiana krótkich podań pod polem karnym gości w wykonaniu Arsenalu, nie dali się jednak zgubić gracze United i wybijają kluczowe dośrodkowanie.

61'

Obiecująca kontra United, na spalonym jednak Rooney. Moment - powtórka zaprzecza! To mogła być wyśmienita okazja dla gości.

60'

I Arsenal wznawia grę.

60'

Damian Martinez zmienia Wojtka Szczęsnego.

60'

Powtórka pokazuje, że Fellaini był na minimalnym, znikomym spalonym. Valencia natomiast uderzył strasznie niecelnie w perspektywie strzału, jednak wykreowałby podanie prosto pod nogi Rooneya. Wcześniej jednak był Gibbs.

58'

Szczęsny jest opatrywany po swoim zderzeniu z Gibbsem. Zjawiają się panowie z noszami, a do zmiany szykuje się Martinez.

58'

Young na lewym skrzydle posyła dośrodkowanie na Fellainiego. Wyskakuje do tego Szczęsny, odbijając piłkę i jednocześnie zderzając się z Gibbsem. Dobitki próbuje Valencia, który trafia w lezącego Gibbsa, a piłka wpada do pustej bramki!!

56'

GOL GOL GOOOOOOOOL!! GIBBS!! SAMOBÓJCZO!!

55'

Siada Wilshere na murawie i daje wyraźny znak trenerowi. Za niego wchodzi Santi Cazorla.

54'

Kiepsko wykonany korner Arsenalu.

53'

Wilshere powoli odchodzi do linii bocznej.

52'

Ucierpiał Wilshere w starciu z rywalem.

48'

46'

Rozpoczynamy drugą połowę.

19:32

48'

Van Persie w odważnym powrocie na swoją połowę, dobry wślizg i gwizdek na przerwę, podczas której Arsenal musi "na kolanie" odrobić kilka lekcji. Na pierwszym miejscu - te ze strzelania. Prób było naprawdę wiele, skuteczności natomiast zbyt mało. Wiele w tym zasługi de Gei, mimo to dominacja gospodarzy powinna przynieść lepsze rezultaty.

46'

Chambers dośrodkowuje za bramkę.

45'

I dwie doliczone minuty.

46'

Chambers do Oxa, Blackett jednak był szybszy.

44'

Ramsey do Welbecka, a ten piętką chciał upokorzyć kolegów z dawnego zespołu, ale uderzył obok bramki. Koledzy ci mogliby powiedzieć "typowy Daniel".

42'

42'

Chamberlain wygrywa biegowy pojedynek z Youngiem, a podanie Welbecka w pole karne wybija Carrick.

41'

Smalling próbuje woleja i strasznie kiksuje.

40'

I po raz trzeci.

39'

Rożny dla United po raz drugi.

38'

Korner dla United.

37'

Blackett po chwili przetrzymywania piłki bez pressingu w końcu musi cofnąć ją do de Gei. Niezliczony już raz w tym meczu.

36'

Ramsey uderza ponad bramką z dobrej pozycji.

35'

Di Maria! Argentyńczyk zszedł z prawego skrzydła na lewą nogę, po czym uderzenie na długi słupek.

34'

Strzały celne: Arsenal 5 - 0 Manchester.

34'

Sanchez z 25 metrów! Niemal otarła się piłka o buta Fellainiego, pewnie jednak łapie de Gea.

33'

Dobra interwencja Smallinga w obronie. Blackett znów z błędem.

33'

Wolny dla United w głębi pola i bardzo długa wrzutka di Marii, pewnie ją łapie Szczęsny.

32'

Powtórki pokazują, że Wilshere faulował zastawiającego się Fellainiego i na gwizdek zareagował atakiem na Belga. Wyglądało to po prostu śmiesznie, wobec jego uderzenie głową w rywala miało miejsce nie tylko na wysokości ledwie mostka, to jeszcze Fellainiego niezbyt wzruszyło... Wilshere ma szczęście, bo to była oczywista kartka.

30'

Rozmówka z sędzią, w której udział biorą kapitanowie obu drużyn.

29'

Tym razem faulowany Fellaini. Wilshere bardzo niezadowolony. W zasadzie obaj panowie po chwili są wściekli. A Mike Dean nie bardzo wie o co chodzi.

29'

Świetnie ustawiony, faulowany Ashley Young w dwójkowej akcji Arsenalu na skrzydle.

28'

Wilshere głęboko zakręcił piłką, aż ta pofrunęła na aut bramkowy.

27'

McNair w obronie oddaje piłkę rywalowi, Sanchez jednak nie wykorzystuje szansy. Jest natomiast rożny.

26'

Za nisko, piłka wraca do Sancheza, po chwili Arteta w obrońców i Fellaini po małej kopaninie wybija piłkę.

25'

Blackett nie daje się przejść przez Oxa, mamy korner dla "The Gunners".

24'

United przy piłce po świetnej interwencji Fellainiego. Kiepska wrzutka Younga a potem słabe podanie Valencii i Arsenal wraca do posiadania.

23'

Oxlade-Chamberlain dostaje piłkę na granice pola karnego, mija obrońcę i... staje przed de Geą, który wypuścił się z bramki! Próba ominięcia Hiszpana nie przynosi efektu.

22'

Rozgrzewa się... Giroud!

21'

Rooney ponad bramką z rzutu wolnego.

20'

Ramsey fauluje di Marię przed polem karnym. Swoim, bowiem United pograli trochę piłką.

18'

Arteta świetnie powstrzymuje van Persiego na skrzydle.

17'

Po piętnastu minutach nie ma wielu nadziei dla United. Po 17 jest ich jeszcze mniej, chociaż kto wie jak poradzi sobie Young. Póki co jednak bramka dla Arsenalu wisi w powietrzu, co więcej nie jedna.

16'

Shaw schodzi, za niego Young. Dramat w drużynie United.

15'

Shaw kładzie w polu karnym Wilshere'a, regulaminowo jednak. Efektem tego jest niestety uraz.

14'

WILSHERE! DE GEA!! Hiszpan popełnia błąd w wybiciu, piłkę przejmują gospodarze i podanie w uliczkę dostaje Wilshere i uderza w niewielkiej odległości prosto w klatkę piersiową de Gei!

13'

Wilshere uderzył sprzed pola karnego, pewnie jednak piłkę chwycił de Gea. Powtórzył to chwilę wcześniej Welbeck, z tym samym rezultatem.

12'

Świetna piłka za obrońców do Ramseya, ten jednak nie zdążył do piłki.

10'

Fellaini osaczony w środku pola przez 3 rywali, wolny dla United.

9'

Arsenal mocno dominuje.

9'

Shaw na boisku.

8'

Chaberlain do Welbecka, ten jednak głową ponad bramką.

9'

I Young się rozgrzewa.

7'

Leży Shaw, opatrywany jest przez fizjoterapeutów. Na ławce żadnego obrońcy. przy obecnej taktyce jego miejsce zająć by musiał Young.

7'

Ramsey zwodem kładzie Blacketta na prawym skrzydle, udaje się jednak piłkę wybić Luke'owi Shaw. Boczny obrońca upada na ugiętą stopę i mocno cierpi.

5'

Rzut rożny gospodarzy i kiepska główka Mertesackera.

5'

Welbeck w ostatniej chwili w polu karnym zablokowany przez McNaira. Groźnie było!

4'

Valencia przyciśnięty przez Sancheza we własnym polu karnym, de Gea wybija piłkę.

2'

Spalony van Persiego, sędzia nieco spóźniony, kibice dość niezadowoleni z owego opóźnienia.

2'

Trójka środkowym obrońców dość nerwowo, chwilę wcześniej pojedynek z obrońcami Arsenalu przegrał di Maria.

1'

United na dzień dobry ma problemy z rozegraniem piłki.

1'

Koniec gadania! Zaczynamy, Robin van Persie na złość gospodarzom startuje mecz!

18:30

Wnoszę poprawki do moich taktycznych komentarzy - Sanchez z lewej strony, Ox z prawej. W Manchesterze korekta w ofensywie - na środku RvP, po prawej Rooney, po lewej di Maria. Wszystko jeśli wierzyć temu co przedstawiają operatorzy transmisji ligi angielskiej.

18:28

Czerwone trykoty "Kanonierów" i niebieskie "Diabłów" są już na murawie, na której rozegra się pojedynek o wielką stawkę, ale i tak może mieć ważne, liczbowe znaczenie. Jeżeli Arsenal wygra, będzie to ich drugie od 15 występów zwycięstwo z drużyną z Old Trafford.

18:26

Piłkarze są już w tunelu, bardzo towarzyski jest David de Gea, z którym rozmowę podjął Wojtek Szczęsny, a dołączyli Arteta oraz Monreal.

18:23

Alexis ma już na koncie łącznie 12 bramek dla Arsenalu. W lidze trafił już 8 razy i zdecydowanie przewyższa tym wynikiem kolegów z drużyny, spośród których najwięcej - 2 gole - ma Danny Welbeck.

18:18

18:17

Prawdziwe wyzwanie będzie dziś mieć Luke Shaw - Alexis Sanchez jest w gazie i stanowi prawdziwe zagrożenie dla rywali. Jego wpływ na grę można odczuć co ok. 25 minut, tak często bowiem jest on autorem asysty, kluczowego podania czy bramki dla Arsenalu. Jest moc!

18:15

Chcecie jeszcze trochę taktycznego zawrotu głowy? FourFourTwo podaje, że Manchester United zagra 3-4-1-2. To oznacza Rooneya na pozycji ŚPO i di Marię w ataku. Taką rewelację powinniśmy jednak traktować jako zwykłą pomyłkę.

18:12

Obecność Fellainiego na boisku nie jest bez przyczyny. Belg nie tylko jest w niezłej formie, ale również jego atutem jest wzrost. Tymczasem Arsenal stracił w tym sezonie aż 6 bramek po uderzeniach głową, w czym gorsze od nich jest wyłącznie Burnley (8)!

18:09

Pisałem już, że możemy zobaczyć formację 3-5-2. Niewykluczone jednak, że van Gaal postawi na takie ustawienie:

arsmun skład

Czy uważacie, że jest ono lepsze od diamentu? Weźcie pod uwagę zawodników, jakimi Holender dysponuje - zwłaszcza w obronie.

arsmun skład 2

18:00

Dziś na ławce zasiadł Juan Mata, którego na pozycji ŚPO "zastępuje" Angel di Maria. Hiszpan tymczasem ma się czym pochwalić - w ostatnich 5 spotkaniach przeciw Arsenalowi trafiał 4 razy, dokładając do tego dwie asysty!

17:58

Jeśli Arsenal jako pierwszy zdobędzie gola - może mieć problem. "Kanonierzy" w tym sezonie niezwykle często tracą punkty będąc na wygranej pozycji. Stracili tak już 9 punktów, tyle co w całym zeszłym sezonie. A co więcej - za nimi niedawna wpadka z Anderlechtem w Lidze Mistrzów.

17:51

17:47

Co najważniejsze - na ławce nie ma Theo Walcotta, wraca natomiast Olivier Giroud! Francuz pełnić będzie rolę rezerwowego po bardzo długiej przerwie i nie jest wykluczone, że pojawi się dziś na boisku!

17:47

W drużynie Arsenalu bez wielkich zaskoczeń. Szczególnie groźny może być Alexis Sanchez, ale i Calum Chambers ma ostatnio zwyżkę formy.

17:44

Środek pola to będący w formie ostatnio Carrick oraz Fellaini. Przed nimi ustawi się di Maria, który ostatnio nie błyszczał. Jak jednak analizy mówiły - wiele winna temu mogła być rola bocznego pomocnika, podczas gdy Argentyńczyk brylował gdy ustawiany był na środku. Czy to jest klucz do sukcesu?

17:43

Dokładnie w tej kolejności, jaką widzicie na naszej stronie, swój skład przedstawił Twitter Manchesteru. Wynika z tego, że linię obrońców stanowić będą Smalling, McNair oraz Blackett. Podwójne role na bokach pełnić będą Shaw i Valencia.

17:42

Mała niespodzianka w drużynie Manchesteru - chociaż ćwierkały o tym internetowe ptaszki mało kto wierzył w to, że Louis van Gaal w tak ważnym meczu postawi na nieudaną taktykę 3-5-2!

17:39

Halo halo, godzina 17:40, witamy w relacji na żywo ze spotkania Arsenalu oraz Manchesteru United czyli sobotniego hitu 12. kolejki Premier League!