19:59

Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

19:57

19:55

To raczej zasłużony remis. W przeciągu całego spotkania obie drużyny stworzyły sobie podobną liczbę okazji podbramkowych i obie strzelały bramki o rzutach karnych. To szósty z rzędu remis w bezpośrednich starciach tych obu ekip

90'

Jeszcze Nazario dośrodkował z rzutu rożnego, ale poradzili sobie z tym zagrożeniem gospodarze. Po tej sytuacji arbiter zakończył spotkanie

90'

To mogła być bramka! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzał Makuszewski, ale świetnie broni Putnocky!

90'

Jeszcze zmiana w Ruchu, za Starzyńskiego wchodzi Urbańczyk

90'

Grzelczak oddał strzał głową po dośrodkowaniu Wojtkowiaka z prawej strony, ale nie potrafił trafić w światło bramki

90'

Trzy minuty doliczył arbiter do drugiej połowy spotkania

89'

Nazario zagrał przed pole karne z narożnika boiska, a stamtąd bardzo niecelne uderzenie posłał Makuszewski

88'

Próba dośrodkowania ze strony Możdżenia, ale niedokładna. Rzut rożny dla gdańszczan

86'

Zieńczuk ładnie zaatakował przed chwilą prawym skrzydłem, minął Wawrzyniaka i dośrodkował, a niecelny strzał głową oddał Efir

84'

Kolejna próba Grzelczaka sprzed pola karnego, jednak znów niedokładna. Aut bramkowy dla Ruchu

82'

Indywidualna próba wprowadzonego niedawno na boisko Efira, ale skończona faulem na jednym z rywali

80'

Konczkowski dośrodkował w pole karne gospodarzy, ale tam dobrze tym razem interweniował Grodzicki

78'

A Efir melduje za Visnakovsa

77'

Zmiany w obu ekipach. Wiśniewski wchodzi za Milę

76'

To mógł być gol! Ładna akcja gości zakończona strzałem Makuszewskiego z ostrego kąta - nieznacznie niecelnym!

74'

Długą piłkę z rzutu wolnego zagrał Grodzicki, ale znów bez problemu interweniował Bąk. Przy piłce Lechia

72'

Starzyński przymierzył z rzutu wolnego, ale spokojnie interweniował w bramce Bąk

71'

I to mogła być bramka! Ładna akcja gospodarzy, Gigołajew wyszedł sam na sam z bramkarze i przegrał ten pojedynek!

69'

Druga zmiana u gości, Kevin Friesenbichler schodzi, a wchodzi Bruno Nazario

68'

Gigołajew dośrodkował z lewej strony boiska, ale zrobił to za mocno i piłka wyszła za pole karne

67'

Kolejne uderzenie Grzelczaka. Tym razem z powietrza, ale znów niecelnie

65'

Zmiana u gości, za Łukasika wchodzi Możdżeń

63'

Surma faulował Bougaidisa w środkowej strefie boiska

62'

Grzelczak oddał teraz na bramkę gospodarzy strzał, ale nie trafił nawet w jej światło

61'

Gigołajew! Visnakovs bardzo dobrze dośrodkował z prawej strony boiska, Zieńczuk i Starzyński przepuścili piłkę, a rezerwowy Ruchu przestrzelił z dobrej odległości!

59'

Friesenbichler oddał strzał z woleja po dośrodkowaniu Mili z rzutu rożnego, a piłka poleciała baaaardzo daleko od bramki Ruchu

57'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Pewny strzał Starzyńskiego, 1:1!

57'

Jeszcze żółta kartka dla Łukasika, za to, że wcześniej faulował Starzyńskiego. Arbiter wrócił do tej sytuacji po gwizdku

57'

RZUT KARNY DLA RUCHU! Visnakovs faulowany w polu karnym gości przez Bougaidisa!

55'

Długie zagranie z głębi pola od Zieńczuka do Visnakovsa, ale niedokładne. Piłkę spokojnie złapał Bąk

54'

Starzyński dośrodkował z rzutu wolnego, a obrońcy Lechii spokojnie wybili piłkę z własnej szesnastki

53'

Surma przymierzył teraz sprzed pola karnego, ale został zablokowany przez gdańszczan

52'

Makuszewski trochę poleżał na boisku po tym starciu, ale już wszystko z nim w porządku

51'

Wawrzyniak wyrzucił piłkę z autu w kierunku Makuszewskiego, a ten w polu karnym stracił piłkę na korzyść Grodzickiego

49'

Grzelczak dośrodkował w pole karne, a Helik wybił z niego futbolówkę. Teraz w jej posiadaniu są gospodarze

48'

Starzyński dośrodkował z rzutu rożnego, a Zieńczuk choć zdołał uderzyć na bramkę, to nie potrafił trafić w jej światło

47'

Wawrzyniak faulował Visnakovsa na własnej połowie i dostał za to żółtą kartkę

46'

I zmiana u chorzowian, Gigołajew wchodzi za Kowalskiego

46'

Tomasz Musiał właśnie rozpoczął drugą połowę meczu

18:55

18:52

To była nieco dziwna pierwsza połowa. Optyczną przewagę, również w posiadaniu piłki, mieli goście, ale to chorzowianie stwarzali sobie lepsze okazje pod bramką rywala. Tyle tylko, że na drugą połowę wyjdą z jednobramkowym debetem. Zobaczymy, czy będzie w stanie odrobić straty

45'

I teraz arbiter kończy pierwszą połowę!

45'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Pewne uderzenie Friesenbichlera, 1:0 dla gości!

45'

RZUT KARNY DLA LECHII! Arbiter pokazuje, że Grodzicki zagrał ręką we własnym polu karnym, słuszna decyzja!

45'

Dobra akcja Lechii! Makuszewski pociągnął prawą stroną boiska, dośrodkował do Sebastiana Mili, ale jego strzał w polu karnym był zablokowany

45'

Dwie minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu

43'

Starzyński faulował w środkowej strefie boiska Milę

42'

Bąk! Kowalski dośrodkował z prawej strony boiska, a bramkarz Lechii w ostatniej chwili zatrzymał skaczącego do piłki Starzyńskiego!

40'

A teraz gorąco pod drugą bramką! Po dośrodkowaniu w pole karne strzał starał się oddać Friesenbichler, ale bardzo dobrze interweniował Putnocky

38'

Eduards Visnakovs! Po podaniu Zieńczuka świetnie zabrał się z piłką, wyszedł sam na sam z Bąkiem i uderzył nieznacznie za wysoko!

38'

Friesenbichler już chyba czuje się dobrze, wracamy do gry

36'

Sebastian Mila zdecydował się na strzał z około 14. metra, ale mocno się pomylił. Tym czasem kontuzji doznał Friesenbichler

34'

Bougaidis wrócił do gry, przy piłce Lechia

33'

Grecki stoper na razie jest poza boiskiem, wracamy do gry. Lechia w dziesiątkę

32'

Bougaidis wciąż chyba odczuwa skutki tego starcia. Właśnie jest opatrywany przez lekarzy

31'

Z greckim piłkarzem już wszystko ok, wracamy do gry

30'

Kolejne ostre starcie Visnakovs, tym razem z Bougaidis. Zawodnik Lechii potrzebuje chwili na dojście do siebie

29'

Visnakovs faulował Janickiego w środkowej strefie boiska

27'

A teraz Zieńczuk dośrodkował z rzutu wolnego, a Łukasik wybił piłkę głową z własnej szesnastki

26'

Makuszewski oddał przed chwilą strzał na bramkę, ale zrobił to za lekko, by zaskoczyć bramkarza

24'

Konczkowski zebrał wybitą z pola karnego gości piłkę i zdecydował się na oddanie strzału, ale został zablokowany

23'

Starzyński dobrze dośrodkował z tego rzutu wolnego, ale strzał głową, jaki oddał Helik, był niecelny. Od bramki Bąk

22'

Ariel Borysiuk faulował Starzyńskiego na własnej połowie boiska i dostał za to żółtą kartkę

20'

Dobre zagranie Makuszewskiego w kierunku Friesenbichlera i ten mógł wyjść sam na sam, ale był na spalonym

19'

Siadło nam tempo tego widowiska. Lechia przejęła inicjatywę i długo utrzymuje się przy piłce, ale nie przynosi to żadnych okazji podbramkowych

17'

Próba rozciągnięcia gry w wykonaniu Łukasiaka, ale niedokładna i aut na własnej połowie ma Ruch

15'

A teraz Jakub Wawrzyniak próbował przebić się lewą stroną boiska, ale został szybko powstrzymany przez chorzowian

14'

Troszkę uspokoili grę goście. Teraz to oni są dłużej przy piłce, ale trzymają ją dość daleko od bramki gospodarzy. Zagrożenia nie ma z tego żadnego

12'

Babiarz faulował Milę na własnej połowie boiska

11'

Friesenbichler dośrodkował z prawej strony boiska, a obrońcy Ruchu poradzili sobie z tym zagrożeniem

9'

To powinien być gol! Po dośrodkowaniu Zieńczuka z rzutu rożnego strzał głową oddał Visnakovs, a Bąk kapitalną paradą uratował swój zespół!

8'

Zieńczuk dośrodkował z lewej strony boiska, a piłka po odbiciu się od Janickiego wyszła na rzut rożny

7'

Gorąco pod bramką gości! Długi wyrzut z autu spowodował, że z piłką w pole karne wpadł Starzyński, a piłkę po jego dośrodkowaniu w ostatniej chwili wybił Borysiuk! Gdyby nie to, któryś z napastników wpakowałby ją do pustej bramki

6'

Grzelczak faulował na połowie Ruchu Kowalskiego

4'

Starzyński zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, a piłka dość wyraźnie minęła bramkę Lechii.

3'

Prawą stroną zaatakowali przed chwilą gdańszczanie, ale zostali szybko powstrzymani. Skuteczną interwencją popisał się Surma

1'

Arbiter daje znak, od środka gospodarze

17:59

Piłkarze obu drużyn są już na boisku, właśnie skończyła się zapowiadana minuta ciszy. Za chwilkę zaczynamy!

17:50

Dzisiejsze spotkanie to podróż sentymentalna dla Łukasza Surmy, który w przeszłości był piłkarzem Lechii Gdańsk. - Miło wspominam okres gry w Gdańsku, ale to już parę lat minęło od mojego odejścia, a szczególny jest zawsze ten pierwszy mecz, kiedy gra się przeciwko swojej byłej drużynie. Wtedy jest on emocjonujący i wyjątkowy. Teraz to już będzie moje piąte spotkanie przeciwko Lechii. Mam szacunek do tego klubu i miło wspominam czas w nim spędzony - powiedział sam zainteresowany przed tym meczem (za ruchchorzow.com.pl)

17:47

Dzisiejszy mecz zostanie poprzedzony minutą ciszy. - W związku z niedawną śmiercią Henryka Śliwińskiego, byłego członka zarządu Ruchu Chorzów, oraz Mariana Szei, byłego reprezentanta Polski, i Bohdana Tomaszewskiego, wybitnego dziennikarza sportowego, dzisiejsze spotkanie z Lechią zostanie poprzedzone minutą ciszy - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Ruchu Chorzów

17:42

Co ciekawe, aż pięć ostatnich starć między tymi dwiema ekipami kończyło się remisami, 12. maja 2013 roku padł nawet rezultat 4:4. Ostatnim zwycięzcą była Lechia. 9. listopada 2012 roku gdańszczanie zwyciężyli w Chorzowie 1:0, a strzelcem jedynej bramki był Kacper Łazaj

17:40

Ostatnie starcie tych dwóch drużyn, a zarazem pierwsze w tym sezonie, było dość niezwykłym widowiskiem, okraszonym aż sześcioma golami. Obie drużyny podzieliły się wtedy punktami i przekonamy się dzisiaj, czy ktoś będzie w stanie być lepszym w tym dwumeczu

17:34

Rok 2015 nieco lepiej zaczęli gdańszczanie. Lechia najpierw pokonała 1:0 Wisłę Kraków, a następnie zremisowała bezbramkowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ruch po pokonaniu 2:0 Piasta Gliwice, przegrał na wyjeździe z poznańskim Lechem, 1:2

17:32

Mazek to wychowanek warszawskiej Legii, jesień tego sezonu spędził w Dolcanie Ząbki. Zobaczymy, czy dziś będzie mógł zadebiutować w nowych barwach

17:31

I ławka gospodarzy: Skaba, Gigołajew, Stawarczyk, Szyndrowski, Urbańczyk, Mazek, Efir. Co ciekawe, Kamil Mazek znalazł się pierwszy raz w kadrze meczowej pierwszej drużyny Ruchu

17:30

Ławka Lechii: Budziłek, Gerson, Vranjes, Colak, Wiśniewski, Bruno Nazario, Możdżeń

17:28

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, a tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Jacek Czaplewski