Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
1 : 0
Wisła KrakówWisła Kraków
22:25

W wyrównanym meczu gospodarze lepsi o wspaniałą bramkę Roberta Picha. Czy to wygrana zasłużona? Czy Śląsk zagrał porywająco? Obie odpowiedzi są na nie, ale to nie ma znaczenia. Śląsk kończy sezon zasadniczy na 4 miejscu. Z Wrocławia dziękuje Maciek Jakubski.

93'

Koniec meczu! Śląsk wygrywa 1:0!

88'

Guerrier z ostrego konta w boczną siatkę.

85'

Guerrier blisko wyrównania! Pawełek wyszedł z bramki i zawodnik Wisły przelobował bramkarza Śląska. Nie trafił jednak do bramki.

82'

Tym razem kartka dla wrocławianina, a konkretnie Danielewicza.

82'

Z wolnego wrzuca Grajciar i Buchalik dość niepewnie piąstkuje.

81'

Za faul na Flavio żółtą kartką ukarany Sadlok.

80'

Ostatnia zmiana w Wiśle. Stępiński za Barrientosa.

79'

Głową strzelać próbował Guerrier, ale obok słupka.

73'

Garguła za Burligę.

71'

Powinien być karny dla Śląska! Jović pomógł sobie ręką we własnym polu karnym, ale bez reakcji słabego dziś sędziego Raczkowskiego.

70'

69'

Kolejna szarża Picha, tym razem zatrzymał się na obrońcy Wisły.

68'

Jak padła bramka? Z rzutu wolnego wrzucał Grajciar, piłkę przed pole karne wybili obrońcy, a tam pięknym strzałem z woleja, w stylu Waldka Soboty, popisał się Pich.

67'

GOL DLA ŚLĄSKA! ROBERT PICH!

67'

Kartka dla Burligi za faul na Flavio.

65'

Trener Pawłowski jest przewidywalny. Za Machaja Grajciar.

64'

Wrzutka Jovicia z prawej strony i Pawełek piąstkuje przed siebie.

21:51

60'

Barrientos z daleka, z dystansu, niecelnie.

59'

Flavio za Ostrego. Logiczna zmiana. Ostry słaby jak przecinak.

59'

Za chwilę zmiana w Śląsku. Wjedzie Flavio.

57'

Pierwsza zmiana w Wiśle. Za słabego Boguskiego Stjepanović.

55'

GOLAAAAAAAAAANIEMA! Głowacki uderzył z wolnego z 35 metrów w poprzeczkę bramki Pawełka, a dobitka Stilicia świecą poszła w niebo.

50'

Dobra akcja Picha z Marco Paixao, ale Portugalczyk nie trafia w piłkę.

49'

Goście powinni prowadzić. Stilić pięknie zagrał do Burligi nad głowami obrońców, ale strzał obrońcy z woleja był niecelny.

48'

Dobra, szybka kontra Wisły, ale Guerrier zatrzymał się na Hołocie.

46'

Śląsk zaczyna II połowę. Machaj do Marco Paixao.

21:19

Do przerwy całkowicie zasłużony remis 0:0. Z boiska wiało nudą, choć kilka sytuacji było. Głównie po kiksach obrońców, ale napastnicy obu drużyn nie zagrozili poważniej Buchalikowi i Pawełkowi.

50'

45'

Koniec pierwszej połowy o której chyba wszyscy na stadionie chcieliby zapomnieć.

41'

Przez dłuższą chwilę po starciu z Hateleyem na murawie leżał Burliga, ale już wszystko jest w porządku.

39'

Wisła mogła objąć prowadzenie, ale kapitalną wrzutkę Stilicia zmarnował Guerrier, który głową z 5 metrów nie trafił do siatki.

38'

Dudka fauluje brzydko Machaja i tym samym przerywa kontrę Śląska. Zasłużona kartka.

30'

Machaj z wolnego w mur, ale piłka po zagraniu Picha trafia w pole karne, gdzie Danielewicz strzela wysoko ponad bramką.

29'

Rzut wolny dla Śląska z ok. 35 metrów.

25'

Stilić płasko w gąszcz nóg, ale wrocławianie wybijają piłkę, a strzał jednego z Wiślaków z dystansu leci daleko od bramki Pawełka.

24'

Wreszcie coś się dzieje. Rzut wolny dla Wisły z narożnika pola karnego.

21'

Pich próbował z dystansu i trzeba przyznać, że nie pomylił się za bardzo.

18'

Kolejne minuty walki w środku pola.

20:45

12'

Śląsk bardzo blisko zdobycia gola. Z wolnego wrzucał piłkę Machaj, a strzał Marco Paixao głową o centymetry minął bramkę Wiślaków.

11'

Mecz ponownie toczy się w środku pola. Obie drużyny grają blisko siebie nie zostawiając za wiele miejsca na rozgrywanie piłki.

7'

To powinna być bramka dla Wisły. Boguski ładnie wrzucił na 11 metr przed bramką Pawełka, a tutaj niepilnowany Guerrier skiksował!

6'

Z rzutu wolnego z 30 metrów uderza Hateley. Wysoko ponad bramką.

5'

Wywołaliśmy wilka z lasu. Szybka akcja gospodarzy. Machaj wprawdzie pogubił się przed polem karnym, ale Pich zdążył uderzyć w środek bramki. BUchalik wypluł piłkę przed siebie, wprost pod nogi Marco Paixao, ale skończyło się na rzucie rożnym.

3'

Spokojny początek spotkania. Warto przypomnieć, że wynik 0:0 jest korzystniejszy dla Śląska, który zremisował 1:1 w Krakowie.

1'

Już wiemy jak gra Śląsk. Na skrzydłach Pich z Ostrowskim, na lewej obronie Pawelec, a na środku obrony Celeban z Hołotą.

0'

Stilić do Boguskiego i gramy!

20:28

Jeśli Śląsk będzie grał tak anemicznie jak brzmi jego nowy hymn, to raczej sukcesów wrocławskiej drużynie nie wróżę.

20:26

W dniu dzisiejszym debiutuje na Stadionie Miejskim... nowy hymn Śląska. Właśnie przy nim wychodzą piłkarze.

20:17

Trener Moskal z kolei w miejsce chorego Pawła Brożka wystawił Boguskiego.

20:17

Trener Pawłowski zaskoczył składem i posadził na ławce beznadziejnego w ostatnich spotkaniach Flavio. Zamiast niego na skrzydło wskoczył... i tu właśnie mamy zagwozdkę, bo dopóki nie zobaczymy ustawienia Śląska na boisku to ciężko będzie określić, czy na skrzydle gra Ostrowski czy Machaj.

20:15

Witamy na kwadrans przed meczem Śląsk - Wisła. Mecz przyjaźni w którym zmierzy się czwarty i piąty zespół tabeli. Stawką meczu jest czwarta lokata i cztery mecze u siebie w rundzie finałowej.

11:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ŚLĄSK WROCŁAW - WISŁA KRAKÓW

WISLA--SLASK

Mecz przyjaźni zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Gospodarze spotkania po tym, jak przed dwoma tygodniami przełamali niemoc i zanotowali długo oczekiwane zwycięstwo pokonując Lechię, w minionej kolejce znów przegrali, tym razem z Lechem Poznań. Mimo to podopieczni Tadeusza Pawłowskiego mogą być pewni gry w ósemce.

Wisła po wygranej z Koroną przedłużyła swoje szanse na realizację celu, czyli awans do europejskich pucharów. Mecz ze Śląskiem zadecyduje, która drużyna zajmie czwarte miejsce. A to ma znaczenie, bo cztery pierwsze zespoły w drugiej fazie rozgrywek więcej meczów zagrają u siebie.