Kontratak PSV, błąd defensorów Ajaksu i gol! Jozefzoon!

Niewiele się zmienia. Desperacka obrona Boeren przynosi skutki.

Mocne uderzenie Schone z rzutu wolnego ponad poprzeczką bramki Zoeta!

Jozefzoon pojawi się na boisku.

79'

Kolejne próby ataku gospodarzy nie przynoszą skutku, piłkę łapie Zoet.

77'

Moisander! Wbiegł w pole karne i w sytuacji sam na sam uderzył ponad bramką! Piłka odbiła się tam jeszcze od Zoeta i mamy rzut różny.

74'

Całkowite nieporozumienie w formacji ofensywnej Ajaksu. Skutecznie bronią się goście.

73'

Ostatnie minut to przewaga PSV. Ajax próbuje atakować, ostatnio strzelał Schone ale nie przynosi to skutków.

70'

Na boisku pojawił się Serero.

70'

Hiljemark zmienia Mahera.

66'

Kolejna zmiana w ekipie gospodarzy.

63'

Gol! Narsingh!

60'

Kartka dla Depay'a.

53'

Zmiana również w ekipie gości.

49'

Pierwsza zmiana w ekipie Ajaksu.

63'

Przepraszamy za przerwę, mamy problemy techniczne.

51'

Remis, Depay!

47'

Dość spokojny początek drugiej połowy.

45'

Gra wznowiona!

17:46

Wracamy na Amsterdam Arenę, piłkarze wychodzą już na murawę.

Posiadanie piłki: 56% - 44%

46'

Koniec pierwszej części meczu.

46'

Nie opanował teraz piłki napastnik PSV.

45'

Jeszcze ostatnie próby ataków PSV. Pogramy minutę dłużej.

44'

Brzydki faul Sightorssona pod bramką Boeren.

43'

Końcówka pierwszej części spotkania to spora ilość fauli. Poważniejszy uraz odniósł chyba El Ghazi.

42'

Przepchał się Sightorsson, ale jego strzał nie mógł zagrozić bramce PSV.

41'

Już wraca do gry Holender.

40'

Starcie przy linii bocznej boiska, leży na murawie bodajże Depay.

39'

Znów faulowany El Ghazi.

38'

Sightorsson fatalnie wykończył dośrodkowanie van Rhijna.

37'

Nie było zagrożenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

36'

Ależ odpowiedź gospodarzy! El Ghazi dostał prostopadłe podanie, posłał płaską piłkę w pole karne ale najpierw minął się z nią Klaasen a później Schone został uprzedzony przez obrońcę!

35'

Dość przypadkowo podanie trafiło do Luuka De Jonga w polu karnym, ale reprezentant Holandii wdał się w niepotrzebny drybling i stracił piłkę.

34'

Pogubił się teraz Wijnaldum, a szkoda bo była znakomita okazja po jego wejściu w pole karne. Dobry powrót jednak Viergevera.

33'

Willems doskonale powstrzymał El Ghaziego.

32'

A teraz strzelał Maher, znów bez problemów Cillessen.

31'

Znakomitą okazję miał Wijnaldum, wpadł w pole karne ale doskonale broni Cillessen!

29'

Pogubił się Blind, ale nie spodziewał się takiego zagrania Wijnaldum.

28'

Anwar El-Ghazi uderzał zza pola karnego, z problemami ale broni Zoet.

28'

Ależ było groźnie! Schone wraz z Boilesenem rozklepali defensywę rywala, lewy obrońca Ajaksu wbiegł w pole karne i oddał strzał, ale świetnie obronił to Zoet! Po chwili jednak Klaasen ponowił próbę ale został zablokowany!

27'

Teraz to PSV w posiadaniu piłki, dokładnie młody Hendrix.

26'

Dobrze w defensywie radzą sobie przyjezdni, nie mogą się przebić Godenzonen.

25'

Nieudana kontra piłkarzy z Eindhoven, Ajax w swoim stylu długo rozgrywa piłkę.

24'

Daley Blind rozgrywa piłkę w środku pola. Holender szykowany jest na następcę Andrei Pirlo w Juventusie, jednak wszystko wskazuje na to, że zostanie w Amsterdamie.

22'

Kontroluję grę gospodarze.

21'

Pomysłowa akcja Boeren, rozegranie piłki przed polem karnym ta trafia do De Jonga, ale napastnik PSV tylko lekko strącił futbolówkę i spokojnie złapał ją Cillessen.

20'

Strzał El Ghaziego, tym razem jednak bardzo słaby.

18'

Od razu ruszyli przyjezdni. Na razie jednak dobrze bronią się Joden.

17'

Kapitalna asysta Klaasena, który długim podaniem ze skrzydła dograł piłkę górą do El Ghaziego. Źle zachował się Zoet, który wyszedł na jedenasty metr i został przelobowany strzałem głową przez Marokańczyka.

16'

AJAX PROWADZI!

15'

To powinien być gol! Jednym podaniem rozmontowana defensywa Ajaksu, ale fatalne rozwiązanie wybrał zawodnik gości, Narsigh, który zamiast strzelać chciał odegrać do partnera. Tam jednak był już wracający defensor, który wślizgiem wybił piłkę!

14'

Dobry atak Boeren zakończony zbyt lekkim strzałem Wijnalduma. Broni Cillessen.

13'

Schone! znów groźne dośrodkowanie, ale radzi sobie defensywa PSV.

12'

Rekik ukarany kartką za brzydki faul na van Rhijnie.

12'

Dośrodkowanie Adama Mahera, w polu karnym przewrócił się Luuk De Jong ale nie ma mowy o rzucie karnym.

10'

Gra przeniosła się do środka pola, walka o piłkę jest bardzo wyrównana.

9'

Zoet! Genialna interwencja, z rzutu wolnego dośrodkowywał Schone, piłka uderzona głową przez jednego z piłkarzy Ajaksu leciała pod poprzeczkę, ale Zoet przeniósł ją nad poprzeczką!

8'

Nie było zagrożenia. Już w ataku gospodarze.

7'

Depay groźnie centrował w pole karne, ale interwencja Cillessena zażegnała niebezpieczeństwo. Rzut rożny.

6'

Groźna akcja El-Ghaziego powstrzymana świetnym wślizgiem Willemsa.

4'

Dośrodkowanie Viergevera ląduje w rękach Zoeta.

3'

Kolejny świetny odbiór w środku pola piłkarzy Ajaksu.

2'

Już odpowiedź gości, po akcji skrzydłem niecelny strzał oddał Depay.

1'

Szybki początek Ajaksu, naciskają na rywala i odebrali piłkę.

0'

Zaczynamy!

16:45

Kibice Ajaksu odpalili petardy i zaprezentowali zawieszone na metalowej konstrukcji świecące gwiazdy symbolizujące ponad 30 tytułów mistrzowskich Joden!

16:42

Arkadiusz Milik rozpocznie dzisiejszy mecz na ławce rezerwowych. Czyżby Polak przegrał rywalizację o miejsce w składzie?