Sędzia doliczył dwie minuty do tego spotkania.

Doskonała akcja Ajaxu. El-Ghazi popędził skrzydłem dograł płaską piłkę w pole karne, która dotarła do Schone. Ten bez problemu pokonał golkipera i wpisał się na listę strzelców po raz drugi.

87'

Lasse Schone! 4:1!

84'

Zemściła się na defensywie Ajaxu fatalna gra w obronie, Vejinović wpadł bez problemu w pole karne rozrywając blok obronny rywala i skierował piłkę do siatki.

85'

Zmiana.

84'

Vejinović! Honorowy gol dla Vitesse!

83'

Strzelec bramki, van der Hoorn ukarany żółtą kartką za brutalny faul.

83'

Ależ okazja Vitesse! Leerdam wyszedł na sam na sam z Vermeerem, ale pamiętając wcześniejsze niepowodzenia odgrywa jeszcze do Djudrdjevica, który nie dogonił futbolówki i zdołał jedynie wślizgiem strącić ją w ręce Vermeera.

81'

Davy Klaasen schodzi z boiska. Zmieni go Sigthorsson.

81'

El-Ghazi! Dobra okazja, ale Anwer przeliczył się próbując lobować bramkarza Vitesse.

80'

Jeszcze dobra piłka w pole karne od El-Ghaziego ale lepsi tym razem obrońcy Vitesse.

77'

Najwyższego zwycięstwa Ajaxu nad Vitesse dziś raczej nie zobaczymy. W 1972 roku Godenzonen ograli Nadreńczyków aż 12:1. Cztery bramki zdobył wtedy Johan Cruyff.

76'

Tym razem faulowany był piłkarz Ajaxu, Lasse Schone.

75'

Rzut wolny dla Vitesse w środkowej strefie boiska.

74'

Blind powstrzymany na skrzydle.

74'

Boilesen ruszył z piłką, teraz leży na murawie. Nie był jednak faulowany.

73'

Ajax Amsterdam - Vitesse Arnhem

72'

Mecz trochę zwolnił tempo, obydwa zespoły nie są już zainteresowane walką na najwyższych obrotach.

70'

Z boiska z niedosytem schodzi na pewno Kishna. Za niego melduje się najlepszy snajper okresu sparingowego - El Ghazy.

68'

Qazasvhilego zmienia Uros Djurdjević.

68'

Velthuizen wyszedł poza pole karne i wyprzedził Kishnę wybijając piłkę głową.

68'

Denis Olynik zmienia Bertrarda Traore.

66'

KISHNA! Ależ zmarnował tą okazję ten zawodnik... Po podaniu Blinda minął już bramkarza, ale jego strzał blokuje Kruiswijk!

64'

Szykuje się podwójna zmiana w zespole Vitesse.

64'

"Bako" złapany na spalonym.

63'

63'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, najwyżej wyskakuje van der Hoorn i pewnym strzałem pakuje piłkę do siatki Velhuizena.

62'

Van der Hoorn! Trzy do zera!

61'

Znakomity przechwyt Blinda, Ajax miał świetną okazję ale tuż sprzed nosa, a raczej nogi, Klaasena piłkę zgarnia defensor Vitesse.

60'

Tak, relacje będą prowadzone. Podejrzewam, że głównie przeze mnie bo jestem odpowiedzialny za tą ligę.

59'

Koniec meczu dla Arka Milika. Na boisko wchodzi zawodnik od zadań defensywnych, Daley Blind.

58'

Odzyskują piłkę goście (strata Klaasena), Labyad wpadł w pole karne i dogrywał do partnerów, jednak szybszy był Viergever.

57'

Spore zamieszanie pod bramką Vitesse, ale jakby nie zdawali sobie z tego sprawy zawodnicy z Arnhem bo beztrosko wymieniają piłkę.

56'

Kapitalnie dostrzegł Ligeona Milik, ale tylko rzut rożny po tym jak piłkarz Ajaxu próbował dogrywać do Klaasena w pole karne.

55'

Grę z rzutu wolnego wznawia Vermeer.

54'

Po rzucie wolnym dla Nadreńczyków gospodarze ruszają z kontrą ale dobrze radzą sobie defensorzy drużyny z Arnhem.

54'

Kishna! Marnuje sytuację dla Ajaxu grając zbyt egoistycznie...

53'

VERMEER! Znów fantastycznie broni strzał Labyada, ale tym razem sporo w tym zasługi zawodnika Vitesse.

52'

Gruzin Kashia dobrze zażegnuje niebezpieczeństwo i nie dopuszcza Milika do piłki.

51'

No rozkręca nam się to spotkanie. Ajax rozgrywa piłkę przez Vermeera.

50'

Tylko czy może aż? Strzał głową zawodnika Vitesse ląduje na poprzeczce bramki Ajaxu!

50'

VERMEER! Kapitalna parada, znów ratuje zespół, tylko rzut rożny!

49'

Rzut wolny ze sporej odległości, ale decyduje się na strzał Schone i trafia! Kapitalnie w sam róg bramki!

49'

SCHOOOOOOOOOONE!

48'

Piłkę rozgrywają na razie obrońcy Vitesse, chwilę później jednak tracą ją a kontratak Ajaxu zatrzymał faulem Wallace.

45'

Piłka w grze! Już strzał zdążył oddać Labyad.

15:31

Powoli wracamy na Amsterdam Arenę, piłkarze są już na murawie stadionu Ajaxu.

15:20

Oceniając Ajax - w pierwszej połowie najsłabiej wypadł Klaasen, który nie stworzył Milikowi żadnej okazji bramkowej. Świetny występ Kishny, który jest wszędzie. Po drugiej stronie boiska na plus Labyad i Qazashvili. Gorzej wygląda za to Vejinović.

46'

Zabrakło teraz Milika w polu karnym po dośrodkowaniu jego kolegi z zespołu. Koniec pierwszej części gry.

45'

Dobre podanie Milika do Serero, który jeszcze poprawia futbolówkę i oddaje strzał - zablokowany.

44'

Spokojna końcówka pierwszej połowy, piłkę rozgrywają Nadreńczycy.

43'

Dobre dośrodkowanie, ale strącona przez jednego z zawodników piłka mija bramkę Vermeera.

42'

Będzie groźna okazja dla Labyada, po faulu ukarany kartką będzie także Ligeon.

41'

Piłkarze Ajaxu domagali się rzutu karnego, ale nie ma o tym mowy. Czysto interweniował jeden z obrońców Vitesse.

40'

Zepchnęli rywala do defensywy piłkarze Ajaxu, Ligeon dogrywał pilkę w pole karne a do siatki skierował ją debiutant Nick Viergever!

40'

VIERGEVER! 1:0!

38'

Wreszcie pokazał nam się Klaasen, ładnie rozegrał piłkę z Schone.

37'

Nuda w Holandii. Akcja Moisandera powstrzymana przez defensywę Vitesse.

36'

Wrzut z autu pod bramką Nadreńczyków, na skrzydle Schone z Milikiem rozpracowuje defensywę rywala.

35'

Po dośrodkowaniu najwyżej wyskoczył Schone, ale strzelał niecelnie.

34'

Realizator pokazał właśnie siedzącego na ławce Kolbeinna Sightorssona, nie wydaje się jednak, żeby Islandczyk mógł być zbawcą Joden.

33'

Niecelne podanie w kierunku Serero. Grę wznawia Velthuizen.

32'

Ależ okazja! Zdawało się, że sytuacja jest zażegnana, ale nagle dośrodkowanie w pole karne trafia na głowę Labyada... wychodzi z bramki Vermeer i kapitalną paradą ratuje Ajax!

31'

Przerwana akcja Vitesse, rusza z kontrą Ajax. Faulowany był Schone.

30'

Pół godziny gry za nami, posiadanie piłki: 42 - 58 procent na korzyść gości.

30'

Bezskutecznie, znów futbolówka cofnięta do Vermeera.

29'

Schone będzie dogrywał długą piłkę w pole karne z rzutu wolnego.

28'

Kolejna akcja w tym samym stylu - cofnięty Ajax znajduje Kishnę, który stara się znaleźć Milika i wygrywa korner.

27'

Zakaria Labyad chyba nie wróci dziś do gry, rezerwowy piłkarz już się rozgrzewa.

27'

Gospodarze mocno wycofani, tym razem jednak w ataku. Kolejna piłka od Kishny ląduje znów na nogach defensorów gości.

25'

Niecelne podanie Vermeera do Kishny.

25'

No nie zaczyna się to spotkanie najlepiej dla Ajaxu. Przewaga Vitesse bardzo widoczna.

23'

VERMEER! Fatalnie gra defensywa Ajaxu, kolejne prostopadłe podanie rozbija szyk Godenzonen, ale golkiper mistrzów Holandii ratuje zespół przed stratą bramki!

22'

W wysokim pressingu Milik.

21'

Ależ okazja Kishny! Milik podał do Schone, ten odegrał do zbiegającego Kishny, którego zablokowali obrońcy Vitesse lecz piłka powróciła pod nogi Kishny, który przegrał pojedynek sam na sam z Velthuizenem!

20'

Uhonorowano medalistów mistrzostw świata.

19'

Gwizdy na stadionie, kibicom nie podoba się brak pomysłu na rozgrywanie akcji.

19'

Dwa kornery z rzędu nie przynoszą bramki dla Superjoden.

18'

Kishna próbował dogrywać do Milika ale wywalczył jedynie rzut rożny.

17'

Labyad złapany na spalonym.

16'

Ciekawy pomysł Leerdama, ale jego koledzy chyba zaspali.

15'

Qazashvili rzuca się w oczy. Piłkarz Nadreńczyków "stempluje" akcje Vitesse.

14'

Jak na razie nieco zagubieni są piłkarze z Amsterdamu, piłkę rozgrywają goście a na trybunach słychać pojedyncze gwizdy.

13'

Kolejna dobra akcja Vitesse, Labyad ogrywa Ligeona i uderza na bramkę - broni Vermeer!

12'

To powinno być 1:0! Leerdam wyszedł na czystą pozycję i fatalnie strzelił obok bramki Vermeera!

11'

Wallace wybija piłkę po dośrodkowaniu Ligeona

10'

Klaasen stracił piłkę, ale jego błąd naprawił Ligeon.

10'

Faulowany piłkarz Godenzonen, Nick Viergever.

9'

Labyad pokazał małą próbkę swoich umiejętności. Po chwili Wallace, dośrodkowanie w pole karne trafia w ręce Vermeera.

7'

Velthuizen uruchomił kolejną akcję Vitesse, piłka po chwili trafia do Bernarda Traore, który nie zdołał jej opanować.

6'

Dobre dośrodkowanie od, bodajże, Kishny, Milik strąca piłkę w kierunku kolegów z zespołu - nikt jednak nie przejmuje tej piłki.

6'

Szybko kontrolę przejmują Nadreńczycy, Ajax w defensywie nastawiony na kontry.

5'

Odpowiadają piłkarze Vitesse, Leerdam próbował zaskoczyć Veermera.

4'

Błąd Veermera, jednak na szczęście dla Ajaxu nikt tego nie wykorzystał. Golkiper podał piłkę trochę w ciemno, niecelnie pod własną bramką.

3'

Długie wybicie w kierunku piłkarzy Vitesse ich bramkarza ale piłka wychodzi poza linię autu.

2'

Kolejna okazja Ajaxu, na spalonym złapany Milik.

2'

Ależ okazja Milika! Polak dostał świetne podanie i wyszedł na czystą pozycję ale uprzedził go obrońca Vitesse!

14:31

GRAMY! Od środka Vitesse.

14:31

W swoim debiucie w Ajaxie bramkę zdobył Andrzej Rudy. Czy dziś uda się to Milikowi? Co ciekawe Andrzej Rudy również debiutował w meczu przeciwko Vitesse.

14:28

Zapełniony po brzegi stadion Ajaxu wita wychodzących na murawę piłkarzy obydwu zespołów!

14:27

Zawodnicy są już w tunelu prowadzącym na boisko. Arkadiusz Milik zagra z numerem 19.

14:23

Już za chwilę zaczynamy naszą relację. Zawodnicy za kilka minut pojawią się na murawie Amsterdam Areny.

14:18

Ponownie piłkę łapie Hansen, wysokie dośrodkowanie Wilkshire kończy w rękach Duńczyka.

14:08

Do meczu coraz mniej czasu. Piłkarze prowadzą rozgrzewkę. Jak w debiucie wypadnie Arkadiusz Milik? Niedługo może mieć w Amsterdamie konkurenta w osobie Samuela Eto'o...

14:00

Zapraszamy do lektury zapowiedzi tego spotkania! KLIK!

13:47

Ławka rezerwowych Vitesse:
Room, Diks, Achenteh, Bosz, Oliinyk, Djurdjevic, Dauda.

13:44

Ławka rezerwowych Ajaxu:

Cillessen, Veltman, Sigthórsson, Andersen, Blind, El Ghazi, Denswil.

13:38

Dzisiejszy mecz na ławce rezerwowych zaczynają brązowi medaliści mundialu - Blind, Cillessen i Veltman.