Poniedziałek, 20 kwietnia 2015, godz. 18:00
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
2 : 0
GKS BełchatówGKS Bełchatów
19:52

Górnik Zabrze wygrywa u siebie pierwszy raz od sierpnia. Gospodarze zagrali dziś bardzo dobrze, szczególnie w pierwszej połowie, kiedy to w ofensywie szalał Kosznik, który w końcu wpisał się na listę strzelców. Początek drugiej połowy był już dużo bardziej wyrównany, widać było, że trener Marek Zub zmotywował swój zespół w szatni. Kontuzja Arkadiusza Piecha i bramka Szeweluchina podcięła jednak skrzydła gościom i Bełchatowianie wracając do domu z niczym.

93'

Koniec! Kolejna porażka Bełchatowian z rzędu!

93'

Ostatnia próba Bełchatowian w tym spotkaniu zatrzymana bardzo łatwo przez obrońców z Zabrza.

91'

Stuprocentowa okazja, Mak minimalnie obok bramki!

90'

Druga połowa spotkania potrwa jeszcze trzy minuty.

89'

Steinbors po raz kolejny mógł tylko popatrzeć na piłkę, kolejny strzał niecelny w wykonaniu gości.

87'

Błażej Telichowski ukarany żółtą kartką za faul na Gwaze.

86'

Dobry strzał Telichowskiego, brakowało niewiele!

85'

Erika Grendela zmienia Gwaze.

83'

Po raz kolejny ostro potraktowany został Madej, ale sędzia uznał, że faulu nie było.

81'

Magiera, ale tylko w boczną siatkę!

80'

Świetna akcja gospodarzy - wymienili kilka szybkich podań z pierwszej piłki, aż szkoda, że strzał Gergela mocno niecelny.

76'

Mak kapitalnie przełożył sobie obrońcę Górnika i huknął z woleja, świetnie w bramce znów Steinbors!

74'

Gospodarze panują teraz na boisku, piłkarze Bełchatowa nie mogą wyjść z piłką z własnej połowy.

72'

Szeweluchin świetnie znalazł się w polu karnym, wykorzystał zamieszanie i wpisał się na listę strzelców!

72'

GOOOOOOOOOOOL! SZEWELUCHIN!

71'

Arkadiusz Piech schodzi z boiska z urazem kostki. Marek Zub wykorzystał już wszystkie zmiany, Bełchatów do końca spotkania będzie grać w osłabieniu.

70'

Defensywna zmiana w Górniku Zabrze. Szeweluchin zmienia Skrzypczaka.

69'

Arkadiusz Piech siedzi na murawie, będzie potrzebna zmiana.

67'

Nie będzie szansy na zdobycie bramki, Arkadiusz Piech przyjmował piłkę ręką.

65'

Pawel Komolov zastępuje Sebastiana Olszara.

65'

Dobra oskrzydlająca akcja Michała Maka, czego nie można już powiedzieć o dośrodkowaniu. Piłkę łapie Steinbors.

62'

Zmiana w GKS-ie Bełchatów. Za Szymona Sawalę na murawę wbiega Damian Szymański.

58'

Znacznie lepsza jest druga połowa w wykonaniu gości. Gra się wyrównała, ale nadal nie możemy narzekać na tempo rozgrywania spotkania.

56'

Wracamy do gry!

54'

Ucierpiał Michał Mak, który trzyma się za stopę. Na murawę wbiegli lekarze.

52'

Dobry okres gry Bełchatowian, ale wszystkie ich próby pewnie wyłapuje Steinbors.

51'

Dobry strzał Poźniaka z rzutu wolnego, ależ obronił to Steinbors!

49'

Madej za szybko chciał rozegrać tę akcję, nic z tego nie będzie. Piłkę przejmuje Patryk Rachwał.

46'

A Adama Mójtę zastępuje Paweł Baranowski.

46'

Rafał Kurzawa zmienia Radosława Sobolewskiego.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

18:49

Górnik Zabrze rozegrał bardzo dobrą połowę i dziwić może tylko to, że prowadzi tak nisko. Kosznik przeprowadził trzy świetne akcje - najpierw centrował w stronę Gergela, później uderzył minimalnie niecelnie, ale za trzecim razem, po świetnym podaniu Jeża, trafił do bramki Treli.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Bełchatowianie próbują dziś grać długimi piłkami, jakby zapominając, że w ataku mają niezbyt wysokiego Piecha.

45'

Pierwsza połowa potrwa jeszcze dwie minuty.

44'

Gergel ukarany za to wejście żółtą kartką. Mójta za chwilę wróci do gry.

45'

Gergel przypadkowo zaatakował głowę rywala, potrzebna będzie przerwa na pomoc lekarską.

40'

Madej faulował Maka. Gra Bełchatowa opiera się dziś właśnie na tym młodym zawodniku.

38'

Tym razem strzelał Piech, ale trafił w Magierę.

37'

Basta uderzał tak słabo, że trener Zub mógł pomyśleć tylko "O basta".

36'

Grendel z dystansu, ale strzał przyblokowany i ze złapaniem piłki problemu nie miał Trela.

34'

Kolejna ofensywna akcja Kosznika, w końcu Bełchatowianom udało się go powstrzymać.

31'

Dobra centra Michała Maka, ale piłkę wybija Szymon Sawala.

30'

Można powiedzieć, że do trzech razy sztuka! Kosznik raz centrował, potem strzelał, a teraz przy trzeciej bardzo dobrej ofensywnej akcji trafił do bramki!

29'

GOOOOOOOOOL! KOSZNIK!

28'

Za faul na Michale Maku żółtą kartką ukarany został Grendel.

27'

Kolejna świetna akcja gospodarzy, Kosznik uderzył minimalnie obok bramki!

24'

Świetna centra Kosznika, Gergel powinien to zamienić na bramkę!

24'

Dobra akcja Górnika Zabrze, ale na pozycji spalonej znajdował się Skrzypczak.

20'

Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Trzeci raz w sezonie ukarany został Szymon Sawala.

17'

Dobra dwójkowa akcja Jeża z Gergelem zakończona strzałem. Piłkę łapie Trela.

14'

Piech przewrócił się tuż przed polem karnym, ale gwizdek arbitra Raczkowskiego milczy, gramy dalej.

13'

Dobry, wysoki pressing obu drużyn. Teraz Agustyn taktycznie sfaulował Poźniaka, na razie obyło się bez kartki.

10'

Dobre, szybkie tempo od samego początku spotkania, jest co oglądać.

8'

Steinbors interwencją w stylu Manuela Neuera uprzedza Michała Maka.

5'

Grendel faulował Maka, więc sędzia odgwizdał rzut wolny dla Zabrzan.

2'

Pierwszy strzał w tym meczu. Próbował Jeż, ale uderzał niecelnie.

1'

Zaczynamy!

17:53

W drużynie z Bełchatowa za kartki pauzuje dziś Małkowski. Na czwarte upomnienie uważać muszą Kosznik i Mak, a na ósme Mójta.

17:37

Najlepszymi strzelcami Bełchatowian są Arkadiusz Piech i Bartosz Ślusarski, którzy w tym sezonie zdobyli po 5 bramke. W Górniku Zabrze po 4. trafienia zanotowali Madej, Gergel, Magiera i Kosznik.

17:37

17:34

W ostatnich pięciu spotkaniach gospodarze zremisowali aż czterokrotnie, a do tego dołożyli porażkę z Lechią w Gdańsku. Jeszcze gorszą passę zanotowali natomaist Bełchatowianie, którzy przegrali wszystkie ostatnie pieć spotkań.Dzisiejsze spotkanei będzie więc szansą na przełamanie dla jednej i drugiej drużyny.

17:31

Dla Górnika Zabrze dzisiejsze spotkanie będzie niezwykle istotne. Zabrzanie znajdują się w grupie kilku zespołów, które do ostatniej kolejki walczyć będą o zakończenie rundy zasadniczej w grupie mistrzowskiej. Bełchatowianie już na pewno zakończą sezon w dolnej połówce tabeli, ale dla nich każdy punkt będzie na wagę złota i utrzymania.

17:23

Ławka rezerwowych GKS-u Bełchatów: Zubas, Baranowski, Szymański, Wacławczyk, Komolov, Wroński, Ślusarski.

17:22

Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Kasprzik, Szeweluchin, Gancarczyk, Gwaze, Kurzawa, Łuczak, Iwan

17:19

GKS Bełchatów: Trela - Basta, Zbozień, Telichowski, Mójta - Sawala, Rachwał, Mak, Poźniak - Olszar, Piech

17:17

Górnik Zabrze: Steinbors - Kosznik, Magiera, Augustyn, Danch, Gergel - Sobolewski, Grendel - Jeż, Madej - Skrzypczak

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GÓRNIK ZABRZE - GKS BEŁCHATÓW

Górnik Zabrze - GKS Bełchatów

Górnik Zabrze, który przed tygodniem zremisował z Wisłą Kraków 1:1, zmierzy się z pogrążonym w kryzysie GKS-em Bełchatów. Dla zabrzan będzie to niezwykle istotne starcie, które może zadecydować o tym, czy zagrają w grupie mistrzowskiej. Podopieczni Józefa Dankowskiego i Roberta Warzychy zajmują ósme miejsce, które jako ostatnie gwarantuje grę o mistrzostwo Polski. Ich przewaga nad dziewiątą Pogonią jest jednak niewielka, bowiem wynosi raptem dwa punkty.

Trudny mecz czeka także GKS Bełchatów. "Brunatni" nie mogą odbić się od dna, a nie pomogła nawet zmiana trenera. Pod wodzą Marka Zuba bełchatowianie spadli na przedostatnie miejsce w tabeli, mając nad ostatnim Zawiszą tylko punkt przewagi.

- Musimy teraz patrzeć wyłącznie na pozostałe dziesięć kolejek, w których do zdobycia jest 30 punktów. Jestem przekonany, że walka o utrzymanie będzie trwała do końca. - Uważam, że w dużej mierze piłkarzy blokuje sfera mentalna - ocenił Marek Zub.

Warto podkreślić, że w związku w fatalną formą, jaką wiosną prezentują w Ekstraklasie piłkarze GKS-u Bełchatów, w piątek piłkarze tej drużyny pojadą do Kamienia koło Rybnika na krótkie zgrupowanie. Obóz ma na calu poprawić atmosferę w zespole i pozytywnie wpłynąć na psychikę zawodników