Poniedziałek, 20 października 2014, godz. 21:00
West Bromwich AlbionWest Bromwich Albion
2 : 2
manchester unitedManchester United
23:05

To było fantastyczne zakończenie poniedziałku, który - mamy nadzieję - nie był dla Was zły. A jeśli narzekaliście, to wierzymy, że poziom spotkania zrobił swoje. Za ogromne emocje i świetny mecz dziękuje Michał Kozera, a już jutro na Ekstraklasa.net europejskie zmagania czyli Liga Mistrzów!

23:03

Na koniec Blind, który ustalił wynik meczu. Dobra piłka do Falcao, który wiedząc, że nie poradzi sobie z nią, odgrywa ja na przedpole. Blind decyduje się na strzał, koryguje położenie i równie dokładnie jak 22 minuty wcześniej jego rywal, pakuje ją płasko przy słupku - tym razem lewym.

23:00

Dalej mieliśmy odwet WBA - kilka co prawda nie genialnych, ale naprawdę ładnych, krótkich podań na środku pola, błąd Jonesa i Berahino osamotniony mógł otrzymać piłkę sam na sam z de Geą, którego pokonał po profesorsku uderzając nisko tuż przy prawym słupku.

22:58

Potem Fellaini, który zmienił w przerwie Andera Herrerę, zdobywa swoją pierwszą bramkę w meczu o punkty dla United! Co prawda tym razem nie głową, ale po pięknym przyjęciu piłki na klatkę Belg wypuścił ją sobie na nogę i storpedował obszar pod poprzeczką nieszczęsnego w tej sytuacji Myhilla.

22:54

To był piękny mecz, ale też moc pięknych goli! Najpierw Sessegnon ze swoim, prawdopodobnie, strzałem życia pokonał de Geę uderzeniem w prawe okno, rozpoczynając tym samym sensację i wielką wrzawę na własnym stadionie.

95'

Koniec!! Ależ końcówka, ależ oblężenie bramki West Bromu przez Manchester i co najważniejsze - ależ przebieg spotkania! To były niewiarygodne emocje, po których radość z remisu na The Hawthorns, chociaż gospodarze mogli to przecież wygrać!

94'

Rojo fauluje, Diabły nieczysto zatrzymują rywali w obawie przed kontrą.

93'

Rafael faulowany w obronie.

93'

Falcao traci piłkę, ale bez faulu.

92'

Myhill wybija piłkę na przedpole, tam niecelnie uderza wolejem Blind.

92'

Jeszcze rożny dla United po akcji Younga w polu karnym.

91'

Bardzo długa wrzutka, Falcao zgrywa do Fellainiego, który wolejem strzela w bramkarza.

91'

4 minuty więcej!

91'

Rafael obija obrońcę, rożny dla United.

90'

Van Persie walcząc z trzema rywalami powala jednego łokciem na ziemię. Pocognoli opatrywany przez medyków.

89'

Januzaj wypuścił górnym podaniem Blinda, jednak szybciej na miejscu był obrońca.

22:44

Wrzutka Rafaela w pole karne trafia do Falcao, który pod naciskiem odgrywa piłkę na przedpole, gdzie do odnalazł się Blind, strzelając fantastycznie celnie tuż przy lewym słupku!

88'

GOOOOOOOOL!! DALEY BLIND!!

87'

Schodzi zdobywca pierwszej, pięknej urody bramki Sessegnon, za niego pojawia się Mulumbu.

86'

Wrzutka Rafaela i spalony Fellainiego.

85'

Wciąż szuka Manchester bramki wartej punkt.

85'

Falcao biegł z piłką wszerz boiska, ale asysta 3 obrońców w końcu go sprowadziła na ziemię.

84'

Blind fauluje rywala ruszającego z kontrą, słuszna żółta kartka.

82'

Rojo pudłuje głową po rzucie rożnym.

81'

Dobrze wbiegał Shaw w pole karne, ale jego podanie blokuje Gardner.

80'

Brunt absolutnie psuje dośrodkowanie z lewej stronie, darując piłkę kibicom za bramką de Gei.

80'

Tym razem Fellaini fauluje na własnej połowie, unika jednak kartki.

79'

Fellaini blokuje piłkę ręką, mamy gwizdek.

78'

Wisdom uderza ponad bramką.

22:32

To był chyba najgorszy występ Angela w barwach Manchesteru United, na dodatek kończy się lodem na kolanie, co pokazuje realizator.

76'

Ostatnia zmiana w drużynie gości - schodzi di Maria, wchodzi Young.

75'

Van Persie w słupek!! Fatalna dobitka Januzaja! To powinien być gol!!

74'

Powinien być rzut karny!! Pocognoli ręką podrzuca piłkę w walce w polu karnym, czemu Mike Dean nie gwiżdże?! Niesamowicie wyraźna ręka!

72'

Mamy zapowiadaną zmianę, Falcao za Matę.

71'

Fatalna wrzutka RvP.

69'

Fatalny strzał Rafaela z 20. metra.

69'

Falcao pośpiesznie rozgrzewa się na linii bocznej, za chwilę zobaczymy go na murawie.

68'

Wrzutka do RvP na główkę, ale Holender fatalnie sobie radzi i wybija piłkę w trybuny.

22:24

Fatalna postawa Diabłów w obronie! Ogromna dziura na miejscu stoperów i skrzętnie to wykorzystują gospodarze prostopadłym podaniem do Berahino, który pokonuje de Geę i zdobywa drugą bramkę dla West Bromwich!

66'

GOL!! BERAHINO!! 2:1 dla WBA!!

65'

Rojo potężnie uderzył z 30 metrów, ale ta przed bramkarzem zatrzymała się na obrońcy.

64'

Świetną piłkę do van Persiego zdejmuje obrońca, będziemy mieli korner dla United.

63'

Sessegnon wpadł w pole karne, ale świetnie go zatrzymał Rojo.

60'

Z wielkim poświęceniem piłkę wygarnia do Januzaja Rafael, Belg pędzi skrzydłem i dopiero potężnym zagraniem barkiem zatrzymuje go Lescott. Sędzia gwiżdże faul.

58'

Świetna interwencja wślizgiem Shawa na skrzydle, sędzia nie gwiżdże, nadrabiają kibice gospodarzy.

58'

Za głęboko, pewnie łapie Myhill.

58'

Kolejny korner dla United. Czyżby wrzutka na Fellainiego?

57'

Fantastycznie wpuścił w pole karne Rafaela Januzaj, jednak do piłki od Brazylijczyka nikt nie zdołał dotrzeć.

57'

Ręka Sessegnona na środku boiska przy próbie wyjścia WBA z kontrą.

54'

Potężny ostrzał bramki Myhilla, Manchester zyskał ogrom wiatru w żagle.

50'

Ależ Fellaini wparował w pole karne do dośrodkowania, jednak tym raz charakterystyczne afro nie sięgnęło piłki.

22:07

Piękny gol Fellainiego! Pomocnik zgarnął piłkę na 15. metrze pola karnego, wystawił ją sobie na prawą nogę po czym potężnie uderzył pod poprzeczkę bezradnego Myhilla!

49'

FELLAINI!! CO ZA GOL!!

46'

Rozpoczynamy drugie 45 minut spotkania!

46'

W przerwie schodzi z boiska Herrera, któremu leczony uraz wyraźnie przeszkadza w grze. Ma boisko wchodzi Fellaini.

46'

Bardzo ładna akcja United pod dużym pressingiem, na koniec jednak gubi się w polu karnym Mata i po stracie piłki sędzi kończy połowę.

45'

Faul taktyczny Blinda na żółtą kartkę i również jemu się dziś poszczęściło.

43'

Bardzo dobra wrzutka spadła prosto na głowę Lescotta, który pokonał Rojo, ten jednak posłał ją na najwyższą trybunę.

43'

Mamy rzut wolny dla WBA.

42'

Fauluje Phil Jones pędzącego lewym skrzydłem rywala i na jego szczęście Mike Dean nie sięga po kartkę.

42'

Rojo tym razem dobrze pilnuje Berahino, do którego adresowane było podanie po stracie United w ataku.

40'

Kiepski rzut wolny Maty.

39'

Faulował Morrison, żółta kartka.

39'

Van Persie zdobywa piłkę od obrońcy na linii końcowej, wychodzi parę metrów w pole karne po czym uderza w defensora. Po chwili faulowany jest Blind przed szesnastką.

37'

Di Maria głęboko dorzuca, znów dobiega do piłki Januzaj i po raz drugi fauluje defensora.

36'

Realizator pokazuje van Gaala w rozmowie z Fellainim na ławce, czyżby to była pierwsza zmiana?

36'

32'

Di Maria posłał ciężki technicznie strzał, jednak jego rotacja posłała futbolówkę wprost w bramkarza.

30'

Manchester United powoli, bez fajerwerków, jednak buduje swoją pozycję na boisku i stara się konsekwentnie atakować. Większe wrażenie mimo to robią kontry West Bromu.

26'

De Gea ruszył do przodu i wybił prostopadłą piłkę niczym Neuer.

25'

Wrzutka Shawa znów pewnie wyłapana przez Myhilla.

24'

Niebezpieczny cross z prawej strony, ale centymetrów zabrakło Berahino by wślizgiem uderzyć futbolówkę.

22'

Wrzutka Rafaela pewnie wyłapana przez rezerwowego bramkarza WBA.

21'

Długa, górna piłka na dobieg do Brunta, jednak na miejscu czekał już de Gea.

21'

Herrera posłał za mocną piłkę w pole karne Januzajowi, goal kick.

19'

Di Maria dostaje piłkę na 16. metr, natychmiastowo uderza, ale piłka była w zasięgu rąk Myhilla.

17'

Bardzo dynamiczna akcja Manchesteru, wrzuca piłkę w pole karne di Maria, jednak na miejscu była głowa Lescotta.

16'

Rojo mocno zagubił się w polu karnym mając na plecach Berahino, ostatecznie jednak wybił piłkę poza szesnastkę. Bardzo niepewna dziś jest defensywa United.

14'

Januzaj chciał wymusić faul na skrzydle, jednak oddał tylko piłkę na aut bramkowy.

12'

Trzeci korner dla United, dorzuca Blind jednak Januzaj doskakując do piłki fauluje obrońcę.

11'

Van Persie! Holender dostał prostopadłe podanie w pole karne, jednak kiepsko uderzył, celując w golkipera. Korner.

21:09

Potężna kontra Wisdoma, który popędził prawym skrzydłem i nie czekał długo, by dograć na przedpole do nadbiegającego Sessegnon, który niewiele myśląc przepięknie uderzył w prawe okno bramki de Gei, który nawet nie widział sensu skakania do piłki. Ależ się zaczyna ten mecz!

9'

GOOOL! SESSEGNON!!

7'

United atakują.

5'

Dużo błędów Manchesteru przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy.

4'

Chwilowe uspokojenie gry i znów WBA w ofensywie.

1'

Atakują gospodarze, próba prawym skrzydłem zakończyła się jednak strzałem w obrońców.

1'

Aut dla WBA na start.

1'

Gotowi? No to zaczynamy spotkanie na The Hawthorns!

20:57

Piłkarze są już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz!

20:50

Czy dzisiejszy zestaw wykona swoje zadanie?

20:39

Jak myślicie, który z graczy będzie mieć największy wpływ na przebieg meczu? Przebojowi Januzaj lub di Maria, fantastyczny ostatnio de Gea?

A może to któryś z zawodników gospodarzy będzie bohaterem? Czy ktoś stawia na Saido Berahino czy Jamesa Morrisona?

20:35

20:32

W wyjściowej jedenastce Manchesteru zobaczymy wreszcie Adnana Januzaja, którego obecność pozwoli odpocząć Radamelowi Falcao. Kolumbijczyk jako ostatni wrócił do klubu ze zgrupowania kadry. Van Gaal tłumaczy swoją decyzję: RvP wrócił ze zgrupowania dwa dni wcześniej od Falcao, który był w południowej Ameryce i zmaga się z efektem zmiany strefy czasowej.

20:21

Standardowo grafikę ze składem przedstawiły Czerwone Diabły:

20:17

Witamy w relacji LIVE spotkania West Bromwich Albion z Manchesterem United! Do rozpoczęcia meczu pozostało jeszcze 45 minut, my już jednak znamy składy i możemy przygotowywać się na ostatnie emocje 8. kolejki angielskiej ekstraklasy! Z tej strony Michał Kozera, zapraszam na relację na Ekstraklasa.net!