Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
1 : 0
Lech PoznańLech Poznań
19:54

Trzy punkty po ciężkiej walce zostają w Białymstoku. Piłkarze Michała Probierza wyszarpali ten triumf swoim rywalom i zasłużenie ich tego dnia pokonali. Żółto-czerwoni z 13 punktami meldują się w górnej połowie tabeli, a Macieja Skorżę w Lechu czeka bardzo ciężkie zadanie. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

96'

Koniec!!! Jagiellonia wygrywa z Lechem 1:0!

95'

Zamieszanie w polu karnym Jagiellonii, Keita fauluje w ofensywie Grzyba i rzut wolny dla Jagi!

94'

Minuta do końca, Lech w atakach rozpaczy.

93'

Krótkie rozegranie, dość długa walka w narożniku boiska i ostatecznie piłka dla Kotorowskiego.

92'

Świetna kontra Jagi! Popędził prawą stroną Frankowski i zagrał w pole karne do Pawłowskiego, któremu w ostatniej chwili wybił piłkę Wilusz! Korner.

91'

Schodzi z boiska lider klasyfikacji strzelców Ekstraklasy Mateusz Piątkowski, a w jego miejsce Jan Pawłowski!

91'

Drągowski pewnie łapie centrę Keity, Grzyb wraca na boisko, a sędzia dolicza aż pięć minut.

90'

Grzyb opuszcza plac gry, ale zaraz tam powróci.

90'

Teraz poważnie ucierpiał w jednym ze starć znokautowany Grzyb. Wściekli piłkarze Jagiellonii, bo ich kolega leżał w polu karnym, a sędzia Kwiatkowski nie przerywał gry. Wszystko kończy się na rzucie rożnym dla Lecha i żółtej kartce dla Madery za protesty.

89'

Przepchnął już nawet w polu bramkowym Piątkowski Kamińskiego, piłka omal przez to nie trafiła do Romanczuka, ale ten został uprzedzony.

86'

Ubiparip to prawdopodobnie po serbsku 'spalony', bo gracz Lecha po raz kolejny znalazł się na nieprzepisowej pozycji.

86'

Nieudana kombinacja Gajosa z Dzalamidze. Piłkę przejmuje Kotorowski.

85'

Schodzi z boiska wyczerpany Dani Quintana, a w jego miejsce Nika Dzalamidze.

84'

Uwaga, bo Formella został przez trenera ustawiony na pozycję prawego obrońcy. Ciekawe posunięcie.

83'

Skorża stawia wszystko na jedną kartę. Schodzi obrońca Wołąkiewicz, wchodzi napastnik Formella!

82'

Keita po dośrodkowaniu Lovrencsicsa główkuje nad bramką!

81'

Lech naciska! uderzenie z dystansu Jevticia trafia w głowę Madery.

81'

Jagiellończycy teraz ofiarnie, ale skutecznie zatrzymali szarżujących Keitę i Jevticia.

80'

Lech teraz w ataku pozycyjnym, ale jeśli ma się to kończyć strzałami z dystansu w chorągiewkę narożną, jak to teraz zaprezentował Keita, to poznaniacy mogą mieć poważny problem.

78'

Małe zamieszanie w polu karnym gospodarzy wyjaśnione przez Drągowskiego, który przejął piłkę.

78'

Grzyb wygrywa w polu karnym pojedynek z Pawłowskim, ale jest jeszcze korner dla Lecha.

77'

Wołąkiewicz w pojedynku z Piątkowskim zagrywa piłkę ręką na skraju pola karnego, ale sędzia nakazuje grać dalej.

76'

Pierwsza zmiana w Jagiellonii. Opuszcza boisko żegnany brawami Patryk Tuszyński, a w jego miejsce Taras Romanczuk.

75'

7350 widzów jest na dzisiejszym meczu. Tymczasem efektowny rajd Quintany został zatrzymany już w polu karnym przez Kamińskiego.

75'

Kwadrans do końca. Czy Lech jest jeszcze w stanie doprowadzić do remisu?

74'

Lovrencsics z 16 metrów po akcji Keity uderza dobre dziesięć metrów obok bramki Drągowskiego. Zupełnie nieudane uderzenie.

73'

Gajos chciał teraz z połowy boiska zaskoczyć Kotorowskiego, ale ten jednak sięgnął piłki!

72'

Kotorowski w niegroźnej sytuacji poczekał na Quintanę i wybił piłkę w aut. Po chwili sędzia znów się dopatrzył zbyt agresywnego wślizgu Pazdana, który musi uważać.

72'

Ostra centra Gajosa ląduje w bocznej siatce bramki Kotorowskiego.

71'

Tuszyński zdobywa kolejny korner dla gospodarzy.

71'

Jevtić już na boisku, a Ubiparip raz jeszcze na ofsajdzie.

70'

Opatrywany na murawie Jevtić. Szwajcar powinien jednak wrócić do gry.

68'

Nieuznany gol dla Lecha!!! Po strzale Keity piłka trafia w słupek bramki Drągowskiego, a skuteczną dobitką popisał się Ubiparip, ale był on na spalonym zdaniem asystenta!

67'

Teraz fatalne dośrodkowanie Lovrencsicsa.

66'

Oskrzydlił akcję Lecha teraz Douglas, ale płaska centra Szkota trafiła pod nogi Gajosa.

64'

Drągowski świetnie piąstkuje piłkę po zagraniu z rzutu wolnego Douglasa.

64'

Pazdan zagarnął piłkę wślizgiem w pojedynku z Lovrencsicsem, ale zdaniem sędziego przesadził. Faul i żółta kartka, ku wściekłości ławki gospodarzy i trybun.

62'

Quintana marnuje teraz w polu karnym znakomitą kontrę Jagiellonii! Mogło być 2:0, ale nonszalancja Hiszpana zgubiła gospodarzy!

61'

Nieudane rozegranie rzutu rożnego przez gospodarzy. Piłka dla Lecha.

60'

Gajos dostrzegł teraz wysuniętego Kotorowskiego i starał się mu wrzucić piłkę za kołnierz z rzutu wolnego, ale bramkarz Lecha przeniósł piłkę nad bramką w ostatniej chwili!!!

60'

I właśnie Dawid Kownacki opuszcza boiska, a w jego miejsce wchodzi Muhamed Keita.

59'

Kownacki po ostrym zagraniu Wasiluka sprzed chwili wziął teraz rewanż na graczu Jagi, ale sędzia tylko upomina lechitę.

59'

Kolejne upomnienie dla Wołąkiewicza w tym meczu, ale kartki brak.

57'

Prosta strata Tuszyńskiego na własnej połowie, Lovrencsics wyprowadził kontrę, po której Pawłowski zagrał w pole karne do Jevticia, ale ten został zablokowany!

56'

Grzyb starał się długą piłką uruchomić Quintanę, ale zagrał minimalnie zbyt mocno i Hiszpan nie opanował futbolówki.

55'

Wołąkiewicz dość ryzykownie zgrywał piłkę do Kotorowskiego, ale ten zdołał uprzedzić Tuszyńskiego we własnym polu karnym.

55'

Ubiparip na spalonym.

54'

Prostopadłe podanie do uwolnionego Tuszyńskiego, ale Wilusz był szybszy i odebrał piłkę.

53'

Szybkie rozegranie rzutu wolnego przez Jagiellonię kończy się bardzo niedokładnym dośrodkowaniem Wasiluka. Piłka poza boiskiem.

52'

Frankowski odebrał piłkę lechitom i posłał górną piłkę do Tuszyńskiego, ten próbował ją zgrać do Piątkowskiego, ale bez skutku.

51'

Ostrą centrę Gajosa pewnie łapie na linii bramkowej Kotorowski.

50'

Tuszyński wywalczył rzut rożny dla żółto-czerwonych.

49'

Lovrencsics poradził sobie z Baranem i zagrał w pole karne do Ubiparipa. Ten jednak źle opanował piłkę i stracił ją na rzecz gospodarzy. Niemniej jednak Lech z animuszem gra po przerwie.

48'

Po rzucie rożnym Lech nie stworzył zagrożenia dla bramki Jagiellonii.

47'

DRĄGOWSKI!!! Pawłowski wyszedł sam na sam z bramkarzem Jagi, ale to Drągowski wygrał ten pojedynek!

46'

Wznawiamy grę!

46'

A jednak. Vojo Ubiparip zmienia Zaura Sadajewa w Lechu.

19:01

Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry. Nie będzie zmian w żadnym z zespołów.

18:47

Jagiellonia absolutnie zasłużenie prowadzi z Lechem Poznań 1:0 po bramce Mateusza Piątkowskiego. To jest słaby mecz gości, którzy są przytłumieni przez podopiecznych Michała Probierza. Zobaczymy, jak wicemistrzowie Polski zaprezentują się po przerwie.

45'

Tuszyński zmarnował dobrą okazję do kontry i koniec pierwszej połowy! Jagiellonia prowadzi z Lechem 1:0!

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

44'

Gubią się lechici, Kotorowski znowu musiał wyjść poza pole karne, aby wybić bezpańską piłkę.

44'

Quintana zagrał w pole karne do Tuszyńskiego, ale ten stracił równowagę i następnie również piłkę.

43'

Groźny kontratak Lecha kończy się fatalnym dośrodkowaniem Szymona Pawłowskiego, do którego nie mieli szans dojść Sadajew i Lovrencsics.

41'

KOTOROOOOOOOWSKI! Bramkarz Lecha kapitalnie broni uderzenie głową Tuszyńskiego po centrze Quintany!!!

40'

Piątkowski w starciu z Wiluszem wywalczył korner dla Jagi.

39'

Mizerny strzał Lovrencsicsa z dystansu potoczył się daleko od bramki Drągowskiego.

39'

Gajos złapany na wyraźnym spalonym. Lech szybko wznowił grę, ale na szczęście dla gospodarzy Madera zdołał zablokować Pawłowskiego. W odpowiedzi szansy na kontrę nie wykorzystał Tuszyński, który przegrał pojedynek z Wołąkiewiczem.

36'

Centra Lovrencsicsa z kolejnego rzutu wolnego nic nie przyniosła, a po chwili Jevtić z dystansu uderzył nad poprzeczką.

35'

Teraz Quintana nie sięgnął piłki, gdy wychodził sam na sam z Kotorowskim. Lecha po raz kolejny uratowały centymetry.

33'

Zwija się teraz na murawie Patryk Tuszyński, który chyba nie będzie jednak potrzebował pomocy medycznej i szybko się pozbiera.

32'

Piątkowski mógł teraz wyjść sam na sam z Kotorowskim, ale nie sięgnął długiej piłki zagranej za linię obrony.

30'

Wilusz był najlepiej ustawiony do odbitej piłki po centrze Quintany, ale kontrę Lecha przerwał liniowy, gdyż Pawłowski był na spalonym.

30'

Wołąkiewicz teraz w niegroźnej sytuacji nastrzelił piłką swojego kolegę i będzie korner dla Jagiellonii.

28'

Długa piłka na prawe skrzydło do Sadajewa, ale ten znów miał problem z jej skontrolowaniem.

27'

Kolejny rzut wolny dla Lecha, ale po centrze Lovrencsicsa znowu górą gospodarze.

25'

Tymczasem powtórki pokazują, że dobre pół metra brakowało, aby Quintana w poprzedniej sytuacji rzeczywiście był na spalonym. Fatalna pomyłka arbitra.

24'

Chamskie kopnięcie Quintany przez Łukasza Trałkę. To musiało się skończyć żółtą kartką.

23'

Po podaniu Gajosa Quintana wychodzi sam na sam z Kotorowskim, ale liniowy podnosi chorągiewkę. Kontrowersyjna sytuacja.

22'

Dośrodkowanie Szkota trafia jednak na głowę Wasiluka, który wyjaśnił sytuację.

21'

Zamieszanie w szeregach obronnych Jagiellonii kończy się faulem Grzyba około 28 metrów od bramki Drągowskiego. Douglas już ustawił sobie piłkę.

20'

Akcja Lecha kończy się teraz bardzo słabą wrzutką z lewej strony Douglasa.

20'

Kąśliwe dośrodkowanie z rzutu wolnego Gajosa po 'koźle' poszybowało tuż nad bramką Kotorowskiego! Było groźnie!

19'

Po błędzie Kamińskiego Kotorowski musiał interweniować przed polem karnym, gdzie uprzedził Quintanę.

18'

Znakomite podanie Jevticia za linię obrony do Sadajewa, ale ten nie opanował piłki.

18'

Znowu włączył się do akcji ofensywnej Wasiluk, którego dośrodkowanie tym razem nie dotarło do dobrze ustawionego Piątkowskiego.

17'

Ofiarna interwencja Pazdana przerywa akcję Kolejorza. Pierwszy kwadrans za nami i ten zdecydowanie na korzyść Jagiellonii, która w pełni zasłużenie prowadzi 1:0.

16'

Oprawa kibiców Jagiellonii w meczu z Lechem Poznań

14'

Piątkowski z dystansu uderza wysoko nad poprzeczką.

14'

Rozegranie tego rzutu rożnego kończy się uderzeniem zza pola karnego Frankowskiego. Na wiwat.

13'

Na trybunach tymczasem pojawiła się oprawa kibiców gospodarzy. Piłkarze z kolei zdobywają korner po dośrodkowaniu Gajosa.

11'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Gajosa, niecelnie główkuje Tuszyński, który w dodatku był na spalonym.

10'

Kombinacja Tuszyńskiego z Quintaną w polu karnym rywala kończy się niedokładnym zagraniem Hiszpana przed szesnastkę do Grzyba.

10'

Dalekie zagranie do Marcina Kamińskiego, ale ten główkował poza pole gry. Grę wznowi Drągowski.

9'

Teraz będzie rzut wolny dla Lecha z 35 metrów od bramki Drągowskiego, bowiem sędzia dopatrzył się przewinienia Rafał Grzyba.

7'

Jaga idzie za ciosem! Najpierw nieudana kombinacja gospodarzy przed polem karnym Lecha, a następnie dośrodkowanie Quintany z rzutu wolnego pada łupem Kotorowskiego.

7'

Urwał się lewym skrzydłem Marek Wasiluk, dośrodkował płasko w pole karne, gdzie Piątkowski był przed obrońcą Lecha i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki!!! 1:0 dla Jagi!

6'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Mateusz Piątkowski!!!

4'

Quintana starał się wcisnąć przed Douglasa, po czym upadł na murawę, a sędzia nie gwizdnął faulu.

3'

Groźna akcja Lecha, Pawłowski do Sadajewa na skraju pola karnego, ale tego uprzedził Pazdan.

1'

Już agresywnie lechici podeszli pod pole karne rywala, ale Jaga się broni.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy! Piłka dla Lecha.

17:58

Kapitanami dzisiaj są Rafał Grzyb (Jaga) i Hubert Wołąkiewicz (Lech)

17:56

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry!

17:50

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi sędzia Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. Dziesięć minut pozostało do jego ostatniego gwizdka.

17:48

W Jagiellonii brakuje dzisiaj tylko kontuzjowanego bramkarza białostoczan, Krzysztofa Barana. W ekipie gości nie ma za to Karola Linettego, Kaspera Hamalainena, Luisa Henriqueza, Tomasza Kędziory czy Jasmina Buricia.

17:47

Rezerwowi Lecha: Maciej Gostomski, Vojo Ubiparip, Szymon Drewniak, Paulus Arajuuri, Dariusz Formella, Jan Bednarek, Muhamed Keita.

17:45

Rezerwowi Jagiellonii: Jakub Słowik, Jonatan Straus, Taras Romanczuk, Jan Pawłowski, Nika Dzalamidze, Povilas Leimonas, Przemysław Mystkowski.

17:45

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! W ekipie Lecha debiutuje dziś Zaur Sadajew.

17:44

Przed rozpoczęciem ósmej kolejki zmagań, Jagiellonia i Lech były sąsiadami w ligowej tabeli. Jedna i druga drużyna zgromadziła do tej pory po 10 punktów, ale dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu Lech był dziewiąty, a Jagiellonia dziesiąta. Kto dzisiaj wskoczy do górnej połówki tabeli?

17:37

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy sie z Lechem Poznań!