Chelsea LondynChelsea Londyn
2 : 1
Queens Park RangersQueens Park Rangers
17:51

To był całkiem dobry mecz. Jedni i drudzy stwarzali sobie okazje bramkowe, choć więcej oczywiście gospodarzy. I przez to ich zwycięstwo jest zasłużone, nawet mimo tego wątpliwego rzutu karnego. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

93'

Koniec! Chelsea wygrywa z QPR 2:1!

92'

Ramires wchodzi na boisko za Edena Hazarda

91'

Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

91'

Vargas oddał potężny strzał sprzed pola karnego, ale był on tyle mocny, co i niecelny

89'

Pressingu na prawej stronie spróbował Zamora, ale w jego rękę trafił Luis i sędzia odgwizdał rzut wolny

87'

Drgoba przymierzył sprzed pola karnego, ale przestrzelił

86'

Spokojnie rozgrywają piłkę gospodarze. Czy gości stać jeszcze na wyrównanie

84'

Traore zmienia Fera

83'

I znowu blisko gola! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Tery. ale Green popisał się świetnym refleksem i odbił tę piłkę!

83'

Schuerrle! Dobry strzał sprzed pola karnego, ale jeszcze lepiej broni Green! Rzut rożny dla Chelsea

81'

Troszkę zamieszania mamy teraz na boisku, ani jedni ani drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce

79'

Spokojnie, długo budują swoją akcję gospodarze

78'

Cahill stracił piłkę na własnej połowie, dzięki czemu Austin mógł wyjść sam na sam z bramkarzem, ale w ostatniej chwili zatrzymał go właśnie Cahill

78'

Diego Costa schodzi już zresztą z boiska, a w jego miejsca widzimy Andre Schuerrle

77'

Ładnie na lewej stronie wymienili podania Hazard i Costa, ale ten drugi był na spalonym

75'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!! Eden Hazard pewnie i Chelsea znów prowadzi!

75'

Eden Hazard wpadł z piłką w pole karne i zaatakował go Vargas, co sędzia zinterpretował jako faul. Czy słusznie? Naszym zdaniem raczej nie

75'

RZUT KARNY DLA CHELSEA!

74'

Szybka kontra QPR, piłka trafiła tuż przed pole karne do Austina, ale strzał napastnika gości był mocno niecelny

72'

Lewą stroną zaatakował teraz Costa, ale stracił tam piłkę i goście mają aut

71'

A teraz Hazard przymierzył z mniej więcej szesnastego metra od bramki, ale przestrzelił

70'

I niewiele zabrakło! Oscar przymierzył z rzutu wolnego, a Green sparował piłkę na rzut rożny!

69'

A teraz Hazard był faulowany tuż przed polem karny gości. Będzie dobra okazja dla Chelsea!

69'

Było blisko gola! Stracili piłkę na własnej połowie gospodarze, trafiła ona do Sandro, a jego strzał z dystansu minimalnie minął bramkę!

68'

Spokojnie, długo rozgrywają piłkę gospodarze

66'

Oscar dośrodkował z prawej strony boiska, ale piłka minęła wszystkich piłkarzy znajdujących się w polu karnym i wyszła na aut

65'

I Drogba już oddał strzał na bramkę, ale był on niecelny

64'

Natychmiast reaguje Jose Mourinho i wprowadza Drogbę za Williana

63'

Najpierw Isla zaatakował prawą stroną i oddał strzał, który obronił Courtois. Po chwili strzał sprzed pola karnego oddał Fer, a Charlie Austin piętą zmienił tor lotu piłki i zaskoczył belgijskiego bramkarza! Mamy remis!

62'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!! Co za trafienie Austina, 1:1!!

61'

Diego Costa dośrodkował z prawej strony boiska, a Hazard oddał za lekki strzał, by zaskoczyć Greena

60'

Junior Hoilett schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Bobby Zamora

59'

Kolejna ładna akcja The Blues. Filipe Luis podał do Costy, ten odegrał mu z pierwszej piłki, ale strzał obrońcy Chelsea był już niecelny

58'

Filipe Luis spróbował strzału sprzed pola karnego, ale został zablokowany

58'

Eden Hazard zaatakował indywidualnie, wpadł z piłką w pole karne, ale tam świetnie zatrzymał go Sandro

56'

Hoilett spróbował teraz z dystansu przelobować Courtois, ale Belg nie dał się zaskoczyć i złapał piłkę

55'

Filipe Luis dośrodkował z lewej strony boiska, ale piłkę wybił z własnej szesnastki Caulker

54'

Ładna kontra Chelsea. Hazard zagrał na prawo do Williana, Brazylijczyk dośrodkował zwrotną piłkę, ale Hazard jej nie sięgnął. Od bramki grę wznowi Green

52'

Ładnie podania wymieniali teraz goście, Yun wszedł z piłką w pole karne, ale arbiter odgwizdał zagranie ręką Koreańczyka. Niesłusznie

50'

Fer spróbował teraz prostopadłego podania do Austina, ale znów wszystko przeczytał John Terry

49'

Vargas dośrodkował teraz z prawej strony boiska, ale spokojnie we własnej szesnastce interweniował Terry

47'

Za lekkie zagranie obrońcy w kierunku Greena, co starał się wykorzystać Costa, jednak angielski bramkarz zdołał dobiec do piłki jako pierwszy

46'

Arbiter gwiżdże, gospodarze wznawiają grę

16:47

To było całkiem przyjemne 45 minut. Tempo gry stało na niezłym poziomie, ale to Chelsea miała przewagę, więc jej prowadzenie jest jak najbardziej zasłużone. Po przerwie czekamy na przynajmniej równie ciekawe widowisko

46'

I teraz sędzia zaprosił piłkarzy na przerwę

46'

Jedną minutę doliczył Mike Jones do pierwszej połowy

45'

Willian przymierzył teraz sprzed pola karnego, ale spokojnie piłkę złapał Green

43'

Przerzut piłki z prawej na lewą do Hazarda, ale Vargas przeciął tę piłkę i wybił ją na aut

41'

Kolejna świetna akcja gospodarzy, którzy grą na jeden kontakt przedarli się w pole karne gości. W ostatniej chwili Dunn zablokował jednak Coste

39'

Austin zaatakował prawa stroną boiska, ale nie był w tym skuteczny. Aut mają gospodarze

37'

Felipe Luis dośrodkował z lewej strony boiska, ale obrońcy QPR wybili futbolówkę

36'

Oscar zagrał długą piłkę w kierunku Diego Costy, ale akcję gospodarzy perfekcyjnie przerwał Dunn

35'

Słabe było jednak to dośrodkowanie z rzutu wolnego i piłkę już mają gospodarze

34'

Matić faulował Sandro w środkowej strefie

33'

No i już wiemy co wyszło z tej akcji! Fabregas kapitalnie podał na prawą stronę pola karnego do Oscara, a Brazylijczyk zewnętrzną częścią stopy efektownie pokonał bramkarza!

32'

GOOOOOOOOOOOOL!! Oscar, 1:0 dla Chelsea!

31'

Długo swoją akcję budują gospodarze. Zobaczymy, co z tego wyniknie

29'

I powinni mieć kolejny, bo po dośrodkowaniu Williana na corner piłkę wybił Sandro, ale arbiter nakazał wznowić grę od bramki

28'

Tymczasem dziewiąty już rzut rożny mają gospodarze

27'

Tym razem Willian dośrodkował z prawej strony, a piłkę wybijał Caulker

26'

Ivanović dośrodkował z prawej strony boiska, ale piłkę z własnej szesnastki wybił Sandro

25'

Było ciekawie! Fabregas świetnie przymierzył z dystansu, a Green sparował to uderzenie na rzut rożny!

23'

Spokojnie, długo przy piłce utrzymują się podopieczni Mourinho

21'

A teraz Ivanović na własnej połowie faulował Fera

19'

Dwa rzuty rożne mieli The Blues, oba kiepsko rozegrał Cesc Fabregas

17'

Prawą stroną zaatakowali goście, ale nic im z tego nie wyszło. Od bramki grę wznowi Chelsea

15'

Austin! Dobry strzał głową po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, ale napastnik QPR wywalczył tylko rzut rożny

14'

Tuż przed własną szesnastką piłkę stracili goście, przejął ją Hazard, ale jego dogranie było już niedokładne i goście wybili futbolówkę

13'

Fabregas dośrodkował z rzutu rożnego, ale spokojnie piłkę złapał Green

12'

Prostopadłe podanie Maticia do Costy, ale ten był na spalonym

11'

Było groźnie! Willian dośrodkował z prawej strony boiska, a Ivanović trafił w boczną siatkę!

10'

Ładnie poklepali teraz gospodarze. Hazard zagrał z prawej strony w pole karne, tam piłka trafiła do Costy, który pięta podał do Oscara. Brazylijczyk oddał jednak niecelny strzał

9'

Matić faulował Henry'ego w środkowej strefie boiska

7'

Spokojnie i długo wymieniają podania gospodarze.Robią to jednak głównie na własnej połowie

5'

A teraz Fabregas zagrał długą piłkę w kierunku Costy, ale równie spokojnie co Belg interweniował Green

4'

Długa piłka z głębi pola w kierunku Austina, ale wszystko spokojnie wyjaśnia Courtois

3'

Trzecie dośrodkowanie Fabregasa z narożnika boiska i najsłabsze. Piłkę wybili obrońcy gości

2'

Cesc Fabregas dośrodkował z rzutu rożnego, ale Dunn wybił piłkę na kolejny corner

1'

Mike Jones daje znak i QPR zaczyna to spotkanie

15:58

Przed pierwszym gwizdkiem mamy jeszcze minutę ciszy

15:55

Zła wiadomość dla gości jest taka, że do składu The Blues wraca Diego Costa. Czy Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem znów będzie skuteczny?

15:51

Chelsea jest zdecydowanym faworytem tego spotkania, na dziewięć dotychczasowych wygrała siedem i oczywiście jest liderem tabeli. QPR jest z kolei w strefie spadkowej i dzisiaj musi bardzo uważać.