2 : 2
Wisła KrakówWisła Kraków
1. połowa2 : 1
22:26

Dziesięć głębokich wdechów i piszemy. Kazimierz Moskal powinien dorabiać po godzinach jako reżyser horrorów - jego Wisła znowu zafundowała swoim fanom nerwową końcowkę, a w ostatniej akcji meczu mogła nawet stracić gola po przewrotce Koniecznego. Jak na ironię, sama gra nie porywała - dużo fizycznej walki popsuło widowisko, podratowane trochę przez aż cztery gole. To wszystko z naszej strony, serdecznie dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Miłego weekendu!

95'

Koniec meczu! Co za spotkanie, Podbeskidzie po strzelaninie remisuje 2:2 z Wisłą!

95'

Po raz kolejny Wiśle pomaga Burliga i wybija piłkę spod bramki! Chwilę później przewrotka jednego z "Górali" mija słupek o centymetry!!!

93'

Sokołowski!!! Rykoszet za rykoszetem i instynktowne uderzenie kapitana Podbeskidzia z samego środka pola karnego nie wpada do siatki, tylko szybuje nad poprzeczką!

93'

Jankowski pomagał sobie ręką przy próbie przyjęcia piłki, Zajac drugim wykopem uruchamia kolegów okupujących połowę Wisły. Zostały dwie minuty!

90'

Jeszcze cztery doliczone minuty w Bielsku-Białej, zobaczymy piorunujący finisz ze strony którejś z drużyn? Zapowiada się na nerwówkę do samego końca!

90'

Wisła już w jedenastu na boisku, Głowacki (Wisła) kuśtyka w kierunku ławki rezerwowych, za niego Maciej Sadlok.

88'

Mały dramat Arkadiusza Głowackiego. To nie zmęczenie, tylko uraz - kapitan Wisły opuszcza boisko o własnych siłach, ale za moment najprawdopodobniej zostanie zmieniony.

87'

Oj... Buchalik nawet nie drgnął, tymczasem piłka po strzale Iwańskiego minęła spojenie jego bramki!

87'

Będzie dobra szansa na bramkę dla Podbeskidzia, Dudka zahaczał Chrapka i do rzutu wolnego na dwudziestym piątym metrze już podchodzi Iwański!

86'

Guerrier zadziwiająco łatwo "nawija" obrońców Podbeskidzia, tylko co z tego, skoro podejmuje kiepskie decyzje. Teraz właśnie strzelił w plecy rywala, chwilę później niepewny chwyt Zajaca.

84'

Kazimierz Moskal chce decydującej bramki w końcówce i zagrzewa swoich zawodników do walki, i rzeczywiście - wiślacy częściej goszczą pod bramką rywala niż Podbeskidzie, co nie do końca przekłada się na okazje.

80'

Uryga odbija piłkę ręką w "szesnastce", sędzia Stefański kręci głową i daje do zrozumienia, że zagranie wiślaka nie było umyślne. Gramy dalej!

76'

Na boisku dzieje się tyle, że dopiero teraz mamy czas na opisanie wyrównującej bramki! Podawał Jankowski, a Brożek tak umiejętnie przepuścił piłkę, że dobrał się do niej Guerrier i uderzył z niewiarygodnie ostrego kąta. Zajac nie był w stanie jej odbić i futbolówka wturlała się do bramki!

74'

Miękkie uderzenie Iwańskiego z rzutu wolnego było dobrze pomyślane, z tym że - na nieszczęście dla gospodarzy - pofrunęło daleko nad bramką Buchalika.

73'

Na boisku nie ma już Jeana Barrientosa (Wisła) - Kazimierz Moskal posyła do boju Mariusza Stępińskiego.

72'

Zmiany, zmiany. Najpierw Krzysztof Chrapek zmienia Roberta Demjana (Podbeskidzie)...

72'

I GOOOOOOOOOOL!!! ZNOWU REMIS!!! 2:2!!! KTO? WILDE-DONALD GUERRIER! BŁĄD ZAJACA? RACZEJ TAK! FATALNA POSTAWA SŁOWAKA!

70'

Żółta kartka dla Marka Sokołowskiego (Podbeskidzie), tymczasem u gości do wejścia na boisko szykuje się Mariusz Stępiński.

67'

Kontuzjowany Piotr Tomasik zwija się na boisku z bólu, czy to już czas na Roberta Mazania? Zobaczymy za chwilę, bo poszkodowany na moment poza murawą.

67'

W końcu Wisła, w końcu Jankowski! Główka "Jankesa" po rzucie rożnym poszybowała nad poprzeczką bramki gospodarzy, chyba trochę za wysoko, żeby zagrozić Zajacowi.

66'

Coraz bardziej aktywny Jović dobrze obsłużył Jankowskiego - ten ostatni nadział się na obrońcę, a piłka wyszła na rzut rożny.

64'

Fatalna murawa murawą, ale próba Dudki z dobrych trzydziestu metrów była raczej przesadzona. Zajac nie dał się zaskoczyć i złapał piłkę w rękawice - na boisku coraz częściej do głosu dochodzą wiślacy.

62'

Słowacka zmiana w szeregach Podbeskidzia - boisko opuszcza Anton Sloboda, wchodzi Kristian Kolczak.

60'

Dwa podania górą Stilicia i dwa razy Brożek nie mógł dojść do piłki - szkoda, że Bośniak ma trochę rozregulowany celownik.

56'

Stano mógłby burzyć ściany takimi wolejami, jednak na drodze tego uderzenia stanął Alan Uryga i prawdopodobnie uratował Wisłę przed kłopotami.

53'

Rzuty wolne Iwańskiego to zabójcza broń Podbeskidzia - tym razem jego wrzutka wpadła prosto w ręce Michała Buchalika.

50'

Tyle o woleju Dei z mocnym przymrużeniem oka.

49'

Dobry wieczór, nazywam się Maciej Jankowski - przedstawił się rezerwowy Wisły, ale jego wolej po dośrodkowaniu Guerriera był za słaby, żeby zaskoczyć czujnego Zajaca.

47'

Iwański! Zdradziecki strzał z rzutu wolnego nie zaskoczył Buchalika, chociaż piłka jeszcze odbiła się przed bramkarzem "Białej Gwiazdy"! Korner dla Podbeskidzia po groźnym początku i... fatalne pudło Dei.

46'

Iiii... start! Zaczynamy drugą połowę w Bielsku-Białej, oby tak napakowaną emocjami, jak ta pierwsza!

46'

Prosimy, prosimy na boisko! Na drugą połowę nie wyjdzie Łukasz Garguła (Wisła), zastępuje go Maciej Jankowski!

21:20

Murawa, styl gry i bramki przywodzą na myśl przaśne rozgrywki z dołów ligowej piramidy - dobrze, że przynajmniej padają gole i w ciągu pierwszych 45 minut byliśmy świadkami już trzech trafień. Wisła ma wyraźny problem z gospodarzami, którzy preferują rozwiązania siłowe i dosłownie przepychają piłkarzy Kazimierza Moskala pod własną bramkę. Do zobaczenia za kwadrans!

46'

Ciekawe, czy przy drugim rzucie z autu Sokołowskiego wiślakom trochę zmiękły nogi - tym razem obrona "Białej Gwiazdy" wybija piłkę poza strefę zagrożenia. Pierwsza połowa przedłużona o minutę właśnie się kończy, Podbeskidzie prowadzi 2:1!

42'

Podbeskidzie to polskie Stoke, a Marek Sokołowski to Rory Delap! Mocarny rzut z autu kapitana "Górali" minął głowy obrońców gości i spadł... na udo Tomasza Górkiewicza, piłka odbiła się od defensora Podbeskidzia i zaskoczyła Buchalika! Co się tu dzieje!

41'

GOOOOL!!! I 2:1!!! PODBESKIDZIE ZNOWU NA PROWADZENIU, TOMASZ GÓRKIEWICZ! ASYSTA MARKA SOKOŁOWSKIEGO Z RZUTU Z AUTU!

38'

Ta bramka nie mogła być bardziej "guerrierowa" - Haitańczyk przyjął długie, dokładne podanie Stilicia w najgorszy możliwy sposób, ale odzyskał równowagę i płasko uderzył sprzed pola karnego! Zajac rozpaczliwie wyciągnął się za piłką, jednak ta ugrzęzła w siatce! Wyrównanie!

37'

GOOOOOL! 1:1! WILDE-DONALD GUERRIER UDERZA PO DŁUGIM ROGU I TRAFIA DO SIATKI! REMIS W BIELSKU-BIAŁEJ!

36'

Uryga sięgnął piłki i strącił ją w pole karne, tam po wielkim, wielkim zamieszaniu w końcu wybiła ją nieźle dysponowana obrona Podbeskidzia. Wiślak reklamował zagranie ręką - bez powodzenia.

35'

Rzut wolny, Semir Stilić, podejście drugie. Na murawę powalony Barrientos i kolejna szansa Bośniaka na dośrodkowanie w pole karne.

33'

Ładnie, ale niezgodnie z przepisami! Niechlujna interwencja obrony Podbeskidzia kończy się tym, że Dudka serwuje Brożkowi celne prostopadłe podanie. Chorągiewka asystenta poszła w górę, gwizdek sędziego w ruch i "Brozio" nie zrobił użytku z tego odegrania.

32'

Iwański wstrzelił piłkę w pole karne z odległego rzutu wolnego - pierwszy wyskoczył do niej Buchalik i spokojnie rozpoczyna akcję swojego zespołu.

30'

Przed polem karnym Podbeskidzia tłok jak w tramwaju - goście nie dają rady przedostać się pod bramkę Zajaca. Teraz próbował Guerrier i najpierw stracił piłkę, a potem kopnął ją mocno w trybuny.

27'

Chrrr... O, przepraszamy! Zapasy w środku pola są tak usypiające, że naprawdę nie mamy o czym pisać. Nie powiedzielibyśmy, że bramka Podbeskidzia to szok - nie licząc dziwnych okoliczności gola Iwańskiego z karnego, "Górale" chyba trochę zasłużyli sobie na to prowadzenie.

23'

Uff, tym razem bez kontrowersji - Łukasz Burliga był na bezapelacyjnym spalonym po centrze Stilicia ze stojącej piłki.

22'

Szczęśliwy strzelec Iwański sfaulował szarżującego Stilicia - Bośniak próbował wyrwać się z uścisku pomocnika "Górali", a teraz sam wykona rzut wolny.

18'

GOOOOL! 1:0 DLA PODBESKIDZIA! MACIEJ IWAŃSKI! Niewiarygodne kilkadziesiąt sekund na stadionie Podbeskidzia - najpierw "jedenastka" dla gospodarzy, potem zmiana decyzji na rzut rożny i... już prawowity karny za faul Alana Urygi! Pewny strzał w prawy róg i prowadzenie gospodarzy!

17'

No i żółta kartka dla Alana Urygi (Wisła) za faul, który arbiter zakwalifikował na rzut karny!

16'

Rzut karny dla Podbeskidzia! Stano pociągany za koszulkę w polu karnym Wisły!

14'

Typowo "moskalowa" akcja w wykonaniu wiślaków. Barrientos padł na murawę, lecz futbolówkę zagarnął Stilić i przygotował dobre podanie do Brożka. Napastnik oddał ją Guerrierowi, który huknął... wprost w Stano.

12'

Fatalne odegranie Brożka do Barrientosa, Podbeskidzie łatwo przechwytuje piłkę, jednak nie jest w stanie zaskoczyć gospodarzy kontratakiem. Wisła powoli wyłamuje się spod pressingu ambitnych "Górali".

10'

Pierwsza okazja Podbeskidzia, choć trudno tak nazwać wątły strzał Demjana sprzed pola karnego. Piłka tylko przeturlała się obok bramki po słabym uderzeniu Słowaka.

8'

Rzadki obrazek - Guerrier efektownym wślizgiem przerywa akcję Sokołowskiego. Jak zwalistym zawodnikiem jest kapitan Podbeskidzia, tego chyba nie trzeba tłumaczyć i choćby z tego względu wyczyn Haitańczyka był wyjątkowy.

7'

Długie dośrodkowanie Guerriera w kierunku wbiegającego Barrientosa, stoper "Górali" nie ryzykował i wolał wybić piłkę na rzut rożny.

6'

Dudka nie odpuścił nękającemu go Chmielowi i wypchnął go poza pole gry, pozwalając piłce wyjść na aut. Gwizdek sędziego milczał, od bramki rozpocznie Buchalik.

2'

Mały rozgardiasz pod bramką gości po kornerze Macieja Iwańskiego, będzie powtórka, bo piłka wyszła na aut po nodze któregoś z defensorów "Białej Gwiazdy".

1'

Zaczynamy mecz w Bielsku! Podbeskidzie gra z Wisłą, a stawką jest czwarte miejsce w ligowej tabeli!

20:28

Ostatnie takty piosenki z serialu "Janosik", okolicznościowa fotka kapitanów z sędzią Danielem Stefańskim i zaraz zaczynamy!

20:27

Mała wpadka gospodarzy - pod jedną z bramek na boisku w Bielsko-Białej jest... bagno. Jeszcze nie wiemy, który z bramkarzy będzie musiał dzisiaj taplać się w tym błocku, ale nie zazdrościmy.

20:25

Coś dla miłośników taktycznych niuansów - ustawienie obu zespołów na dzisiejszy mecz:

20:23

Więcej ciekawostek i przedmeczowe wypowiedzi obu szkoleniowców znajdziecie w naszej przedmeczowej zapowiedzi.

20:19

Potencjalny bohater dzisiejszego spotkania? Kandydatury w szeregach piłkarzy Wisły są co najmniej zaskakujące - jeśli nie odkryty na nowo przez Moskala Wilde-Donald Guerrier, to... Łukasz Burliga. Obrońca "Białej Gwiazdy" wbił bielszczanom najwięcej bramek spośród wszystkich krakusów.

20:15

Adam Pazio i Maciej Korzym nagle się rozchorowali – tak nieobecność dwójki zawodników Podbeskidzia na kwadrans przed startem meczu tłumaczy trener Leszek Ojrzyński.

20:14

W obozie gospodarzy nadal leczy się skrzydłowy Sylwester Patejuk, natomiast w wyjściowej jedenastce "Górali" po pauzie melduje się kapitan Marek Sokołowski.

20:11

Największym wzmocnieniem Wisły przed dzisiejszym spotkaniem będzie powrót Semira Štilicia. Do Bośniaka na razie nie dołączy kontuzjowany Richard Guzmics - węgierski stoper "Białej Gwiazdy" musiał dzisiaj ustąpić miejsca Dariuszowi Dudce.

20:00

Nic dodać, nic ująć. Zwłaszcza, że w poniedziałek Podbeskidzie zagrało w Łęcznej na bezbramkowy remis. "Biała Gwiazda" w poprzedniej kolejce też wywalczyła jeden punkt, ale jej starcie z Górnikiem miało kompletnie inny przebieg - gospodarze cudem nie przegrali z ambitnymi zabrzanami.

19:57

Gdzie jest Maciej Korzym? Słabe spotkanie w Łęcznej kosztowało czołowego piłkarza "Górali" utratę miejsca w wyjściowym składzie i... na ławce rezerwowych. Rezerwowi Podbeskidzia: Michal Pesković, Frank Adu Kwame, Kristián Kolčák, Róbert Mazáň, Dariusz Kołodziej, Krzysztof Chrapek i Bartosz Śpiączka.

19:53

Kazimierz Moskal posadził dzisiaj na wiślackiej ławce kilku zawodników, z których można byłoby złożyć całkiem niezły skład. Rezerwowi "Białej Gwiazdy" to: Michał Miśkiewicz, Piotr Żemło, Maciej Sadlok, Ostoja Stjepanović, Maciej Jankowski, Mariiusz Stępiński i Rafał Boguski.

19:45

Garść ciekawych statystyk na temat dzisiejszego meczu w Bielsku-Białej:

19:30

Kto by pomyślał, że Wisła Kraków będzie walczyć o korzystne miejsce w ligowej tabeli z Podbeskidziem Bielsko-Biała? "Górale" na razie idą przez ligę jak burza i rozpychają się łokciami w czołowej ósemce, chociaż kto oglądał ostatni mecz w Łęcznej, ten wie, że czasem nie idzie im tak dobrze. Wisła również ma małą zgagę po niedawnym spotkaniu z Górnikiem - Kazimierz Moskal i spółka doskonale wiedzą, że nie mogą dzisiaj pozwolić sobie na stratę punktów, jeśli marzą o europejskich pucharach. Zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Podbeskidzia z Wisłą - start o 20:30!

16:00

RELACJA SMS

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści podbwis na numer 72355 (koszt 2,46 zł). W trakcie meczu dostaniesz informacje o bramkach, wyniku do przerwy i końcowym.

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - WISŁA KRAKÓW

Podbeskidzie Bielsko Biala-Wisla Krakow

Podbeskidzie, które w poniedziałek po bezbarwnym meczu bezbramkowo zremisowało z Górnikiem Łęczna, tym razem zmierzy się z Wisłą Kraków. Piłkarze Leszka Ojrzyńskiego walczą o utrzymanie się w grupie mistrzowskiej, a obecnie mają na koncie 38 punktów.

Popularni "Górale" chcą zrobić wszystko, aby w zasadniczej części sezonu nie walczyć o utrzymanie, a mistrzostwo Polski. W piątek czeka ich jednak trudne zadanie, bowiem ich rywalem będzie mająca równie ambitne plany Wisła Kraków. Po zmianie na stanowisku trenerskim i ponownym zatrudnieniu Kazimierza Moskala, "Biała Gwiazda" wygrała tylko jedno spotkanie z Cracovią, a zremisowała trzy - z Legią, Jagiellonią i Górnikiem Zabrze.

Na ten moment klub z Reymonta zajmuje piąte miejsce, mając na koncie 39 punktów.