manchester unitedManchester United
15:39

Tylko debiutujący Angel Di Maria wybił się ponad przeciętności w składzie Louisa Van Ghala. Cieszy, że Burnley walczyło jak równy z równym z ekipą z Old Trafford. W końcu z tego słynie Premier League. Za wspólne dwie godziny dziękuje Państwu Adam Wielgosiński.

95'

Ostatni gwizdek sędziego. Beniaminek Premier League zdobywa pierwszy punkt w sezonie.

94'

Young centruje, lecz Rooney przegrywa starcia główkowe. Welbeck uderzył, ale od bramki Heaton. To pewnie była ostatnia szansa Manchesteru.

92'

Burnley wyszło spod nacisku United, spokojnie rozgrywają futbolówkę gospodarze.

91'

Zmasowany atak na bramkę Toma Heatona. Piłkarze United wrzucają piłkę w pole karne Burnley.

91'

Cztery minut doliczone do regulaminowego czasu gry.

90'

Steven Reid otrzymuje kartkę za utrudnianie rozegrania stałego fragmentu gry.

90'

Rzut wolny pod linią boczną dla Burnley, będzie dośrodkowanie w pole karne.

88'

Dobry mecz Matta Taylora. W jego miejsce na murawie melduje się Steven Reid.

87'

Kontrowersyjna decyzja arbitra. Piłkę ręką we własnym polu karnym zatrzymuje piłkarz Burnley.

87'

Januzaj zmienia kontuzjowanego Hiszpana, który był niewidoczny w tym starciu.

86'

Juan Mata sygnalizuje uraz mięśnia. Prawdopodobnie naciągnął mięsień dwugłowy uda.

84'

Zaczęli szanować piłkę piłkarze Burnley, spokojnie rozgrywają futbolówkę, czas leci na ich korzyść.

82'

Obrona Burnley już wybija piłkę, gdzie popadnie, by tylko utrzymać bezbramkowy remis.

81'

Young wrzuca, Welbeck przyjmuje i podaje do Juana Maty, ustawionego pod linią pola karnego. Hiszpan strzela wysoko w trybuny.

79'

Bardzo powoli rozgrywają akcję obrońcy United, jakby był to początek spotkania. Mamy 79. minutę, a czas ucieka Manchesterowi.

78'

Ashley Barnes zastępuje Danny'ego Ingsa, który rozegrał dziś dosyć przeciętny mecz.

78'

Matt Taylor przeciął głową ostro bitą wrzutkę Valencii z prawej strony. Rzut rożny dla United.

77'

Pierwsza kartka dla gracza Seana Dyche'a. Ukarany Dean Marney.

76'

Szybko rozegrana akcja Burnley przerwana przez Philla Jonesa.

75'

Rzut wolny dla Burnley. Matt Taylor strzelał z około trzydziestu metrów. Piłka ląduje ponad bramką.

74'

Schodzi Robin Van Persie, który przyćmił słabego w ataku Rooney'a. W jego miejsce Danny Welbeck.

71'

Valencia centruje, Duff wyjaśnia sytuację, wybijając piłkę.

70'

Schodzi z boiska najlepszy piłkarz tego meczu, Angel Di Maria, który zaliczył bardzo debiut w barwach "Czerwonych Diabłów". Wchodzi Anderson.

69'

Anderson przygotowuje się do wejścia na boisko.

68'

Tyler Blackett ukarany żółtym kartonikiem za uderzenie w kolano Danny'ego Ingsa.

66'

Di Maria wraca na boisko, piłka oddana w geście fair play, od bramki Burnley.

65'

Przerwa w grze. Medycy oglądają staw skokowy Di Marii.

64'

Siła złego na jednego. Trippier nie dał rady przejść dwójki Di Maria - Young.

62'

Tak jak na początku pierwszej połowie, tak i w drugiej Manchester United zaczyna przejmować inicjatywę w po pierwszych minutach gry.

60'

Crossowe podanie Fletchera do Younga, ten przerzuca do Valencii, spokojnie rozgrywa United.

59'

Niemałe zamieszanie w polu karnym Burnely. Najpierw Di Maria ograł Trippiera, strzelał Rooney, później dobijał Van Persie, ale futbolówka wybita sprzed linii bramkowej.

58'

Michael Duff faulował w polu karnym rywala podczas wrzutki z rzutu rożnego. Zacznie David De Gea.

56'

Spokój pod bramką Heatona. Ataki pozycyjne Manchesteru szybko przerywane są przez środkowych gospodarzy. Tym razem Taylor próbował szczęścia, strzelając z dystansu.

54'

Spokojnie rozgrywa akcję na własnej połowie. Po raz kolejny nie mają pomysłu na rozerwanie szyków obronnych Burnley.

53'

Kolejna "siatka" Arfielda. Tym razem Robin Van Persie przepuścił piłkę między nogami.

52'

Dosyć nieśmiało Manchester próbuje rozpocząć pressing na połowie gospodarzy.

51'

Johny Evans wślizgiem przerywa drybling Davida Jonesa, próba szybkiej kontry, lecz niecelne podanie Di Marii. Od bramki Tom Heaton.

49'

United próbują przebić się przez zasieki obrony Burnley, które świetnie się ustawia w defensywie.

47'

Strata Valencii, Danny Ings rozpoczął drybling.

46'

Mamy pierwszy gwizdek w drugiej połowie. Zaczynamy!

47'

W ostatnich minutach mieliśmy festiwal niecelnych podań z pominięciem drugiej linii. Po wyrównanej pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis, choć okazji do strzelenia goli nie brakowało. Wracamy za kwadrans.

40'

Tom Heaton uprzedził Wayne'a Rooney'a i łapię futbolówkę zagrywaną przed Di Marię.

39'

Di Maria zaczyna kontrę United.

38'

Miejmy nadzieję, że problemy techniczne mamy za sobą. Teraz żółtą kartką ukarany Darren Fletcher, który kilka minut wcześniej próbował przerwać kontrę Burnley.

33'

Spokojnie piłkę rozgrywa Manchester, dobrze ustawieni w obronie gospodarze.

31'

Efektowną "siatkę" założył Trippier Wayne'owi Rooneyowi.

30'

Kolejne cudowne podanie di Marii, tym razem do Rooneya. Anglik zgrywał piłkę do Robina Van Persiego, ustawionego na jedenastym metrze. Duff zdołał wybić futbolówkę.

28'

Długie podanie do Jutkiewicza, jednak szybszy golkiper z Old Trafford.

26'

Atomowe uderzenie Davida Jonesa i z trudem interweniuje David De Gea. Rzut rożny dla podopiecznych Seana Dyche'a.

24'

Pierwsza okazja Burnley od dobrych kilku minut przewagi Manchesteru. Wrzutka Jutkiewicza do Scotta Arfielda, który zszedł do środka z prawego skrzydła, lecz niecelne uderzenie pomocnika gospodarzy.

22'

Ekipa z Manchesteru przejmuje inicjatywę. Niecelna wrzutka Valencii, od autu rozpoczną jednak piłkarze gości.

22'

Długie podanie Johny'ego Evansa do Wayne'a Ronney'a. Napastnik Manchesteru był na spalonym.

22'

Atak prawą strona Manchesteru, Young zaczyna drybling.

19'

Strata gospodarzy, kontra United, lecz skiksował Rooney po dośrodkowaniu z lewej strony od Robina Van Persiego.

18'

Mamy mały chaos na boisku. Przez ostatnie sekundy piłka latała między liniami obrony obu ekip. Obecnie Burnley przejęło piłkę.

16'

Ashley Young wygrywa starcie na prawym skrzydle z Arfieldem. Young podał do Van Persiego, który nie wywalczył w polu karnym nawet rzutu rożnego. Od bramki Heaton.

15'

Długie podanie Angela Di Marii, piłkę na klatkę przyjmuje Van Persie, ale świetnie jego strzał broni Tom Heaton.

15'

Matthew Taylor traci piłkę, goście spokojnie rozpoczynają budowanie swojej akcji.

14'

Akcja "Red Devils" skończyła się strzałem nowego piłkarza Manchesteru, Angela Di Marii.

14'

Rooney przenosi akcję na prawą flankę do Valencii.

13'

Niecelne prostopadłe podanie Mee do Jutkiewicza. Piłkę przejmuje Phill Jones.

12'

Angel Di Maria faulowany w kole środkowym przez Davida Jonesa.

9'

Kontrę Burnley zepsuł Lucas Jutkiewicz, podając na pamięć do Ingsa.

7'

Podopieczni Louisa van Gaala próbują stworzyć atak pozycyjny i spokojnie rozgrywają piłkę w linii obrony.

5'

Poprzeczka po strzale Davida Jonesa z rzutu wolnego! Blisko pierwszego gola w tym meczu był wychowanek United.

4'

Jutkiewicz faulowany w walce powietrznej. Będzie rzut wolny dla Burnley w okolicach siedemnastego metra od bramki De Gei.

2'

Atak pozycyjny Burnley. Trippier wrzuca piłkę w pole karne.

1'

Pierwszy atak Burnley. Balckett wybija piłkę spod nóg Jutkiewicza. Aut dla gospodarzy.

13:44

Ubrani w biało-czarne stroje piłkarze Manchesteru rozpoczęli mecz.

13:44

W pierwszej "jedenastce" Burnley nie zmieścili się: Gilks, Ward, Reid, Long, Wallace, Sordell, Barnes i oni mecz zaczną oglądać z poziomu ławki rezerwowych.

13:43

Dziś na ławce United zasiądą: Januzaj, Hernandez, Welbeck, James, M. Keane, Anderson, Amos.

13:37

Dziś w składzie United zadebiutuje Angel Di Maria, ściągnięty z Realu Madryt za 60 milionów funtów.

13:36

Burnley w pierwszy dwóch meczach Premier League nie zdobyło nawet punkty. W pierwszej kolejce przegrali 1-3 z Chelsea Jose Mourinho, a w drugiej ulegli walijskiemu Swansea 0-1.

13:33

W pierwszych trzech meczach sezonu Manchester United ani razu nie wygrał. Burnley jest idealnym rywalem dla "Czerwonych Diabłów", aby przerwać tę niefortunną passę.

13:23

Dzień dobry. Tradycyjnie futbolową sobotę zaczynamy od pierwszego meczu kolejki w Premier League. Na relację z meczu Burnley FC - Mancheester United zaprasza Państwa Adam Wielgosiński.