Koniec spotkania!

94'

Kędziora w miejsce Wilczka.

92'

Cernych dośrodkowuje z prawej strony, Bonin strzela głową po prawym rogu bramki i... broni Szmatuła!

90'

Arbiter dolicza 4 minuty do regulaminowych 90.

90'

Zmiana w Piascie, Martinez wchodzi za Szeligę.

89'

Prusak traci przytomność po powietrznym starciu za polem karnym z Kamilem Wilczkiem. Wygląda to bardzo groźnie, lecz widzimy że bramkarz Górnika zdołał wstać o własnych siłach.

87'

Wygląda na to, że w linii obrony Górnika w końcówce zobaczymy kwartet Bielak-Mierzejewski-Szałachowski-Mraz, podczas gdy ustawiony na szpicy Szmatiuk będzie zgrywał wysokie piłki.

83'

Ostatnia zmiana w Górniku. Szałachowski w miejsce Sasina.

80'

Teraz na prawej stronie boiska faulowany Nikitović. Dużo stałych fragmentów gry wykonuje dziś zespół Górnika.

78'

Chwilowa przerwa w grze po przypadkowym kopnięciu Podgórskiego przez Bielaka.

76'

Doskonałą okazja dla Wilczka na podwyższenie wyniku, lecz jego mierzony lob przechodzi nad poprzeczką!

74'

Badia schodzi, Podgórski wchodzi

71'

Żółtko dla Bonina

70'

Tanczyk za Razulisa

69'

I dwie okazje dla Górnika, po których powinna paść bramka! Najpierw z wolnego wrzuca Nowak, tor lotu piłki lekko zmienia Szmatiuk i Piasta ratuje Szmatuła! Minutę później Mraz podaje między linię bramkarza a obrońców do Razulisa, lecz temu zabrakło kilku centymetrów by wpakować piłkę do pustej bramki!

66'

Natychmiastowa zmiana w Górniku. Rudika zmienia Mraz.

64'

Strata Nikitovicia w środku pola, podanie do Wilczka na walkę ze środkowym obrońcą, ten wyprzedza rywala i strzela mocno w okolice środka bramki i złe zachowanie Serka skutkuje stratą gola!

64'

62'

GOOOL! PIAST NA PROWADZENIU!

60'

Hanzel ogląda żółty kartonik po faulu na Sasinie

58'

Trener Radoslav Latal oraz jego asystent zostali upomnieni przez arbitra za zbyt ekspresywne wyrażanie niezadowolenia po decyzji sędziego liniowego.

58'

55'

Rudik fauluje na własnej połowie po stracie piłki. Obyło się jednak beż kartonika.

53'

Horvath mocno i co ważne celnie nad samą ziemią kropnął z dystansu, lecz z interwencją zdążył Prusak. Dobra próba piłkarza Piasta.

52'

Rzut wolny dla Górnika po faulu na Razulisie, lecz to Piast szybko wychodzi z kontrą, Badia z lewej strony dobrze wypatrzył Wilczka, lecz ten nabiegając na piłkę skupił się na sile, zamiast na precyzji, a efektami jego próby może lepiej się z Państwem nie podzielę.

49'

Chwilę później z dystansu huknął Bonin, lecz piłka nieznacznie minęła krótszy słupek.

48'

Pierwsza akcja Górnika i o dziwo dosyć składna! Mierzejewski na prawej flance zakręcił Moskwikiem, zagrał przed pole karne, gdzie Nikitović markując strzał zagrał jeszcze głębiej do Cernycha, któremu niewiele zabrakło by wygrać pojedynek z obrońcami i dojść do strzału z bliska.

46'

Drugą połowę od środka rozpoczynają podopieczni Radoslava Latala!

21:27

Kamil Wilczek strzelił dziś swoją 14., a Bonin 6. bramkę w bieżących rozgrywkach. Tym samym Wilczek zrównał się z czołowymi strzelcami - Mateuszem Piątkowskim, Pawłem Brożkiem i Flavio Paixao.

21:25

Przy aktualnych wynikach spotkań Ekstraklasy, miejsca zajmowane przez Górnika i Piasta w tabeli nie ulegną zmianie (będzie to kolejno 12. i 11. lokata).

21:19

W przedmeczowych komentarzach wyraziłem nadzieje na emocjonujące widowisko. Tymczasem dzisiejsze do takich zdecydowanie nie należy, co można wywnioskować bo wydarzeniach boiskowych. Piast właściwie zareagował na straconą bramkę i strzelił wyrównującą, przez co w drugiej połowie zastaniemy prawdopodobnie znów piłkarskie szachy - z wyrazami niezadowolenia...

21:17

45'

I na tym kończymy pierwszą część spotkania.

45'

Po kornerze dla Górnika do strzału doszedł Szmatiuk, lecz przy okazji faulował Murawskiego. Gwizdek arbitra poszedł w ruch.

44'

Nikitović znalazł się teraz jakimś cudem na pozycji napastnika, w dodatku bez krycia, lecz wyraźnie nieprzyzwyczajony do gry z przodu szybko przegrał pojedynek biegowy z Hebertem.

42'

Dobrze prostopadle w pole karne zagrywa teraz Nowak, lecz Bonin nie zdołał wygarnąć futbolówki przed linią końcową. Od bramki Szmatuła.

40'

Przerzut Nikitovicia na prawo do Mierzejewskiego ustawionego na pozycji bocznego pomocnika, ten bardzo dobrze przyjmuje klatką z odwróceniem w kierunku bramki, lecz zostaje faulowany przez Szeligę, z którym wygrał pojedynek. Żółtko dla piłkarza gości.

40'

Górnikowi w ofensywie nie wychodzi dziś prawie nic. Jeszcze więcej niedokładności i nieporozumień, niż na początku.

35'

Mierzejewski faulowany teraz przed samym polem karnym Piasta. Świetne ustawienie dla lewonożnego zawodnika, tymczasem do piłki podchodzi prawonożny Nowak i strzela nad murem, a na aut piąstkuje Szmatuła.

31'

Nieodpowiedzialna strata przed polem karnym obrońców Górnika, piłka trafia przypadkowo na prawą stronę do Hanzela, który dośrodkowuje wprost na głowę ustawionego 5 metów od bramki Wilczka. Prusak bez szans.

30'

GOOOL, ALEŻ SZYBKA ODPOWIEDŹ PIASTA! KAMIL WILCZEK!

29'

Wysokie dośrodkowanie Nikitovicia ze wspomnianego rzutu wolnego, piłkę na krótki słupek z długiego przeciąga Cernych, a tam Bonin już czeka na dostawienie nogi!

26'

GOOOOOOL! GRZEGORZ BONIN!

23'

W narożniku boiska na połowie Piasta faulowany Mierzejewski.

23'

20'

W początkowej fazie meczu w ofensywie Górnika w oczy rzuca się niedokładność, przesada z siłą w zagraniach i momentami brak zdecydowania. Piast z kolei stara się zaskoczyć gospodarzy długimi podaniami.

20:46

15'

Mierzejewski znów naciskany przy próbie wyprowadzenia piłki, lecz tym razem oszukał Badiię i skutecznie dograł do Bonina.

13'

Żółta kartka dla Razulisa za użycie łokcia w powietrznej walce z Mokwą.

12'

W odpowiedzi strzał Bonina lewą nogą z linii pola karnego uderza w bok Razulisa i gdyby nabrała przeciwnej rotacji, mogłaby nawet wpaść przy słupku, a tak odkręciła się od bramki i wyszła poza boisko.

9'

Okazja przed Piastem! Mierzejewski bardzo łatwo traci piłkę na rzecz Wilczka, ten podaje sprzed linii końcowej do wbiegającego Szeligi, ale piłkarzowi Piasta udaje się tylko musnąć piłkę w kierunku dalszego słupka. Sytuacja opanowana przez Serka.

7'

Wilczek wysokim pressingiem uniemożliwia teraz wyjście z akcją piłkarzom Górnika. Dwukrotnie od autu rozpoczynają gospodarze.

5'

Rudik zagrał teraz perfekcyjnie na klatkę wbiegającego w szesnastkę Nowaka, lecz ten wyraźnie starał się uniknąć strzału lewą nogą, przez co zmarnował swą dobrą okazję.

2'

Długo musieliśmy czekać na pierwszy gwizdek, najwyraźniej sędzia Jakubik pospieszył się z wyprowadzeniem zawodników na boisko. Tymczasem po podaniu Szmatiuka, Prusak wybija niebezpiecznie po ziemii przed szesnastke, lecz na jego szczęście adresat szybkiego podania z głębi pola był na spalonym.

1'

Zaczynamy jeden z ośmiu meczów ostatniej kolejki rundy zasadniczej! Od środka gospodarze!

20:26

Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na murawę stadionu. Górnik zagra dziś na zielono-czarno, natomiast Piasta na czerwono.

20:25

Jesienią w Gliwicach padł wynik 0:0. Górnik zagrał typowe dla siebie spotkanie - osiągali optyczną przewagę nad rywalami i stwarzali dogodne sytuacje bramkowe (patrz Hasani, Cernych), choć gospodarze nie pozostawali dłużni. Dziś oczekujemy emocjonującego pojedynku, a piękne bramki i udane zagrania niech tylko dodadzą smaczku.

20:18

Przed dzisiejszym spotkaniem Piast Gliwice zajmuje 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów. Tuż za nimi, bo na 12. miejscu plasuje się Górnik z 34 zdobytymi oczkami. Wynik dzisiejszego meczu może mieć więc bezpośredni wpływ na układ tabeli, a dodajmy do tego, że ścisk w dolnej części tabeli jest duży.