Wisła Kraków U-19Wisła Kraków
2 : 1
CracoviaCracovia U-19
16:55

Dla "Pasów" do siatki trafił Dawid Gala. To wszystko ze stadionu przy ulicy Reymonta, mecz rewanżowy w środę na boisku Cracovii. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo i do zobaczenia!

95'

Koniec meczu! Po bramkach Tomasza Zająca z rzutu karnego i Dominika Kościelniaka Wisła wygrywa pierwszy finałowy mecz Centralnej Ligi Juniorów z Cracovią 2:1!

95'

Wcześniej, faul Przemysława Lecha w ofensywie kończy się żółtą kartką dla wiślaka.

93'

Potężny strzał Kolanki po rykoszecie wychodzi na rzut rożny! Piłka poszybowała centymetry od prawego słupka bramki Cracovii!

93'

Tomasz Zając zaplątany w dryblingu w polu karnym Cracovii gubi piłkę.

91'

Sędzia dolicza 5 minut do regulaminowego czasu gry. W końcowych minutach meczu walka toczy się głównie w środku pola, "Pasy" desperacko walczą o wyrównującego gola.

88'

Dogranie Surmy mija czyhającego w polu karnym Kiebzaka.

86'

Jakub Dziubas wszedł na murawę w miejsce Dawida Kamińskiego (Wisła).

84'

Po zdradliwym lobie Szywacza Kobyłka miał kłopoty - ostatecznie jednak piłka w rękach bramkarza Cracovii.

82'

Oskar Wąsikowski za Kamila Kuczaka (Wisła).

81'

Tomasz Zając zwiódł dwóch stoperów Cracovii i w idealnej sytuacji trafia w słupek! Nie ma gola dla Wisły!

80'

Zmiana w Cracovii - boisko opuścił strzelec gola Dawid Gala, w jego miejsce Marcin Szymczak.

77'

GOOOL! Kontaktowa bramka dla Cracovii! Strzał Dawida Gali odbija się rykoszetem od któregoś z obrońców Wisły i zaskakuje Mateusza Zająca! Wreszcie odpowiedź "Pasów" na dominację wiślaków!

75'

Zając rozkraczył się w polu karnym Cracovii i nie doszedł do kolejnej piłki. Defensywa "Pasów" przy okazji tego natarcia wiślaków była chyba na rybach.

75'

Trzeba było trzech obrońców "Pasów", żeby zatrzymać rajd Kościelniaka - tak czy owak, któryś z wiślaków przy okazji znajdował się na pozycji spalonej.

73'

Co za sytuacja! Kuczak nie doszedł do dośrodkowania Kamińskiego, ale piłka zagrana przez wiślaka z prawego skrzydła zatańczyła pod bramką Kobyłki! To mógł być kuriozalny gol!

73'

Mały "ping-pong" w polu karnym wiślaków kończy się przytomnym wybiciem Jakuba Bartosza.

73'

Kolejny rzut rożny dla Cracovii po wybitym dośrodkowaniu Dawida Surmy.

70'

Desperacki strzał Dawida Surmy z 20 metrów mija okienko wiślackiej bramki o kilka metrów.

70'

Koniec słonecznej pogody w Krakowie - nad stadionem Wisły zaraz zacznie padać deszcz.

69'

Jakub Bartosz zmienia Grzegorza Gulczyńskiego (Wisła) zaraz po tym, jak jego rzut wolny został wybity na korner przez obronę Cracovii.

68'

Żółty kartonik za faul na Tomaszu Zającu obejrzał Dawid Surma (Cracovia).

65'

Wreszcie dobra okazja dla Cracovii, mając przed sobą tylko Zająca Surma strzela w bramkarza "Białej Gwiazdy"!

65'

Co tu komentować - w krótkim czasie przewaga Wisły zamieniona na dwa gole. Rzut karny dla "Białej Gwiazdy" co prawda dyskusyjny, lecz z przebiegu meczu premierowa bramka gospodarzom się jak najbardziej należała.

64'

Cracovia rzuca się do odrobienia strat i ma rzut rożny po przerwanej szarży Dawida Gali lewym skrzydłem.

61'

GOOOOL! 2:0 dla Wisły! Wspaniała solowa akcja Dominika Kościelniaka, na małej powierzchni ogrywa dwóch obrońców Cracovii i z ostrego kąta strzela między nogami Kobyłki!

59'

Zając próbował zaskoczyć Kobyłkę bezpośrednio z rzutu rożnego, kolejny korner po tym, jak bramkarz "Pasów" przenosi piłkę nad poprzeczką!

58'

Błyskawiczny kontratak Wisły, Zając zagrywa w tempo do Kuczaka, niechybną bramkę dla "Białej Gwiazdy" udaremnia Dudek!

58'

Cracovia wrzuca piłkę z autu na wysokości pola karnego Wisły, futbolówka trafia w pewne ręce Mateusza Zająca.

56'

Zając! Płaski strzał wiślaka z dystansu mija słupek bramki Cracovii o kilkadziesiąt centymetrów.

50'

Wisła idzie za ciosem! Z ostrego kąta uderzał Kamiński, piłka pofrunęła obok słupka!

48'

GOOOL! 1:0 dla Wisły! "Podcinka" Zająca z rzutu karnego i "Biała Gwiazda" prowadzi w juniorskich derbach Krakowa!

48'

Rzut karny dla Wisły!

47'

Gulczyński stanął oko w oko z Kobyłką, uderzenie wiślaka było trochę nonszalanckie, nogami wybija bramkarz Cracovii!

46'

...a w miejsce Krzysztofa Ropskiego (Cracovia) wszedł Szymon Kiebzak.

46'

Dawid Surma zmienił Sebastiana Klimczyka (Cracovia)...

46'

"Pasy" rozpoczynają drugą odsłonę juniorskich derbów Krakowa! Mamy dwie zmiany w nieskutecznym zespole gości.

16:01

Gwizdek sędziego Borskiego wzywa piłkarzy obu drużyn na boisko, za kilka minut start drugiej połowy meczu. W finałowych derbach Krakowa jesteśmy póki co świadkami bezbramkowego remisu.

47'

Sędzia Borski kończy bezbramkową pierwszą połowę finału CLJ! Mimo absolutnej dominacji na boisku, młodzi wiślacy nie są w stanie strzelić "Pasom" pierwszego gola w dzisiejszym spotkaniu.

46'

Jest czego żałować! Zając do końca czekał na dogranie od Kościelniaka i gdyby podanie od jego kolegi nie było tak silne, pewnie wyszedłby sam na sam z Kobyłką!

45'

Wielka kotłowanina pod bramką Wisły, Klimczyk ma ogromne pretensje do Mateusza Zająca. Kibice "Białej Gwiazdy", mówiąc dyplomatycznie, nie podzielają jego zdania.

45'

Mateusz Zając wygrywa groźny pojedynek z Ropskim na skraju pola karnego. Było niebezpiecznie pod wiślacką bramką.

43'

Tempo meczu odrobinę straciło na impecie, na kilka chwil przed końcem pierwszej części gry Wisła może żałować, że nie wykorzystała swojej przewagi nad rywalami.

40'

Kościelniak ruszył do górnej piłki jak strzała, przed przejęciem futbolówki ubiegł go Kobyłka.

37'

Piłka mija wszystkich zainteresowanych oprócz Kujawy... wślizg wiślaka obok bramki!

37'

Z murawy zbiera się faulowany Kościelniak, Zając spróbuje zaserwować swoim kolegom dośrodkowanie z dwudziestu kilku metrów.

35'

Klimczyk decyduje się na strzał z bardzo marnym skutkiem - uderzenie pomocnika "Pasów" ląduje dobre kilka metrów nad bramką Zająca.

35'

Żółta kartka dla Michała Bierzały (Wisła), Cracovia ma szansę zacentrować w pole karne gospodarzy z rzutu wolnego.

35'

34'

Zając próbował powtórzyć swoje precyzyjne uderzenie - tym razem piłka trafia w boczną siatkę i od własnej bramki rozpocznie Damian Kobyłka.

33'

Po strzale Zająca piłka co prawda wpadła do siatki, ale gwizdek sędziego Borskiego jest nieubłagany - będzie powtórka rzutu wolnego.

32'

Któryś z obrońców Cracovii zagrywa ręką niemal na linii pola karnego. Do rzutu wolnego już szykuje się Tomasz Zając. Do bramki "Pasów" jest jakieś kilkanaście metrów.

32'

30'

Oba kornery dla Wisły wybite przez obronę Cracovii. Za nami pół godziny finałowego spotkania CLJ, wciąż bez obiecujących okazji do otworzenia wyniku ze strony obu zespołów.

28'

Przed kolejnym rzutem rożnym dla wiślaków będzie potrzebna pomoc medyczna dla Tomasza Zająca. I napastnik "Białej Gwiazdy", i Mariusz Panek już wracają na boisko.

27'

Przemysław Lech podprowadził piłkę przy nodze na dwudziesty metr i huknął nad poprzeczką!

26'

Kobyłka musiał na chwilę wyjść z bramki, żeby zażegnać niebezpieczeństwo pod polem karnym Cracovii.

25'

Do górnej piłki wystartował Zając, jednak był na spalonym. Wisła ma miażdżącą przewagę, której póki co nie jest w stanie przekuć w sytuacje bramkowe.

24'

W morderczej walce o piłkę w narożniku boiska Gala i Klimczyk gorsi od wiślackich obrońców.

23'

Z centrą Kamińskiego mija się Patryk Moskal, do piłki dochodzi Kościelniak, łamie do środka i z kilkunastu metrów uderza płasko i prosto w ręce Kobyłki.

21'

Nic z tego - defensywa Wisły bez większych problemów wybija dośrodkowanie posłane w pole karne.

21'

Faul na Klimczyku 35 metrów od wiślackiej bramki, Cracovia ma szansę zagrozić gospodarzom.

18'

Dośrodkowanie Zająca z rzutu wolnego wybite przez obrońców Cracovii, potężna poprawka niskiego napastnika Wisły za wysoko, żeby zagrozić bramce gości.

18'

"Pasy" swoje ostatnie mistrzostwo zdobyły w 1990 i mają na swoim koncie trzy takie trofea. Zaraz po Wiśle i razem z Hutnikiem, Jagiellonią, ŁKS-em i Polonią Bytom są najbardziej utytułowanym klubem w Polsce, jeśli chodzi o juniorów starszych.

18'

Z dwójki dzisiejszych finalistów bardziej utytułowanym zespołem jest "Biała Gwiazda" - gospodarze mają w swoim dorobku dziewięć tytułów MP juniorów starszych, ostatni z nich zdobyty w 2000. Warto dodać, że Wisła to ubiegłoroczny mistrz Polski juniorów młodszych.

17'

Dudek sfaulował Gulczyńskiego w okolicy koła środkowego, sędzia odgwizduje rzut wolny dla Wisły.

15'

Świetny rajd Zająca pod samą bramkę Cracovii, w kluczowym momencie płaskie podanie wiślaka wybija Kobyłka. Jeszcze jeden korner dla Wisły kończy się wybiciem przez defensywę Cracovii.

14'

Po rzucie rożnym dla Wisły na piłkę nabiegał Bierzało, główka stopera "Białej Gwiazdy" nad bramką.

13'

Zwód Zająca w brazylijskim stylu wystarczył, żeby ograć Bartosza, lecz młody wiślak odbił się od Barczuka jak od ściany.

11'

Świetny odbiór Kościelniaka w środku pola przerywa kontrę "Pasów". Kamiński pudłuje ze znacznej odległości.

10'

Wisła kompletnie rozgościła się na połowie Cracovii, nie wiem, goście nie przeprowadzili jeszcze ani jednego kontrataku.

9'

Przebój Kamińskiego prawą flanką kończy się mocnym dośrodkowaniem - zbyt mocnym, żeby którykolwiek z wiślaków mógł je przejąć w polu karnym.

7'

Kobyłka przejmuje dośrodkowanie Kościelniaka, zanim zagrana przez niego piłka dociera do Tomasza Zająca. W pierwszych minutach finałowego meczu Wisła ma zdecydowaną przewagę.

5'

Po kornerze dla Wisły strzelał Lech, refleks Kobyłki ratuje Cracovię przed stratą bramki! Z dalszej odległości dobijać próbuje Kamiński i znowu Kobyłka przenosi piłkę nad poprzeczką!

4'

4'

Rajd Kościelniaka lewą stroną boiska, z centrą swojego kolegi o centymetry mija się Kuczak. Niewiele zabrakło!

3'

Rzut wolny Zająca z około 30 metrów mocny i precyzyjny, ale na posterunku bramkarz Cracovii, Damian Kobyłka.

2'

Daleki wyrzut Kolanki wybity przez obronę "Pasów" już z własnego pola karnego.

2'

Pierwsza szarża Tomasza Zająca, wiślacy mają rzut z autu na wysokości pola karnego Cracovii.

1'

Kibice "Białej Gwiazdy" uczcili początek meczu oprawą skierowaną do lokalnego rywala i kilkoma świecami dymnymi, czerwony dym z sektora fanatyków zasnuwa właśnie połowę młodych wiślaków.

1'

Zaczynamy! Pierwszy gwizdek sędziego Borskiego rozpoczyna pierwszy mecz finałowy Centralnej Ligi Juniorów w Krakowie!

14:57

"Mazurek Dąbrowskiego" rozbrzmiewa na stadionie Wisły przed finałowym meczem CLJ. Kraków czeka na mistrzostwo Polski juniorów starszych od czternastu lat, ostatni raz to trofeum zdobyła Wisła w sezonie 1999/2000.

14:56

Trójka sędziowska ze stolicy wyprowadza obie jedenastki na murawę stadionu przy ulicy Reymonta. Wisła w tradycyjnych, czerwono-białych strojach, Cracovia zagra na błękitno.

14:53

Arbitrem dzisiejszego spotkania jest znany sędzia międzynarodowy Marcin Borski z Warszawy.

14:53

U gości najskuteczniejszy jest Mariusz Panek, strzelec pięciu goli w fazie pucharowej CLJ.

14:50

Gwiazdą "Białej Gwiazdy" jest dzisiaj Tomasz Zając - niedawny debiutant z Ekstraklasy w fazie finałowej CLJ strzelił już siedem bramek.

14:49

Zapowiedz dzisiejszego finałowego spotkania można przeczytać TUTAJ.

14:45

Na sektorze wiślackich fanatyków już kilkuset kibiców - najzagorzalsi fani "Białej Gwiazdy" zawieszają bojkot na mecze juniorów.

14:40

Rezerwowi Cracovii: Adam Wilk, Eryk Ceglarz, Szymon Kiebzak, Hubert Król, Paweł Piątek, Dawid Surma, Marcin Szymczak. Rezerwowi Wisły: Kais Al-Ani, Oskar Wąsikowski, Jakub Dziubas, Jakub Janur, Jakub Bartosz, Adrian Wójcik, Jakub Mordec.

14:35

Składy na dzisiejszy mecz: Wisła: Mateusz Zając - Bartłomiej Kolanko, Krystian Kujawa, Michał Bierzało, Remigiusz Szywacz - Dominik Kościelniak, Przemysław Lech, Dawid Kamiński, Grzegorz Gulczyński, Kamil Kuczak - Tomasz Zając Cracovia: Damian Kobyłka - Patryk Moskal, Krzysztof Barczuk, Michał Bartosz, Kacper Kapera - Tomasz Dudek, Dawid Gala, Mariusz Panek, Sebastian Klimczyk, Krzysztof Szewczyk - Krzysztof Ropski

14:30

Witamy w relacji na żywo z pierwszego spotkania finału Centralnej Ligi Juniorów, w którym zmierzą się Wisła Kraków i Cracovia!