Zawisza Bydgoszczzawisza
0 : 3
CracoviaCracovia
19:50

Zawisza był dziś wyraźnie słabszym zespołem i zasłużenie przegrał. To już wszystko od nas, zapraszamy na kolejne relacje!

93'

Nie było zagrożenia i sędzia kończy już to spotkanie!

92'

Jeszcze próbuje Kamiński lewą nogą. Kolejne zablokowane uderzenie i kolejny korner

91'

I jeszcze jedna zmiana u gości. Za Jendriska wchodzi Ortega

91'

Kapustka ostro wszedł w mecz, na wejściu obejrzał kartkę

89'

Druga zmiana w Cracovii. Boisko opuszcza jeden z lepszych graczy dzisiaj - Marcin Budziński, a w jego miejsce na murawie melduje się Bartosz Kapustka

89'

87'

Zjawiński zdecydował się na strzał zza pola karnego, piłka po nodze Maricia przeszła obok bramki. Sandomierski dobrze wychodzi do rożnego i łapie piłkę

86'

Kamiński przedryblował dwóch rywali i dośrodkował do Świerczoka, ten za ługo przyjmował piłkę i jego uderzenie zostało zablokowane

85'

Tym razem defensorzy Zawiszy wyszli z opresji, jednak wszystko wskazuje na to, że dzisiejszy mecz może się skończyć pogromem

84'

Soczysty strzał Budzińskiego wybija przed siebie Sandomierski! Rakels już się czaił do dobitki jednak bramkarz Zawiszy go uprzedził i wybił piłkę na róg!

82'

Co tu się dzieje! Rakels po kontrze trafia w słupek! Dobitka już kompletnie nieudana

80'

Ta bramka wisiała w powietrzu, zawiszanie od dłuższego czasu grali już bez wiary. Dąbrowski uderzył z dystansu, jego strzał został zablokowany, jednak piłka wróciła mu pod nogi. pomocnik gości plasowanym strzałem zmyla Sandomierskiego!

79'

GOOOOOOOOOOOOL! Dąbrowski dobija Zawiszę!

78'

Krakowianie wychodzili 3 na 2. Jendrisek jednak się zawahał i jego strzał został zablokowany

78'

Wójcicki poradził sobie z Jendirskiem i zagra długą piłkę w kierunku Barisicia. Chorwat zaspał i dał się złapać na spalonego

76'

Standardowa zmiana w wykonaniu Mariusza Rumaka: Kamiński zastępuje Pawłowskiego

75'

Cracovia próbuje dobić rywala. Kąśliwy strzał Budzińskiego do boku wybija Sandomierski

74'

I znowu było bardzo groźnie pod bramką Zawiszy! Ponownie niepilnowany Covilo uderzył głową, jednak tym razem trafił w poprzeczkę!

73'

Sandomierski odkupuje winy! Marciniak zagrał kapitalną piłkę do Zjawińskiego, który wyszedł sam na sam. Górą bramkarz Zawiszy!

72'

I kolejna kara dla gracza "Pasów", tym razem ukarany Damian Dąbrowski

71'

Kolejne rozpaczliwe dośrodkowanie Alvarinho zupełnie bez pomysłu, stoperzy Cracovii zgarniają te piłki bez mrugnięcia okiem

68'

Trener Jacek Zieliński decyduje się na pierwszą roszadę: Zjawiński zmienia Dialibę

67'

Ładny rajd Świerczoka kończy się strzałem Miki w trybuny. Był jednak rykoszet i bydgoszczanie mają rzut rożny. Tradycyjnie już pożytku nie było z tego żadnego

64'

Co też teraz wymyślił bramkarz Zawiszy? Sandomierski postanowił okiwać Jendriska i nawet mu się to udało, jednak potem podał piłkę prosto pod nogi Dialiby, który popędził na bramkę i podwyższył prowadzenie!

63'

GOOOOOOOOOOOOOOL! Dialiba wykorzystuje fatalny błąd Sandomierskiego!

63'

Sretenović wybija główkę, będzie jednak rzut rożny. Ponownie nie było zagrożenia, Zawisza przegrywa dziś większość pojedynków powietrznych

62'

Nieładne wejście Marciniaka w Mikę, za które obrońca "Pasów" obejrzał żółtą kartę

61'

Mamy pierwszą zmianę w dzisiejszym spotkaniu: za Kamila Drygasa wchodzi Jakub Świerczok

60'

kombinacyjnie teraz próbował zagrać Zawisza, jednak ostatecznie Barisić nie ruszył do zagrania Alvarinho

59'

Barisić przewrotką dośrodkował do Drygasa, ten już składał się do strzału, ale został zablokowany przez Covilo

58'

Kolejny raz Alvarinho trafia w mur

57'

I będzie kolejny rzut wolny z groźnej odległości dla Zawiszy po faulu na Drygasie

55'

Frekwencja wyniosła dziś 4820 widzów

53'

Druga żółta kartka dla zawodnika Cracovii. Tym razem ukarany został Marcin Budziński

52'

Budziński dośrodkowywał z wolnego, ale tym razem Marić był czujny

51'

Pawłowski wstrzelił piłkę w pole karne, Alvarinho nie zdecydował się jej zaatakowac w pierwsze tempo, wygonił się poza pole karne i zaprzepaścił szansę

50'

Było groźnie, ale żaden zawodnik nie znalazł się w czystej pozycji, przez to strzał głową był bardzo niecelny

49'

Ziajka szukał w polu karnym Barisicia. Polczak znowu go uprzedził, jednak obrońca Zawiszy przy podaniu był faulowany i jest szansa z rzutu wolnego na dobre dośrodkowanie

48'

Cracovia długo utrzymywała się przy piłce pod polem karnem rywala, jednak ostatecznie Deleu przeciągnął dośrodkowanie i gospodarze zaczną od autu

48'

45'

Piłkarze obu ekip już wrócili na murawę, zaczynamy drugą połowę!

18:59

To druga bramka zdobyta przez Cracovię na stadionie Zawiszy w ekstraklasie, a pierwszą od 54 lat

18:56

Spotkanie prowadzenie jest w raczej żółwim tempie, groźnie pod bramkami robi się w zasadzie tylko po stałych fragmentach gry. Jeden skutecznie udało się wykonać Cracovii i "Pasy" do przerwy prowadzą, zobaczymy jaka będzie odpowiedź Zawiszy

18:56

45'

I to był już ostatni akt tej dosyć sennej połowy. Wracamy za 15 minut!

44'

Piłka po strzale Alvarinho otarła się o mur i sprawiła spore problemy Pilarzowi, który jednak zdołał ją wypiąstkować!

43'

Dość lekki faul Budzińskiego na Alvarinho i jest kolejny rzut wolny dla Zawiszy z około 30 metrów

42'

Majewskij przedzierał się środkiem boiska, wpadł w pole karne i dośrodkował do nikogo, piłka przeszła nad bramką Pilarza

40'

Budziński dośrodkował z rzutu wolnego prosto na głową Covilo, któremu obrońcy Zawiszy zostawili stanowczo za dużo miejsca. Serb uderzył tuż przy słupku, jednak dość lekko i wydaje się, że Sandomierski mógł się lepiej zachować.

40'

GOOOOOOOOOOOOL! Covilo!

39'

Odpowiedzieć próbował Deleu, ale jego strzał przeleciał dobre 10 metrów od bramki

36'

Tym razem z daleka spróbował Drygas. Po rykoszecie piłka wyszła na róg. Dużo lepsze dośrodkowanie Miki, główkę wygrał Micael, jednak Pilarz nie miał problemów z obroną tego strzału

35'

Pawłowski huknął z dystansu tuż przy słupku! Z największym trudem broni Pilarz!

34'

Dialiba ograł Micaela, ale nie miał już szans z połączonymi siłami Wójcickiego i Drygasa

34'

33'

Ponownie nic z tego nie wyszło. Próbował jeszcze dryblować Alvarinho, ale został dobrze podwojony i stracił piłkę

32'

Tym razem do piłki podszedł Mica. Również trafił w mur, będzie korner dla Zawiszy

31'

Alvarinho trafił w mur, sędzia odgwizdał rękę Polczaka. Żółta kartka dla obrońcy gości, a dla Zawiszy kolejny wolny, tym razem z 20 metrów

30'

Drygas podrzucił sobie piłkę nad Dąbrowskim, kolejny gracz Cracovii już musiał go faulować i będzie okazja z ok. 30 metrów

28'

Majewskij chciał ładnie dośrodkować do Barisicia, jednak połapał się w tym wszystkim Polczak, który wybił na rożny. Wrzucał Alvarinho, było spore zamieszanie, ale w zasadzie nie było zagrożenia

26'

Covilo nakład zaatakował Mikę. Sędzia słusznie odgwizdał faul, Portugalczyk lekko ucierpiał, ale już wrócił do gry

24'

Koljny korner za nisko wybity przez Budzińskiego, ponownie dobrze interweniował Micael

23'

Pawłowski ruszył z kontrą, przebiegł z piłką pół boiska, jednak niepotrzebnie zszedł do lewej nogi, przez co jego strzał był lekki i łatwy do obrony.

21'

Sretenović wyprowadził piłkę z własnej połowy, zagrał do Jendriska, który ładnie zgrał do Budzińskiego. Rozgrywający Cracovii uruchomił Rakelsa, który wywalczył kolejny rzut rożny. Micael jednak króluje w powietrzu

20'

A Majewskij w swoim stylu notuje przechwyt za przechwytem

18'

Dośrodkowanie Alvarinho z rzutu wolnego było zdecydowanie za głębokie i wpadło prosto do koszyczka Pilarza

19'

Mica po raz kolejny rozkłada bezradnie ręce, pokazując, że nie ma do kogo podać. Ze żłości źle zagrał do Ziajki, piłka dla Cracovii

17'

Wrzutka Pawłowskiego w pole karne zablokowana. I tak w polu karnym Cracovii było 4 obrońców i tylko jeden gracz Zawiszy

14'

Ładna składna akcja gospodarzy, którzy przegrali piłkę z lewej do prawej strony i z powrotem. Alvarinho dośrodkował prawą nogą, ale w polu karnym górą był Polczak

13'

Dialiba walczył w narożniku z Majewskim, nie zdołał go nabić i od bramki rozpocznie Sandomierski

13'

Barisić chciał wykorzystać gapiostwo obrońców Cracovii, jednak wracał ze spalonego

10'

Cracovia naciska, ale ty razem najwyżej w polu karnym wyskoczył Ziajka i oddalił zagrożenie

9'

Ważna interwencja Maricia który przeciął płaskie dośrodkowanie Dialiby. Po rzucie rożnym do strzału głową doszedł Covilo, jednak nie zdołał uderzyć celnie

8'

Teraz to Budziński zagrał prosto pod nogi Drygasa. Ten wypuścił Alvarinho, jednak trochę do wygonił tym zagraniem. Portugalczyk złamał akcję do środka i próbował uderzać prawą nogą, uczynił to zdecydowanie za lekko

7'

Drygas chciał zrobić kółeczko w środku pola i o mało co nie straciłby piłki. Ostatecznie zawodnik Zawiszy poradził sobie i wygrał pojedynek z Budzińskim

5'

Lepiej poszło Rakelsowi, który nabił Majewskiego i wywalczył korner dla Pasów. Bardzo ofiarną interwencją popisał się Sandomierski, piąstkując piłkę

5'

Alvarinho zabrał piłkę Budzińskiemu i pomknął lewym skrzydłem. Wślizgiem zatrzymał go Sretenović i zrobił to na tyle skutecznie, że nie ma nawet rzutu rożnego

3'

Wójcicki długą piłką szukał Majewskiego, ten jednak nie zdołał jej przyjąć na klatkę piersiową

2'

Jak na razie Zawisza spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie

0'

Sędzia dał znak i zaczynamy!

17:59

Losowanie już za nami, sędzia Szymon Marciniak zarządził zamianę stron

17:58

To oczywiście w ramach akcji CAFE na rzecz pełnego dostępu do futbolu dla wszystkich kibiców, także tych niepełnosprawnych

17:57

Piłkarze już wychodzą na murawę, wyprowadzani przez dzieci z ośrodka opiekuńczego w Kruszwicy

17:55

Przed meczem murawa była bardzo intensywnie podlewana, zobaczymy jak wpłynie to na grę obu drużyn, do pierwszego gwizdka sędziego już tylko 5 minut!

17:52

Mimo porażki z Legią, niebiesko-czarni pozostają najlepszą drużyną 2015 roku. Nadal są niepokonani u siebie, gdzie odnieśli trzy zwycięstwa z rzędu, tracąc w nich zaledwie jednego gola. Dla odmiany Cracovia jest najgorszym zespołem TME na wyjazdach – zaledwie jedno zwycięstwo i siedem punktów w czternastu spotkaniach.

17:50

W ekstraklasie Zawisza zmierzył się z Cracovią siedmiokrotnie. Minimalnie lepszy bilans mają bydgoszczanie – 4 zwycięstwa i 3 porażki. Jednak ostatnio górą była Cracovia, wygrywając przy u. Kałuży 1:0.

17:47

Prezes Cracovii Janusz Filipiak po ostatniej porażce stracił cierpliwość do trenera Roberta Podolińskiego i zdecydował się zastąpić go Jackiem Zielińskim, dla którego dzisiejszy mecz będzie dwusetnym prowadzonym z ławki trenerskiej na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

17:43

I ławka Zawiszy: Kaczmarek, Nawotczyński, Pulhac, Strąk, Kaminski, Predescu, Świerczok

17:41

Znamy już wyjściowe składy obu ekip, a zatem czas przedstawić rezerwowych, zaczynając od gości: Stępniowski, Zjawiński, Cetnarski, Ortega, Rymaniak, Kapustka, Wdowiak

17:32

Pogoda dziś dopisuje, nareszcie nie trzeba trząść się z zimna. Ze słonecznej Bydgoszczy wita was Wojciech Adamczak.

17:29

Po emocjach związanych z Ligą Mistrzów i Ligą Europy kontynuujemy relacje z wielkich meczów, już za pół godziny rozpocznie się 29. kolejka T-Mobile Ekstraklasy! Na początek starcie na dole tabeli: Zawisza vs. Cracovia, zapraszamy!

10:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ZAWISZA BYDGOSZCZ - CRACOVIA

Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Szczecin 2:1 Żadna z ekip nie ma już szans na awans do czołowej ósemki, jednak w kontekście walki o utrzymanie każdy punkt jest bezcenny, więc z pewnością nikt nie będzie odstawiał nogi. Podopieczni Mariusza Rumaka odrzucili demony z jesieni i wiosną grają jak natchnieni. Do zeszłej kolejki byli niepokonani, ale ich serię sześciu zwycięstw z rzędu przerwała warszawska Legia. Bydgoszczanie zaprezentowali się jednak z dobrej strony i długimi fragmentami grali z mistrzami Polski jak równy z równym. Świetnie bronił Grzegorz Sandomierski, który mimo wpuszczenia dwóch bramek ponownie znalazł się w jedenastce kolejki. Zawiszanie złapali kontakt z rywalami i niewiele ich dzieli od opuszczenia strefy spadkowej.

- Już przed meczem z Legią mieliśmy szanse wyjść ze strefy spadkowej, to bardzo ważne. Wszyscy są świadomi teraz przed meczem z Cracovią, ale my patrzymy całościowo. Przed nami dziewięć spotkań i chcemy w nich punktować. Najważniejsze żeby na koniec być wyżej niż miejsca, które oznaczają spadek – powiedział na przedmeczowej konferencji trener Mariusz Rumak.

W Cracovii nie dzieje się ostatnio najlepiej. Porażki 0:3 z Ruchem i 0:1 z Pogonią zredukowały przewagę „Pasów” nad strefą spadkową do zaledwie jednego punktu i w konsekwencji zwolnienie trenera Roberta Podolińskiego. Nie brakowało opinii, że jest to pochopna decyzja, jednak ostatecznie byłego szkoleniowca Dolcana Ząbki zastąpił Jacek Zieliński. Nowy trener oczywiście ma za zadanie utrzymać się w lidze, a tak ocenia swego pierwszego rywala:

- Przykład Zawiszy pokazuje jak bardzo polska liga jest wyrównana i że nie trzeba dysponować ogromnymi pieniędzmi, żeby w Polsce skonstruować dobry zespół. Jednak Legia pokazała, że nawet zespół z takimi atutami, jakie mają bydgoszczanie, można pokonać. My jedziemy to powtórzyć – zapowiada były trener Lecha. Czytaj całą zapowiedź >>>