2 : 0
Ruch ChorzówRuch Chorzów
22:34

22:29

Jagiellonia dość pewnie i na pewno zasłużenie pokonuje Ruch 2:0 po bramkach Frankowskiego i Tuszyńskiego! Żółto-czerwoni kończą fazę zasadniczą na trzecim miejscu w tabeli. To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn i na koniec zostawiam dość ważną klubową statystykę Jagiellonii.

94'

KONIEC MECZU!

92'

Drągowski pewnie broni słabiutki strzał Efira z kilkunastu metrów.

92'

W Białymstoku dość zimno, ale na 'sektorze gospodarzy, ale gości' gorąco .

90'

Tuszyński dostał dobre podanie na wolne pole, ale oddał mało sensowny strzał z dystansu, który obronił Putnocky! Cztery minuty doliczone!

88'

Tuszyński w indywidualnej akcji został łatwo powstrzymany przez Oleksego, ale jeszcze zdołał powalczyć skutecznie o rzut rożny.

87'

Tuszyński! Dobre podanie prostopadłe do napastnika Jagiellonii, ale ten został zablokowany przez naciskającego go Helika.

85'

Na spalonym złapany Oleksy.

84'

Przerwa w grze. Wymiana pękniętej piłki.

83'

Do dośrodkowania z rzutu rożnego Tymińskiego doszedł w polu karnym Madera, ale jego strzał głową minął bramkę rywala!

82'

Kowalski zmienia Zieńczuka w Ruchu.

79'

Niezła centra z rzutu wolnego Starzyńskiego tylko dzięki ofiarnej interwencji Tuszyńskiego nie zmierzała w światło bramki Drągowskiego.

79'

78'

Ruch męczy się w ataku pozycyjnym, Jagiellonia z kolei czeka tylko na kontrataki. W jej szeregach Świderski zastępuje Mackiewicza.

75'

Dzisiejszy mecz ogląda 10 068 widzów.

72'

Żółta kartka dla Romanczuka za ostre wejście na rywala.

69'

Żółta kartka dla Kuświka.

69'

Visnakovs miał szansę na szybką odpowiedź, ale w sytuacji sam na sam z Drągowskim uderzył nad poprzeczką!

68'

Pół minuty po wejściu na boisko Tuszyński dostał znakomite prostopadłe podanie od Pawłowskiego i mocnym płaskim strzałem pokonał Putnocky'ego!!! 2:0!

68'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Patryk Tuszyński!!!

67'

Tym, który rzeczywiście jest poturbowany, jest Rafał Grzyb, którego zmienia Romańczuk Rekordzista Jagi w kwestii występów w Ekstraklasie opuszcza boisko (147. meczów)

66'

Tuszyński za zmęczonego Frankowskiego, który jednak nie ma żadnego urazu.

65'

Na spalonym złapany Zieńczuk. Będą nawet dwie zmiany w Jagiellonii.

64'

Jakiś problem zdrowotny ma Przemysław Frankowski. Może być potrzebna zmiana. Już przygotowany do gry jest Tuszyński.

63'

Moment dominacji Ruchu. Jaga próbuje wyprowadzać kontry, ale na razie jej się to nie udaje.

62'

62'

Sędzia Kwiatkowski dopatrzył się teraz faulu w ofensywie Pawłowskiego na Heliku.

60'

Zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym dla Ruchu. Strzał z bliska Helika zostaje zablokowany i kolejny korner. Ten już nie przyniósł zagrożenia dla bramki Drągowskiego.

59'

Schodzi z boiska Babiarz, a w jego miejsce Efir.

59'

Będzie zmiana w Ruchu. Przygotowany do gry Efir.

56'

Faulowany przez Grodzickiego Grzyb nie podnosi się z boiska. Przerwa w grze.

54'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Mackiewicza nie dociera do żadnego z jego kolegów. Po chwili wstrzelenie piłki przez Tymińskiego łapie Putnocky.

53'

Znowu trzymał Pawłowskiego Helik. Tym razem, jako że przed polem karnym, mu się to nie upiekło. Żółta kartka.

49'

Żółta kartka dla spóźnionego Mackiewicza za faul na Grodzickim.

49'

Piłka za linię obrony w kierunku wychodzącego Konczkowskiego pada łupem Drągowskiego.

48'

Tak rozpoczęli drugą połowę kibice Jagiellonii.

47'

Na spalonym złapany Karol Mackiewicz.

46'

Wznawiamy grę w Białymstoku!

21:34

Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry. Nie ma żadnych zmian.

21:18

21:18

Wydaje się, że Jagiellonia jest dzisiaj minimalnie lepsza od Ruchu, w związku z czym jej prowadzenie po bramce Frankowskiego jest raczej zasłużone, choć w ostatnich sekundach pierwszej części gry Ruch był blisko wyrównania. W drugiej połowie też powinno być sporo emocji.

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Jagiellonia prowadzi z Ruchem 1:0!

45'

Nieuznany gol Ruchu Chorzów! Po błędzie Strausa Konczkowski świetnie dograł piłkę przed bramkę do Kuświka, który trafił do siatki, ale zdaniem sędziego był ofsajd!

43'

Sebastian Madera próbował z własnej połowy wyprowadzić kontrę gospodarzy, ale za daleko sobie wypuścił piłkę i zatrzymał go Grodzicki.

41'

Rafał Grzyb przy próbie uderzenia zza pola karnego najpierw został zablokowany, a następnie jego poprawka poszybowała obok bramki.

41'

Rzut wolny dla Ruchu z okolic narożnika boiska. Starzyński zdecydował się na strzał bezpośredni i uderzył celnie, ale bardzo pewnie i bezpiecznie odbił piłkę Drągowski!

39'

Długą piłkę w kierunku Kuświka znakomicie przeciął Pazdan. Rzut rożny dla Ruchu skutkował tylko dośrodkowaniem w ręce Drągowskiego.

34'

Putnocky! Kolejna bardzo dobra akcja lewym skrzydłem Mackiewicza i płaskie zagranie na środek pola karnego, do którego doszedł Frankowski, ale jego nieczysty strzał broni Putnocky!

34'

Ostre starcie Modelskiego z Babiarzem. Pomocnik Ruchu nie potrzebował jednak pomocy medycznej.

33'

Nieudane płaskie dośrodkowanie Tymińskiego z prawego skrzydła. Na szczęście pomocnika Jagiellonii goście nie potrafili wyprowadzić kontrataku.

31'

Ostry faul Babiarza na Grzybie i zasłużona żółta kartka.

30'

Piłka już po drugiej stronie boiska, a tam się znalazł Pawłowski. Jego soczyste uderzenie z daleka pewnie broni Putnocky!

28'

Próba odpowiedzi Ruchu. Zieńczuk z dystansu uderza bardzo niecelnie!

29'

W kontrataku Jagiellonii znakomite podanie na wolne pole dostał Mackiewicz, rozpędzony przebiegł z piłką około 30 metrów, po czym wyłożył ją zamykającemu akcję Frankowskiemu, a ten z trudem, ale pokonał Putnocky'ego!

27'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Przemysław Frankowski!!!

26'

Płaski celny strzał z dystansu Jana Pawłowskiego pewnie broni Putnocky.

24'

22'

Visnakovs próbował strzału z dystansu, ale został dobrze zablokowany przez gospodarzy.

20'

Akcja Jagiellonii zakończona zupełnie nieudanym dośrodkowaniem Jana Pawłowskiego.

19'

Kolejny rzut rożny dla Ruchu nie przyniósł zagrożenia pod bramką Jagiellonii dzięki interwencji Madery.

18'

18'

Tymczasem po murawie stadionu w Białymstoku, ale poza boiskiem, biega sobie kot. Czarny kot.

20:46

16'

Centra Zieńczuka tym razem nie znalazła żadnego adresata.

16'

Próbował wkręcać piłkę z rzutu rożnego Starzyński, ale Drągowski czujnie przerzucił piłkę na rzut rożny!

14'

Blisko samobója Madera! Po płaskiej ostrej centrze Zieńczuka stoper Jagi odbił piłkę tuż obok bramki!

12'

Powtórki nie pozostawiają wątpliwości. Helik ewidentnie trzymał Pawłowskiego. Żenująca decyzja arbitra.

10'

Po rzucie rożnym strzał głową Pazdana odbija przed siebie Putnocky, a zmierzającego do dobitki Pawłowskiego ewidentnie fauluje jeden z graczy Ruchu. Sędzia nakazuje grać dalej!!!

9'

Jan Pawłowski zdobywa rzut rożny dla Jagiellonii.

7'

Putnocky! Dobra akcja Jagi, ale mocne uderzenie z kilkunastu metrów Tymińskiego doskonale broni Putnocky! Co więcej, nie wiedzieć czemu, sędzia nakazuje grę od bramki.

6'

Dobre podanie Kuświka na prawą stronę pola karnego do rozpędzonego Visnakovsa, ten uderza płasko z kilkunastu metrów, ale broni na raty Drągowski!

4'

Dośrodkowanie Zieńczuka na pierwszy słupek, gdzie piłkę wybija dobrze ustawiony na pierwszym słupku Modelski.

3'

Starzyński dobrze zagrał w pole karne do Visnakovsa, ale ten zdołał tylko wywalczyć korner.

1'

Pierwsze długie podanie w kierunku rozpędzonego Frankowskiego przerywa Putnocky.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

20:28

Kapitanami obu drużyn są Rafał Grzyb (Jagiellonia) oraz Łukasz Surma (Ruch).

20:27

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Stadionu Miejskiego w Białymstoku.

20:12

Sędzią tego spotkania będzie pan Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

19:58

Rezerwowi Ruchu: Wojciech Skaba, Roland Gigołajew, Jakub Kowalski, Michał Efir, Marek Szyndrowski, Piotr Stawarczyk, Maciej Urbańczyk.

19:57

Rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Baran, Taras Romanczuk, Patryk Tuszyński, Przemysław Mystkowski, Igors Tarasovs, Karol Świderski, Pawieł Sawickij.

19:57

Obok prezentujemy już składy wyjściowe obu drużyn.

19:56

W dzisiejszy wieczór Jagiellonia walczy tylko o utrzymanie się na podium po rundzie zasadniczej. Niebiescy z Chorzowa mają za to okazję jeszcze wskoczyć na miejsca 9-12, które mogą dać im cztery mecze na własnym stadionie w rundzie dodatkowej.

19:41

Witamy serdecznie z Białegostoku, gdzie zostanie rozegrany mecz 30. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia zmierzy się z Ruchem Chorzów.

11:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - RUCH CHORZÓW

Ruch Chorzów – Jagiellonia Białystok 1:0

Pewna walki o mistrzostwo Polski Jagiellonia zagra z walczącym o utrzymanie Ruchem Chorzów. Białostoczanie już w poprzedniej kolejce zapewnili sobie możliwość gry o najwyższe cele. Ekipa z Białegostoku w ostatnim czasie nie zanotowała jednak rewelacyjnych rezultatów - remis z GKS-em Bełchatów i Wisłą, porażka z Pogonią i Podbeskidziem. Wszystko to sprawiło, że drużyna Michała Probierza spadła na trzecie miejsce i do drugiego Lecha traci pięć punktów.

Jagiellonia zmierzy się z Ruchem Chorzów, którego sytuacja w tabeli nie jest zadowalająca. "Niebiescy" na pewno w tym sezonie będą bili się o utrzymanie. Zajmują bowiem trzecie od końca miejsce i mają na koncie trzydzieści trzy "oczka". Wygrana z Jagiellonią poprawi ich sytuację przed drugą częścią sezonu.