Niedziela, 26 kwietnia 2015, godz. 18:00
Wisła KrakówWisła Kraków
2 : 0
Korona KielceKorona Kielce
92'

Mariusz Złotek gwiżdże po raz ostatni w tym spotkaniu. Wisła dzisiejszym zwycięstwem jest już niemal pewna pozostania w grupie mistrzowskiej. Dziękujemy Państwu, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje!

91'

Na ostatnie sekundy szkoleniowiec Wisły wprowadza Alana Urygę za Pawła Brożka.

90'

Łukasz Burliga w nietypowej dla siebie pozycji napastnika zmarnował dogodną sytuację na podwyższenie wyniku.

87'

Maiursz Złotek zmuszony do interwencji przy środkowej linii boiska. Powodem niesportowe zachowanie kielczan wobec Guerriera.

85'

O indywidualną akcję pokusił się obrońca Korony, Kamil Sylwestrzak, lecz jego rajd został przerwany przez Jovicia, którego następnie sfaulował.

82'

Mogło być groźnie! Podanie przez całą połowę Wisły Golańskiego doszło pod polem karnym do Kiełba. Piłka zagrana przez niego wzdłuż bramki odbiło się przypadkowo od defensora "Białej Gwiazdy" i mało brakowało, a padłby gol samobójczy.

80'

Ponownie okazja dla Wisły. Indywidualny środkową częścią boiska zmarnowany jednak został przez Boguskiego, który źle zagrywał do Brożka.

77'

Kolejna zmiana w szeregach Korony. Za Fertovsa wchodzi Nabil Aankour.

77'

Zawodnicy obu zespołów, poza Arkadiuszem Głowackim i Maciejem Sadlokiem na połowie Korony Kielce. Wisła długo konstruuje swój atak.

74'

Faul Dariusza Dudki na Olivierze Kapo na wysokości 25. metra. Strzał Kiełba jednak wysoko ponad bramką.

72'

Świetna indywidualna akcja Guerriera. Minąwszy trzech zawodników podał do Jankowskiego, którego strzał wylądował nad bramką Ceriauskasa.

70'

Dorzut piłki z lewego sektora boiska pewnie wyłapuje Buchalik.

68'

Zmianę przeprowadza również Kazimierz Moskal. Jeana Barrientosa zmienia Rafał Boguski.

65'

Zmiana w drużynie Korony Kielce - za Przemysława Trytkę wchodzi Rafel de Olivieria.

63'

Cóż za zamieszanie w polu karnym. Wydawało się, że piłka po dośrodkowana przez Pawła Golańskiego z rzutu rożnego już jest siatce, ale po niesamowitej interwencji Buchalika, którego asekurował Maciej Sadlok, futbolówka ponownie wyszła na poza bramkę.

61'

Za boiskiem do rozgrzewki ruszyli zawodnicy obu zespołów.

59'

Trwa dominacja Wisły. Swoje szanse zmarnowali jednak Stilić i Brożek.

57'

Szybkim wznowieniem z rzutu wolnego chcieli zaskoczyć gospodarze spotkania, ale Jović nie był w stanie dojść do piłki.

56'

Korona mogła odpowiedzieć w mniej, niż 60 sekund, jednak bramka nie mogła zostać uznana, gdyż po dośrodkowaniu z rzutu rożnego kielczanie faulowali Michała Buchalika.

53'

Druga bramka dla Wisły! Stilić dośrodkowuje z rzutu rożnego wprost na głowę Jankowskiego, który podwyższa wynik spotkania na 2:0.

52'

Było blisko! Dośrodkowanie Bobana Jovicia jednak sprzed linii bramkowej wybija Paweł Golański.

51'

Żółtą kartką został ukarany grający z numerem 9. Przemysław Trytko.

50'

Potężny strzał Oliviera Kapo, jednak równie mocno niecelny.

48'

Błąd w komunikacji defensywy gości w polu karnym, na szczęście bez konsekwencji.

45'

Rozpoczynamy drugą część spotkania. Od środka Brożek i Stilić

19:00

Mamy też już zawodników gości.

18:59

Piłkarze Wisły już na murawie.

45'

Prowadzący spotkanie Mariusz Złotek koczy pierwszą połowę, nie doliczając do regulaminowego czasu ani minuty. Ozdobą tej części meczu była z pewnością bramka Guerriera. Wracamy za 15 minut!

45'

Potężny strzał Kiełba sprzed szesnastki blokuje Maciej Sadlok.

43'

Żółtą kartką zostaje ukarany Dariusz Dudka.

41'

Akcję prawym skrzydłem Barrientosa przerywają defensorzy Korony. Wiślacy po zdobytej bramce nie mogą znaleźć lekarstwa na obronę kielczan.

39'

Korona chce jak najszybciej odpowiedzieć, lecz Wiślacy skutecznie blokują ich ataki, wybijając co chwilę piłki na rzut rożny.

37'

Co za bramka Guerriera! Po wyrzucie z autu z lewej części boiska momentalnie się obrócił i bez zastanowienia uderzył na bramkę Vytautasa Cerniauskasa, umieszczając futbolówkę tuż pod poprzeczką.

35'

"Biała Gwiazda" zamknęła Koronę na własnej połowie, jednak nie potrafi przeprowadzić skutecznego ataku.

33'

Wisła wyprowadza kontratak po złym dośrodkowaniu w pole karne Golańskiego, jednak w ostatniej fazie akcji zabrakło im pomysłu na jej rozegranie.

30'

Semir Stilić na chwilę poza boiskiem. Ma problemy z obuwiem.

28'

Fatalna strata Jankowskiego w środku pola. Bliski zdobycia gola Jovanović. jednak piłkę po jego strzale paruje na aut Buchalik.

28'

Nieporozumienie Łukasza Burligi i Barrientosa, piłka wychodzi na aut.

25'

Wiślacy cierpliwie budują swój atak, nie dopuszczając zawodników Korony do głosu.

22'

Błąd za błędem popełniają zawodnicy obu zespołów. Najpierw w środkowej części spotkania piłkę stracili kielczanie, po czym fatalnie zagrywał Jankowski do Brożka.

21'

Korona odpowiada atakiem za atak. Tym razem przed szansą na strzelenie bramki sprzed pola karnego Buchalika miał Kiełb, ale uderzał on mocno niecelnie w tej sytuacji.

20'

Ależ akcja krakowian! Bliski otwarcia wyniku spotkania był Brożek, lecz po błędzie w komunikacji z Donaldem Wilde-Guerrierem piłka wyszła poza linię boiska.

18'

Piłkarze Korony mogli przeprowadzić bardzo groźną akcję, jednak zbyt długo z podaniem do niekrytego Jacka Kiebła zwlekał Vlastimir Jovanović.

15'

Zagotowało się pod bramką Wisły. Bliscy zdobycia bramki byli piłkarze Korony po dośrodkowaniu z okolicy 20. metra Pawła Golańskiego, jednak w odpowiednim miejscu stał Michał Buchalik.

15'

Świetnie zapowiadający się kontratak Wiślaków przerywa Kamil Sylwestrzak.

11'

Kielczanie mają groźną sytuację na wysokości pola karnego. Za faul na Luisie Carlosie Arkadiusz Głowacki zostaje ukarany żółtą kartką.

11'

Zawodnicy Korony od kilku minut nie schodzą z połowy gospodarzy, Wisła ma problemy z wybiciem piłki.

8'

Mocny wyrzut z autu Pawła Golańskiego na wysokości pola karnego sporo namieszał w polu karnym Wisły. Kielczanie mają rzut rożny.

8'

Kolejne groźne zagranie ze środka pola do obecnego lidera klasyfikacji strzelców, jednak tym razem znalazł się na pozycji spalonej.

8'

Świetna okazja Wisły! Ze środka pola bardzo przytomnie do Jeana Barrientosa zagrał Jankowski, jednak piłka po podaniu Urugwajczyka nie znalazła drogi pod nogi Pawła Brożka.

4'

Lewym skrzydłem swoich sił próbuje Semir Stilić, lecz jego drybling nie zrobił wrażenia na kieleckich defensorach.

2'

Pierwsza groźna akcja Wisły Kraków. Dośrodkowanie z prawego skrzydła Macieja Jankowskiego wybija jednak na rzut rożny Piotr Malarczyk.

1'

Po losowaniu i przywitaniu trenerów czas na pierwszy gwizdek. Od środka rozpoczynają zawodnicy Korony Kielce.

17:57

Przy Reymonta 22 hymn "Białej Gwiazdy".

17:56

Piłkarze Korony Kielce i Wisły Kraków właśnie wychodzą na murawę!

17:52

Stadionowy spiker zaprezentował podstawowe jedenastki oraz ławki rezerwowe obu zespołów. Lada chwila zaczynamy!

17:48

Oba zespoły udają się do szatni na odprawę przedmeczową. Za mniej niż 15 minut powrócą na murawę.

17:46

To już 24. mistrzostwo krakowskich koszykarek.

17:45

Na kwadrans przed rozpoczęciem spotkania na murawę wychodzą koszykarki Wisły Can-Pack, które zdobyły tytuł Mistrza Polski.

17:37

Na ławce rezerwowych Korony zasiądą: Wojciech Małecki, Serhii Pylypchuk, Lukas Klemenz, Marcin Cebula, Rafael de Oliveira, Nabil Aankour, a także Leandro dos Santos.

17:35

Ławka rezerwowych Wisły prezentuje się następująco: Michał Miśkiewicz, Rafał Boguski, Łukasz Garguła, Mariusz Stępiński, Ostoja Stjepanović, Alan Uryga oraz Piotr Żemło.

17:32

Z kolei Ryszard Tarasiewicz przyznał:

Nasza postawa napawa optymizmem przed dwoma ostatnimi meczami w sezonie zasadniczym. Z takim nastawieniem jedziemy do Krakowa. Zbliżamy się do końca rundy. Często tak bywało i bywa, że nasz zespół, gdy gramy dobrze, to punktuje. Mam nadzieję, że tak będzie w Krakowie.
17:32

Przed meczem Kazimierz Moskal mówił:

Musimy zrobić wszystko, aby w tym meczu zagrać o trzy punkty, źle byłoby, jakbyśmy liczyli na innych. Mamy zawodników, którzy nie w takich meczach brali udział, muszą być gotowi i radzić sobie w różnych sytuacjach.
17:30

Obaj trenerzy na przedmeczowych konferencjach przyznali, że będzie to ciężkie spotkanie. Oba zespoły potrzebują punktów, żeby po podziale punktów pozostać w walce o mistrzostwo.

17:29

Najlepszym strzelcem w krakowskim zespole niezmiennie pozostaje Paweł Brożek. Dorobek 14 bramek daje mu również prowadzenie w klasyfikacji strzelców T-Mobile Ekstraklasy. Osiem goli mniej zdobył w obecnym sezonie najlepszy snajper kieleckiej Korony – Jacek Kiełb.

17:28

Na poziomie Ekstraklasy Mariusz Złotek w obecnym sezonie rozstrzygał 20 spotkań. Pokazał w nich 74 kartek – 71 żółtych oraz 3 w odcieniu czerwieni. 8 razy wskazywał na wapno. Daje mu to średnio 3,6 żółtej oraz 0,2 czerwonej kartki na mecz. Karnego z kolei dyktuje średnio 0,4 raza na mecz.

17:27

Mniej szczęścia do sędziego ze Stalowej Woli mają podopieczni Ryszarda Tarasiewicza. Im również rozstrzygał trzy pojedynki, we wszystkich kielczanie występowali jako przyjezdni, lecz z tych meczów wywieźli zaledwie jeden punkt. Dwukrotnie przegrywali: z Górnikiem Łęczna (0:1) oraz Pogonią Szczecin (0:2). Raz udało im się zremisować 2:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

17:27

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Mariusz Złotek ze Stalowej Woli. Dotychczas trzykrotnie rozstrzygał on mecze z udziałem Wisły Kraków. Krakowianie żadnego z nich nie przegrali. Wygrywali 2:0 z Górnikiem Łęczna przed własną publicznością oraz 2:1 z Ruchem na stadionie w Chorzowie. Złotek był również rozjemcą starcia z Legią Warszawa, kiedy to na ławce trenerskiej „Białej Gwiazdy” „ponownie debiutował” Kazimierz Moskal. Zakończyło się ono rezultatem 2:2.

17:26

Do Krakowa przyjechał dziś, między innymi, Olivier Kapo. Latem zasilił on szeregi kielczan, lecz coraz głośniej mówi się w mediach o jego przejściu po sezonie właśnie do „Białej Gwiazdy”. W poprzedniej rundzie to właśnie on zapewnił Koronie zwycięstwo, strzelając bramkę na 3:2 w ostatnich minutach spotkania.

17:25

Zawodnicy obu zespołów są już na murawie. Od kilku minut prowadzą intensywną rozgrzewkę.

17:24

Serdecznie witamy Państwa ze stadionu w Krakowie przy ulicy Reymonta 22, gdzie "Biała Gwiazda" podejmie Koronę Kielce.

10:00

RELACJA SMS

Nie będziesz w stanie śledzić meczu? Nic straconego! Zamów najlepszą relację SMS w Ekstraklasa.net! Nasz dziennikarz poinformuje Cię o składach, opisze strzelone bramki i przekaże wynik do przerwy i po ostatnim gwizdku!

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści wiskor na numer 72355 (koszt 2,46 zł).