Niedziela, 26 kwietnia 2015, godz. 13:00
Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
14:51

Za chwilę na naszej stronie pojawią się pomeczowe materiały. Zamykamy już naszą relację LIVE. Z Gliwic dziękuje za uwagę Przemysław Drewniak.

14:50

Mecz w Gliwicach był wyrównany, ale jego oblicze odmieniła druga żółta kartka otrzymana w 81. minucie przez Adama Deję. Grające w dziesiątkę Podbeskidzie kompletnie się rozsypało i na przestrzeni pięciu minut straciło trzy bramki ze stałych fragmentów gry.

93'

KONIEC MECZU. Po piorunującej końcówce meczu Piast Gliwice pokonuje Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0!

91'

Mogło być 4:0! Po ziemi przed bramkę podawał Badia, ale Horvath nie zdołał sięgnąć piłki.

89'

W międzyczasie żółtą kartką ukarany Kolcak.

89'

Kompletnie posypało się grające w osłabieniu Podbeskidzie. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Vassiljeva Wilczek wykorzystał fatalne ustawienie defensywy rywali i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.

89'

COŚ NIESAMOWITEGO! TRZECI GOL DLA GOSPODARZY!

88'

Niesamowita końcówka meczu w wykonaniu Piasta! Gospodarze znów strzelają gola po rzucie rożnym i zgraniu piłki głową przez Horvatha. Stoper gliwiczan trafił do siatki z bliskiej odległości.

87'

GOOOOL, 2:0 DLA PIASTA! STRZELCEM GOLA KORNEL OSYRA

85'

Rzut rożny, zamieszanie w szesnastce Podbeskidzia i Hebert pakuje piłkę do siatki! Duże pretensje do sędziego zgłaszali po tej akcji zawodnicy gości, ale Tomasz Kwiatkowski po konsultacji z arbitrem liniowym pokazał na środek boiska.

84'

GOOOOL DLA PIASTA! DO SIATKI TRAFIA HEBERT!

82'

Był deszcz, a teraz wyszło już słońce, które może trochę oślepiać Szmatułę.

82'

Po dośrodkowaniu Badii bliski dojścia do piłki w polu karnym był Wilczek, ale ostatecznie ta trafiła w ręce Zajaca.

81'

Adam Deja taktycznie fauluje przeciwnika w środku pola i otrzymuje drugą żółtą kartkę. Podbeskidzie w dziesiątkę!

80'

Z rzutu wolnego uderzał Badia - nad bramką.

78'

Iwański do Sokołowskiego, ten przed polem karnym ograł rywala przekładając sobie piłkę na lewą nogę, ale oddał niecelny strzał.

77'

Ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy. Bartosz Szeliga zastępuje Rubena Jurado.

77'

Niesamowite! Fatalnie pomyliła się obrona gości, która pozwoliła się znaleźć w sytuacji sam na sam Horvathowi. Piłkarz Piasta z siedmiu metrów od bramki trafił jednak prosto w Zajaca!

75'

Pierwszy poważny błąd obrony Piasta. Korzym odebrał piłkę Hebertowi, zgrał ją przed pole karne do Chmiela, ale pomocnik Podbeskidzia oddał bardzo słaby i niedokładny strzał.

73'

Znowu groźnie po rzucie rożnym dla Piasta. Bliski oddania strzału był Hebert, który nieznacznie minął się z piłką.

72'

W Gliwicach wynik cały czas ten sam, zmienia się za to pogoda. Zaczął padać lekki, wiosenny deszcz.

71'

Z kontrą po rzucie rożnym "Górali" wyszedł Badia, ale skutecznie powstrzymał go dobrze ustawiony Tomasik.

70'

I kolejna zmiana, tym razem w zespole gości. Za Kołodzieja wchodzi Bartosz Śpiączka.

69'

Druga zmiana w zespole Piasta. Podgórskiego zastępuje Gerard Badia, który wraca do gry po tym, jak z powodów rodzinnych musiał niedawno udać się do ojczyzny. Hiszpański pomocnik zebrał duże owacje od kibiców gospodarzy.

68'

Po rzucie wolnym wykonywanym przez Vassiljeva w polu karnym przed bramkę główkował Horvath, ale Jurado nie zdążył złożyć się do strzału i pionowo podbił piłkę do góry... To mogła być świetna sytuacja!

67'

Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Deja.

66'

Po rzucie rożnym piłkę przed polem karnym przejął Chmiel. Oddał strzał, ale zbyt słaby, by zaskoczyć pewnego dziś Szmatułę.

66'

Ależ bomba Kołodzieja! Po akcji Korzyma pomocnik Podbeskidzia oddał strzał swoją słabszą, prawą nogą prosto w okienko bramki Piasta. Znakomitą paradą popisał się jednak Szmatuła!

61'

Podgórski płasko zagrał piłkę przed bramkę, a tam doszło do starcia Zajaca z Jurado. Znów było groźnie, ale sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną Hiszpana.

60'

Z daleka uderzał Iwański, ale bardzo niecelnie.

58'

Świetna okazja gliwiczan! Po centrze Podgórskiego główkował w polu karnym Wilczek, a piłka nieznacznie minęła słupek bramki gości!

57'

Druga zmiana w zespole "Górali". Napastnik za napastnika, czyli Korzym w miejsce Demjana.

56'

Z rzutu wolnego zagrywał w pole karne Vassiljev, ale piłka nie minęła nawet pierwszego zawodnika Podbeskidzia.

56'

Ożywił się trochę mecz, ale piłkarzom wciąż brakuje dokładności. Przed chwilą dośrodkowanie Chmiela minęło prawie całe pole karne gospodarzy.

54'

Demjan przewrócił się w polu karnym w pojedynku z Osyrą i Hebertem, a sędzia dyktuje rzut wolny dla Piasta. Słowak prawdopodobnie symulował faul.

53'

Ładna akcja Podbeskidzia przed polem karnym Piasta. Sokołowski wycofał piłkę do Kołodzieja, który huknął lewą nogą nad poprzeczką.

51'

Podgórski faulował przy linii bocznej Tomasika, który teraz zwija się z bólu na murawie.

50'

Iwański posłał długą piłkę w kierunku Demjana, a ten piłkę niemal... złapał. Sędzia odgwizdał zagranie ręką.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę!

46'

W przerwie jedna zmiana w szeregach gospodarzy - Murawskiego zastąpił Konstantin Vassiljev.

46'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W Gliwicach nie brakuje walki i zaangażowania, ale poziom meczu jest jak na razie słaby. Piast bezbramkowo remisuje z Podbeskidziem.

46'

Po ładnym podaniu Iwańskiego z głębi pola i zgraniu piłki Kołodzieja w dobrej sytuacji znalazł się Demjan, którego zablokowali jednak dobrze spisujący się obrońcy Piasta.

45'

Hanzel groźnie dośrodkowywał w pole karne, ale żaden z piłkarzy Piasta nie dopadł do piłki, którą na aut wybił Iwański.

43'

W końcówce lekką przewagę osiągnął Piast, ale jak na razie nie przekłada się to na groźne sytuacje pod bramką Zajaca.

42'

Żółtą kartką za faul w bocznej strefie boiska ukarany Lenartowski.

40'

Z dystansu uderzał Sokołowski, ale strzelił zbyt lekko i płasko, by zaskoczyć Szmatułę.

36'

Iwański posłał długą piłkę do Demjana, ten zdołał ją opanować, ale w porę ubiegł go Hebert.

35'

Sypie się Leszkowi Ojrzyńskiemu koncepcja na grę w defensywie. Przed meczem wypadł Konieczny, a teraz boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Pavol Stano. Zastąpił go Artur Lenartowski, który zagra w środku pola, a na pozycję stopera obok Kolcaka przesunął się Deja.

33'

Odpowiedź Piasta! Z dystansu uderzał Wilczek i był bliższy celu niż Kołodziej, bo piłka wylądowała na górnej siatce bramki Zajaca.

33'

Z około trzydziestu metrów lewą nogą ładnie uderzał Kołodziej, ale zawiesił piłkę o pół metra za wysoko.

31'

31'

Niewiele mamy sytuacji podbramkowych, za to już fauli i spięć już tak. Przed chwilą po faulu przepychali się Murawski z Tomasikiem i obaj zostali ukarani żółtymi kartkami.

27'

Kontra Chmiela i Iwańskiego zakończona miękkim dośrodkowaniem przed bramkę tego drugiego - piłkę bez problemów złapał Szmatuła.

22'

Wilczek prostopadle zgrywał w pole karne do Jurado, ale napastnika Piasta uprzedził skutecznym piąstkowaniem Zajac.

20'

Równie "spektakularną" próbą popisał się Demjan, który będąc w polu karnym uderzył piłkę tak, że ta... wylądowała na bocznym aucie.

20'

Wilczek wyprzedził Stano i doszedł do piłki w polu karnym, ale piłka po jego strzale lewą nogą o mało co nie opuściła stadionu przy Okrzei.

19'

Podbeskidzie włącznie z wrzutami z autu na wysokości pola karnego wykonywało już sześć stałych fragmentów gry, ale tylko jeden z nich zakończył się strzałem.

17'

Kolejny groźnie wyglądający faul, tym razem w pojedynku główkowym z Iwańskim przewinił Jurado.

16'

Piłkarze nie odstawiają nogi. Teraz nakładką w Hanzela wszedł Górkiewicz.

15'

Mokwa ostro potraktował w środku pola Chmiela i został ukarany żółtą kartką.

14'

Z dystansu strzelał Kołodziej, ale jego próba była bardzo niedokładna.

11'

Gra toczy się głównie w środku pola. Przed chwilą Podbeskidzie wykonywało rzut wolny ze środka boiska, ale po dośrodkowaniu Iwańskiego obrońcy Piasta zażegnali niebezpieczeństwo.

6'

Pierwsza akcja gospodarzy - z piłką przed pole karne wszedł Jurado, ale jego strał zablokował Kolcak.

6'

Wbrew przedmeczowym informacjom, Piast gra w ustawieniu 4-4-2. W roli defensywnego pomocnika gra Csaba Horvath.

5'

Zbyt mocno dośrodkowywał z lewej strony Iwański i piłka opuściła murawę.

3'

Groźnie pod bramką Piasta! Po dośrodkowaniu Kołodzieja strzał oddał Demjan, a piłka nieznacznie minęła słupek bramki Szmatuły.

2'

Sokołowski już w 2. minucie dostał szansę na wyrzut piłki z autu, co skutkuje rzutem rożnym dla "Górali".

1'

GRAMY! Od środka rozpoczęli gospodarze.

12:57

Piłkarze obu drużyn pojawili się już na murawie! Piast zagra dziś w niebieskich koszulkach, a goście w białych.

12:47

Przed pierwszym gwizdkiem zachęcamy jeszcze do przeczytania zapowiedzi tego spotkania, którą przygotował Wojciech Grzegorzyca.

12:46

Kibice gospodarzy bardzo powoli zapełniają trybuny. Na meczu będzie też ok. 150 gości z Bielska-Białej.

12:39

W Gliwicach jest dziś pochmurnie, a termometry wskazują 20 stopni Celsjusza. Pogoda do gry w piłkę jest wręcz idealna.

12:38

Rezerwowi Piasta:

Dobrivoj Rusov, Wojciech Kędziora, Gerard Badia, Adrian Klepczyński, Konstantin Vassiljev, Carles Martinez, Bartosz Szeliga.

12:37

Rezerwowi Podbeskidzia:

Michal Pesković, Frank Adu Kwame, Artur Lenartowski, Gracjan Horoszkiewicz, Adam Pazio, Bartosz Śpiączka, Maciej Korzym.

12:37

Na ostatnim treningu przed meczem z Piastem kontuzji łydki doznał Bartłomiej Konieczny, którego zabrakło w autokarze jadącym do Gliwic. Doświadczonego stopera bielszczan zastąpi dziś Kristian Kolcak.

12:34

W składzie "Górali" ciekawostką jest obecność Richarda Zajaca, który mimo błędów popełnionych w ostatnich spotkaniach utrzymał miejsce w wyjściowej jedenastce.

12:34

Na rysunku taktycznym dostarczonym nam przez kierownika drużyny Piasta gospodarze ustawieni są w formacji 1-5-3-2. W tym wariancie tercet pomocników tworzą Podgórski, Murawski i Hanzel, rolę wahadłowych pełnią Mokwa i Moskwik, zaś duet napastników stanowią Jurado i Wilczek. Po pierwszych minutach meczu zobaczymy czy faktycznie taką taktykę obrał na ten mecz trener Radoslav Latal.

12:32

12:31

W składzie gospodarzy nie ma większych niespodzianek. Po nieudanym meczu w Białymstoku na ławkę rezerwowych powędrował Dobrivoj Rusov, którego zastąpił Jakub Szmatuła.

12:30

Witamy ze stadionu w Gliwicach i zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z pierwszego niedzielnego meczu 29. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Piast zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Dzisiejsze spotkanie jest szczególnie ważne z punktu widzenia gości, walczących nadal o miejsce w grupie mistrzowskiej. Zwycięstwo zbliży "Górali" do tego celu, ale gospodarze zapowiadają, że nie składają broni i wciąż mają matematyczne szanse na miejsce w pierwszej ósemce. Zapowiada się więc ciekawy pojedynek!