Manchester CityManchester City
15:42

Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

15:41

Cóż to był za mecz! Świetna gra z obu stron, wielkie emocje i piękne bramki! Warto było spędzić te kilkadziesiąt minut z Premier League, a to jeszcze nie koniec na dziś! Już za chwilę mecz lidera z wiceliderem, czyli Chelsea kontra Swansea.

97'

Nie wykorzystali tego stałego fragmentu goście i sędzia zakończył spotkanie. REMIS!

96'

David Silva faulowany blisko pola karnego Arsenalu! Będzie groźnie!

95'

Arteta zmienia Flaminiego

94'

Szczęsny, CO ZA INTERWENCJA! Silva zagrał kolejną cudną piłkę do Dżeko, a ten przegrał sytuację sam na sam z Polakiem! Po chwili piłkę do bramki trafił Nasri, ale gol nie został uznany, Francuz był na spalonym

93'

MATKO DROGA, JAK TO NIE WPADŁO! David Silva zagrał cudowną piłkę w kierunku Dżeko, a ten w idealnej sytuacji trafił w słupek!

92'

Sanchez dośrodkowywał teraz z rzutu wolnego, ale jeden z jego kolegów znalazł się na pozycji spalonej, co zauważył arbiter

91'

Aż sześć minut doliczył sędzia do drugiej połowy meczu

90'

Spokojnie, żeby nie powiedzieć mozolnie, budują swoją akcję The Citizens

88'

Kolarov! Kapitalny strzał i słupek! Ależ szczęście Arsenalu!

88'

Welbeck schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Chamberlain

87'

Welbeck! Świetny strzał sprzed pola karnego, piłka nieznacznie minęła bramkę!

86'

Długa akcja The Citizens, skończona jednak niedokładnym strzałem Silvy. Hiszpana zablokował Flamini

84'

Ależ nieporozumienie w obronie Arsenalu! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Demichelis oddał strzał głową, a Szczęsny nie dogadał się z Flaminim co do tego, kto ma interweniować (spróbowali obaj) i piłka wpadła do bramki! 2:2!

83'

GOOOOOOOOOL!! DEEEEEMICHELIS! I ZNOWU MAMY REMIS!!

82'

Pierwsza dobra interwencja Chambersa, który zatrzymał rywala na prawej stronie boiska. Aut bramkowy dla Arsenalu

81'

Calum Chambers zmienia Debuchy'ego i wracamy do gry

80'

Powtórki pokazały, że Francuz źle postawił nogę na murawie i wykręcił chyba staw skokowy. Zaraz pewnie opuści boisko na noszach, które są już przyszykowane

79'

Jakąś kontuzję złapał teraz Debuchy, który leży na boisku

78'

Kolarov zmienił Fernandinho

77'

Kolejne zagranie Wilshere'a w kierunku Sancheza, tym razem były piłkarz Barcelony został uprzedzony

75'

Zamieszanie w szesnastce gości, Wilshere zgrywa piłkę głową, a Sanchez cudownym strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza!

74'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! ALEXIS SANCHEZ!! ARSENAL JUŻ PROWADZI!

73'

Alexis Sanchez faulowany w środkowej strefie przez Kompany'ego

72'

Nasri oddał teraz strzał sprzed pola karnego, ale piłka poleciała wprost w ręce Szczęsnego

71'

Silva zaatakował lewą stroną boiska, wdarł się w pole karne, ale tam zatrzymał go już Koscielny

70'

Małe zamieszanie w szeregach obronnych gości, ale Hart wyjaśnił sytuację

69'

Monreal dośrodkowywał teraz z lewej strony boiska, ale wybił piłkę z własnej szesnastki Demichelis

69'

Silva starał się oddać sprytny strzał sprzed szesnastki, ale spokojnie piłkę chwycił Szczęsny

67'

Kun Aguero schodzi z boiska, w jego miejsce widzimy Edina Dżeko

67'

Debuchy zdecydował się na strzał po podaniu Oezila, ale nie trafił nawet w światło bramki

65'

Dwa identyczne, po sobie strzały sprzed pola karnego oddali kolejno Aguero i Navas i dwukrotnie spokojnie piłkę łapał Szczęsny

64'

Ładna akcja Arsenalu, Ramsey zagrywa do Wislehere, a ten w sytuacji sam na sam, podcinką pokonuje Harta! 1:1!

63'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! WILSHEEEEEERE, MAMY REMIS!!

62'

Żółta kartka za faul na Navasie dla Monreala

61'

Alexis Sanchez dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale zrobił to bardzo niedokładnie. Przy piłce już są goście

60'

Faul Silvy na Flaminim w środkowej strefie boiska

59'

Clichy! Kapitalne podanie od Silvy, Francuz wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale przestrzelił

58'

Żółta kartka za faul taktyczny dla Flaminiego

57'

Indywidualna akcja Sancheza, ale skończona niedokładnym dogranie do Welbecka. Przejął piłkę Kompany

56'

Arsenal - Manchester City

56'

Kolejna nieudana akcja gospodarzy. Tym razem sędzia odgwizdał pozycję spaloną Ramsey'a

55'

Kun Aguero zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka przeleciała nad bramką

55'

Wrzutka Navasa z prawej strony boiska, wybijają piłkę Kanonierzy.

54'

Wilshere był przed chwilą faulowany w środkowej strefie boiska

53'

Clichy dośrodkował teraz z lewej strony boiska, ale Koscielny mądrze zgrał piłkę głową do Szczęsnego

53'

Długo, bardzo długo wymieniają podania The Citizens

51'

A teraz Sanchez zaatakował prawą stroną boiska, ale został szybko zatrzymany. Sporo chaosu mamy teraz na boisku.

50'

Żółta kartka dla Fernandinho

49'

Kun Aguero zaatakował teraz środkiem, indywidualnie, ale świetnie powstrzymał go Koscielny

48'

Koronkowa akcja Arsenalu w polu karnym rywalem, kończy się jednak niedokładnym dograniem Sancheza do Welbecka. Ostro do roboty wzięli się gospodarze!

47'

Świetna kontra Arsenalu, Sanchez podał do Welbecka, ale tego świetnym wślizgiem zatrzymał Navas

47'

Ładne rozciągnięcie do prawej od Fernandinho do Aguero, ale ten szybko stracił piłkę

46'

Goście zaczynają drugą połowę!

46'

Jeszcze przed wznowieniem gry Franka Lamparda zmienia Samir Nasri

14:45

Piłkarze obu drużyn już wrócili na murawę, za chwilę zaczniemy drugą połowę!

14:32

Arsenal oddał więcej strzałów, był groźniejszy na początku meczu, ale to goście byli bardziej konsekwentni i wykorzystali swoją stuprocentową sytuację. Kanonierzy na dobrą sprawę takową mieli jedną, kiedy w słupek trafił Danny Welbeck.

46'

I właśnie teraz Mark Clattenburg zakończył pierwszą połowę!

46'

Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy

45'

Oezil dośrodkowywał tego rzutu wolnego, ale wybili piłkę obrońcy Arsenalu

44'

Debuchy na prawej stronie był teraz faulowany przez Milnera. To będzie kolejna dobra okazja do wrzutki

43'

Kontra gospodarzy szybciej się jednak skończyła, niż zaczęła. Sporo chaosu mamy teraz na boisku

43'

Niezła próba ataku gości, ale stracili oni piłkę na lewej stronie. Z kontrą wychodzi Arsenal

41'

Sanchez dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale obrońcy City wybili piłkę. Ta trafiła przed pole karne do Oezila, ale ten znów fatalnie przestrzelił

40'

Jesus Navas faulował Sancheza w odległości dość bliskiej od własnej szesnastki

39'

Oezil przymierzył przed chwilą na bramkę z dystansu, ale przestrzelił i to porządnie

38'

Dobra próba kontry ze strony gości, ale za mocno wypuścił sobie piłkę Navas. Aut bramkowy dla gospodarzy

37'

Sam poszkodowany zdecydował się na strzał z tego stałego fragmentu gry, ale dość mocno przestrzelił

36'

Alexis Sanchez był teraz faulowany blisko szesnastki rywala. To będzie dobra okazja dla gospodarzy

35'

Monreal nieźle dośrodkowywał z lewej strony boiska, ale dobrze we własnej szesnastce interweniował Kompany, który wybił piłkę

33'

Sanchez dośrodkowywał przed chwilą z lewej strony boiska, ale zrobił to niedokładnie. Piłkę już mają goście

33'

Milner uderzył teraz sprzed pola karnego, ale piłka leciała wprost w Szczęsnego, który spokojnie ją chwycił

32'

Szczęsny ratuje Arsenal! Kolejna kapitalna akcja gości, Zabaleta zagrał z prawej strony w pole karne, tam piłka trafiła do Silvy, który przegrał pojedynek oko w oko z Polakiem!

31'

Lampard oddał teraz strzał sprzed pola karnego, ale trafił w nogi Wilshere'a

30'

Sanchez dośrodkował teraz z rzutu wolnego, ale wybili piłkę obrońcy City

29'

Fantastyczna kontra gości, Navas zaatakował prawą stroną, świetnie dośrodkował w pole karne, a tam piłka trafiła do Aguero, który pokonał bezradnego bramkarza! 1:0!

28'

28'

GOOOOOOOOOOOOOOL!! KUUUUUUUN AAAAAGUEROOOO! 1:0 DLA CITY!

27'

Zabaleta faulował teraz Sancheza w środkowej strefie boiska

26'

Milner, ależ bomba z dystansu! Piłka nieznacznie minęła bramkę Szczęsnego!

25'

Słyszymy teraz buczenie na stadionie Arsenalu, a to znak, że na rozgrzewkę wyszedł Samir Nasri, były zawodnik The Gunners

24'

Ramsey dośrodkowywał z lewej strony, ale zrobił to bardzo niedokładnie. Tymczasem żółta kartkę dostał Pablo Zabaleta

23'

Długo, spokojnie rozgrywają teraz piłkę gospodarze, choć robią to głównie na własnej połowie

22'

Żółta kartka dla Lamparda za faul taktyczny na Ramsey'u

21'

Alexis Sanchez dośrodkowywał z tego rzutu wolnego, ale spokojnie złapał futbolówkę bramkarz

20'

Na połowie rywala Ramsey był faulowany przez Kompany'ego. Dla gospodarzy będzie to doskonała okazja do wrzutki w pole karne

19'

Debuchy już jest w pełni zdrowy i właśnie dośrodkowywał z prawej strony boiska. Piłkę pewnie chwycił jednak Hart

18'

Debuchy doznał jakiejś kontuzji w starciu z Milnerem, ale chyba jest już gotowy do gry

17'

Długo rozgrywali piłkę goście, weszli z nią w pole karne, ale akcja skończyła się niedokładnym podaniem Lamparda do Milnera

16'

Fernandinho zdecydował się na prostopadłe podanie w kierunku Zabalety, ale Argentyńczyk nie zdołał dojść do tej piłki

15'

Ramsey przymierzył teraz sprzed pola karnego, ale spokojnie piłkę złapał Hart

14'

Kolejna wrzutka Navasa, kolejna zbyt mocna

13'

A teraz Navas dośrodkowywał z prawej strony boiska, ale na rzut rożny wybił piłkę Mertesacker

12'

Welbeck, jak to nie wpadło?! Fatalny błąd w rozegraniu piłki popełnili The Citizens, Welbeck wyszedł sam na sam z Hartem, spróbował strzału podcinką i trafił w słupek!

11'

Danny Welbeck próbował strzału na bramkę, ale został umiejętnie przyblokowany przez Fernandinho i przestrzelił

10'

Bardzo dobrą indywidualną akcję przeprowadził Aguero, Argentyńczyk wpadł z piłką w pole karne, ale niedokładnie później ją dogrywał i złapał ją Szczęsny

9'

Jesus Navas dośrodkowywał z prawej strony boiska, ale zrobił to za mocno i od autu zaczną gospodarze

8'

Było groźnie! Wislhere sprytnie zagrał w pole karne, a tam w ostatniej chwili Sancheza uprzedził Joe Hart!

7'

Sanchez! Dobry strzał z około 20 metra, ale złapał piłkę Hart!

6'

No i mamy pierwszy strzał na bramkę. Ramsey przymierzył sprzed pola karnego, ale nie trafił nawet w bramkę

5'

Debuchy dośrodkowywał teraz z prawej strony boiska, ale zrobił to niedokładnie, za bardzo przeciągnął tę wrzutkę. Przy piłce już goście.

4'

Pierwsza szybsza próba ataku ze strony gości. Wilshere podawał prostopadle do Welbecka, ale zrobił to niedokładnie

3'

Dłużej od początku meczu przy piłce utrzymują się Kanonierzy, ale jak na razie niewiele z tego wynika

2'

Spokojny początek z obu stron. Ani jedni ani drudzy nie zdecydowali się jeszcze na jakiś szybszy atak

1'

Pasy zapięte? No to STARTUJEMY! Wielki hit angielskiej Premier League właśnie się zaczął!

13:41

To jak, na kogo Wy dzisiaj stawiacie? Zapraszam do zostawiania typów w komentarzach.

13:40

Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko, za parę minut zaczniemy to spotkanie!

13:33

Arsenal słabo się spisuje w ostatnich meczach ligowych na własnym stadionie. W pięciu ostatnich spotkaniach wygrali tylko raz, tak samo często przegrywając. Trzykrotnie kończyli mecz dopisując sobie jeden punkt do tabeli.

13:28

13:25

The Citizens w ubiegłym sezonie w ogóle zdobyli sporo punktów w meczach wyjazdowych (34). Lepsi byli tylko piłkarze Liverpoolu i... Arsenalu (po 35).

13:22

Dobrą wiadomością dla fanów The Citizens na pewno jest obecność Kuna Aguero w pierwszym składzie ich drużyny. Argentyńczyk strzelał gole w ośmiu z dziesięciu ostatnich wyjazdowych meczach ligowych.

13:19

13:16

Jeśli weźmiemy bezpośrednie mecze najlepszej czwórki ligi w ubiegłym sezonie (Man City, Liverpool, Chelsea, Arsenal), to The Gunners radzili sobie zdecydowanie najgorzej. Wygrali raz, remisowali dwukrotnie i przegrali trzy razy.

13:13

Co ciekawe, Manchester City przegrał tylko dwukrotnie z Arsenalem spośród dziewięciu ostatnich meczów we wszystkich rozgrywkach. Sami wygrywali cztery razy, trzykrotnie spotkania kończyły remisy

13:11

A oto wychowanek Manchesteru United, Danny Welbeck, który już za chwilę po raz pierwszy wybiegnie na mecz w koszulce Arsenalu.

13:08

13:05

Przyjechaliśmy na trudny teren. Znamy ich dobre strony, mają naprawdę świetnych piłkarzy, dużo jakości mają szczególnie w ataku. Ale my o tym wszystkim wiemy i mamy dużo nadziei na sukces - powiedział przed tym meczem Frank Lampard.

13:00

Ławka gospodarzy: Ospina, Gibbs, Arteta, Podolski, Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Chambers

12:59

Ławka gości: Caballero, Sagna, Nasri, Dżeko, Kolarov, Sinclair, Mangala

12:57

Za chwilkę wstawimy również ławki rezerwowych, a tymczasem zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Tytus Daniluk. Można ją znaleźć tutaj.

12:56

Po lewej stronie mamy już gotowe wyjściowe składy. I wszystko jasne! Wielki hit i dwa wielkie debiuty - Franka Lamparda w Manchesterze City oraz Danny'ego Welbecka w Arsenalu!

12:45

W ubiegłym sezonie lepszy bilans w spotkaniach bezpośrednich mieli podopieczni Manuela Pellegriniego. Manchester City najpierw ograł Arsenal u siebie 6:3, a następnie na wyjeździe zremisował 1:1

12:41

W historii meczów u siebie, Arsenal ogrywał Manchester City 52 razy. The Citizens pokonywali tego rywala na jego stadionie 14 razy, a 20 razy mecz kończył się remisem.

12:39

A oto gole ze wspomnianego niżej spotkania

12:35

Na ten mecz tak naprawdę nikogo nie trzeba specjalnie zapraszać. Naprzeciw siebie staną zdobywca Pucharu Anglii i mistrz Anglii, a będzie to oczywiście ich drugi bezpośredni pojedynek w tym sezonie. Poprzednio, w ramach gry o Tarczę Wspólnoty, Arsenal niespodziewanie zwyciężył aż 3:0.

12:34

Witamy! Już tylko nieco mniej niż godzina została do rozpoczęcia wielkiego hitu w angielskiej Premier League. Na Emirates Stadium Arsenal podejmie mistrza kraju, Manchester City, a na relację live z tego wydarzenia zaprasza gorąco Damian Wiśniewski.