Hupperts ukarany żółtą kartką za brzydki faul.

92'

Trzy minuty doliczone.

91'

Trójkowa akcja - Serero, Sightorsson, El-Ghazi. Ten ostatni dostał piłkę w odległości 20-23 metrów od bramki, przełożył sobie efektownie i uderzył pięknie w okienko bramki!

90'

CO ZA BRAMKA! EL GHAZI!

90'

Od bramki do bramki podają sobie bramkarze piłkę.

88'

Nieudane wyjście z bramki Estebana, ale na jego szczęście asekurowali go obrońcy.

87'

Dobra próba piłkarzy AZ, strzał jednak niecelny.

86'

Odpowiedź gospodarzy, Berghuisa zablokował jednak van der Hoorn.

85'

Sightorsson! Strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego słupek, duże zamieszanie pod bramką Estebana ale to golkiper Kalmarów wznawia grę wykopem.

84'

POULSEN! Schone dostał kapitalne podanie, miał pustą bramkę ale jego uderzenie z ostrego kąta wybił wślizgiem Poulsen!

84'

Druga zmiana w ekipie AZ - Tankovica zmienia Rosheuvel.

83'

Arkadiusza Milika chyba dziś na boisku nie zobaczymy.

82'

Schone chciał zaskoczyć bramkarza, zaskoczył wszystkich. Nie wiadomo co to było - ważne, że mu nie wyszło.

81'

Wrzutem z autu zaczynają grę gospodarze.

81'

Akcja toczy się pod bramką Kalmarów, Ligeon z Schone próbowali coś skleić - bezskutecznie.

79'

Sightorsson, fatalnie wykończył stuprocentową sytuację dla Ajaksu...

78'

Niezły pomysł Goudelja, ale niestety fatalne wykonanie. Strzał jak w rugby.

78'

A Elm Johanssona.

77'

Serero zmienił Blinda...

75'

Żółtą kartką ukarany Wuytens.

75'

Kolbeinn Sightorsson! CO ON ZROBIŁ?! Przedarł się, wybiegł na sam na sam i biegł w kierunku bramki... 30 metrów to jednak zbyt wiele, Islandczyka dogonił obrońca i zabrał mu piłkę w polu karnym!

73'

van der Hoorn czystym wejściem uprzedził zawodnika Kalmarów!

72'

No cóż, wielu zmian dziś nie zobaczyliśmy.

71'

Goudelj próbował coś "wykombinować" - nic z tego.

71'

Duńczyk zszedł z piłką ze skrzydła po linii pola karnego do środka i oddał mocny strzał w róg bramki - gol!

70'

Schone! Ależ gol!

69'

Schone zszedł z piłką do środka, odegrał do Klaasena ten do El-Ghaziego, który słabo centrował w pole karne.

68'

Dobra próba zagrania do Sightorssona, zbyt wolny był jednak Islandczyk.

66'

Pomocy medycznej potrzebuje Muamar Tanković.

66'

Bliski szczęścia van der Hoorn, ale ostatecznie grę wznowi bramkarz.

65'

Kolejne świetne interwencje Estebana, dwa dośrodkowania i dwie parady golkipera.

64'

Było niebezpiecznie, ale dobre wyjście Estebana ratuje sytuację.

64'

Będzie jeszcze korner dla przyjezdnych.

63'

Blind faulowany w środku pola, okazja do dośrodkowania.

62'

Odważny rajd El-Ghaziego, który szukał kolegów z zespołu. Wywalczył rzut rożny.

60'

Środkiem znów próbują atakować piłkarze Ajaksu, Klaasen kończy akcję strzałem głową - zablokowany... Zaczęło porządnie lać w Alkmaar.

59'

Tym razem Cillessen zaczyna grę od bramki.

58'

Znów od defensywy zaczynają konstruować akcję goście.

57'

Cillessen łapie piłkę i szybko wznawia grę.

56'

Rozkręca nam się mecz, kolejna akcja jednak zbyt mocne podanie do Henriksena i piłkę odzyskują goście.

55'

BOILESEN! Bardzo duża odległość do bramki, ale huknął jak z armaty w POPRZECZKĘ!

55'

Schone - tak słabymi dośrodkowaniami niewiele zdziała.

54'

Hupperts powstrzymany przez obrońców.

53'

Pressing Kalmarów przynosi efekt, ciężej się rozgrywa piłkę rywalom.

52'

Niewiele się zmieniło, Ajax jest chyba zbyt pewny siebie, bo wciąż gra podobnie.

51'

Rozmontowana defensywa Ajaksu, Berghuis dostał piłkę na idealnej pozycji do strzelenia gola i stało się - pokonał Cillessena. To jednak dobry sygnał dla Milika, goście muszą atakować.

51'

REMIS! BERGHUIS!

50'

Świetne przyjęcie Berghuisa, ale jego strzał zablokowany.

49'

Tym razem w środkowej strefie boiska wznowią grę gospodarze. Znów faul.

48'

Ciężko wydostać się z własnej połowy Kalmarom, teraz faulują rywala i znów w posiadaniu piłki Joden.

47'

Ruszają z atakiem goście, kończy go strzałem Ligeon... Bez komentarza...

46'

Spokojny początek drugiej połowy, tempo raczej piknikowe.

45'

Gramy!

13:29

Szykuje nam się zmiana, na boisku pojawi się El Ghazi. Zmienia Kishnę.

Rzuty rożne: 0 - 3

46'

Słabe dośrodkowanie Ligeona kończy pierwszą część spotkania.

46'

Nie wynikło z tego nic ciekawego. Sędzia doliczył minutę.

45'

Schone faulowany, będzie chyba ostatnia okazja do dośrodkowania ze stałego fragmentu gry.

44'

Ucierpiał w jednym ze starć Klaasen, ale już wrócił na boisko. Ligeon centrował w pole karne, tam małe zamieszanie ale ostatecznie wybijają futbolówkę defensorzy.

43'

Natychmiastowy kontratak Ajaksu, ale źle rozegrany i ponownie przed szansą stanęli gospodarze, tym razem jednak nie trzymali linii spalonego.

42'

Zaspał Cillessen, próbował zaskoczyć go strzałem głową Huppers ale na raty broni golkiper Oranje, a sytuację wyjaśnił wybiciem Moisander!

42'

Zbliżają się przez rzuty wolne do bramki rywala gospodarze.

40'

Viergever dzisiaj niewidoczny, przed chwilą faulował rywala w środku pola.

40'

Pressing Kalmarów też jakby taki, niechciany ale jest. Czyżby gospodarzom pasował ten wynik?

39'

Zdecydowana przewaga w posiadaniu piłki Joden, ale skutkuje to jedynie gwizdami na trybunach.

37'

Bardzo brzydki faul Sightorssona, który nie potrafił pogodzić się z nieudanym dryblingiem i wyładował frustrację na nodze Simona Poulsena.

36'

Duży błąd defensorów AZ, chyba Ortiza ale zawodnikowi Kalmarów udało się naprawić pomyłkę zanim Sightorsson zdołał to wykorzystać.

35'

Znów chwila oddechu na boisku, faulowany piłkarz Ajaksu na połowie rywala. Gra zostaje szybko wznowiona i znów od defensywy konstruują akcję goście.

33'

Fatalne zachowanie Sightorssona, który po faulu próbował dogonić futbolówkę i wyjść na sam na sam, ale... przewrócił się. Komicznie to wyglądało.

33'

Powstrzymany napastnik Kalmarów, skutecznie gra dziś defensywa drużyny z Amsterdamu.

32'

Niezła próba strzału Goudelja ale niecelna.

31'

Słabe wykonanie Berghuisa, nie było zagrożenia.

30'

W walce o piłkę faulował Moisander, będzie dobra okazja do dośrodkowania ze stałego fragmentu gry.

29'

Grają na jeden kontakt piłkarze Ajaksu, jednak nie przedzierają się zdecydowanie do przodu.

28'

Henrikson złapany na spalonym.

27'

Zamieszanie w okolicach bramki AZ, ale uspokojone wybiciem piłki z dala od bramki.

26'

Słabo gra dziś Simon Poulsen, nie potrafi wyprowadzić piłki z własnej połowy.

25'

Odpowiadają goście. Długa piłka w kierunku napastnika, ale od bramki wznowi grę Esteban.

24'

Dobre podanie Berghuisa do Gudelja, ale znakomitą interwencją popisali się defensorzy Godenzonen.

23'

Dużo walki w środku pola i rozgrywania piłki w defensywie, ale mecz mimo wszystko ciekawy.

22'

Słaby strzał Goudelja.

21'

Rzut wolny dla Az Alkmaar z bocznej strefy boiska. Dobre dośrodkowanie, piłka spadła na głowę Tankovica, który jednak uderzył niecelnie!

20'

Atak gospodarzy nie przynosi skutku, długim wybiciem ratują się piłkarze Ajaksu.

19'

Kontrolują środek boiska Joden. Rzut wolny dla gospodarzy.

18'

Kalmary nie kwapią się do szybszego ataku. Strata piłkarzy AZ na połowie rywala.

17'

Już w swoim stylu Ajax - uspokaja grę, cofa piłkę do bramkarza i czeka by uderzyć po raz drugi.

16'

Znakomita klepka Ajaxu zakończona otwierającym podaniem od Schone, które z łatwością wykorzystał Klaasen strzałem w długi róg bramki.

15'

DAAAVYY KLAAASEN!

14'

W środku pola rozgrywają piłkę goście.

13'

Zatrzymana przez sędziego - spalony. Chwilę później poprawka, Berghuis dośrodkowuje - obrońcy wybijają.

12'

Akcja przenosi się pod bramkę gospodarzy, ale dobry odbiór uruchamia kontrę.

11'

Odpowiedź gospodarzy, ładne podanie dostał Huppers, który minął defensywę ale w ostatniej chwili zablokował bo Moisander i piłkę łapie Cillessen!

10'

Faul w ataku, rzut wolny dla Kalmarów.

9'

Świetna kontra, Ligeon wychodzi na pozycję, strzela... broni Esteban!

8'

KISHNA! Fatalne zachowanie defensywy, ale broni w sytuacji sam na sam Esteban!

7'

Ajax próbuje skrzydłami, najpierw Kishna a potem Schone - bez skutku.

6'

Obrońcy Ajaksu rozgrywają piłkę pod pressingiem.

5'

Trochę nam się uspokoiło tempo gry, Sightorsson przegrywa rywalizację z defensorem AZ.

4'

Nie było zagrożenie, atak pozycyjny konstruują już Joden.

3'

Blind świetnym podaniem uruchomił Kishnę, jego strzał broni jednak Esteban. Rzut rożny.

3'

Spod presji wychodzą goście, ale nie udaje im się stworzyć nic ciekawego na połowie rywala.

2'

Strzał Goudelja zablokowany, defensywa Ajaxu już w pierwszej minucie rozmontowana.

1'

Kalmary szybko ruszyły do ataku, Cillessen łapie futbolówkę.

1'

Piłka w grze!

12:29

Ajax również w systemie 4-3-3.

12:28

Zawodnicy pojawili się na boisku. AZ zacznie w ustawieniu 4-3-3. Szkoleniowcem zespołu jest legenda Ajaxu - Marco van Basten.

12:17

Piłkarze niedługo powinni pojawić się w tunelu prowadzącym na boisko.

12:00

Arkadiusz Milik zacznie mecz na ławce rezerwowych, ale nie wykluczone że pojawi się na boisku po przerwie. Trener postawił na zawodnika bardziej doświadczonego.

11:50

Zapraszamy do lektury zapowiedzi tego spotkania - KLIK!

11:48

11:47

Ławka rezerwowych AZ:

Rochet, Luckassen, Hoedt, Haps, Elm, Haye, Rosheuvel.

11:43

Rezerwowi Ajaksu:

Vermeer, Riedewald, Andersen, Milik, El Ghazi, Tete, Serero.

11:36

Witamy! Już za niespełna godzinę zaczynamy naszą relację. Czy Arek Milik strzeli dziś bramkę na trudnym terenie?